Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
20. máj 2011

@stanklia
@elissa2009
Uvidím teda, ako to pôjde ďalej..vyrážky mám na miestach, kde som pred Roa nikdy žiadne nemávala...Ale stále verím, že sa mi to nevráti v takej miere ako predtým 🙂 ...Ale po takej drastickej liečbe som si predstavovala trvalejší efekt...

stanklia
21. máj 2011

Hmmm no je to blbe, ale podla mna je sposobene to, ze sem nikto nepise co sa mu akne nevratilo tym, ze ked niekto liecbu uspesne ukonci as akne sa mu uz nevrati, nema dovod sa k tomu vracat respektive naco by sa dalej zapajal do debat, ktore sa ho uz netykaju.Tiez neviem ci sa mi bude chciet dalej prezerat fora a stranky o liekoch, ktore som kedysi brala, ale uz neberiem a nemam ani ziadne problemy.Ja osobne som aj na tomto fore precitala vela prispevkov, ktore su pozitivne, ale su zanedbatelne kedze sa to objavuje menej ako tie negativne je to prirodzene.Ja neviem ako bude po dobrati zo zaciatku som tiez lutovala, ze som zacala brat lebo to zhorsenie bolo hrozne a prave z toho zhorsenia mam najvacsie jazvy a neviem povedat ci by som do tej liecby isla este raz kedze to beriem tri mesiace, ale beriem 50 mg na 55 kg co je najvyssia mozna davka a ziadne problemy nemam.Ziadne suche oci iba sem tam zaboli hlava, chrbat som unavenejsia a pod. Mozno sa to zhorsi ja neviem, ale plet sa mi cisti a je to stale lepsie a lepsie.Takze nie kazdy musi mat take zle skusenosti a vedlajsie ucinky ako niektory iny. Mozno este trpko olutujem, ze som do tejto licby isla to neviem,a lezatial nelutujem. 🙂

elissa2009
21. máj 2011

@stanklia asi máš pravdu, lebo aj ja pochybujem, že do tohto fora prídem, ked ukončím liečbu 🙂
Ak berieš taku vysoku davku, to znamená, že ich budeš užívať menej ako 6 mesiacov. Ja mám tých 59-60kg a mne to vychádza na 6 mesiacov. Inak ja to tiež znášam celkom v pohode, len sa mi velmi tazko hoja rany. Doteraz som si vôbec neuvedomila, že som sa porezala alebo podobne a teraz sa mi taká rana hojí aj týžden :(
Takže tebe to tiež vychádza na celé leto....ja som už teraz z toho zhrozená, aká som biela :(

elissa2009
21. máj 2011

Ochorela som a musím brať aj antibiotika a tak som to odďalovala, dva týždne som sa pokusala liečiť sama a aj tak ma to neminulo. A najhoršie je, že ich už beriem 3. den a vobec sa mi neulavilo! Chudatko moja pečen, tá dostane riadne zabrať :(

stanklia
21. máj 2011

@elissa2009 No ja sa umyselne na slnku neslnim, ale kedze mam dcerku tak ihrisko prechadzky su caste takze uz som sa stihla nechtiac, aj ked iba mierne, opalit.Nemam z toho velku radost kremy pouzivam, na take citlive casti ako dekolt a na kerky na rukach davam tu biodermu photoderm co som povodne kupila na tvar, ale tam ma strasne ten krem stipe.Na ostatne casti pouzivam podla toho ake to slnko silne je bud 30 alebo 15 na nohy davam prevazne 15 tam mi pokozka ani neschne ani nic tak snad pohoda. 😉

yade
21. máj 2011

Dnes som bola cca 2 hodiny na intenzívnom slnku (neopalovala som sa, len som chodila po slnku) a na celých rukách +pri krku mám svrbivé škvrny,veľmi, veľmi zvláštne ☹ - také som mala pri braní Roa jedenkrát...Nikdy predtým som to nemala, dobre som sa opalovávala....Ak mi to neprejde, budem musieť ísť v pondelok na kožné...Som 4 mesiace po dobraní Roa...A vidím to tak, že na intenzívny pobyt na slnku budem musieť zabudnúť ešte aj toto leto..
Je to zvláštne, na jednej strane akoby Roa už prestal účinkovať-čo sa akné a premastenia pleti týka a na strane druhej sa mi pripomenie v takejto forme...Niekto môže povedať, že to nie je preto, že som brala Roa, ale je, pretože je to rovnaká reakcia, aká bola na slnko popri braní Roa minulé leto...Predtým NIKDY.

yade
21. máj 2011

@elissa2009
@stanklia
Chodia sem aj ľudia, čo aj liečbu ukončili..S niektorými som aj v kontakte cez mailík.
Ja som si vtedy povedala, že sem budem chodiť, aby som mohla pomôcť tým, čo to berú, ak by potrebovali nejaké rady, mne veľmi pomohlo keď som si písala s tými, ktorí to dobrali...

yade
21. máj 2011

@stanklia
A opálená si bola normálne, bez škvŕn??? Tak ako bez Roa??

elissa2009
22. máj 2011

@stanklia to vážne na nohy stačí 15-ka? Ja si aj tie natieram 50-kou. Mne kožná povedala, že všetky odhalené časti tela musím mať natreté 50-kou. Pod oblečením sa nenatieram a normálne cítim ako ma páli pokožka, takže to slnko mi prenikne ešte aj cez oblečenie. Aj mna zaujíma, ako si opálená. Vôbec nie si červená?

zabkaaa
22. máj 2011

Ahojte, mam 22rokov, roaccutane beriem uz 5mesiacov, takze takmer koncim. Akne uz nie je v take forme ake bolo, ale stale mam podkozne velmi male pupaciky, bojim sa ze ak ho vysadim vsetko sa to vrati. Je tu niekto komu roaccutane nezabral?? Pisete ze uz po prvych mesiacoch to bolo super, ale uz zacinam stracat nadej ze by som mala niekedy v zivote vobec uplne hladku plet :(((

Este par dalsich otazok: Po 5mesiacoch uzivania som strasne pribrala (pravdepodobne aj antikoncepcia urobila svoje), tuky v krvy dvojnasobne, uz poriadne ani nic nejem a aj lekarka mi povedala, ze je znepokojena...mal niekto taketo ucinky a resp. potom nejake trvale nasledky??? :-/

A posledna otazocka co sa tyka slnka, o mesiac (asi tyzden pred dobratim roacuttanu) idem na dovolenku, kozna mi zakazala umele slnko ale co to prirodne? Mozem sa vobec opalovat???

Dakujem za akekolvek rady!!!

geneo
22. máj 2011

@zabkaaa Ja len k tomu slnku. Povedala ti doktorka preco nemozes umele? Nedava mi to logiku pretoze pocas uzivania a niekolko mesiacov po sa nesmies vystavovat UV = akekolvek slnko. Ked musis ist na slnko tak faktor 50 na seba inak riskujes nepekne veci. Kazdopadne na kazdeho to ma iny vplyv. Ja som mal pocas uzivania kozu ako pergamen.

A som jeden z mala tu co to musel predcasne vysadit kvoli vedlajsim ucinkom.

stanklia
22. máj 2011

@yade
@elissa2009 No ja naozaj neviem ci som nejaka divna, alebo co, ale ako som uz viac krat spominala beriem najvyssiu moznu davku ako sa da a nevravim, ze by ma slnko nepalilo o nieco viac ako predtym, ale je o nepatrne ( len dufam, ze nedoplatim rakovinou ) no nic zavratne natieram 15 ako som recitala na pribalovom a aj lekar mi to potvrdil a staci to. Ziadne skvrny ziadne zacervenanie, nic normalne ako predtym az nato, ze sa samozrejme opalujem pomalsie kedze teda ten krem pouzivam, este chcem pripomenut, ze som rysava a pehava takze mne dlhsie vystavovanie na slnku nikdy moc dobre neobilo, ale vsetko je ako predtym.No snazim sa nebyt na slnku pridlho, ale dnes som bola skoro cely den.Jednoznacne nedoporucujem vystavovanie na slnku.A taktiez 50 by som davala a pravdepodobne aj budem,ale az ked budem naozaj musiet t.j ak budem musiet byt cely den na 33 st.celzia a pod.

elissa2009
22. máj 2011

@stanklia Od zajtra si natieram nohy 15 🙂

yade
24. máj 2011

Akné sa mi robí veselo ☹ a hojí sa oveľa dlhšie ako za normálnych okolností...Nie sú to bohužiaľ len malé vyrážky a je to na miestach, kde som akné nemávala....+mám silnú alergiu na slnko...Bola som včera u lekárky, ak budem chcieť, navrhla novú liečbu od septembra...Blééé, blééé, bléééé.... 😠

starka11
24. máj 2011

@yade Ahojky, tak to mi je velmi luto... Ja som mesiac a daco po liecbe, vyrazky uz len take male a su tam jeden den a zmyzne to. Nos sa mi dobre masti. A aky typ akne si mala pred liecbou? Aj ja sa toho bojim, ze sa mi to opat vrati. Drzim palceky

elissa2009
24. máj 2011

@yade moja zlatá, velmi ťa ľutujem, neboj, my všetci dopadneme asi tak isto. Takže ty si dopadla presne ako moja sestra! Tá nakoniec absolvovala aj tú druhú liečbu a aj tak sa jej akné vrátilo, takže z jej skúsenosti ti radím, že do toho vôbec nemusíš ísť. Ona by už do tretej v žiadnom prípade nešla po tých dvoch neúspešných pokusoch. A počas liečby mala pleť ako bábika, takú nemala nikdy predtým. Ale po vysadení dopadla ako ty.
Inak my sme velmi radi, že sem chodíš aj po skončení liečby, aspon mame s kým rozoberať problémy 🙂))

elissa2009
24. máj 2011

Prosím vás, užíva niekto popri roa aj lieky na alergiu? Ja som brala týžden antibiotika a vobec mi nepomohli a teraz mi dr. povedal, že je to alergia...stále kašlem a bolí ma hrdlo. A popri tom som nikdy alergická nebola. Mohol k tomu dopomôcť aj roa? Dúfam, že nie. Len mi prosím napíšte, či môžem brať tie lieky na alergiu?

geneo
24. máj 2011

@elissa2009 ja beriem lieky na alergiu z casu na cas. ale bacha na to. ked som si ich daval pocas brania ROA tak ma vkuse tahalo k zemi.

geneo
24. máj 2011

ja beriem to ze som to musel po 40 dnoch uzivania vysadit ako znamenie zhora. ked si zoberiem kolko som mal problemov a kolko ich este mam... bol to najvyssi cas.

yade
24. máj 2011

@elissa2009
Ja som tieto problémy s hrdlom mala tiež popri Roa, hlavne v prvých 2 mesiacoch brania ho...ale ja som to u lekára neriešila...U mňa to bolo na 100% z Roa...Bolo to z toho vysušovania "vnútra"....Potom mi to samé prešlo...
Ja sa ani do druhej liečby Roa nechystám, pretože ma začali bolieť aj kĺby...- ale to neviem, či sa mi stalo kvôli Roa-zas všetko nechcem pripisovať tomu, aj keď predtým som s tým problémy nemala...a bolia ma pri obyčajnej dlhšej chôdzi.
Vlastne keď tak nad tým rozmýšľam, mala som popri braní Roa dosť vedľajších nežiadúcich účinkov..., ktoré som si možno ani neuvedomovala, resp. uvedomovať nechcela, aby som to zvládla dobrať.Ale vtedy som si to nevšímala, až teraz keď tu niekto písal o tom, akoby sa mu zdalo, že sa v noci zastavuje srdce...alebo ty teraz o tom hrdle...tak si uvedomujem, že aj mne sa to dialo...tak to muselo byť z Roa, keď to mali aj ostatní...zaujímavé...

Najviac sa bojím toho, že kvôli Roa budem mať horšiu formu akné ako som mala, že či neprebral tie mazové žľazy, ktoré v živote akné neprodukovali! U tvojej sestry to je ako?

Ty ináč dávaš telu zabrať keď si brala ešte aj tie antibiotiká...Piješ aspoň denne to Silybum Mariánske??

Ale musela som túto liečbu vyskúšať, lebo by ma to omínalo asi dokonca života...
Veď možno ostatní tu budú mať dlhodobejší efekt, resp. celoživotný!!! Lebo určite sú aj takí, ktorým to pomôže navždy!! A možno práve vy tu k nim patríte 🙂

yade
24. máj 2011

@starka11
Nemala som extra ťažkú formu akné, len som ho mala dlhodobé...Nemala som jazvovitú formu...a len v okolí sánky-pričom z gynekologických problémov to nebolo, nakoľko som bola dobre vyšetrená+menštruácia O.K vďaka braniu Pupalky, aj hormonálny profil.
Taktiež som bola na gastre, po dobratí Roa - lebo počas brania som mala stále takú divnú chuť v ústach...tak som sa bála, že budem mať aj cukrovku, ale to našťastie nie 🙂 ...ale zistili mi Helicobactera, tak som potom užívala veľmi silné antibiotiká na to...a teraz som už čistá aj od helicobacteríkov 😉 , tak akné sa mi už nemá čo robiť...

yade
24. máj 2011

@elissa2009
Neber tie lieky na alergiu AK NEMUSÍŠ, to hrdlo je podľa mňa z Roa!

geneo
24. máj 2011

@yade mne povedala doktorka ze akne moze byt aj dedicne. takze nemusi mat nic spolocne s tvojim zdravotnym stavom ako takym. staci ked niekto vo vasej rodine ma nejaku formu akne.

yade
24. máj 2011

@geneo
Na takú možnosť som zabudla...ale je to možné...aj keď teda všetci, na ktorých si z našej rodiny spomínam, vraj mali akné len v puberte....nič pretrvávajúce a ťažké.

geneo
24. máj 2011

ja som rad ze mi to chytilo oci. vcas som to vysadil aj ked problem s ocami pretrvava. ocna mi povedala ze suche oci sa liecit daju ale neda sa zarucit ziadny 100% ucinok liecby.

mozno keby mi to nechytilo oci a uzival by som to tych 8 mesiacov chyti mi to iny organ a som v perdeli.

takto bojujem (zatial) iba so suchymi ocami. aj ked taham na 3 mesiac po predcasnom vysadeni, ziadne extremne zlepsenie - oci stipu, palia su suche....

isabelako
24. máj 2011

Ahoj broučkové moji, dlouho jsem tu nebyla 😢 Mám zkouškové... ☹

@geneo
To je m i strašně moc líto, doufala jsem, že tady budu číst, že už jsi ok, to musí být fakt psycho, drž se , určitě ti se to zlepší, držím palce 🙂
@yade
Chudinko moje ☹ Co třeba nějaké áčko na udržování, jako vitamín- nějaký doplněk stravy, plánuju to tak udělat 😒

@elissa2009
Jen žádný pesimismus, neboj, třeba to u tebe vyjde napořád 🙂
@stanklia
To jsem moc ráda, že už je líp, moc na tebe myslím 🙂 Užívej si čistou pleť 🙂 Já se mažu 50tkou obličej a 30 tkou tělo 🙂

@zabkaaa
Taky jsem trochu přibrala, beru asi něco přes půl roku

🙂
No co se dá dělat, já mám ještě antikoncepci Diane 35, takže se to dalo čekat, ale není to tak zlé, ale já se fakt hoooooooooodně omezuju v jídle 😢 a taky hooooooooodně sportuju 🙂 Pak se to dá zase dolu, určitě neboj 🙂
Jinak já mám natržený sval, asi k tomu přispěl i Roa, natrhla jsem si to při sportu, takže nic příjemnýho,ale stejně mě nic neodradí od sportování a dobrání 180mg/kg Roa, což mám tak někdy do konce srpna, na dovču pojedeme jen po Čechách, doktorka říkala, že blondýna jako já by přijela celá skvrnitá pigmentovejma skvrnama a že to se pak odstranit nedá, takže moře až v zimě , bohužel ☹

isabelako
24. máj 2011

@isabelako
Ještě jsem zapomněla, že i u mě se začaly teď projevovat vedlejší účinky- tj rty mám teď šílený ☹ , to přibírání ☹ , ale hlavně šílený únavový syndrom,ale fakt strašný usínám i přes den, mám zkoušky takže se musím učit,a le nezvládám vydržet vzhůru, takže piju jedno kafe za druhy, už se těšim an září, asi jako jediná studentka na světě 🙂 ,až to bude za mnou 🙂

yade
25. máj 2011

@isabelako
To áčko si dávam, aj Skinoren na noc...veľa pijem, žiadne sladkosti ani mliečne výrobky....

yade
25. máj 2011

@isabelako
Neviem, či budeš schopná a pripravená na to more aj v zime, pretože ja som 4 mesiace po dobratí a je to bieda aj tu. Mám po rukách a na krku strašné fľaky-tmavočervené, aké som nikdy predtým nemala-hneď ako vyleziem von-a to len keď prebieham cez mesto!Predtým som sa opalovala skvele, nikdy som nemala ani žiadnu alergiu- žila som nejaký čas aj v tropickej krajine-pred Roa....a všetko bolo O.K...

sandra48
25. máj 2011

ahojte 🙂 ... ja už som po liečbe, v nedeľu som dobrala poslednú tabletku (liečbu som mala na 8 mesiacov) .... pleť je oveľa krajšia (keď si porovnám fotky zo začiatku a z priebehu liečby - no hrozné som to mala), netvrdím, že mi všetko úplne zmizlo, ale je to lepšie. vyrážky už nemám, len mi zostali také malé jazvyčky, červené fľaky ..... asi pred 2 týždňami som mala strašne suché ruky, predľaktia - a také vyrážky, ale @kaarolin mi poradila krém Infadolan, tak som ho vyskúšala a pomohlo - ďakujem 😉 ...... v pondelok som bola u kožnej, brala mi krv, výsledky boli v norme, iba kalcium som mala mierne zvýšený, a pýtala som sa jej, že čo ďalej, ako sa tie jazvyčky dajú liečiť, no moc mi neporadila - povedala, že pomocou lasera sa to dá - máte s tým niekto skúsenosť? - vyskúšali ste to už? ....... a musím si kúpiť krém s ochranným faktorom 50, lebo akonáhle som vonku na slnku a prídem donútra tak mám červené ruky a také flaky 😖 ....... teraz na tvár používam krém Johnsons obohatený o bambucké maslo a minerály - celkom sa mi to pozdáva 🙂 .... tak uvidím ako to pojde ďalej 🙂....držte sa všetci, zvládnete to!!!! 😎