Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

somkralrepu
18. aug 2011

ĎAKUJEM za komenty, i keď ja si myslím že nemám to až také pekné... bral som Zynerit spolu s DIfferinom (ale ten som vysadil), pleť som mal už peknú a teraz sa mi to len zhoršuje- veď ste mohli vidieť foto... myslíte, že mi doktorka predpíše liek Rooacatane? Ja už nechcem lokálne antibiotiká, lebo mám z nich zošuverenú, červenú pleť a to nemám istotu že sa toho zbavím. čo čítam o Rooacatane, tak mne by podla mna zabral a už by som mal pokoj na dlhú dobu............................. 😉

vilki
18. aug 2011

@somkralrepu aj z roa je dost mozne ze budes mat plet zacervenanu a vysusenu, neviem kolko mas rokov ale podla foto nie vela, mozno sa u teba da vyskusat este nieco ine skor ako zacnes brat roa, su to predsa silne lieky a lekar zvazuje stav pleti, ty to nemas az take zle - vazne...

geneo
18. aug 2011

@somkralrepu nechcem ta strasit ale pokial ti roa uskodi budes nadavat viac ako nadavas teraz na akne 🙂

somkralrepu
18. aug 2011

MAM 17 rokov, viem že to nemám najhoršie , ale ja to nechcem vôbec.. :-/ úplne ma to trápi 😢 Práve som písal doktorke a nechce mi to predpísať , pretože to je kožná pre deti a dorast, takže by som mal nájsť takú, ktorá to predpíše na 100 % na svoje vlastné riziko.. ak mi to určite pomôže, tak neni o čom..

geneo
18. aug 2011

@somkralrepu ziadna ti to nepredpise na svoje riziko. riziko znasas tym ze podpises papier ze si bol oboznameny zo vsetkymi rizikami. pokial nie si plnolety tak mam pocit ze to za teba musi riesit rodic. ale nie som si 100% isty.

beru to aj 12 rocne deti

geneo
18. aug 2011

@somkralrepu a este som zabudol poznamenat ze 100% ti nikto nezaruci ze ti to pomoze. je to tak 50:50.

vilki
18. aug 2011

@somkralrepu skus sa opytat koznej co by ti pomohlo, ak ti zynerit nepomaha ci co to mas tak jej povedz nech ti vyskusa dat nieco ine, ja som mala vodicku eryfluid ta je dobra, mam ju aj teraz a ku kozmeticke si neskusil ist?

somkralrepu
18. aug 2011

@vilki VYSKUSIM SA SPYTAT DRUHEJ KOZNEJ CI MI TO MOZE PREDPISAT, ZINERYT UZ NECHCMEM - STRASNE DRAZDI POKOZKU.. ALE BRAL SOM PRODUKT 😉 ,, ZHENG 4 AKNE AWAY " 😉 A bol najučínejší z toho, prírodná čínská vodička, len je toho dosť málo a stojí to 9 €..
Upredňostnujem skôr kožnú pred kozmetičkou, kozmetičky pýtajú veľa peňazí , dajú mi pár masiek, vodičiek a poučiek ako sa mám o sebe starať ..AKNE treba liečiť liekmi, lokálnymi ak nepomáhajú tak treba nejako prečisitť organizmus..pijem každý deň žihlavový čaj, o pleť sa starám..

Uvidíme ako sa to bude vyvíjať, ak nič nepomôže tak Rooacatane.

P.S. : ak by dakto vedel o nejakej kožnej v BA a okolí bol by som rád keby ma kontaktoval 🙂

delelaa
18. aug 2011

@somkralrepu Rekla bych, ze mas normalni pubertalni akne 😉 nic hrozneho, ikdyz dokazu pochopit, ze ty to vidis zrejme jinak. Roaccutane bych na to hned nedavala. Ten je na tezsi formy akne nebo na akne, jenz nedostatecne reaguje na dosavadni lecbu ci bys mel z akne psychicke problemy.
Jak dlouho se uz lecis pod dohledem kozniho lekare? Zatim jsi dostal jen Zynerit? K tomu vysusovani pleti.....cim si cistis plet? Mely by to byt vse neagresivni pripravky bez alkoholu. Dale muzes -ale az za 30 minut- PO naneseni Zyneritu natrit plet hydratacnim kremem, to taky pomuze 🙂

Jeste poznamka - lecba jenom Zyneritem mi prijde docela zastarala, lepsi mi prijde treba Aknemycin plus /stejne antiniotikum doplnene reninolem/ nebo rovnou Duac gel.

somkralrepu
19. aug 2011

@delelaa Dakujem, videla si tie fotky akú mám pleť v súčastnosti?? Tak pozri akú som mal pred cca 6 mesiacmi, ešte pred užívaním Zinerytu.. preto chcem si dať Rooacatane, aby som už takúto pleť NIKDY NEMAL 😒 Psychické problémy som mal z tejto pleti, hambil som sa ísť von..Pol roka som sa liečil Zyneritom, teraz mesiac aj dačo neberem nič, pleť si nečistím ničim, pijem každý deň 0.5 l žihl. čaju, hygienu dodržujem..zatiaľ to nemám až také zlé...

ten Duac gel myslíš že je lepší ako Zineryt a nerobí červené flaky? Je to lokál. antibiotikum? 😕

vondra
19. aug 2011

Chci se zeptat, už beru roa měsíc a furt se mi dělají nové vyrážky, nevím jestli se tomu dá říct zhoršení.. Ale chci se zeptat někoho komu se to zhoršilo zezačátku, tak ajk dlouho trvalo to zhoršování ?

beruska121
19. aug 2011

@somkralrepu Ahoj , ja som sa prestahovala do BA pred 2 mesiacmi .. a mam novu koznu, Jana Chudíková .ak si zadas do googlu dermacare ... tak ti ju najde hned, sice je sukromna a za prve vysetrenie som platila 12 euro, hned mi aj predoisala roaccutane bez toho aby zacala vymyslat nieco s vodickami , lebo som jej povedala ze vodicky mi nezaberaju, tak uz treti tyzden beriem roaccutane

beruska121
19. aug 2011

@vondra ahoj ja beriem roaccutane uz druhy krat v zivote , ... prvy krat ked som ho brala tak sa mi vyrazky tvorili este asi 34 mesiace a zrazu sa mi vsetko vycistilo to zlepsenie prislo ako zo dna na den a uz sa mi nic netvorilo ,teraz beriem roccutane uz druhy krat po rok a pol prestavke beriem ho3ti tyzden , vyrazky sa mi robia uz menej a hlavne mi nemasnie plet, myslim ze mi to prebieha ovela lepsie ako prvu liecbu sice teraz mam hned od zaciatku 40 mg a prito vazim 48kil

sypac077
19. aug 2011

@somkralrepu
Skúšal si zinok aspon 75 mg denne?
Ak ti nepredpíše roaccutane doktorka dá sa aj kúpiť na goldpharme, ale to by si musel mať našetrené aspoň 400-500 eur na liečbu.

somkralrepu
19. aug 2011

@sypac077 nie neskúšal, nemám až takú zlú pleť teraz len sa bojím že na zimu sa mi to zhorší..toľko peňazí na Rooacatane nemám.. koľko mg zinku?? To nie je nejako veľa??? 😲

sypac077
19. aug 2011

@somkralrepu
Nieje to veľa...
Aj 100 mg môžeš ale 75 mg stači to je jedno akú máš plet ale pomôže ti to veď skús uvidiš.
Tak stačí ísť na brigádu a máš na roaccutane :D

sypac077
19. aug 2011

@somkralrepu
Ja si ho idem asi sám objednať, pretože mne ho asi nepredpíše :D Ale chcem to mať čo najlepšie. Skúsim vybrať aspoň tých 160 mg na kg aby bol účinok trvalejší dokonca sa môže aj udržovacia kúra 10 mg na den dávať alebo obden

dera
20. aug 2011

Ahojte,berem Roacc. 6 deň a začal sa mi šúpať nos a trocha líca a trošička mám kútiky. Čo dávate na tvár, krémujete sa? Ešte sa vyhádžem ale tak optimálne....

elissa2009
20. aug 2011

@dera Effaclar H (La Roche) a začni čím skor, lebo sa budeš šúpať stále viac. Najskor si vypýtaj vzorky z lekární a uvidíš či ti vyhovuje. Ja ho používam počas celej liečby a nešúpem sa vobec. Je vynikajúci 🙂. Ústa si premastuj stále a tiež kutiky ak ich máš suché. Stačí ti obyčajný jelení loj 🙂

delelaa
20. aug 2011

@somkralrepu Aplikovat pul roku Zynerit je nesmysl. Je to antibiotikum a navic erytromycin a na ten vznika lehko rezistence. Jen diky pridaneho zinku v nem se muze lecba protahnout na 4 max. 5 mesicu, nez je tomu u jinych lokalnich antibiotik.
Dale erytromycin ma jenom protizanetlivy ucinek! Samotnym antibiotikem akne nevylecis. Nejvic pomuze pri kombinovane lecbe. Ty potrebujes i lek, jenz ma komedolicky ucinek......tim se vznikajici pupinky podchyti jiz v pocatku. Samotnym antibiotikem lecis jiz vznikly pupinek, ale nezbranis novym projevum.
Byt tebou tak se vzhledem k tvemu mlademu veku a momentalnimu stavu pleti do Roaccutane jeste nezenu.

Duac gel je taky antibiotikum. Je to clindamycin a je doplnen 5% benzoylperoxidem. Plet bys mel naruzovelou a sussi zrejme i po nem, ale melo by to byt jen prechodne nez si na to kuze zvykne.
Dobry je i Dalacin T (to same jako duac gel jen bez benzoylperoxidu) a k tomu do kombinace treba Differine gel.

Jeste jedna vec...nevim jestli kozni navstevujes pravidelne, ale pokud ano a jedine co ti predepisuje cele ty mesice je ohrany Zynerit, tak ji vymen 😉

delelaa
20. aug 2011

@dera Poradim pouzivat jemne cistici prostredky, zadne primo na kuzi s akne. Moc se mi osvedcil cistici gel od Biodermy Sensibio DS+ http://www.bioderma.cz/bioderma-sensibio-citliv... a k tomu i micelarni voda H2O http://www.bioderma.cz/bioderma-sensibio-citliv....
Misto Effaclaru H (mi neprisel nikdy moc dobry co se tyka hydratace) bych sahla po Physiogelu. Hydratuje vyrazne lip a vyjde vzhledem k velikosti baleni o dost levneji. Ale chce to zkusit.
Na rty z ruznych tycinek zabira nejlepe stary dobry jeleni luj http://www.lekarna.cz/jeleni-luj-28g/ Nejdrive jsem chvalila Neutrogenu, ale pak prestala nejak zabirat.

delelaa
20. aug 2011

@somkralrepu ted koukam, ze jsi bral Zynerit s Differine gelem 😅 Proc jsi ho vysadil?

delelaa
20. aug 2011

@sypac077 Na vlastni pest bych do toho nesla. Dale co kdyz to bude jen placebo? Pokud mas penize objednavat si tento lek takovou cestou........nebylo by lepsi ty penize vlozit do SOUKROME kozni lekarky? Ta by ti Roaccutane myslim predepsala a byl bys pod lekarskym dohledem. Navic bys i usetril.

somkralrepu
20. aug 2011

@delelaa Akne mam už asi rok...asi po pol roku akne som navštívil kožnu ktorá mi predpísala Zineryt a Differine . Bral som to asi cca 5 mesiacov, teraz mesiac už nemám nič a zhoršilo sa mi to trochu.. ved pozri foto hore

chcel by som sa spýtať, aký je najhvodnejší prípravok na moju pleť, Rooacatane je silný a to mi asi nepredpíšu..
Zineryt už nechcem , po ňom výražky síce rýchlo miznú ,ale mám červenú pleť jak paprika
Differine je odpad, ktorý by som zakázal, úplne sa mi z neho šúpala pleť..

Nepozná niekto nejakú kožnú v BA (okolí) ktorá by mi predpísala nejaké antibiotiká, ale už nie lokálne lebo tie slúžia na 2 VECI .. 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

somkralrepu
20. aug 2011

@somkralrepu akto vyzerá moja pleť DNES , mám to strašne zle?? Poprosím pravdu..
18. aug o 03:22 • Odpovedz • •

Zobraz iba náhľad

dera
20. aug 2011

@delelaa Ďakujem za rady. Aj som červená.... vidím, že to nebude med lízať táto liečba 😕 som rada, že sa takto môžem poradiť.

sypac077
20. aug 2011

@delelaa
placebo to nieje goldpharma ponuka skutocny aknenormin... Oni ho nepredavaju ale len sprostedkuju cez inu lekaren a preto je to tam take drahe... sukromna? no neviem neviem

sypac077
20. aug 2011

@delelaa
a k tej cene este... Cena Aknenorminu je 26 eur (30x20mg)
Na goldpharme stoji (100x20mg) 116 eur s postovnym a so vsetkym ostatnym)
Takze taky strasny rozdiel to nieje nato ze je to cez net mozno nejakych 10 -15 eur
To neznamena ze ked si to chcem kupit ze sa neda kontrolovat krv, predsa je aj obvodna lekarka tam mozem chodit na krv kazdy 1-2 mesiace a nemusi o tom vediet...

ochechula123
21. aug 2011

Zdravim vas..
no ako tak citam..je nas az az :/ bohužial...ja ani neviem kde mam zacat...no asi pekne od zaciatku v skratenej forme...
akné som mala teda uz ním opat trpím asi od 14tich nejak tak..v prvom ročníku na strednej som sa rozhodla ist KONEČNE ku koznej..a nie je nic lepsie ako sukromna kozna doktorka...verte mi...tiez som sa patlala bars akymi mastickami gelmi pletovymi vodami a dalsími hlupostami co tvar len dusilo a zhorsovalo akné...doktorka mi hned bez debat predpisala roaccutane..brala som ho tusim pol roka uz si to nepamatam bolo to davno..postupne mi zvysovala davky a brala som ho aj s antikoncepciou...pomohlo to po 2-3 mesiacoch som videla neskutocne zlepsenie uplne ina tvar...tazkosti ziadne akurat sucha plet a sem tam krv z nosa..pravidelne som chodila na krv ci je somnou vsetko ok...takze roac. zabral..odporucam kazdemu..nebojte sa..je to sice individualne u kazdeho ale ked to uz MNE zabralo tak to musi ozaj kazdemu...no ale...ale...vysadila som ho a antiku brala dalej..kvoli zdravotnym problemom som ju vsak minuly rok musela vysadit..a tu nastal problem..akne sa opat vratilo..po vysadeni roac. som mala sem tam nejaku vyrazku ale inak pokoj od akne..no zial antika mi to cele nejak pokazila..a lutujem ze som ju vobec niekedy zacala brat !!! nuz hlupa pubertiacka som bola...mam 20 rokov ...presne 1 rok od vysadeni antiky a chystam sa na druhe kolo roaccutanu uvidim co mi na to povie kozna pretoze uz sa mi ta plet vazne horsi..a to je leto...neviem co to bude cez zimu...nikde inde nim netrpim len na tvari a hned hnusne podkozne akne...a som fakt zufala z toho..bez make-upu ani na krok! je to svinstvo viem ale neda sa ist bez toho medzi ludi... otras..rozmyslala som aj nad laserovym vysetrenim tak ak s nim niekto mate skusenosti podelte sa..lebo neviem ci mam na to pristupit..je to aj cenovo dost narocne a zbytocne tolko penazi vyhodit nechcem...tak sa dam asi na to druhe kolo roac...lebo sa hanbim pred priatelom ist nenalicena..a spat u neho je uz u mna trauma...ani ziadne kupaliska uz nenavstevujem nic take kde by som mohla ist odlicena..je to strasne..ale co uz treba s tym bojovat!
tak ak uz ste niekto bral roac. druhy krat tak prosim..tiez sa podelte so mnou ci vam to pomohlo uz na dlhsiu dobu ziadne komplikacie ...alebo ako..ci to beriete aj spolu s antikou...a ak by mal niekto na mna nejake otazky von s nimi..bez hanby...rada odpoviem ak budem vediet 🙂) a dakujem vopred za odpovede 🙂)

vilki
24. aug 2011

ahojte, tak ako znasate roa v tychto horucavach? chodite na slnko? ja sa neopalujem no ale prejst po slnku musim...inak sa mi ovela menej masti plet a to beriem roa len 20 dni ale zatial nejake extra zlepsenie nie je, len such pery a hrdlo...