Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

monikase
18. jan 2012

@geneo Ty jsi reagoval dost špatně na Roa, viď? Myslím nežádoucí účinky, které máš po dobrání i přes to, že jsi je užíval tak krátce ....

monikase
18. jan 2012

Ještě jsem zapomněla dopsat, že jsem dneska volala doktorce kvůli výsledkům z krve a když jsem jí říkala, že se mi zatím nic nelepší, řekla mi, že to za svých 20 let praxe ještě nezažila, že jsem jediná, komu se to ani po měsíci braní nezplepšilo a že doufá, že v tom nebude něco horšího ... takže má nálada - "bude to lepší", je zas v háji zeleném.

vilki
19. jan 2012

@monikase ze vraj ked nieco svrbi tak sa to hoji, ale moze to byt aj preto lebo sa ti plet vysusuje a preto to svrbi, davas si hydratacny krem? urcite si natieraj plet, a to zhorsenie - viem ze je to strasne, ale musis vydrazat a cakat, teraz sa to uz bude pomaly hojit a tvaricka bude pekna, to zlepsenie pride, len si na to musis pockat... (viem o com hovorim ) 😉

monikase
19. jan 2012

@vilki Krémíkuju 🙂 Už aby to zlepšení bylo; šla jsem k soukromé doktorce, že bude vědět víc, než ta před ní, která mi nepoznala alergii na skinoren a pleť jsem si tím totálně oddělala, ale tahle je zas ze všeho hroooozně překvapená a kroutí nade mnou hlavou, tak uvidíme 🙂 Zas po čase písnu, jak to vypadá 🙂 a děkuji

alicie
19. jan 2012

uzivamTRETI DEN R AMAM TAKE BOLAVE PRSIA ATROSKU ZVECSENE ALETVAR SANEZLEPSILA

vilki
20. jan 2012

@alicie po troch dnoch zazrak nemozes cakat, mne to trvalo skoro 3 mesiace kym prislo to zlepsenie...treba len vydrzat...a tie prsia...to neviem, mna zas prve tri dni bolela strasne hlava (asi si telo zvyka na lieky ) 😅

dorothinka
23. jan 2012

cawte,,dnes začina s Roaccutanom,,,,bojim sa čo to so mnou urobi! tolko vedlajšich účinov,,to snad ani nie je možne,,,bojim sa toho,,hl.totho vysúšania pleti...

dorothinka
23. jan 2012

mam h úživať rano alebo vecer??,

geneo
23. jan 2012

@dorothinka doktorka ti nepovedala kedy ho mas uzivat?
resp. robila si vobec krvne testy?

monikase
23. jan 2012

@dorothinka Vysušování pleti se neboj, to je ze všech těch nežádoucích účinků asi to nejmenší.

nicci254
24. jan 2012

takze sa hlasim po 3 tyzdnoch uzivania, viem ze je to ete malo. moje dojmy su asi take ze: plet sa mi vyraze zatial nezhorsila ale ani nezlepsila ( viem ze uzivanie je este kratke) ale mam pocit ze sa mi menej masti plet, kedze rano ked sa zobudim uz nie je taka mastna. trosku sa mi aj vysusuje. pery mam uz fest suche ale nie vzdy ( uz sa mi urobili aj take bolave kutiky ale vajicko z oriflame to zachranuje). kedze nosim kontaktne sosovky, tak vzdy ked som doma nosim okuliare ale napodiv oci sa m takmer vobec nevysusuju len sem tam a pomahaju kvapky do oci ( ja mam refresh ). inak nic take, sem tam ma boli hlava ale mna aj predtym bolievala hlava takze nic nove. ked si predstavim ze ma caka este nejakch cca 5 mesiacov .. 😖 ale dajako to hadam vydrzim.... vela zdaru aj ostatnym roaccutancom 😀

lili1313
24. jan 2012

@dorothinka Ahoj, ja beriem 1 tabletku denne, 40 mg. Doktorka mi povedala, ze je to na mne, ale mam to uzivat s jedlom. Ja kvoli tomu beriem rano, lebo ranajky su moje najpravidelnejsie jedlo, ostatne jedla mam pocas dna tak vselijako. No myslim, ze tu nejake dievca pisalo, ze berie vecer, lebo ju cez den roa unavuje.

luciafar
25. jan 2012

Ahoj tak ja som ho brala az dvakrat ale nepomohlo. Roacutane som brala najprv prvy krat asi 4 mesiace pocas liecby sa naozaj stal zazrak a mala som nadhernu plet bez jedinej vyrazky,bolo to uzasne,problem je v tom ze ked som vysadila liecbu tak do mesiaca som bola tam kde pred tym tvar zapalena sama vyrazka. Tak som isla ku inej doktorke ta mi povedala ze sa mi to vratilo lebo som to kratko uzivala tak po druhy krat som to uzivala pol roka,ani jednu tabletku som nevynechala, opät bola tvar pocas celej liecby uzasna bez chybicky. Ale po vysadeni som zasa tam kde pred tym cize hroza. Tych par mesiacov s roacutanom bolo uzasnych pre moju psychiku ale neviem ci to fakt stoji zato pretoze co som citala ake je to svinstvo a kolko ma neziaducich ucinkov tak neviem ci som organizmu viac neposkodila ako pomohla.

luciafar
25. jan 2012

No a co sa tyka neziaducich ucinkov tak pocas liecby som nemala ziadne, ani suchu pokozku som nemala.

nikiam
25. jan 2012

@avara_salvatore ahoj moja, precitala som si tvoje prispevky, velmi si ma rozrusila, aku zlu liecbu ti nasadila lekarka?myslis, ze ti dala brat prilis velke davky?bojim sa, ci mne ju nasadila dobre🙂

monka182
26. jan 2012

Ahojte, prosím vás je nutné pri tomto lieku užívať antikoncepciu ?

luciafar
26. jan 2012

@monka182 Nemusis uzívat antikoncepciu ked nechces, len si musis davat pozor aby si neotehotnela a to uz je na tebe ci si si ista ze urcite neotehotnies.

monka182
26. jan 2012

@luciafar ďakujem za odpoveď 😉 v letáčiku s vedľajšími účinkami čo som dostala od kožnej tak tam bolo písané, že to je nutnosť .. ale tak otehotnieť nemám isto v pláne.

luciafar
26. jan 2012

@monka182 no v letaciku je to preto ze oni sa chrania aby si ich nedala na sud ked by si nahodou otehotnela a narodilo by sa ti poskodene babatko v dôsledku ich lieku. Ja som musela napriklad doktorke podpisat papier ze neotehotniem.

garfieldmail1
30. jan 2012

Ahojte 🙂 Tak se přidávám k vaší skupince, dnes jsem obdržela od kožní recept na Roa 10mg a Skinoren krém, který mám užívat na pleť po použití mého obvyklého hydr.krému.
Chtěla jsem se zeptat, jestli tu má některá z vás problém s akné stejným způsobem jako já a má od dr. doporučený stejný způsob dávkování? 😕 U mne je to totiž tak, že se mi pleť hlavně v obličeji zhorší vždy tak 2 dny před menses, pak ji mám celou menses hroznou a pak se to spravuje, spravuje, až mám skoro pleť v pohodě, no ale jak se zase menses přiblíží, tak zase děs ☹ Kdysi jsem zkoušela HA Diane, nepomohlo. Mám to vlastně stejné jako kdysi moje maminka, ta ovšem musela ve 42 letech na odstranění vaječníků a od té doby měla od akné klid. Takže mi je jasné, že do menopauzy se toho sotva zbavím, pokud Roa nezabere... 😖
No a k tomu dávkování : dr. mi doporučila první měsíc denně 1 tbl Roa 10mg a pak jen během menses 10 dní, časem třeba i ubírat na 9 dní, 8... atd. Že to některé pacientky berou třeba i jen 2-3 dny měsíčně zhruba 2-3 roky. Tady jsem nečetla, že by to tak někdo bral, spíš mi přijde, že to všichni berete dlouhé měsíce každý den? Ale možná je to tím, že to nemáte spojené s menses jako já...? A je to kožní, která je docela vyhlášená a hodně doporučovaná, tak jí docela věřím, no uvidíme... 😅

dera
1. feb 2012

Ahojte. 6 mesiac a pomaly aj končím. Pleť je super. No jedna báseň. Ale !!! 😠 Doteraz sa mne vedľajšie účinky nejak nepejavovali. Okrem úst som nič neriešila. Ale teraz sa mi prckajú ruky a pokožka na nich. Vraj ekzém. už má moje telo asi dosť. Máte niekto niečo podobné, že pred skončením liečby máte problémy?

vondra
2. feb 2012

@dera to podle mě není tím, že to bereš tak dlouho, mně se taky dělá ekzém a kor teď v zimě ! Jdu třeba na hokej ven na led a když přijdu tak už mám na ruce ekzém.Doktorka říkala, že v těhlech mrazech to bejvá...něčím si to maž, nějakým hydr. krémem a bude to v pohodě ;)

dera
2. feb 2012

Ďakujem. Ale už mám herpes a o ostatnom nehovorím.... nejak sa to mele jedno cez druhé. Ale tvár to obchádza našťastie 😅 Môže byť, že teplota pod -10 nerobí dobre. Skúsim niečťo poriešiť. Len je toho viac 🙄

nelianna
5. feb 2012

Ahojte, pridavam aj moju skusenost s R. Na zaciatku liecby som akne nemala vyslovene ze hnusne, ako mavaju niektori az tie take fialove flaky, mala som ten problem, ze sa mi vyrazky tvorili hlbsie v kozi, tam sa zapalili a zostala JAZVA. Vdaka panovi doktorovi, ktoreho cela Prievidza pozna ako toho, ktory vysetruje pacientov z druhej miestnosti, som mala plet totalne citlivu po vsetkych jeho vodickach, kremikoch a inych blbostiach co mi na tvar daval. R. som si chcela dat predpisat davno davno, ale ziadny kozny lekar v PD mi ho nechcel predpisat, vraj silne lieky, neziaduce ucinky, nie na moju plet, kedze som to nemala "az take strasne". Nemala. Ale ostavali jazvy a nic nepomahalo. Potom som nasla skvelu pani doktorku v hadlovej, ktora mi bez vahania dala najskor ATB a Skinoren, po dvoch mesiacoch sme presli na R. teraz koncim 6. mesiac, zajtra si idem po tabletky na posledny, siedmy a dufam, ze budem mat uz do konca zivota pokoj. K neziaducim ucinkom: U mna sa prejavili jedine suche pery, ano treba ich stale natierat, sucha pokozka okolo nosa a ust, ale nie je to nic strasne 🙂 Staci dobry krem alebo ja pouzivam arganovy olej na tvar a vyriesene. Tvar sa mi uz vobec nemasti, vlasy vobec nezacali vypadavat, skor by som povedala ze zacali rychlejsie rast po takej davke vit.A 🙂 Davku mam takto: 20mg rano, 10mg na obed. Davka je vyratana na 50kg vahy, co uz vtedy ked mi to predpisovala som jej povedala ze vazim 48, no uz vtedy som mala asi okolo 46kg 🙂 ANO VIEM!!! 🙂 Beriem vyssiu davku ako by som mala, ale ozaj ozaj dufam ze sa mi to nevrati. Jedine co som videla ked som mala starosti jedno obdobie, malo som jedla schudla som v priebehu tyzdna tri kila, cize na tych 43, to sa zacala prejabovat taka malatnost a aj pokozku som mala suchsiu ako zvycajne. Teraz je uz dobre 🙂 Inak treba sa viacej kremovat a premastovat cele telo, na ruke sa mi robi taky trosku ekzem take suche ale to moze byt aj zo zimy a na ramenach take suche fliacky ked sa nekremujem. Inak natieram sa kokosovym olejom a parada 🙂 Takze baby (a chalani) drzim palce, nicoho sa nebojte, neziaduce ucinky zavisia od kazdeho jedneho cloveka, ked citite ze vam to nerobi dobre, tak to prestante uzivat. Jaj a este nieco, pecenove testy mam stale all right 🙂 😀 A na zaciatku liecby sa i nic nezhorsilo...myslim ze prvy alebo druhy den sa mi este spravil taky statocny zapal, po ktorom mi zostala jazvicka, dufam ze posledna v zivote 🙂 Ozaj z mojej skusenosti mozem len odporucat 🙂

17_janu7
6. feb 2012

Ahojte, chcem sa spýtať ci nahodou nemate skusenosti s epilaciou pri liecbe s curacne... v pribalovom letaku bolo pisane ze sa nemoze depilovat , ale o epilacii tam nic nebolo tak ak nahodou mate niekto skusenost, budem rada 😉

lili1313
7. feb 2012

@dera ahoj, aj mne sa v januari zacal robit ekzem na rukach a s tymito mrazmi sa to zhorsilo. Predtym som uz mala zaciatkom zimy nieco podobne na ramenach, ale nie taketo zle. Pomohlo mi poriadne to natierat, tak aj teraz sa snazim a dufam, ze to prejde. Niekedy cca v novembri sa mi navyse aj supali prsty a robili sa mi prasklinky, viacero ludi radilo obycajnu modru indulonu, tak som skusila a zabrala uzasne, neverila som tomu, ale po par dnoch uplne hladka pokozka. Potom som to natieranie ruk trochu zanedbala a zrejme preto teraz riesim ekzem.

lili1313
7. feb 2012

@17_janu7 Ahoj, asi by som sa na to nedala, moze to podrazdit pokozku. A najma laserova urcite nie, laser je zakazany aj na jazvy a pod. este aj nejaky cas po dobrati. Ja si na tvari len upravujem obocie a inde na tele holim. To neskodi, aj ked stalo sa mi, ze som si neuvedomila aku pekelne suchu mam pokozku na kolenach a ked som si tade presla ziletkou, vyzeralo to celkom nebezbecne - asi ako v upirskom filme 🙂

lili1313
7. feb 2012

Ahojte, chcem sa spytat, ci niekto riesil triglyceridy. Pocas liecby sa mi zvysili, aj ked sa snazim zdravo stravovat - mastnemu som sa vzdy vyhybala a teraz este viac, asi sa to aj prejavilo v tom, ze som trochu schudla. Davam si omega-3 mastne kyseliny a na pecen Lipovitan, aj tak sa to neznizuje. Poznate este nieco? Napr. nejake caje a pod.?

somkralrepu
7. feb 2012

@lili1313 ahoj 🙂 Co je ten LIPOVITAN, pomáha to? Ja beriem čaj - SYBYLIUM MARIANSKE.. chutovo to neni moc dobré, ale ževraj to pomáha..tiež som mal dosť zvýšené testy ako berem Rooacatane. Predtým som mal všetko absolútne v poriadku. ☹

NEVIETE MI NIEKTO PORADIT PRECO MAM TAKU ZACERVENANU PLET???????????????? NIEKEDY SOM CERVENY AKO RAK a predtým som mal takúú bledučku, v lete pekne dohneda opálenu ako aj inde na tele. Serie ma to, že na rukách aj po celom tele mám normálnu, len na tvári mám stále začervenanu?? 😒 😒 😒

geneo
8. feb 2012

@somkralrepu s tym nic neurobis, je to normalne pri brani toho lieku. meni sa ti struktura koze. po dobrati sa ti moze aj stat ze sa nebudes moct dlhsie cas vobec opalovat.