Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

monikase
12. jan 2012

@nicci254 Používám na odlíčení Biodermu Sensibio, krémík na den LRP- Hydraphase, na noc Nivea noční krém a ještě pod oči Niveu Q10 - ale nevím, kolik Ti je, mě 29, takže už to začíná být třeba 🙂 A tělové mléko stejné, jako jsem používala před ROA - Fenjal a pokožka se mi nevysušuje vůbec, tedy zatím.

nicci254
12. jan 2012

dakujem vsetkym za odpovede este by som rada vedela, mozno mate precitane tieto prispevky skrz na skrz ale zaujimalo by ma, ci tu niekto spominal ako vedlajsie ucinky bolesti zaludka, lebo ja mam pocit ue odkedy beriem roa tak ma boli a ja mam dost citlivy zaludok ( casto mam zapalenu sliznicu zaludka, musim chodit na gastro a potom brat tabletky na to) a ci neviete ci by sa to dalo ovplyvnit nejakymi cajmi, probiotikami alebo tak podobne.. 🙂 mozno v lekarni by mi poradili

geneo
13. jan 2012

@nicci254 vsetko konzultuj s doktorkou. ziadna samoliecba. za ten rok co som sa zaoberal uzivanim ROA som stretol rozne pripady kedy sa nieco pri uzivani roa posralo.

nicci254
13. jan 2012

@geneo dakujem a myslis ze mi v tomto kozna poradi? tak ma napadlo, ze ak mi tie bolesti sposobuje priamo roa a nie moja citlivost zaludka tak to asi aj tak nicim neovplyvnim a budem to musiet nejako pretrpiet a cakat do ukoncenia liecby. nastastie ma ten zaludok neboli cely den, skor vecer po uziti 20mg davky. je to strasne ze cloveka akne dozenie do takejto liecby 😖

fesi23
13. jan 2012

Užíval som Roacuttane asi 7 mesiacov...pleť je super,niekedy po holení trochu podráždená...neviem si vynachváliť.. 🙂 ..vedlajšie účinky prakticky žiadne 😉 😀 🙂

kristina218
13. jan 2012

chcem sa opytat ci tento liek zabera aj na jazvy po akne, mate s tym niekto skusenost? dakujem

lubica3006
13. jan 2012

ahojte, ja som brala aknenormin pred dvomi rokmi, tiez som bola nadsena, no efekt nevydrzal. Teraz mam kuru opat curacne, snad naposledy.

iwa201
14. jan 2012

Ahojte, tak asi pred mesiacom som tu pisala prispevok o tom, ake som mala problemy s hnisajucimi vyrazkami hlavne na licach a tiez s podkoznymi vyrazkami, ktore dost boleli. Stravila som dost casu na internete hladanim niecoho, co by mi pomohlo. Okrem toho, ze som si osetrovala plet s pripravkami s obsahom k.salycilovej a lokalnym kremom s obsahom benzoyl peroxidu, mi to trochu zlepsilo stav pleti, ale mala som ju aj dost suchu. Stale som sa pohravala s myslienkou, ze si dam predpisat roaccutane. Ale potom som sa rozhodla zacat brat nejake vitaminy, ktore zlepsuju stav pleti, v mojom pripade to je konkretne zinok, vit.B,C,E, selen, acidophilus a 3x denne pijem za lyzicu aloe vera...musim sa priznat, ze ubehli este len 2tyzdne, co to beriem a moja plet je ovela lepsia!!! 🙂 nechcem to zakriknut, preto si klopem prstom o stol. Sem tam sa mi urobia nejake vyrazky, ale uz nie v takom mnozstve a nie su ani bolestive, popri tom vsetkom,aby som nezabudla, beriem uz 4mesiac HAK-jeanine. Sice mi ostali na licach po vyrazkach take ruzove flaky, ale postupne aj tie mi miznu. Mozno tato moja skusenost moze niekomu pomoct tiez...

monka182
15. jan 2012

Ahojte, je podľa vás Roaccutane ohraničený vekom ? 😕

nicci254
15. jan 2012

@minikaa ahojky, tak ked som si precitala tvoj prispevok skoro ma slak trafil. ja uzivam roa este len 2 tyzdne a zatial som si vyrazne zhorsenie nevsimla. ale teraz sa bojim co ma caka.. teraz mam asi 5 pupakov dokopy na tvari a neviem ako vyjdem an ulicu ked budem cela obsypana.. ☹ inak kazdy tu pisal ze po zhorseni je zlepsienie, takze urcite aj tebe sa to zlepsi, nezufaj na duchu a drzim palce 😉

geneo
15. jan 2012

@monka182 smerom dole urcite, smerom hore asi nie

geneo
15. jan 2012

@nicci254 kozna ti urcite povie co mas robit. posle ta mozno na vysetrenie odbornemu lekarovi.

somkralrepu
15. jan 2012

BEREM ROOACATANE.. a mám stále začervenanú pleť a úplne zle to vyzerá... ale iba na oblatiach hlavy, minule aj na ušiach.. ☹ úplne som červený, ako keby som neviem čo robil... už som si kúpil aj taký krem od BIODERMY LA ROCHE POSAY effaclar H , a vždy ked si to nanesiem na druhý deň mám plno vyrážiek s toho asi mi to mastí pleť..alebo čo :/ 😒 😒 čo si mám dať na ZACERVENANU PLET??? poradte prosíímmm

nicci254
15. jan 2012

@geneo no to asi nie, ja som tam bola len nedavno a zaludok mam prelieceny...

geneo
15. jan 2012

@nicci254 pokial si na gastro bola pred uzivanim roa tak su tie zavery vysetreni ktore si mala pred uzivanim roa irelevantne.
ako som spominal predtym ROA je umele svinstvo ktore zacina robit gulas v tele uz 7 dni po zacati uzivania.

zle od zaludka ti moze byt aj preto lebo beries ROA na lacno resp. spolu s jedlom. ja som to riesil tak ze som si daval ROA na noc. celu davku. rano som to neriskoval.

pred zacatim uzivania ROA som bol uplne zdravy clovek. 10 mesiacov po vysadeni (predcasnom) stale bojujem s nejakymi zdravotnymi problemami. a to som to uzival len 40 dni.

nicci254
16. jan 2012

@geneo no ja si rano dam tabletku praveze hodinu po ranajkach, co je si myslim celkom ok. a ja sa modlim aby som nemala ziadne vacsie negativne zdravotne dosledky, lebo to potom vazne nestoji ani to akne za to, aby som sa dodzubala ... ☹

geneo
16. jan 2012

@nicci254 ja som to bral cca 7 dni rano a bolo mi totalne nahovno cely den. potom som to zacal brat vecer a vsetko bolo ok ... samozrejme vedlajsie ucinky ostali.

kazdopadne ked som si ju dal rano tak som bol cely den rozbity ako keby som nonstop cvicil.

nicci254
16. jan 2012

a kolko si bral rano?10mg?

nicci254
16. jan 2012

@geneo a kolko si bral rano?10mg?

jadore2
16. jan 2012

@slovacisko112 Ahoj reagujem na Tvoj prispevok z predchadzajucej strany, je pravda, ze v dnesnej dobe vselico nici zdravie cloveka, ale ja stale dufam, ze mi na akne zaberie aj menej skodliva liecba ako Roa.. Bola som za inou koznou na konzultaciu, poradila mi Doxybene ATB. Vraj to niektorym pomoze. Na nete som narazila na pripravok COLONIX precistuje creva a vraj s zlepsi aj plet, nepoznas to?

geneo
16. jan 2012

@nicci254 bral som 7 dni rano 50mg na 85 kilo vahy
potom som to zmenil na 50mg vecer. rano mi bolo z toho zle, resp. cele doobedie som bol uplne rozbity.

geneo
16. jan 2012

@nicci254 mimochodom 10 mesiacov po vysadeni som stale rozbity ako ten prvy tyzden co som to bral. a neprechadza to 😒

mavam take stavy ze raz mi je dobre potom naxuja, presne ako ked som to bral. doktorka mi na to povedala ze sa mi to stale drzi v tele.

inak akne nemam. vsetko zmizlo. nic sa mi nemasti, vlasy suche, ksicht ako na sahare.

slovacisko112
16. jan 2012

@jadore2 Ahoj, tak ja som doxybene užíval mesiac, a zabralo to. Po mesiaci som mal na tváry max. jednu vyrážku. Okrem toho iba flaky po akné. Teraz je to 2 týždne čo som to dobral a plet je taká v norme. Jedna zapálená vyrážka, A pár takých mini :D Ale vobec si to nevytláčam, nechytám. Iba čistím plet dva krát denne. Síce sa ti vyrážky dlhšie hoja ale nezostávaju flaky a neroznesies si po celej tvary bakterie. Tych flakov je sa velmi tazke zbavit.

Ja som sa teraz objednal na liečenie pleti do jedneho salonu kde majú mikrodermabráziu, modré svetlo, červené svetlo a ešte neaký prístroj. Majú velmi dobré výsledky a čítal som o tom že sa to vyrovná liečbe ROA a nieje to tak zaťažujúce na organizmus.
Samozrejme že to aj niečo stojí. Jedno ošetrenie stojí 35 eur. No už po ňom vidíš rozdiel. Minimálne potrebuješ 3 ošetrenia. A potom raz za 2-3 mesiace preventívne. Síce ma to víde na 100 eur. Ale čo by som nedal zato aby som už konečne mal "pokoj"...

Doxybene skús ale nemusí to zabrať každému a počul som od niektorích ludí že po skončení liečbi sa im to postupne vrátilo, ale treba skúsiť. určite je to účinejšie ako zinerit a podobné "sračcky" ktoré ti len vysušia a zničia pleŤ ...

somkralrepu
16. jan 2012

BEREM ROOACATANE.. a mám stále začervenanú pleť a úplne zle to vyzerá... ale iba na oblatiach hlavy, minule aj na ušiach.. úplne som červený, ako keby som neviem čo robil... už som si kúpil aj taký krem od BIODERMY LA ROCHE POSAY effaclar H , a vždy ked si to nanesiem na druhý deň mám plno vyrážiek s toho asi mi to mastí pleť..alebo čo :/ čo si mám dať na ZACERVENANU PLET??? poradte prosíímmm

geneo
16. jan 2012

@somkralrepu cvicis v posilke? pokial ano mal by si to prehodnotit. roa je zataz a nedoporucuje sa robit akukolvek fyzicku zataz pocas brania.

somkralrepu
16. jan 2012

@geneo momentálne cvičím len 2 x do týždna..ale tú začervenanú pleť mám aj ked necvičím..2 týždne som nebol cvičiť a stále to pretrváva.. stále som len na 30 mg za deň, váha 65 kg, výška 172 cm. Je to asi málo že? ☹ ☹

vilki
17. jan 2012

caute, takze ja som sa prave vratila od koznej, brala mi krv a predpisala mi lieky este na dva mesiace lebo ze som este nevybrala taku davku aku potrebujem, takze to budem brat dokopy 8 mesiacov...a uz som sa tesila ze budem mat pokoj...

lili1313
18. jan 2012

@vilki Ahoj, ber to tak, ze ked si sa uz na to dala, tak tie dalsie 2 mesiace prejdu - ved uz 6 mas za sebou. Praveze je dobre, ze tvoja kozna vie, ze musis vvybrat urcitu davku, lebo niektori lekari to po par mesiacoch vysadia a potom je vacsia pravdepodobnost navratu.

monikase
18. jan 2012

Ahojte, za 2 dny mám první měsíc braní Roa za sebou. Zlepšení zatím žádné, zhoršení strašné, jak už jsem tu psala; stále čekám, kdy že se to už obrátí ... Chtěla jsem se zeptat, měl jste někdo pocit svědění? Mě se po Roa udělaly podkožní boláky po tvářích a svědí - ne stále, ale občas ano, tak nevím, jestli je to normální a nebo jestli nemám nějakou alergii :(

geneo
18. jan 2012

@monikase mna ksicht skrabal este 5 mesiacov po dobrati