Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
7. jún 2011

@dulcinea15 mne preslo vsetko do 2 tyzdnov. vlasy sa ti zacnu znovu mastit po vysadeni. tot moja skusenost.

isabelako
7. jún 2011

@dulcinea15
Ale geneo nedobral kumulativní dávku, takže si myslím, že ty vlasy se jako většině lidem mastit zase začaly, ale určitě ne za dva týdny po dobrání a ne tak moc jako před tím 🙂 A třeba ti to vydrží napořád 🙂 A pleť se mi úplně zahojila snad hned po měsíci 🙂

geneo
7. jún 2011

@isabelako do 2 tyzdnov mi preslo akne 🙂

vlasy sa mi zacali mastit 2 mesiace po vysadeni.

geneo
7. jún 2011

@isabelako a inak dlzka uzivania nevplyva na to ake mas vedlajsie ucinky. dlzka uzivania je len na to aby efekt posobenia isotretinoinu bol trvaly.

stanklia
7. jún 2011

@kaarolin Dlhsie som tu nebola, ale mam rovnaky problem tak isto mam problemy tam dole a to na oboch stranach ak ma chapes, denne pouzivam faktu mast a canesten.

dulcinea15
7. jún 2011

@isabelako
@geneo
takze zavisi od toho, ci vyberies celu davku alebo nie, hej? a je normalne ze sa mi teraz plet strasne zhorsila? kedy sa zacina zlepsovat vacsine ludi? viem ze je to velmi velmi individualne a ze sa to tu uz urcite spominalo, ale nemam cas citat vsetky predosle komentare..🙂

geneo
7. jún 2011

@dulcinea15 mne sa to nezhorsilo. u mna nastalo kompletne vycistenie za 2 tyzdne a potom sa to len udrziavalo. po 40 dnoch uzivania som to musel predcasne vysadit. kvoli vedlajsim ucinkom.

z praxe co som cital prispevky inych ludi co to brali tak to ci sa ti vrati akne alebo nie po dobrati je individualne. oficialne sa tusim hovori ze 20% sa to vrati. ja by som to skor hodnotil na 50/50.

isabelako
7. jún 2011

@dulcinea15
Je to normální, že se ti pleť zhoršila, mě se taky zhoršila, ale po prvním měsíci s emi úplně vyčistila, zhruba po tom měsíci se to skoro všem začalo lepšit 🙂 A samozřejmě záleží na tom, jestli dobereš kumulativní dávku, proč by jinak byla ustanovená 🙂 Jak píše geneo- je to kvůli té trvalosti výsledku 🙂
@geneo
Jo , já jsem to pochopila, že se ti pleť vylepšila do dvou týdnů- super a zůstala ti čistá? To je asi blbá otázka, po 40 dnech braní Roa to asi nemělo dlouhého trvání , stejně si myslim ty vlasy- protože tam jsou taky mazové žlázy, tzn. by se po dobrání kumulativní dávky neměly taky už mastit ne? 🙂
@stanklia
Cože????????????Jako krvácení? A co děláš doma, honem k doktorovi, žádnej Canesten ☹

geneo
7. jún 2011

@isabelako mam stale vsetko ciste. 3 mesiace po vysadeni. robia sa mi take drobne ale hned su prec.

ako som povedal uz predtym. dlzka uzivania ovplyvnuje len trvacnost ucinku roa. u kazdeho je to individualne. predpokladam ze mne sa akne urcite vrati. otazka je len kedy.

isabelako
8. jún 2011

@geneo
No tak třeba ne, třeba si ho prostě dobral, kolik si potřeboval,každý člověk je jiný 🙂

dulcinea15
8. jún 2011

@isabelako a ta kumulativna davka je kolko, nevies nahodou ako sa to pocita? beriem 60mg na den a budem to brat 4 mesiace...

isabelako
8. jún 2011

@dulcinea15
Vím 🙂 To by ti měli říct u doktora, je to 120mg na kg váhy, tj. jestli spočítám ti to, když mi napíšeš kolik vážíš. Pak je ještě maximální možná dávka, to je 180mg/kg a tu vybírám já🙂 Takže já bude celkem brát 9 měsíců, teď beru sedmý měsíc 🙂

dulcinea15
8. jún 2011

aha, vazim 55 kg🙂 a ked sa vyberie tych 180 mg/kg, nemalo by sa to akne vobec vratit, tak tomu mam chapat? tak to uz skoro koncis, to je supeer! drzim palce, uz to vydrz, potom budes mat pokoj🙂))

elissa2009
8. jún 2011

@dulcinea15 ja mám vypočítanu davku presne ako ty...ja beriem 40mg 6 mesiacov. Tiež mi dr. predpísala 60mg, ale mne sa tá dávky zdala privysoka, tak som si ju sama znížila.

yade
8. jún 2011

Vlasy sa začali mastiť tak ako aj pokožka po mesiaci...
Ale možno som ja len taký špeciálny-mastný 😉 prípad--aj keď teda čo som tu čítala, tak aj ostatným sa začala mastiť pleť tak cca po mesiaci po dobraní a tým pádom aj vlásky. Ja mám rada čerstvo umytý pocit, tak si ich umývam denne...

Tiež si myslím, že akné sa vráti tak cca 50%, čo si tak všímam...a niektorým aj po 3 správne vybraných kúrach.
Čo ma štve celkom dosť, že teraz sa mi akné robí aj na chrbte, kde som ho nikdy nemala! A to sa samozrejme denne sprchujem, nosím ľahké oblečenie z kvalitných materiálov...pijem denne 2-3 l vody, jem probiotiká...ani s hormónmi nemám problémy, bola som u lekára na vyšetrení...Tak z čoho to teda dokelu je???

Do Roa už nepôjdem druhýkrát, už som sa rozhodla. Je to dosť silné a nebudem riskovať. Stačilo.Vybrala som toho viac než dosť...

geneo
8. jún 2011

@yade neviem ci to ma nejaky vyznam ale mne sa akne viac robilo ked som sa castejsie sprchoval. ako keby alergicka reakcia na vodu 🙂 prilis vela vody.

geneo
8. jún 2011

@yade akne moze byt aj zo stresu. aj z genetickych danosti. aj z klimy (prostredie v ktorom zijes).

delelaa
8. jún 2011

Lidi, me klepne, pravdepodobne nedoberu kumulativni davku 😒 Dnes jsem byla u kozni, predepsala mi dalsi baleni (20mg + 10 mg) s tim, ze za mesic mi predepise posledni baleni (20mg + 10mg) a lecba bude ukoncena. Jsem si to pocitala a na mou vahu 50 kg bych mela vybrat min. 6 000 mg.......jenze ja doberu jen 3 900 mg ☹ tj. 5 krabicek 20 mg a 3 krabicky 10 mg ☹ Pocitam to spravne, ne?

Pani doktorka je moc hodna, zlata, tak mi to bylo dost trapne, ale stejne nedalo mi to a zeptala jsem se na kumulativni davku, jakoze procitam ruzna diskuzni fora a ze vetsina tam pise o kumulativni davce a pokud nebude dobrana, tak je pak vetsi sance, ze se akne opet vrati....a ze na mou vahu to dela min. 6 000 mg a dnesnim dnem jsem teprve na 2 100 mg. Ona hned, ze to samozrejme pocitala a ze tyto leky se berou obvykle jen 4 mesice a ze tu davku splnim, at se nebojim, ze to tak vychazi.....ze se bere na kilo 0,5 g až 1 g a ze ja tech min. 0,5 g na kilo beru. Jenze to NEVYCHAZI 😒 ale co jsem mela delat, rict, ze to pocita spatne? Poucovat lekarku? Jakoze ona nevi, jak se tyto leky davkuji? To je prekerni situace, kdyby byla aspon zla, tak by mi to nebylo tolik blbe, se tam s ni dohadovat, ale takhle... Tak jsem jeste jen tak dodala, ze nekteri to berou i 8-9 mesicu, jen aby tu kumulativni davku spilnili......ze se jim nenavysuje denni davka, jen se prodlouzi doba uzivani. A ona zase.....na tom nezalezi jak dlouho se to bere, dulezite je vybrat to co mate a ze to ja vyberu. Ze s koncim lecbu driv kdyz beru momentalne 30 mg denne, nez kdybych mela nizsi davku a brala to dele. Achjo no proste mi vubec neporozumnela.

Mate nekdo nejakou radu? Neresil nekdo to same? Ted se snazim uklidnovat, ze treba na kumulativni davce az tolik nezalezi, ze je hlavni, ze jsem to brala aspon ty 4 mesice....ale nejak tomu neverim 😒 Achjo kdyz si to tak vsechno pocitam, tak si uvedomuju, ze prvni 2 mesice jsem nebrala ani tu min. davku /0,5 g na kilo/......to jsem mela predepsanych jen 20 mg. V te dobe se mi znova zacala i plet mastit, tak jsem si sama rekla o zvyseni, tak beru od 3. mesice 30 mg. Pritom Roaccutane snasim uplne bez problemu, krevni testy mam v uplnem poradku a ani rty se mi uz temer nevysusuji. Vubec by mi nevadilo, kdybych to brala o 3 mesice dele.... K tomu plet se mi porad jeste sem tam cisti, neni to jeste uplne na 100%...........no chci tu kumulativni davku😅 Uz me napadlo, ze na dalsi kontrolu si snad v zoufalstvi rozskrabu oblicej, abych ji presvedcila, aby mi to jeste neukoncila.

dulcinea15
8. jún 2011

@elissa2009 jee tak som zvedava ci nam to vydrzi..inak tych 60mg denne je uplne v pohode, len mam dost suche pery a pocit suchych oci, a troska ma bolia krize, inak nic..az po precitani fora mi doslo ze ten roaccutane nie je vsemocny, a ja blba som si myslela ze uz budem mat navzdy od akne pokoj...

elissa2009
8. jún 2011

@dulcinea15 no vidíš, tak ma to ešte nakoniec bude aj mrzieť, že som sa nedala na tých 60mg, to by som mala po 4 mesiacoch za sebou...takto to budem užívať 6. Ale na druhej strane sme sa s dr, rozprávali, že v lete ani nie je dobre brať vysoké dávky kvôli slnku. Ja som začala tretí mesiac, tak ešte ma čakajú necelé 4 🙂

A nezabudni sa natierať, tvár 50-kou, lebo sa hned spáliš.

dulcinea15
8. jún 2011

ano ano, mam 50 kupenu, aj ked sa mi stalo ze som sa parkrat nenatrela a nic sa nestalo..:D neboj, to ti rychlo prejde🙂 inak a aku mas plet teraz, uz je pekna alebo sa este stale cisti?

geneo
8. jún 2011

mna opalilo aj pri 50-tke... u kazdeho je to inak.
doktorka mi povedala ze sa nemam vobec na slnku zdrziavat.

elissa2009
8. jún 2011

@dulcinea15 ja som mala vyčistenú plet už po dvoch týždnoch....a tiež som opálená napriek tomu, že sa natieram 🙂...a to ešte idem aj k moru

kaarolin
8. jún 2011

@stanklia ja som dneska bola u svojej normalnej doktorky na prehliadke, zistila mi aj krv v moci, ale jedine co mi na to povedala je,ze to moze byt docasne a ze sa mam spytat kozneho. Tam idem o dva tyzdne, takze som zvedava, co mi na to povie ten moj "odbornik". Ty si o tom hovorila svojmu lekarovi ? Ja berem roa uz 6 mesiac a ide ma drcnut, lebo konecne mam tvar ako tak normalnu a teraz toto :( Ale na druhej strane ak mam mat trvale nasledky, tak to urcite nestoji za to..:/

vondra
8. jún 2011

Zdravím vás, cca za měsíc bych měl začít s léčbou roaccutane a chci se zeptat těch, kteří mají léčbu uspěšně za sebou a nebo i těch, kteří o tom ví... Jestli když se vám pleť vyčistila se zhojily ty červené fleky nebo jizvičky a nebo se aspoň začaly líp hojit 🙂 díky ;)

kaarolin
8. jún 2011

@vondra novsie flaky mi pomaly ale isto pekne miznu, tie starsie idu tazsie ale tiez blednu, urcite sa hoja lepsie 🙂 zatial nie som po liecbe, no nemyslim si ze to zmizne vsetko 🙂 na jazvy skor laser, ale ten az po liecbe ;)

isabelako
9. jún 2011

Mluvila jsem se svou doktorkou, že se to hodně lidem vrací a ona říkala, že je to tim, že lékaři slibují i lidem co mají fakt šílené akné úplné vyléčení, což ona říkala, že to není pravda, že to není možné, že se to akné podaří dát do nějaké mírnější formy, ale ne vyléčit. U lidí, co měli mírné akné a dobrali dávku se jí to prý nevrací, tak uvidíme 😒

geneo
9. jún 2011

mne bolo povedane nieco uplne ine. nema na to vobec vplyv forma akne. je to proste statisticky udaj. niekomu sa to vrati niekomu nie.

yade
9. jún 2011

@isabelako
Súhlasím s tým, čo napísal Geneo, naozaj tu nejde o formu akné..A to som o Roa a ľuďoch, ktorí to brali prečítala fakt hodne...

isabelako
9. jún 2011

@yade
@geneo
Jasně, já nepíšu, že souhlasím s doktrokou, ona asi vychází taky z praxe, ale jen jsem napsala, co mi na to řekla, když jsem se ptala 🙂 🙂 Já si taky myslim, že se ot nedá takhle generalizovat, že prostě někdo zůstane bez akné, někdo ne 😒