Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
1. jún 2011

@miss_tins
Musíš poprosiť kožnú, nech ti dá niečo, aby ti to udržiavalo pleť-keď je krásne vyčistená..Niekedy dávajú lekári Differine krém(alebo gel),to je taká krémová odroda Roa...A používa sa to dlhodobo.

yade
1. jún 2011

@miss_tins
ten Skinoren som si začala dávať až po dobratí...Neviem, či sa môže dávať na celú tvár aj pri Roa-keď je pleť ešte silne podráždená.Aj mne sa to vyhodilo len pár dní pred dobratím Roa....Lebo hneď keď mi znížila dávku, tak sa to neprejavilo...
Ostatným však dávajú kožní lekári práve ten Differine gel...Mne dala Skinoren preto, lebo sa ma opýtala, že čo mám doma-a ja že Skinoren--a ona v rámci šetrenia mi povedala, že tak si mám dávať ten...no a mne sa zapáčil...bledli po ňom aj fliačiky...

yade
1. jún 2011

@elissa2009
Štruktúra pleti sa zlepší pri Roa....len v počiatočnom štádiu môže byť zhoršenie aj tej štruktúry, akoby sme zostarli-u mňa to tak bolo...a potom sa začala meniť k lepšiemu...

miss_tins
1. jún 2011

no tak snad aj mne nejak pomoze uvidim ci to nevyhodilo sa aj z jedla alebo co v poslednej dobe som bola dost na hranolkach a takych mastnych jedlach a nepravidelne stravovanie mozno to bude aj tym tak uvidim pockam co bude po dobrati ale snad v lete vplyvom slniecka sa to cele zas upravi 🙂

yade
1. jún 2011

@miss_tins
Veď určite to bude dobré...ale nezanedbaj to udržiavanie...spýtaj sa určite na to lekárky, keď si už zvládla tú liečbu až dokonca 🙂

miss_tins
1. jún 2011

no to hej udrziavanie urcite nebudem zanedbavat 🙂 o 2tyzdne idem na kontrolu uvidim ake to bude dovtedy a snad uz na nieco prideme 🙂

kaarolin
1. jún 2011

Viem, ze tato tema sem velmi nepatri, ale roa ma napadol ako prvy, ktory to moze sposobovat, takze som napisala sem.. ospravedlnujem sa🙂
@isabelako neviem vobec, v pondelok idem na kozne aj ku svojej doktorke, tak uvidim :/ ono sa mi to stavalo castejsie, ale nie kazdy den ako v poslednych dnoch. Ani neviem co by bolo "lepsie" hemeroid alebo roa :(

isabelako
1. jún 2011

@kaarolin
Tak to bych řekla, že je to fakt hemeroid, ale jako určitě to doktorce řekni 😒 Držím palce, ať je líp 🙂

yade
1. jún 2011

@kaarolin
Nemusíš sa ospravedlňovať, Roa môže spustiť veľa vecí, tak je dobré, že si sa tu spýtala, či s tým nemá niekto skúsenosti 😉
Tak držíme všetky prsty, nech je to O.K...a nech si v pohode! 😉 😵

avara_salvatore
2. jún 2011

ahojté 🙂 som tu vééééľmi dlho nebola.. a to len preto lebo sa mi nechcelo číťať príspevky ktoré som zameškala.. a tak sa to hromadilo a hromadilo.. takže ajtak som ich neprečítala :P ... nevadí... takže som ôsmi deň po dobratí roac.. a musím povedat že moje pery nie su už suche :D to je užasne!! a vlasy sa mi stále nemastia... aj ked uz sa rano zobudim tam mam trocha mastnejsi nos... v pondelok som bola u lekárky... tá zhodnotila ze roac sa uz nebude pouzivat... a ze mi pichne Obohatenú plazmu do tých velkých jaziev ktoré mi ostali... volá sa to že "drakulova metóda" vysolili sme zato 100 eu... a pokloplkám po dreve... tie jazvy sa zmenili povedala by som ze pomaly sa zmensuju.... som spokojna velmi hoci ta bolest ked mi to pichali bola nevydrzatelna... skoro som si trhala mäso z ruky... nakolko som vobec nepocitala s tym zakrokom... ale som rada... o mesiac mi to pichnu zasa... 🙂 bojím sa ale vydrzím.... vraj sa to smie pichat len dva krát do roka.. :D tak uvidíme co z toho bude.. 🙂

starka11
3. jún 2011

Ahojte 🙂. Tak som uz mesiac a dva tyzdne po dobrati. V porovnani so zaciatkom je moja tvar omnoho krajsia. Uz si nedavam vobec make-up. Ale mozno som cakala trochu viac. Som si myslela, ze vyrazky sa uz neukazu 🙂, ale stale sa mi vyhadzuju. Na tvar si davam Effaclar Duo, to mi poradila doktorka. Ale povedala mi, že ak sa mi budu este vyhadzovat, tka mam prist. A preto idem v pondelok ku koznej, nech mi nieco predpise na udrziavanie. Pred liekmi som mala duac gel (ten bol pre mna najlepsi), potom som mala differine a na koniec skinoren (ten bol pre mna najhorsi, bo mi uplne spalil tvar). Tak som zvedava, co mi predpise. Ale som rozhodnuta, ze ked budem musiet podstupit aj druhu liecbu, tak do toho pojdem. S vedlajsich ucinkov som mala iba suche pery a to je vsetko. Ani zhorsenie sa u mna neprejavilo. Tak drzim vsetkym palce a sil do liecby 🙂. papa cmuky

delelaa
3. jún 2011

@starka11 Ahoj, prosimte, muzu se zeptat jakou celkovou davku jsi vybrala a na kolik kilo? 😎

starka11
3. jún 2011

Ahoj neviem kolko presne ale 1,5mesiaca som brala 30mg a potom 6,5mesiaca som brala 40mg a vazim 50kg

elissa2009
3. jún 2011

@starka11 to si potom zobrala poriadne vysoku dávku. Ja budem brať 6 mesiacov 40 mg a vážim 60 kg. Tak ja už toto nechápem.
Inak ja som už úplne na vážkach s týmto roa....ja fakt nepoznám človeka, ktorý by bol s liečbou spokojný. Asi preto sa všetci Američania súdia 🙂

starka11
3. jún 2011

@elissa2009 ako myslis, ze sa vsetci Americania sudia? A ty si na tom ako s pletou?

geneo
3. jún 2011

v amerike to stiahli preto z trhu lebo mali niekolko 1000 sudnych sporov pocas roka.

v europe su ine zakony a nie je mozne sa sudit tak ako v amerike.

starka11
3. jún 2011

@geneo a to sa preco sudili? aki mali dovod?

geneo
3. jún 2011

@starka11 kvoli vedlajsim ucinkom a trvalym nasledkom.

vcelku zaujimava stranka:
http://www.accutanereviews.com/

je toho plny net. pouzivalo sa to tam desatrocia. nechcem tu davat linky na ine stranky....

geneo
3. jún 2011

tu je este vcelku zaujimava stranka:
http://www.dailystrength.org/treatments/Accutane

som tam chodil ked som zacinal s liecbou. je tam dost pozitivnych reakcii ale aj negativne.

starka11
3. jún 2011

@geneo Tak kazdy si je vedomy, ze do coho ide a ake to moze mat nasledky. Ja som rada za to, ze som ziadne vedlajsie priznaky okrem suchych pier nemala. No uvidim ako to pojde dalej a ci sa mi to vrati alebo nie. A inak nevies nahodou aka dlha prestavka musi byt medzi liecbami? dakujem

yade
3. jún 2011

@starka11
Prestávka musí byť 6mesiacov.

elissa2009
3. jún 2011

@starka11 ja beriem dva mesiace a pleť mám dobrú od začiatku liečby (asi po dvoch týždňoch) 🙂, ale na 100% som presvedčená, že sa mi akné vráti, lebo som zatial pozitívnu reakciu nepočula :(

isabelako
4. jún 2011

A já jsem na 100% přesvědčená, že se mi akné nevrátí. Včera jsem bylau doktroky, u jiné, než u mojí, ta je nemocná, a ta povídala, že něco takového se nevidí často, že mám pleť úplně zahojenou a čistou, jako, kdybychakné nikdy neměla, že ani ona, jako dermatoložka, by to nepoznala, no koukala na mě jak na zjevení 🙂 Povídala, že je dobře, že moje doktorka dávala hned od druhého měsíce maximální dávku, že se jí to taky osvědčilo, že za 14 dní už mi dávku začnou snižovat, ale že to vpadá fakt dobře, tak doufám, že to bude takhle vypadat i za rok dva tři 🙂

kokoska947
4. jún 2011

@sienna_ ahoj 🙂 no mne tiez sa zacali vyhadzovat take drobne, ale mam pocit ze je to skor z alergie,su to akoby len take male potnicky, ani vytlacit sa mi nedaju....kolko si po dobrati? a ece sa ta chcem spytat,ake mas skusenosti s roacc+slnko? chranis sa teraz niecim? co si pocula? lebo neviem,ci mozem ist v polke jula na dovolenku(dobrala som roa na konci maja) k moru na dost ostre slno,Turecko,Tunisko...dost mam lepa:D neviem, ci moja koza nebude agresivne reagovat...ten 1-2mesiace po liecbe sa uz mozem nromalne opalovat, alebo ako je to?

elissa2009
5. jún 2011

Dnes som sa dobre pobavila.....jedna pani sa ma opýtala či chodím do solária, že som taká hnedá 😀 a ja nevyjdem von z bytu, aby som si telo nenatrela 30 kou. Ale naozaj mam ruky krásne hnedé, tiež sa čudujem 🙂
Už sa nebojím ísť ani ku moru, lebo vidím sama na sebe, že ked sa poriadne natriem (a to sa natieram aj vtedy, ked idem len smeti vysypať), tak slnko neublíži....a samozrejme úmyselne sa neopalujem.

elissa2009
5. jún 2011

@isabelako držím ti palce, aby to tak bolo, ale toto isté si určite myslela aj yade a tiež moja sestra, ktorá absolvovala 2 liečby, no dúfajme...:(

geneo
6. jún 2011

pre tych ktorych by to zaujimalo.
mam skoro 3 mesiace po predcasnom vysadeni ROA. oci stale stipu a palia. samozrejme su suche.

skusam si davat kombinacie 4 roznych kvapiek do oci. 3 z nich su bez konzervacnych latok. 2-3x do tyzdna si davam beta karoten. dost vyrazne pomaha. pravdepodobne mi ROA totalne rozbil rovnovahu v tele a celkovo zastupenie vitaminu A.

z kvapiek do oci mi najviac pomaha VIT-A-POS mast ktora obsahuje vitamin A.

oci su samozrejme na kilometre vzdialene tomu stavu v akom boli pred uzivanim ROA. a to som roa uzival nieco vyse mesiaca.

elissa2009
6. jún 2011

@geneo ja som práve začala tretí mesiac užívania, ale vobec nemám problémy s očami ani s nosom, myslím, že by mi vysychali. Mala som také zvláštne pocity zo začiatku, ale všetko časom prešlo. Noha ma zo začiatku bolela tak strašne, že som miestami nevládala chodiť, ale dr. mi povedala, že to sú len začiatočné potiaže a že to prejde a mala pravdu. Teraz nebyť suchých pier, tak ani neviem, že niečo berie,
Naozaj je mi ľúto, že si takto dopadol :(

geneo
6. jún 2011

@elissa2009 cela sranda je to ze keby som nemal problem s ocami ani ja neviem ze nieco beriem 🙂 myslim ten cas ked som bral ROA. ale tym ze mi zacali problemy s ocami zacal som si vsimat aj veci ktore som pocas uzivania prehliadal alebo im neprikladal taky doraz.

riadil som sa heslom "vydrzim" nech to stoji co to stoji 🙂

teraz dakujem ociam ze som to vysadil. totizto pocas uzivania som mal aj problemy s bolestami brucha. to uz sranda nie je.

dulcinea15
6. jún 2011

ahojte, beriem roa dva tyzdne aj par dni a uplne sa mi prestali mastit vlasy, som z toho uplne nadsena, neviete ci to vydrzi aj po vybrati lieku? ake s tym mate skusenosti? a okrem tohto, po akom dlhom case ste priblizne spozorovali ze sa tvar dava do poriadku, akne mizne?
dakujem krasne za vase odpovede🙂