Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

starka11
18. júl 2011

@geneo min. tyzden v utorok sa mi odstiepilo zo zubu, tak som v stredu isla k zubarke, dala mi dole blombu, ze mi ten zub vycisti, ale nakoniec mi ho musela vytrhnut, bo som mala koren uplne zapaleny a zub mi musela na niekolko krat vytrhnut, bo sa jej uplne rozstiepil. A odvtedy sa mi urobili take malilililinke pupaciky, ktore pocas dna zmizli.Tak neviem, ci to nebolo aj tym zubom. A davam si na noc aj ten Duac gel a pomaha mi. papa

geneo
18. júl 2011

@starka11 ono bacha na to. ROA posobi aj na zuby. je dost vela pripadov ze sa zacali kazit ludom zuby po dlhodobom pouzivani.

isabelako
18. júl 2011

Nadešel ten slavný den, kdy jsem konečně dobrala Roa, děkuji moc všem tady, jen kvůli vám jsem to zvládla a vydržela do úplného konce:
Výsledky- 181, 131 mg/kg v sobě 😒 Tak snad je to dostačující 😉
Akné- není
Pleť suchá, citlivá, občas modřinka, škrábaneček z čehokoli
černé tečky- nejsou
chloupky- trošku
kruhy pod očima- hodně
vlasy- roustou hodně
řasy- zase hodně padají
pokožka reaguje na UV záření úplně šíleně, zbláznila se i přes faktor 50 + jsem z porcelánové panenky najednou černoška
klouby- bolí
hlava- bolí
žaludek- už se srovnal, ale nejím nic ostrého atd.
žíly- všude vylezlé viditelné- to bude asi můj kámen úrazu
jizvy( po porodu)- bolí jako čert
vylezl i hemeroid od porodu, co skoro tři roky nestašil- tak snad to bude brzy ok, fuj ☹
nehty- rostou
únava- neskutečná ☹
Ale lidi, je to za mnou, držím palce všem, co stále berou i těm další, co se k nám teorave připojí🙂
Ještě jednou díky, moc díky za podporu 🙂

yade
19. júl 2011

@isabelako
Veľmi gratulujem k dokončeniu cesty s Roa a nech sa ti akné NIKDY, NIKDY, NIKDY NEVRÁTI.
Kruhy spod očiek ti zmiznú veľmi, veľmi rýchlo, neboj 🙂 , aj tie žily prestanú byť také viditeľné,
čo je des, tak to sú hemoroidy, ktoré som nikdy v živote predtým nemala a teraz nonstop! a to som 6 mesiacov po dobratí Roa.Som z toho na nervy, ani som netušila, že niečo také je ☹ .

V tých výsledkoch uvádzaš že 181, 131mg/kg v sebe...Takže si dobrala tých 131mg/kg, nie tých 180 ako si plánovala?

isabelako
19. júl 2011

Ne 181 mg/kg a ještě nejaké setinky miligramu🙂 Díky moc

vondra
19. júl 2011

Zdravím, takže dneska jsem začal boj s akné pomocí Roa, beru 30mg denně..držte palce ;)

isabelako
19. júl 2011

@vondra
Moc držím palce🙂

lucuc
19. júl 2011

Aj ja mám otázku, chcela by som sa spýtať, po akej dobe sa začnú prejavovať účinky pri užívaní Roacutanu? Po koľkých mesiacoch uvidím prvé výsledky?

geneo
20. júl 2011

@lucuc je to rozne. hybe sa to v intervale od 2 tyzdnov az po 3-5 mesiacov. boli aj pripady ked to trvalo 5 mesiacov.

isabelako
20. júl 2011

@yade
Dnes jsem byla u doktorky a jsem trochu rozčarovaná. Na udržování mi nic nepředepsaala, že mám pleť naprosto čistou.No jdu tam ještě za 14 dní, tak snad mi to vydrží. 😒
No a co se hemoroidů týče- mám už jednu zkušennost po porodu..Fuj, takže čípky, krém, dubová kůra gel a doktorka mi dala ještě léky na předpis Detralex a já nasazuju Wobenzym, pomůže i na játra, ktará mě teda v noci pěkně bolí. ☹ Tak snad bude líp,, co ty, jak je?

yade
20. júl 2011

@isabelako
Ahooj...Ja som pila stále to Silybum, tak pečeň-játra mám našťastie O.K, pleť udržiavam pomocou Skinorenu, Duacu a ešte Clearasilu-toho gelíku na jednotlivé akné...
Teraz sa mi robia také skôr menšie vyrážky.
Na čistenie pleti používam odličovací gel Avene na citlivú pleť (nie ten na tú aknóznu, ale ten na normálnu až zmiešanú, ten nedráždi absolútne)...a na noc som si zamilovala - vtedy, keď si nedávam Skinoren (stiredam to) Eucerin Aquaporin na zmiešanú pleť a je super, úplne tak nacucá pleť.Je pre mňa lepší ako akékoľvek drahé krémiky, ktorých som už vyskúšala neúrekom.

Niektorí lekári nepredpisujú nič na udržiavanie...a naozaj to niektorí pacienti vôbec nepotrebujú...Tak ja si myslím, že to bude u teba O.K...-berieš ešte aj antikoncepciu, nie?
Ak by si mala pocit, že sa začínaš príliš mastiť, tak ti odporúčam Skinoren, ten nepoškodí tú krehkú pokožku po Roa...Mám ho rada, pred braním Roa mi nevyhovoval, teraz veľmi-na celú pokožku.
A ty si mala v minulosti aj mastný typ pleti?

Neboj, bude to O.K., myslím, že tebe sa akné nevráti, veď si ho vystrašila poriadne!
Teraz sa hlavne venuj regenerácii organizmu, na tú pečeň odporúčam i pitie toho Silyba Mariánskeho (Ostropestrec Mariánsky), mám to overené a robí príjemné zázraky a čistky 🙂
...no a čo ešte dodať? Nekaz si krásny pocit z čistej pleti zbytočnou obavou, že akné opäť vypukne, bude to O.K, neboj!!!!

yade
20. júl 2011

@vondra
Tak nech to dobre znášaš 🙂 !

elissa2009
24. júl 2011

Tak a som doma živá a zdravá. V pohodičke sa dala prežiť dovolenka aj s roa, takže netreba z neho robiť strašiaka. Nie som opálená, ale jedno leto to vydržím 🙂
Normálne som sa pohybovala po pláži, kupala sa a všetko...samozrejme stále natretá 🙂

geneo
25. júl 2011

@elissa2009 elissa nechcem ti to kazit ale najhorsie veci su vacsinou tie ktore vobec nevidis 🙂 skus sa porozpravat o tom s dermatologickou. mne vyberali znamienko o ktorom by som vobec nepovedal ze vyzera nebezpecne a doktorka mi hned povedala ze musi ist von lebo ma nabeh na ....

geneo
25. júl 2011

@elissa2009 a inak btw mne sa urobili tiez pigmentove skvrny - na chrbte. a objavili sa mi az 2 mesiace po vysadeni ROA.

elissa2009
25. júl 2011

@geneo mne také znamienka vybrali už dve a mám ich ešte asi tri, takže tento problem mam aj ja. Ale ved ja som sa neopalovala, tak prečo by sa mi mali urobiť pigmentové škvrny. A ak sa mi aj urobia, tak sa z toho určite nezblaznim 🙂

geneo
26. júl 2011

@elissa2009 na chrbte som sa neopaloval a urobili sa mi. neviem preco.

beruska121
26. júl 2011

tak a zase som tu....roaccutane som brala od oktobra 2009 asi 6 mesiacov , po dobrati som mala peknu plet , ... lenze pred 2 mesiacmi som vysadila antikoncepciu po 5 tich rokoch a to co sa mi urobilo s pletou za mesiac to nechcite zazit .... zo dna na den ...- vsetko zapalene a kazdym dnom o 50 percent horsie ... takze dnes som bola u koznej a povedala nasadit antikonepciu a od stvrka idem brat zase roaccutane ...rovno 40 mg mam 48kg :-/ dufam ze druha kúra mi uz pomoze navzdy

yade
26. júl 2011

Ináč HA pri vysadení vie napáchať pekné škody v organizme zmenou hormonálneho profilu...a odrazí sa to aj na pleti..(net je plný takých príspevkov od zúfalých žien)
Ak tu niekto berie HA pri liečbe Roa, mal by ju asi vysadiť rovno pri ukončení liečby, resp. ten mesiac po dobratí, aby sa vyhol tomuto, čo sa stalo Beruske121.
Videla som kamarátku, ktorá tiež vysadila HA po dlhodobom užívaní a to ona nikdy nemala žiadne akné ani pred jej užívaním a potom bola celá posiata zapálenými vyrážkami...Bola úplne zrútená a nevedela sa toho zbaviť asi rok.

yade
26. júl 2011

...ešte by som poradila tým, ktoré prestali brať HA, aby si hneď nasadili Pupalku (napr. s vitamínom E), ktorá udržiava správnu hormonálnu hladinu...Ja ju milujem, užívam ju už roky, má samé pozitíva...Aj pri Roa mi pomáhala skvele - vtedy zas na cholesterol...(beriem 4 tobolky denne)

beruska121
26. júl 2011

dakujem , no ja som sa uz zrutila, zakazdym ked sa pozriem do zrkadla mam o par vyrazok viac a vsetko zapalene , bud s bielou hlavickou alebo podhozne uzly :-/ ktore som nemala aspon rok apol .. dnes som nesla ani do prace co sa psychicky necitim dobre

yade
26. júl 2011

@beruska121
Chápem to...po dlhom čase s totálne krásnou čistou tváričkou teraz toto ☹
Ale neboj, zase sa preliečiš a bude pokoj 🙂

vondra
26. júl 2011

Takže po týdnu užívání Roa, mám suché rty a zdá se mi , že mi občas trochu bolí kolenní klouby, takže je to celkem v pohodě, snad to nebude horší ;)

beruska121
26. júl 2011

len sa obavam ze sa to zase vrati ... a toto bolo akoze z mesiaca na mesiac take zhorsenie ze nechapem , moja tvar bez flakov a vyrazok vyzera ako kebyze som nieco zjedla a teraz mam vyrazku vsade ... kde som ju nemala ani nepamatam , a nic sa nehoji len sa obrovskou rychlostou robia dalsie a dalsie , uz ma boli aj rozpravat co mam vyrazky pri perach a vsetko zapalene ... kebyze si mozem byt ista ze sa mi to po dobrati druhej kiry roaccutane nevrati :((( kiez by som si bola ista, lebo toto vyzera este horsie ako ked som zacala prvy krat brat roacutane

yade
26. júl 2011

@beruska121
Hlavne by si asi už nemala potom brať HA-najviac ešte mesiac po dobratí Roa, aby sa ti nevzbúrili hormóny tak ako teraz, pri vysadení...
Keď sa vzbúria bezprostredne po dobratí Roa, tak ešte budeš chránená tým jeho účinkom...Neboj sa...Hlavne si daj pokoj s HA-u teba by to tak asi bolo po každom vysadení...Fakt je väčšina takých prípadov--a ešte im aj vo veľkom vlásky zvyknú padať.
Možno by sa ti tvárička bola dala opäť doporiadku aj bez Roa, ale u každého je to individuálne, tak by to možno trvalo dlho..Ale i tak bude tvoj organizmus dosť prekvapený z vysadenia a opätovného nasadenia HA.

Držím palčeky a neboj sa, bude to O.K, tvárička sa krásne vyčistí!

elissa2009
27. júl 2011

@geneo hlavne netreba všetko pripisovať roaccutanu 🙂 a najmä, ked si to bral len 40 dní. Ja som sa už zmierila po týchto príspevkoch aj s tým, že sa mi všetko po dobratí vráti ☹ , ale aspon budem mať kludné svedomie, že som to vyskušala.

geneo
27. júl 2011

@elissa2009 u mna je to ROA na 100%. stale mam suchu sliznicu, stipu ma oci, suche pery, sucha pokozka na tvari, padanie vlasov, tazsie hojenie ran,... je toho viac.

nic z toho som nemal predtym ako som ROA zacal uzivat.

a 3 doktorky nezavisle na sebe mi potvrdili ze ROA staci uzivat 2 tyzdne aby sa organizmus z toho spamataval niekolko mesiacov. je to predavkovanie syntetickym vitaminom A. zatial nie je vedecky dokazane ako latka ktora je v ROA v tele posobi. takze tak.

geneo
27. júl 2011

inak ja sa nemozem stazovat. bral som to 40 dni, vysadil predcasne a vsetko mam ciste. ziadne problemy s akne. a mozem sa aj stravovat ako chcem nijako to neovplyvnuje tvorbu akne.

ale druhykrat by som do toho nesiel. tie oci su katastrofa.

vondra
27. júl 2011

@geneo kolik si bral denně a kolik vážíš ? 🙂

geneo
27. júl 2011

@vondra 50mg denne na 85 kilo