Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
6. dec 2011

@lopo na dobry organizmus by som sa nespoliehal. precitaj si co je to za liek a ako funguje aby ti to trochu otvorilo oci.

slovacisko112
7. dec 2011

Cavte, ak uvazujete zacat brat roa. a este ste neskusili antibiotika - (vo forme tabliet) - doxybene, maju v sebe latku doxycyklin. Ja ich budem uzivat 2 mesiace, Co som cital reakcie, tak vsetkym to uplne vycistilo plet, ale vacsine sa to po uzivani vratilo. A tak je potrebne pocas liecby uzivat aj napr. differine. Jeden odbornik o tom pisal ze v tejto kombinacii je to ucinne a po dobrati antibiotik by sa to uz nemalo vratit. ked tak v malej miere. Takuto istu liecbu mi predpisala aj doktorka.

Je sice pravda ze brat 2-3 mesiace antibitoika nieje bohvieco, ale myslim ze stale je to menej skodlive ako roa. , aj ked som uz teraz rozhodnuty ze ak by mi sa po tejto liecbe akne vratilo tak idem do Roa, aj ked cez leto, je mi to jedno...

vondra
7. dec 2011

@slovacisko112 Určitě antibiotika taky dost lidem pomáhá, ale některým bohužel ne, já jsem taky bral antibiotika, je pravda že to bylo jiné než to co píšeš ty a nějak mi to nepomohlo...byl to deoxymykoin. Tohle je jiné a třeba ti to pomůže, držím palce ;)

somkralrepu
7. dec 2011

@slovacisko112 kamoš, bral som 1 mesiac a pol Doxyhexal - (niečo ako Doxybene - prečítaj si o tom aj na nete) a nepomohlo mi to..trochu hej ale stále sa mi to vytváralo..teraz berem Rooacatane, pery úplne v pohode aj všetko, jediné čo má trápi sú trocha oči, mám ich také suché,unavené a troška ale fakt len troška sa mi zdá že rozmazanejšie vidím 😒 Po Rooacatane sa mi to úplne hojí, suší sa mi to a občas sa mi dačo vytvorí ale fakt už len málo... určite chod do toho slovacisko 🙂 🙂

somkralrepu
7. dec 2011

čo hovoríte na moju pleť??
Tu sú 3 fotky pred začatím liečby roacatanom, a 3 fotky počas liečby - 2 mesiace - 30 mg 😉

PRED 😨
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=698...

PO 😨
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=a90...

lili1313
7. dec 2011

@slovacisko112 aj ja som brala antibiotika a dost sa mi akne zmiernilo, efekt to malo asi rok. moj nazor je, ze treba skusit, urcite to moze pomoct. ved vela lekarov vraj aj tak roa ani nepredpise, kym neskusia liecbu antibiotikami.

slovacisko112
7. dec 2011

Tak tak, kazdemu zaberie nieco ine, a ked nezaberie nic tak iste zabere ROA... Ja to teraz tak pocitam ze dva mesiace budem uzivat toto, to mi vide tak na koniec januara. A potom by sa este celkom v pohode dala zacat aj roa liecba. Len to uz bude tak na hrane s letom. ale pocul som ze niektori dochtori to davaju na 4 mesiace potom pauza a potom zasa 4 mesiace to by mi akurat vyslo 😎 ale tak dufam ze k tomu nebude muset ani dojst

adelheide8888
9. dec 2011

@li_la Ahoj odpoved na tvoju otazku. Mne doktorka povedala ze uzivanie ROA je podmienene uzivanim HAK. Pri prvej liecbe ROA som mala vysoko hormonalnu HAK a nemala som ziadne problemy s pecenou. Po liecbe som mala pecenove testy v poriadku. Teraz budem opakovat liecbu ROA ale dala som si predpisat radsej nizkohormonalu HAK. Dufam, ze ti to pomohlo. 🙂

adelheide8888
9. dec 2011
li_la
9. dec 2011

@adelheide8888 Ahoj, no veď aj ja som tak vedela, aj som to čítala v letáku, síce keď som brala ROA prvýkrát, nemala som nič, ale vtedy som mala tuším 15, takže tak... 🙂 Ale brala som ROA asi skoro 2 roky a aj tak sa mi to vrátilo... :-/ No a teraz je to po necelom mesiaci liečby už úplne super! úplne sa mi vyčistila T-zóna, dekolt aj chrbát, už len také malé kde-tu na sánkach, ale som ozaj nadšená, dúfam, že to bude posledná liečba a nebude dlhá, keďže plánujeme druhé bábo a som veľmi opatrná... 🙂 Ty ideš brať prvýkrát?

li_la
9. dec 2011

@somkralrepu Za dva mesiace super!! 🙂 Keď som podstúpila prvýrkat liečbu ROA, mala som pleť asi v podobnom stave ako ty na začiatku, brala som to tuším rok a pol, možno viac... Ale pleť som mala ako detskú prdelku! 🙂 Nuž ale, mne sa to vrátilo... Aj keď to sa nestáva tak často. Teraz som sa podujala opäť na liečbu ROA, mám ešte cca 3-4 mesiace liečby pred sebou, ale už by sa to nemalo vrátiť a už teraz takmer nemám akné. A už sa ani netvorí. Ale veľmi sa mi vysušujú pery.

adelheide8888
9. dec 2011

@li_la ja idem brat druhykrat, prva liecba mi zabrala asi na 2 roky a potom sa mi to vratilo. Od januara zacinam s znova. Akurat som bola na testoch a predpisat si novu HAK. Tiez dufam ze druha liecba uz bude posledna. Drzim palce 🙂

li_la
9. dec 2011

@adelheide8888 Ďakujem, aj ja tebe. 🙂 Akú HAK máš?

adelheide8888
9. dec 2011

@li_la akurat dnes som dostala recet na HAK Artizia je to od tej istej firmy ako novynette ale vraj je novsia, modernejsia. Kozna mi odporucila nizko hormonalnu, kvoli peceni.

li_la
9. dec 2011

@adelheide8888 Aj ja mám presne tú istú. Som jej trošku naplašila, viaceré ženy tu písali, že som s ňou nemajú dobré skúsenosti, ale dr. mi ju predpisovala ako modernú a najlepšie znášanú HAK. A nemám teda žiadne problémy, snáď ani nevzniknú... 🙂

adelheide8888
9. dec 2011

@li_la jaj tak teraz si ma ukludnila, lebo aj ja som citala ze su s nou problemy. no uvidim teda. a ako dlho ju uzivas?

li_la
9. dec 2011

@adelheide8888 druhý mesiac... nie dlho, ale proste nič na sebe nebadám iné. Ani krvácanie som nemala silnejšie, ani pomimo ani nič... Nepriprala som ani deko, dokonca som schudla. Žiadne bolesti... nič proste, ani neviem, že niečo beriem... 🙂

adelheide8888
9. dec 2011

@li_la tak to je super, uvidim ako sadne mne. Ale predtym co som mala 2 druhy HAK tak som nemala tiez vobec ziadne problemy. Prosim ta aku vysoku davku mas ROA? Som zvedava kolko da mne druhykrat.

vilki
9. dec 2011

caute, ja som s roa maximalne spokojna, po 4 mesiacoch mam plet uplne bez vyrazky, taku plet som mala naposledy hadam v 15ke, som velmi spokojna, dufam ze mi to aj vydrzi (ťuk - ťuk ), teraz si pokojne vypnem vlasy hore a nestaram sa ci mi vidno nejaku vyrazku....
Odporucam vsetkym, co uz maju za sebou nejaky ten prehraty boj s akne, toto mi velmi zdvihlo sebavedomie a ti co beriete len chvilku, pockajte este a vsetko sa vam zahoji, mne sa to hojilo tri mesiace a teraz je to konecne vsetko o.ok... 😉

slovacisko112
10. dec 2011

Ak chcete akne aspon docasne zakryt. Kym ho nevyliecite. Skuste vichy dermablend. Zakryje vsetko a je vhodny aj pre muzsku plet... Kedze sa nezotrie ani pri sporte a vydrzi dost dlho. Nesuvisi to sice s roa. Ale pocas liecby je to dobry doplnok...

minig
11. dec 2011

Zdravim vsetkych bojovnikov. Tak ani som sa nenazdala, cas ubieha tak rychlo a pomaly to budu 3 mesiace co uzivam ROA. Prva dolezita info, beriem uz len 10 mg a v januari koncim s liecbou. Tj. po 4 mesiacoch bude snad pokoj. Zacala som s 30 mg. Plet ma uplne super, bez jedinej vyrazky, chrbait cisty, obcas sa mi vyhodi nejaka svina na pleciach, ale je to pohoda. Co sa tyka vedlajsich ucinkov, nakolko beriem uz len 10 mg tak su to len / suche pery, obcas polest v krizoch a cervena plet a zapcha ( nikdy predtym som na nu netrpela). Plet je velmi citliva na pocasie, zimu. Pouzivam make up La Roche Toleraine a som s nim max spokojna. Pouzijem este puder a idem do prace. Fliaciky mi pomaly ale isto blednu, verim ze za pol 2-3 mesiace bude vediet fungovat bez makeup-u uplne bez problemov. Unava ziadna, nalada je dobra, po dlhej dobe som zamilovana, takze co vam budem hovorit 🙂)))))

Dnes som si pozrela fotky z leta. Poviem vam, neda sa na to pozerat! Tie hrcky na brade, krku, chrbat uplna katastrofa. Este aj z dialky bolo vidno, ze mam akne. Tvar cela leskla. Naozaj sa to neda porovnat. Dufam, ze nenastanu ziadne komplikacie, ale ja som stastna, ze som ROA zacala uzivat. Zmenila sa mi kvalita zivota a sebavedomie a som znova stastna!

je to velka zmena! Drzim Vam vsetkym palce.

Papa, vasa minig

denissska
13. dec 2011

Ahojte kocky 🙂 Tiez som uzivala liek roaccutane liecba trvala rok a pol pocas tejto liecby som nepocitovala ziadne problemy ale na nestastie akne sa mi po dvoch rokoch vratilo ☹ preto by som sa chcela k liecbe vratit len neviem ci mozem len tak prist za mojim lekarom a povedat mu ze chcem zas uzivat roaccutane??????? ☹

lili1313
15. dec 2011

Ahoj, podla mna to naformuluj nejako tak, ze sa chces poradit o moznostiach liecby... a medzitym spomen, ako ti naposledy roa pomohol, ze si nemala problemy... a pripadne by si si liecbu zopakovala 🙂

lili1313
15. dec 2011

@denissska ups, to vyssie je pre teba 🙂

adelheide8888
16. dec 2011

@denissska Ahoj samozrejme ze mozes. Ja som tiez ziadala o opakovanu liecbu ROA a doktorka mi vyhovela.

iwa201
19. dec 2011

Ahojte 🙂 , takze ja mam 25 rokov a nejake vazne problemy s akne som nikdy v zivote nemala, mozno ked tak sa mi spravil nejaky jeden, ale nic vazne. Vsetko bolo v poriadku az kym som sa nepodujala v septembri na biopeeling Neoderma ( nikdy v zivote ! ), za mesiac som mala 5 sedeni, popri tom som samozrejme musela vymenit kozmetiku za neoderma kozmetiku, cize potom som sa tak vysypala na tvari takymi podkozakmi ( 15 az 20 ), boleli ako svina a este k tomu z nich vychydzal denno-denne biely az zeleny hnis, takto intezivne to trvalo 1,5 mesiaca, zmenila som som HAK, kvoli pleti ( janine sa to tusim vola ), prestala som pouzivat aj tu kozmetiku, trochu sa mi to zlepsilo, chodila som aj nacistenie, boze no hrozne to bolelo, vsetky tie podkozaky mi museli prepichovat a potom vytlacit ten hnis a potom same chrasty na ksichte, no hambila som sa ako pes. Potom som si to vytlacala uz aj sama, najprv prepichla sterilnou ihlou a jemne, ak sa dalo, vytlacila. V novembri som sa rozhodla, ze pojdem k lekarovi, ten mi predpisal doxyciclin 2 tyzdne, trochu sa to znormalizovalo, na cele a nose nic nemam, teraz ma trapia hlavne lica, sem tam nejaky na brade. Zacala som pouzivat OBAGI kozmetiku,teraz uz asi 2 tyzdne, strasne to vysusuje plet, ale ze vraj to tak ma byt, stale mi ako keby peelinguje plet, take supiny mam na licach a v okoli ust, ale aj tak sa mi tvoria podkozaky alebo take s bielou hlavou. Tato liecba ma trvat 6 tyzdnou, ak uz ani toto mi nezaberie, som rozhodnuta, ze pojdem k nejakemu dermatologovi na liecbu ROA...zatial som u ziadneho nebola aj ked som mala take problemy...ak mi moze niekto poradit, budem velmi vdacna 😎

vondra
20. dec 2011

@iwa201 Ahoj, takže já jsem taky používal všechny možné vodičky a já nevím co ještě, nic mně nějak extra nepomohlo, pak jsem šel ke kožní, která se mě zeptala co jsem na to bral atd... řekl jsem, že jsem používal nějaké ty vodičky a moc nepomáhali, tak jsme na nic nečekali a ihned mi nasadila antibiotika (deoxymykoin). Antibiotika dost lidem zabere, ale mně bohužel taky nezabralo, takže jsme přistoupili k Roa. Teď ho začínám brát 6tý měsíc a vyrážky už se mi netvoří ( asi jeden se mi ted udělal). A ty červené flíčky a jizvičky se mi pomaly zacelují, takže doufám, že i ty zmizí ;) Snad sem ti nějak pomohl ;) Určitě zajdi ke kožnímu a porad se s ním, nejlépe k nějakému specializovanému na akné ;)

iwa201
22. dec 2011

@vondra Ahoj,ja som tiez brala antibiotika,ale nijako mi to nezabralo. Ty si spomenul,ze to uz zacinas brat 6mesiac? To mi pripada strasne dlho,ale kazdy sme iny. Nebal si sa napr.toho,ze ti to nezaberie,ale sa ti to zhorsi? Nepocitujes nejake zavazne vedlajsie ucinky? Ja som si precitala nieco o Roa,tie vedlajsie ucinky ma moc netrapia,skor,ze mi to nezaberie,ale sa to zhorsi. V kazdom pripade diky za radu 🙂 ak sa mi to nezlepsi,pojdem koznemu...

vondra
22. dec 2011

@iwa201 tak 95 % lidí to pomohlo a zhoršení u někoho nástavá, ale pak se mu plet vyčistí, není to tak , že by se mu to zhoršilo a už by se to nezlepšilo...Vedlejší učinky mám : suché rty, dělá se mi vyrážka na rukách, ale když to mažu tak je to v pohodě, bolení kloubů ( ted už to ani moc není), někdy se mi zdá, že trochu hůř vidím

chloe138
23. dec 2011

SURNE: HCem sa opýtat ci pri Roa možem používať SOMOOPAĽOVACÍ KRĚM ???