Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

isabelako
23. apr 2011

@elissa2009
No tak hlavně by ti to pak určitě nezaplatila pojišťovna, jako kdyby si to teď vysadila a pak chtěla zase nasadit, to jsou desetitisícový částky ( v Kč) !!!!!!!!!!!! 😉
Hele, já pojedu takly k moři, asi teda až v září- což by mi mělo vycházet přesně na dobrání, ale prostě krém s 50 +, tričko, žádný opalování se stejně s mojí dcerou nekoná, protože ta si ani nesedne 😉
Ne fakt to dober už, když už jsi začala, nezahazuj to, to zvládneš, neboj se pořád, že ty to nezvládneš, jsi silná a nejsi šiblá ( blbá kožařka) když už si se k tomuto kroku odhodlala, tak už to musíš vydržet 😉 Držím ti palce 😉

delelaa
23. apr 2011

Mam otazku pro devcata: Beru Roaccutane 45. den, menstruaci mam uz nekolik let pravidelnou, ale ted mam uz 12 dnu zpozdeni. Mam tu "modernizovane" baleni Roaccutane /nova krabicka, novy pribalovy letak/ a v nem se jiz o "poruchach menstruacniho cyklu" nic nepise, ale dala bych krk za to, ze v tom starem baleni to uvedeno bylo - jako jeden z moznych vedlejscih ucinku. Proto se chci zeptat, mela to nektera z vas taky tak? Jsem z toho docela rozhozena, HA neuzivam -nemuzu, samozrejme se chranim jinak, ale i tak ve me maly cervicek pochybnosti tim velkym zpozdenim zahlodal, ze jsem si udelala tehotensky test. Nastesti negativni, ale i tak mam z toho blby pocit, protoze ja to mela posledni roky na den presne a ted... Doufam, ze mi napise, ze je to pri brani Roaccuaten bezne 😨 a ne ze to mohl byt nepresny tehotensky test :(

elissa2009
23. apr 2011

@isabelako presne na tú poisťovnu som myslela aj ja. A s tou dcérou, tak moja je taká istá, neobsedí ani minútu a to je ovela horšie, lebo stále za nimi budeme musieť na tom slnku behať...ved to je tá chyba, že neobsedia v chládku...jajaj, vobec neviem čo mám robiť ☹

elissa2009
23. apr 2011

@delelaa ja mám menštruáciu stále nepravidelnu, takže to neviem posúdiť...

elissa2009
23. apr 2011

@yade vobec nemám chuť s tým prestať, ved už to bude skoro mesiac. Ale najviac ma trápi, že ma strašne velmi bolí ten jeden kĺb, niekedy až neviem chodiť....aby nakoniec to nebola pričina, prečo to budem musieť vysadiť. Inak sa cítim super, ani neviem, že to beriem.

kaarolin
23. apr 2011

delelaa : presne moj problem - ja beriem roa 4 mesiace a menstruaciu som mavala presnu, a teraz mi meska 9 den. Ja si s tym nejaku starost nerobim, lebo tehotna nie som urcite, ale moze to byt tym 🙂

stanklia : ahoj 🙂 citala som si uz dlhsie tvoje prispevky, ze mas teraz to zle obdobie zhorsenia, ale aj ja ti musim napisat ze len nezufaj 🙂 mne sa zacala tvar pomaaly cistit az po 3 mesiacoch, teraz koncim stvrty a este stale sa mi vytvaraju nove hlavne na licach :/. Ja uz som bola tiez s nervami v koncoch a to poriadne, teraz ked zacinam vidiet zlepsenie tak je to lepsie, ale rpesne viem o com hovoris 🙂. Tak len drzim palce, aby prislo to vytuzene zlepsenie !!🙂

yade
24. apr 2011

@delelaa
Meškanie je určite spôsobené braním Roa, aj u mňa to tak bolo, m. mi meškala dosť dlho...Ale potom sa mi to upravilo, bolo to hlavne v prvom a mierne meškanie aj v druhom mesiaci brania Roa.

yade
24. apr 2011

@isabelako
Mne lekárka hovorila, že to môžem vysadiť, že nebudú problémy s poisťovňou...Riešila som to...ale nakoniec som to nevysadila kvôli tomu, že som sa bála, že mi to akné, ktoré Roa v prvom štádiu vyvolal, bez neho nezmizne.

yade
24. apr 2011

@elissa2009
Verím ti, že sa ti to nechce vysadzovať...

Ja nie som vôbec typ k moru, unudilo by ma to..som skôr dobrodruh, prales, obyvatelia trópov ap. 😉...A aj sa nerada opalujem--teda tou cestou, že by som ležala a zámerne chytala bronz...Aj keď teda opálená bývam, ale len vďaka mojim potulkám...Tak som minulé leto kvôli tomu netrpela...

Ja som to brala u teba tak, že mesiac je nič napr. v porovnaní s 9. mesiacmi...Toľko som to brala ja.
Tiež ti veľmi držím palčeky, aby si to dobrala, keď si sa už na to dala...Len musíš si stanoviť priority, či sa teda program s rodinou pri mori bude dať Roaccutane prispôsobiť...

yade
24. apr 2011

@elissa2009
Na ten kĺb si dávaj pozor...zvláštne je, že ťa to bolí už po takom krátkom čase brania...Nenamáhaj ho teraz hlavne aspoň cvičením alebo podpätkami...

adulka0312
24. apr 2011

Ahojte babenky,
tak ja beriem roaccutane len deviaty deň, mám 53 kg a dávku 40 mg na deň. Z vedľajších účinkov zatiaľ nejaké horšie nepociťujem. 🙂 Dnes som si všimla, že sa mi začala šúpať tvár. 😠 Hlavne v oblasti nosa a úst. Predchádzalo tomu svrbenie. Inak na tele zatiaľ nemám suchú pokožku, iba na tvári sa mi šúpe, ale nemám pocit, že by bola nejak zvlášť suchá. Čo sa týka akné, tak je to také nijaké. ☹ Stav sa nijak nezmenil, zo začiatku sa mi na brade urobilo takých pár podkožných vyrážok a tie mám stále, ťažko sa hoja a sú dosť bolestivé. Ďalšie vyrážky sa mi zatiaľ nerobia. 😅 Dúfam, že to nezakríknem.Pokožka začína byť dosť citlivá, raz - dva si všimnem, že som sa niekde porezala alebo poškriabala a to ani neviem ako a kedy . 😕 Všetkým želám rýchle vyliečenie z tohto otrasného akné a krásnu Veľkonočnú nedeľu. 🙂 A zajtra samozrejme veľa vodičky, tým čo nosia sukničky a veľa slivovice tým, čo nosia nohavice 😀 😀 😀

isabelako
24. apr 2011

😉 @adulka0312
To jsi napsala krásně, děkujeme 😉 Přeju to samé 😉

@yade
No tady v Česku by to určitě pojišťovna nepatila... 😒
Já už beru 6. měsíců, takže už to určitě ty tři zbylé vydržím 😉

motylik33
24. apr 2011

@yade dakujem za tvoje odpovede, wed tie kvapky som nakoniec ani nekvapkala pôjdem si kúpiť iné pre istotu 😉 a ty si natom ako s liečbou, ako dlho berieš Roa?

motylik33
24. apr 2011

@elissa2009 a aký samoopalovák používaš akej značky? A nerobia sa ti flaky?

isabelako
24. apr 2011

@motylik33
Jee promiň, úplně jsem ti zapoměla napsat- jiná atb než tetracyklíny saozřejmě můžeš🙂

yade
24. apr 2011

@motylik33
Ja som Roa dobrala pred 3 mesiacmi...

elissa2009
24. apr 2011

@yade nenosim ani podpätky ani necvičím a tie bolesti sú stále silnejšie

miss_tins
25. apr 2011

chcem sa spytat nema niekto podobny problem? ked beriem roa tak plet sa mi zlepsila ale lica mam stale zacervenane a neviem ako sa toho zbavit, nepoznate nejaky kremik ktory vam odporucila kozna na podobny problem?

a neviem ci to suvisi s tabletkami ale v poslednom case sa budim v noci s pocitom ze mi je zle, citim busenie srdca a mam pocit ako keby som mala odpadnut a navaly horucav,....zatial som sa s takymi priznakmi pri roa nestretla a to uz ich beriem vyse 3 mesiacov, mate s takym niecim skusenosti ?

juliettka18092010
25. apr 2011

@elissa2009 ja som pouzivala kozmetiku avene na doporucenie koznej lekarky a bola som velmi spokojna.

yade
25. apr 2011

@miss_tins
Aj ja som to mávala v noci--myslela som párkrát, že umieram...tiež som mala búšenie srdca, návaly horúčavy...

Tie červené líca som nemala, ale veľa ľudí ich máva a hlavne keď je veľmi zima alebo keď je naopak teplo...

starka11
25. apr 2011

Ahojte, lieky som dobrala pred dvoma tyzdnami, ale vyrazky sa mi este stale robia, take male a niekedy aj take cervene,ale robia. Myslite, ze sa mi prestanu robit? Dakujem

yade
25. apr 2011

@starka11
A máš od kožnej niečo na udržiavanie-myslím nejaký krém na akné ap.??? Alebo ti už nedala nič? A akú dávku si vybrala??

miss_tins
25. apr 2011

@yade no hej dnes v noci som mala ten isty pocit ze ci nahodou nieco s pecenou a popritom aj srdce z tych tabletiek bola som dost vystresovana ale chvalabohu to nic nebolo...
no ja len lica zacervenane mam od tych tabletiek a nie a nie zmiznut:( snad uz to povoli teda

miss_tins
25. apr 2011

@yade no hej dnes v noci som mala ten isty pocit ze ci nahodou nieco s pecenou a popritom aj srdce z tych tabletiek bola som dost vystresovana ale chvalabohu to nic nebolo...
no ja len lica zacervenane mam od tych tabletiek a nie a nie zmiznut:( snad uz to povoli teda

sienna_
26. apr 2011

@yade no ja mam 65 kg a davku 30 mg na den / 6 mesiacov to je asi mala davka na moje kila co ?

inak nakoniec som si dala ten melir a v pohode vlasy drzia na hlave a su pekne zlatistee 🙂 uz len tri dni a koncim s Roa, len teraz ku koncu sa mi vyhodilo par pupacikoov aaa bojim sa ze po vysadeni sa to vrati...

michalkkk
26. apr 2011

sienna no podla ze sa ma vybrat 120mg/kg asi malo..ja to nechapem.. ti lekari nevedia asi fakt nič..ja som bral dve liecby ani v jednej som tuto davku neybral, a za kazdym sa mi vratilo.. teraz beriem tretiu liecbu a zas mi to vychadza ze by som to nevybral..tak jej idem normalne povedat pri najblizsej kontrole ze som cital ze treba vybrat 120mg/g nech mi to zvysi na 60mg / na den aby mi to vyslo..normalne ma to nahnevalo ze mozno pre jej nevedomost si tym musim podstupovat namiesto jedneho razu trikrat...nemam slov...mozno by sa mi to vratilo aj tak..ale predsa...

chcel by som sa spytat ci mozem kombinovat tabletky Curacne s Roa.. kedze maju tu istu ucinnu laku v podstate je to to iste??..

elissa2009
26. apr 2011

@juliettka18092010 a ktorý si používala..clean AC?

elissa2009
26. apr 2011

Prosím vás, je tu niekto, kto je aspon rok po liečbe a nevrátili sa mu už vôbec vyrážky. Lebo ja som sa zatial s takým prípadom nestretla, čo tu čítam (a tiež aj na iných fórach), tak každý sa sťažuje, že tie vyrážky sa aj tak vrátili, síce nie až v takej forme, ale sa vrátili. Tak to ma dobre štve, pretože ak ja mám podstúpiť túto drastickú liečbu, tak chcem mať už navždy pokoj!!!
Včera som si dopriala poriadne sústa čokoládovych maškŕt, od ktorých som sa doteraz vždy vyhádzala. Myslela som si, že teraz ich môžem jesť v pohode.............to určite.....už ráno som mala riadnu hrču na brade! ☹

starka11
26. apr 2011

@yade ahoj, no beriem iba effaclar duo a to je vsetko a brala som 1,5mesiaca 30mg a 6mesiacov som brala 40mg a vazim 50kg,tak som snad vybrala dost...

miss_tins
27. apr 2011

Ked ste mali problem s perami, robili sa vam na nich az take male bordove vyrazky a vyzeralo to ako keby ste pery mali od krvy? :(

isabelako
27. apr 2011

@elissa2009
Ahoj, tak to může být alergie na něco, co v té čokoládě je- s tim Roa nic neudělá, doporučuju to zjistit,asi na alergologii 😉