Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

delelaa
27. jún 2011

@vilki Mne ho predepsala hned ten den co jsem si o Roaccuatne rekla. Jelikoz jsem tam byla kolem poledne, tak krev mi ten den vzit uz nemohla, tak se me jen zeptala, jestli jsem zdrava, jestli nemam nejake zdravotni potize, samozrejme jsem nesmela byt tehotna, a dala mi recept na baleni Roaccutane. Na krev jsem sla az za 14 dni. 😎

elissa2009
27. jún 2011

@vilki mne ho tiež predpísala hned v ten deň a tiež mi nebrala krv, zobrali mi až po mesiaci liečby a všetko som mala v poriadku 🙂

vilki
27. jún 2011

dakujem baby, takze o tyzden v pondelok mam dovolenku tak tam zbehnem, dufam ze mi ho predpise lebo uz som zufala... 😒

elissa2009
27. jún 2011

@vilki chápem ťa, bola som na tom tak isto, neprekážalo mi ani leto, ktoré milujem najviac zo všetkých ročných období, ale čo človek neurobí pre zdravé sebavedomie 🙂

elissa2009
27. jún 2011

Takže to bol asi jačmeň, lebo mi úplne zmizol, mám tam ešte trosku červený pásik, ale ten pupenec zmizol, takže som ani nesla na ocné, lebo iné problémy s očami nemám. Alebo som radšej mala ísť?

vilki
27. jún 2011

@elissa2009 a tebe to zabralo asi za ako dlho? a ake si mala vedlajsie ucinky? uricte si to tu uz niekde pisala ale sa mi to nechce hladat...

miss_tins
27. jún 2011

ako dlho vam trvalo po vysadeni Roa kym ste mohli ist normalne na slnko? dnes som bola na slnku asi hodinu no hruuza cervena som na tvari aj na hrudi a ruky ramena ma svrbia a vysli mi na nich cervene flaciky ☹ je to hrozne takto na leto clovek nemoze ist pomaly ani na slnko

yade
27. jún 2011

@miss_tins
Ja som 5 mesiacov po dobratí a stále mám rovnaké problémy ako popisuješ aj ty...

elissa2009
27. jún 2011

@vilki moja zlatá, ty musiš byť už ozaj poriadne zúfalá, lebo sa ma to pýtaš druhý krát 🙂))))
Za dva týždne sa mi vyčistila pleť, ale je to individualne, u niekoho vraj nastane zhoršenie, ktoré som ja naštastie nemala 🙂
Chod už ku kožnej a budeš mať pokoj, myslím, že to stojí zato a jedno leto bez opalovania vydržíme 🙂

vilki
28. jún 2011

@elissa2009 😀 dakujem

miss_tins
28. jún 2011

@yade ach to vazne? a ako zvladas zatial tie slnecne dni? 50tka faktor? ja sa teraz natieram kalciovou mastou nech nesom taka cervena na tvari a uvidim co bude dalej

ivusik89
29. jún 2011

čo sa týka toho slniečka, ja som len pred pár dňami vysadila ROA a lekárka mi povedala, že stačí keď ho vysadím týžden predtým ako pojdem k moru, ale si mám davať vacsi pozor a sa natierať, že sa nemusím báť...a vôbec, ja som sa už opaľovala počas liečby a nemám žiadne škvrny ani nič podobné, dokonca ma krajšie chytalo 😀

yade
29. jún 2011

@ivusik89
To je asi individuálne...Ja som toho možno vybrala veľmi veľa...Nerozumiem tomu...Ale verím, že o nejaký čas to bude úplne O.K.

@miss_tins
Len na tvár si dávam krém s UV, na telo už nie, chcem aby si privyklo na slnko.Ale nebývam zas na priamom slnku nejako brutálne, tak teraz ma alergia netrápi.Ak by som išla na celý deň do "teréniku" , tak by som sa asi nakrémovala aspoň krémom s nejakým nižším faktorom.
A ja tvár červenú nemávam vôbec. Tá červeň tváre ti za chviločku prejde...to nezvykne pretrvávať, neboj 🙂
Pekný deň.

ivusik89
30. jún 2011

@yade
a koľlko si vybrala?, lebo ja 5 mesiacov..posledne dva už len po jednej tabletke denne chvalabohu, keďže mi z nich zadrbavalo 🙂

fly12
30. jún 2011

mam este otazku , co sa moze stat ked budem brat velku davku ?

yade
30. jún 2011

@ivusik89
vybrala som najvyššiu možnú dávku na moju hmotnosť, brala som Roa 9 mesiacov.

yade
30. jún 2011

@fly12
čím vyššia dávka, tým vyššie riziká čo sa negatívnych účinkov týka.
Roa sa má brať 0,5 - 1mg na kg.

Si teda už aj pod dohľadom lekárky?? alebo do toho ideš na vlastnú päsť?
Ak máš nejakú vnútornú chorobu, o ktorej nevieš a ktorú by ti pri testoch inak mohli zistiť,tak môžeš aj zomrieť, resp. si niesť následky na celý život - a to nepreháňam.

Inak sa mi nepáči, že ľudia takto k tomu pristupujú, lebo potom keď sa niečo stane, tak zakážu Roa pre všetkých - ...a pritom stačí nájsť si inú lekárku.

geneo
30. jún 2011

@fly12 ked budes brat prilis velku davku tak zomries alebo v lepsom pripade budes mat trvale nasledky

motylik33
30. jún 2011

@yade noo hej poslal ma až teraz po viac ako troch mesiacoch užívania...

motylik33
30. jún 2011

@elissa2009 ale prosím ťa, nevešaj hlavu... nie u každého sa prejavujú vedlajšie účinky... ale samozrejme, pri takejto liečbe netreba nič podceňovať... ja som bola na odbery a mala som niektoré hodnoty zvýšené ale to ešte aj pred liečbou som mala... do dvoch týždňov chcem ísť na ďalšie, či je všetko v poriadku... aj ty ak, máš pocit, že sa zle cítiš alebo sa u teba niečo prejavuje ihneď sa poraď s lekárom. Choď na odbery a keď budeš mať všetko v poho tak by som pokračovala... 🙂 to bol len taký moj názor... tento liek mi pohomol a viem ako sa cíti niekto, koho trápi akné ☹

fly12
30. jún 2011

@yade na vlastnu pasť , v našom meste mi to nechce predpísať ani jedna kožná , každá stále blábolí že to nie je ťažká forma blablabla , už beriem asi 7 rokov miliardu vodičiek na to , mám už aj tak neskutočné jazvy na riti a na chrbáte a stále sa to zhoršuje , stále sa tvoria vyrážky , proste to nedokáže pochopiť , vôbec to tie kožné nezaujíma... radšej skapať , alebo žiť kratšie , ale na plno , ako žiť s komplexami bez sebavedomia celý dlhý život...

elissa2009
30. jún 2011

@motylik33 ja mám zatial všetko v poriadku, aj sa citim dobre, zatial to znášam dobre. Som presne v polovici liečby, takže ma čaká ešte dalších 90 dní. Ako dlho si po liečbe, ked píšeš, že ti to pomohlo?

yade
1. júl 2011

@fly12
A u koľkých lekárok si bol?? Skús aj v inom meste teda..Keď si dokážeš zohnať Roa cez internet, určite dokážeš aj nejakú lekárku presvedčiť, aby ti Roa predpísala.
Resp.by si si teda mohol dať urobiť testy nezávisle od kožnej, napr. u všeobecnej lekárky...a potom ísť na ďalšie po mesiaci brania napr...

Koľko vážiš? A koľko chceš brať mg?

geneo
1. júl 2011

@fly12 ono to co robis je skor cin zufalstva ako nieco co by ti malo pomoct s akne. je tolko moznosti ako sa to da riesit. preco nejdes sukromnej dermatologicke. ked mas prachy na ROA tak urcite najdes prachy na sukromnu dermatologicku. ta ti to predpise s radostou pokial nemas nejake zdravotne problemy.

na konci mozes skoncit s permanentnym poskodenim zdravia a s akne. neviem ci je to to co chces.

bebezv
1. júl 2011

Ahojte! Som už po liečbe, zhruba mesiac. No a stala sa mi taká vec. Včera sa mi vyhodili na lícach také mini pupienky, nie sú viditeľné ale ja si ich cítim na dotyk. Je to asi nejaké alergická reakcia alebo čo. Chcem sa spýtať či sa to niekomu stalo a ako si to mám ošetriť. K lekárke môžem ísť až v stredu ak mi to náhodou nezmizne. Prosím poradťe.

delelaa
1. júl 2011

@bebezv Myslim, ze na dalku tezko neco radit. Pokud te to nepali, nesvedi, tak to nechej na pokoji a uvidis co ti povi lekarka. Do stredy to urcite prezijes 😉

fly12
1. júl 2011

@yade 85 kg
20 mg denne

fly12
1. júl 2011

@geneo iste cin zufalstv... ked mas kozu ako po druhej sv. , neni ocom.

delelaa
1. júl 2011

@fly12 Muzu vedet, kde prijdes k Roaccutane bez predpisu? Dostavam sice Roaccutane od kozni, ale dle jejiho davkovani nedoberu potrebnou celkovou davku, tak by se mi baleni na dalsi dva mesice hodila.

fly12
1. júl 2011

@delelaa od kamaratky ktorej ho predpisali , ale nedobrala ho