Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

isabelako
25. máj 2011

@elissa2009
No já byla rozhodnutá, že k moři pojedu v létě s 50 tkou krémem,ale moje doktorka, jedna z nejlepších v ČR , říkala, že je to blbost, že se to udělá i tak ( pig. skvrny) a ty že nejdou dolu ničim a to fakt nechci!!!!!!!!!!!!!!! ☹

yade
26. máj 2011

@elissa2009
Tie pigmenťáky sa naozaj môžu urobiť aj napriek krému, hlavne pri mori...Moja segra nebrala ani Roa, len antikoncepciu a bola dôkladne ponatieraná krémom 50+ a napriek tomu si priniesla nepekný suvernír, ktorý odvtedy neustále rieši.

Ale možno ak by si mala hrubú-veľmi hrubú vrstvu na sebe, tak by sa nič nestalo...Len tá by bola asi viditeľná, lebo tie krémy sú dosť také hutné....

Škoda, že nedokážeš do seba dostať ten čajík každý deň, je fakt skvelý na ochranu pečene..Ja som ho pila denne liter...a ináč vypijem denne cca 2,5 až 3 litre vody (teraz, keď nepijem už ten čaj)

elissa2009
26. máj 2011

@isabelako
@yade budem sa spoliehať na to, že k moru chodím každý rok a moja pokožka je ako tak zvyknutá. Pri mori som sa natierala maximalne 10-kou...doteraz. No uvidíme. Každopádne sa budem držať len v tieni, stále natretá a čo najviac zahalená. Rozhodne nechcem mať pigmentové škvrny, viem, že tie sa odstrániť nedajú.
Aj včera som si dala skontrolovať krv (robí mi tam sestra, takže si ju dávam kontrolovať často) a tie pečenove mám zatial v poiadku. No ale to len končím 2.mesiac...ešte ma čakaju 4. Ja viem, že ten čaj by som mala vypiť aspon raz denne, ale ked je taky zlýýýý. No dnes večer si ho uvarím, musím.

sandra48
26. máj 2011

cawte 🙂...tak dnes som si kúpila SunDance spray s faktorom 50 na pokožku a tiež balzam na pery s 50-ou, takže som vybavená na leto 😎 ... inak dnes ako som behala po meste a došla som domov tak som mala také červené ruky, sem-tam ako keby vyrážky - nepríjemné ☹ ale tak dúfam, že sa to ukľudní .......
@isabelako ja ti tiež držím palce na skúškach 🙂 .... mňa o mesiac čakajú štátnice - to budú nervy, verím, že nebudem vyhádzaná
@elissa2009 - prosím ťa o aký čaj ide?, zaujalo ma to, len to tu akosi neviem nájsť - že o čom to bolo 😅 ....... a viem, že to sem nepatrí, do tejto témy, ale strašne sa mi potia ruky .. neviete nejaký krém alebo nejakú metódu, čím by sa to dalo zmierniť?? - ďakujem 😉

elissa2009
27. máj 2011

@sandra48 čaj sa volá Silybum mariánske a je na ochranu pečene. S tymi rukami ti nepomožem, ale ja všetko hladam v googli 🙂

sandra48
27. máj 2011

@elissa2009 ďakujem 🙂,....veď ja tiež googlim 🙂, len som chcela vedieť, či niekto tu na stránke s tým má skúsenosť

kaarolin
27. máj 2011

@sandra48 ahoj, som rada, ze krem pomohol 🙂) a tie problemy s potenim ruk, mamina bola taka ista, pouziva DRICLOR - môže sa pouzivat aj na podpazusie, niekto to pouziva aj na nohy. Velmi si to pochvaluje, vyzera to ako obycajna "gulicka". Vzdy vecer ked uz vie, ze si ruky nebude umyvat si ich potrie, a rano to treba len zmyt 🙂 Stoji okolo 6 eur sa mi zda 🙂 Zo zaciatku si to davala kazdy den, potom uz len podla potreby 🙂 Tak ak nic ine nenajdes, urcite skus toto 🙂

sandra48
28. máj 2011

@kaarolin včera mi mamina kúpila ExcipialDeoForte - je to krém, ale taká "guličková" forma ako píšeš aj ty 😉 a je to taká istá aplikácia, tak uvidím, či to aspoň trošku zaberie,....díky ešte raz 🙂

stanklia
28. máj 2011

Je mozne, ze sa mi zasa zacali tvorit nove bolaky a dost nepekne?? Ja uz neviem co mam robit naozaj zacinam premyslat ci to nema co docinenia so stravou aj ked tomu moc neverim, ale uz neviem comu to mam pripisat.Porazi ma uz z toho 😠

yade
28. máj 2011

@stanklia
Ahooj! A ako dlho to už prosím ťa berieš?
Niekomu to prečisťovanie môže trvať aj dlhšie, ale to býva skôr ojedinelé, väčšine sa tá pokožka prečistí do tých troch mesiacov..
A veľa sa ti toho tvorí?? Počkaj ešte, nebuď smutnučká, aj tebe Roa zaberie...Toto je určite len taký posledný záchvev a budeš mať pokoj! Hlavičku hore, bude to O.K.!

lukino585
28. máj 2011

Caute ludia ..ako zijete ??? 🙂
po dlhom case zase pisem....6 tyzdnov po dobrati ROA ...zhruba 130 mg/kg to zatial vyzera dobre ...ziadne vyrazky..musim poklopat po hlave ....jazvicky sa teraz po mesiaci od dobratia ...kedy by sa mal ROA dostat von z tela ..zacali tiez pekne hojit ...takze paradka ....pery sa prestali susit skoro okamzite po vysadeni ...vrelo odporucam to ruzove vajicko z oriflame ...uplne najlepsie co moze byt ...labella sa mozu ist skryt ...jedine co mi vadi ...ze sa mi zase mastia vlasy ako predtym a mam aj mastnejsiu plet ...ale je to stale lepsie ako predtym ...este pripominam ..pre tych co nevedia..mal som uplne tu najhnusnejsiu ..najtazsiu formu akne na hrudniku a krku ....

Prajem vela stastia a uspechu pri liecbe 😉

kokoska947
29. máj 2011

ahojte...pozeram, ze tu pisete rozne veci o roacc+slnko...tak ja som vcera skoncila posledny mesiac intervaloovu liecbou(10dni 20mg,20dni nic a tak dookola),predtym mesiac 20mg na den a predtym 5 mesaicov 30mg na den...dost sa pohybujem po slniecku,nie vsak umyselne,len proste vonku ked som...nenatieram sa nicim,a klop klop,na pleti nemam NIC..nesvrbi,nestipe....(a ne som ziadna cernoska..:D bledohnede vlasy,orieskove oci) myslite,ze je to chyba? mam sa natierat pre istotu? a este, v strede jula chceme ist na dovlenku niekde turecko,tunisko...kde to fakt "pece"...co si o tom myslite? ake su rizika? mam radsej ostat doma? dakujem pekne za odpovede....

kokoska947
29. máj 2011

@yade ahoj,dakujem pekne za radu,ohladom toho skinorenu, ak si uz nepamatas.. 🙂 aa co je to ten krem co si napisala? to vobec nepoznam, to je z lekarne? a na predpis ci nie? ja pouuzivam biodermu, ale je dost draha,preto cem zmenu...tak ze ci to mozem kombinovat...a mozem v pohode uzivat skinoren v lete? a ty si kedy dobrala roa? a ako si na tom so slnieckom?

elissa2009
29. máj 2011

@stanklia súhlasím, že to má súvis s jedlom. Akonáhle zjem čokoládu, hned sa mi vyhodí vyrážka, presne ako pred braním roa a to som si myslela, že teraz môžem jesť všetko.

elissa2009
29. máj 2011

@kokoska947 ak nemáš žiadnu reakciu na slnko, tak to je super. Mna teraz slnko páli aj ked som natretá. Tiež idem k moru a to budem brat roa celé leto...... 🙂

isabelako
30. máj 2011

Ahoj všichni, dneska jsem si byla pro výsledky krevních testů a mám zvýšené tuky a cholesterol, takže jsem slavnostně a konečně vyměnial antikoncepci Diane 35 za Yadine, doufám, že to pomůže a že zhubnu, protože už jsem poslední dobou fakt nemohla nic jíst as stejně tloustla.......
No a moje pleť už je teď závislá jen na Roa, tak uvidíme🙂

stanklia
30. máj 2011

@elissa2009 Ja neviem isto, ale je pravda, ze ked som jedla vela cokolady a arasidov sa mi robili vacsie bolaky , ale aj v case ked som nic take nejdla sami robili, tak neviem.Ale uz tu moznost nezavrhujem tak ako este pred nedavnom.

@yade no uz to boli tri mesiace uz sa zacal stvrty, dufam, ze mas pravdu, plet mam ovela krajsiu,ale to, ze sa este tvoria mi robi dost obavy, hlavne z toho, ze sa mi po dobrati vsetko vrati.

sienna_
30. máj 2011

@kokoska947 no ja som to uz douzivala ale mam pocit ze sa mi zase vyhadzuju take drobne pupaciky ☹

sienna_
30. máj 2011

@isabelako ahoj prosim ta ten clinique na cervene fliacky sa jak vollal ? popripade posli link.. dakujem 🙂

yade
30. máj 2011

Ja mám vyrážky už úplne normálne ako pred začiatkom brania Roa! Aj póry sa mi roztiahli ako predtým 😠 Bleee, bleee, bleeeee...Tak ale čo už...Nezabijem sa!
Do druhej liečby však už určite nepôjdem.
Ale poteším vás, že som v kontakte s pár ľuďmi, čo Roa brali a majú pokoj už vyše 2 rokov! Tak to je krásne...a verím, že to bude i prípad vás, ktorí to tu beriete!!! 🙂

yade
30. máj 2011

@stanklia
Tak tebe sa robia boláky trochu dlhšie...ale už musí naozaj každým dňom prísť to obdobie, kedy nebudeš mať ani jedinú vyrážtičku a budeš môcť zjesť arašidovú maxi čokoládku 😉 ...alebo aj 2....no a pleť NIČ, nebude reagovať žiadnou obludou, ba ani obludičkou 🙂

yade
31. máj 2011

@isabelako
Túto noc sa mi o tebe snívalo...že si ma prišla navštíviť a skúmať moju pleť, ako je na tom 🙂
Takže už ťa dôverne poznám. 😉

elissa2009
31. máj 2011

@yade mne sa páči ako utešuješ ľudí napriek tomu, že sa ti vyrážky vrátili...🙂))
Ja by som ich určite odhovárala 🙂)).........si naozaj dobrý človek

elissa2009
31. máj 2011

Prosím vás, môžem si depilovať nohy? Lebo toto holenie žiletkou každý druhý deň ma nebaví!!! Viem, že sa nemôže vosk, ale myslíte, že nemôžem ani depilovať?

yade
31. máj 2011

@elissa2009
Ja som sa holila žiletkou, to bolo pre mňa najprijateľnejšie...

Myslíš depilovanie depilátorom alebo tým krémom?? Inak to "odchlpovanie" počas brania Roa bolo aj pre mňa dosť nepraktické...Tiež som zvyknutá na odstraňovanie chĺpkov voskom...

Ja aj tomu verím, že Roa môže pomôcť navždy, preto vás povzbudzujem... 😉 ...No a už keď mne sa to vrátilo+pár ľuďom, ktorých poznáte, tak je splnený ten percentuálny limit, čo znamená, že vám sa akné po Roa už nevráti 🙂 😉

Tak pekný boj všetkým.

isabelako
31. máj 2011

@elissa2009
Já se depiluju krémem, nic mi to nedělá, ale už se těšim na vosk 🙂

@yade

🙂 🙂 🙂 🙂
A prosim tě, co si myslíš o atk Yadine, je lepší než Diane 35?

elissa2009
31. máj 2011

@yade myslím depilátorom a bojím sa, že by mi mohli ostat nejaké flaky alebo niečo

elissa2009
31. máj 2011

@isabelako ak sa môžem vyjadriť, tak si urobila vynikajúcu zmenu. Diane sa s Yadine nedá ani porovnať. Ja som brala Diane ako 17 ročná len kvôli pleti a priberala som ešte aj z vody. Yadine je moderná a jemná antikoncepcia...takže na 100% správna volba 🙂

isabelako
31. máj 2011

@elissa2009
No tak to jsem ráda, mě jako Diane seděla, brala jsem bez ms v kuse půl roku, žádné špinění, plnější prsa, brzdilo to nadměrný ochlupení z Roa, sexuální chuť obrovská,ale přibírání, otýkání, přesně zadržování vody, výtoky..,no doufám, že se neosypu a nebudu muset zase zpět k Diane, byla by ze mě koule 🙂