Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
16. feb 2012

@jopo22 bol by som rad a urcite aj ostatny keby si prispieval sem aj po dobrati ROA. povedzme aj dalsi rok dva po dobrati. urcite by sa viaceri potesili keby si mal len pozitivne vysledky.

sona_123
17. feb 2012

ahojte baby, pocula som o tom zazracnom lieku na plet, ale aj o jeho vedlajsich ucinkoch. mam kamosku koznu a ta mi povedala, ze to je take svinstvo ako drogy. ak by som pocas leicby otehotnela, plod by bol postihnuty. lepsia volba je antikoncepciu DIANE 35, velmi mi pomohla v minulosti. teraz som tehotna, takze ju neberiem, ale pred prvym tehotenstvom som ju brala takmer 10rokov. mozem odporucit.

garfieldmail1
17. feb 2012

@sona_123 Diane je fajn, pokud pomůže. Jenže to je právě to, mi třeba nepomohla vůbec a nejsem jediná. Já myslím, že Roa zkouší většina lidí teprve, když nic jiného nepomáhá. A když nic nepomáhá a samo se to jaksi nelepší, tak zkusíš i tohle. Jen si představ, že těch 10 let by jsi akné naopak měla. Já mám akné už vlastně 20 let, mám 2 děti, ty mi stačí a jestli nezabere Roa, tak se nezblázním, ale jak se někdy zahlédnu někde třeba v obchodě v zrcadle... to bych raději chodila kanálama... 😔 Takže se doslova pohledům do zrcadla jinde než doma raději vyhýbám...
Samozřejmě doufám, že vedlejší účinky nebudou horší než to akné 😠 😉

lili1313
18. feb 2012

@sona_123 Ahoj, mne diane 35 pomohlo trochu zlepsit, t.j. akne nebolo hrozne, len zle. Hned ako som to vysadila sa akne vratilo. O postihnutom plode vie asi kazda, ktora roa berie, pokial viem lekari dost upozornuju, ze sa treba chranit pred otehotnenim. Dalsia vec je, ze ked som zmenila gynekologa a povedala mu, ze uzivam diane, len sa chytil za hlavu a povedal, ze to uz roky nepredpisuje, lebo je to svinstvo, tak co si uz o tom mysliet... Myslim, ze velka cast ludi tu uz skusila vselico a s nasledkami rata aj sa ich obava, ak by si si pozrela diskusiu, videla by si, ze ani take diane tu nie je nezname. Aj ja osobne sa bojim, ale po 13 rokoch s akne som si povedala, ze to vyskusam. Uz nie som tak daleko od konca liecby a snad sa uz teraz ani v buducnosti nic neprejavi.

geneo
18. feb 2012

@sona_123 nie je vsetko biele alebo cierne. treba sa na to pozriet aj z druhej strany.... co je dnes bezpecne ze 🙂

podla mna 80% ktore clovec v dnesnej dobe konzumuje, nanasa na seba, pouziva je nebezpecnych a mali by byt zakazane.

mne aj ked ROA uskodil neda povedat ze chapem ludi ktori to beru lebo jednoducho nic ine im nepomohlo.

yade
19. feb 2012

Cau Geneo a ostatni-co prave beriete Roa..
Dufam, ze sa vam dari...akne mizne...a neziaduce vedlajsie ucinky vas len a len obchadzaju 🙂

yade
19. feb 2012

@monikase
Ako sa ti dari? Ked mas taky velky vysev akne, nezufaj si - aj ked sa mi to teraz lahko hovori, ze... Ja som to mala take iste..Ale nedavala som si na to nic, prave kvoli extremne suchej pokozke.Mne to trvalo presne 3 mesiace-ale boli to desne tazke mesiace, naozaj hrca pri hrci po celej tvari, co som nikdy predtym nezazila...
Najmenej agresivny sa mi javil a javi Skinoren...Duac by ma zabil vtedy.
A urcite si chran plet kremom s vysokym UV faktorom,lebo tam, kde mas tie fliacky, by sa ti mohli urobit nepekne pigmentacie...Teraz je pokozka velmi, velmi citliva.
Hlavicku hore, aj u teba pride ten den, ze budes mat UPLNE CISTU TVARICKU...
Ake kremiky+makeup (ak pouzivas) pouzivas?

monikase
19. feb 2012

@yade Čauky, děkuji za optání 🙂 Abych pravdu napsala, je to hrůza. Minulý týden jsem byla u svojí doktorky, chtěla mi ROA vysadit, že mi to jen stále zhoršuje a nelepší. Ten Duac - s tím se mi to trošku zlepšilo. V pátek jsem byla ještě na konzultaci u jiné doktorky-profesorky, ta mi řekla, že nevysazovat a zvýšila mi dávku ROA na max. možnou - na 50kg 50mg (až doma jsem zjistila, že vážím jen 48kg-to tím stresem), takže uvidím. Jinak mi doporučila na noc se ničím nemazat, pokud to tak vydržím + ráno a večer používat antib.mýdlo - doporučila Protex nebo Radox, že je ta nejúčinnější a nejlevnější varianta. Na Skinoren mám alergii, ten mi vlastně tohle všechno vyvolal, ještě v létě jsem měla pleť krásnou.
Trošku mě povzbudilo, že nejsem jediná, komu se po tak dlouhou dobu jen horšilo, protože už budu brát ROA, příští týden, 2 měsíce a můžu napsat, že než jsem ROA začala brát, vypadala jsem o mnoho, mnoho líp, než teď.
Krémíky mám hydratační od LRP, odlič. vodu od Biodermy - Sensibio a makeup od LRP (odstíny mají ale úplně nepřirozené).
A u Tebe se to po těch třech měsících začalo ztrácet, až se to úplně vyčistilo? A flíčky Ti nezůstaly? Já mám momentálne pleť strašnou - boláky, do toho fialové flíčky brrrrrr :(

yade
19. feb 2012

@monikase
Mne sa to presne na den po troch mesiacoch uplne docista vycistilo vsetko! 2 mesiace su malo u tych, ktori reaguju na Roa zhorsenim.Ja som si nedavala nic na tie velke vyrazky, co sa mi vyhadzovali, len na noc som si tvar kremovala hydratacnym kremom a aj na den s kremom s UV faktorom...Bude to urcite dobre aj u teba...len musis vydrzat..Hlavicku hore, preslo si tym vela z nas, ktori sme Roa brali...Tak vysoku davku by som ja nebola zvladla, vazila som 52 kg a najvyssiu davku som mala 40mg a to uz bolo pre mna dost zatazujuce.Vela stasticka ti prajem..a naozaj sa neboj, na 100% sa ti to vsetko krasne vycisti, zazracne zo dna na den! 🙂

monikase
20. feb 2012

@yade Budu se muset na noc krémovat, bez krému to nejde, ráno jsem strašně vysušená. A ty flíčky se ztratily ještě při braní ROA, nebo zůstaly a ztrácí se časem? Těch 50mg je dost, jsem unavená :( Děkuji za povzbuzení, věřím - nic jiného mi ani nezbývá ...

tittika
20. feb 2012

Vcera na radiu VIVA hovorili o tekutom parafinu ze je rakovinotvorny 😲 ( paraffinum liquidum ) najhorsia zlozka v kozmetickych pripravkoch 😲

geneo
20. feb 2012

podla mna vsetko co je umele je rakovinotvorne.

yade
21. feb 2012

@monikase
Niektore fliacky sa stratili uz pri brani a niektore mam doteraz...Je to individualne...

martusa18
22. feb 2012

ahojte,
no aj mne to doktorka odporuca..ale chcela by som sa spytat ktora z vas ma po tejto liecbe babetko a tehotenstvo bolo bezproblemove a babetko je teraz zdrave???
a tiez po akej dobre ste otehotneli ??

monikase
22. feb 2012

@martusa18 Tohle téma by mě taky zajímalo ... Moje doktorka mi řekla, že po dvou měsících od ukončení léčby se může otěhotnět, shodly se na tom jako dermatoložka, tak gynekoložka. Geneo tu tuším psal, že se vitamín A může z těla vylučovat až rok, takže za mě-rok počkám určitě, abych měla jistotu. Po ROA si dám čistící kůry.

somkralrepu
22. feb 2012

ZDRAVÍM , 🙂 🙂 🙂
hlásim sa opäť po dlhšej dobe. Rooacatane som začal brať 7. 10. 2011 , presne o dva týždňe to bude 5 MESIACOV čo berem tento LIEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chcem sa spýtať, koľko trvá doba liečenia? Prvý mesiac som bral 2O mg, a potom (až doteraz) stále 3O mg 😒 Vážim 65 kg.. ale moja pokožka je stále v zlom štádiu, aj ked už to mám oveľa krajšie ako na začiatku, rátal som s tým že po 5 mesiacoch bude moja pleť pekná..dnes sa mi taký škaredý pupák spravil na tvári..najhoršie na tom je, že ked mám aj pomenej tých pupáčikov, moja pleť je nechutná červená ako rak, a nemôžem si to ani nakremovať kremom leob z toho mi vzniknu dalšie pupáky...čo sa týka nežiadúcich učínkov , tak sa prejavili len suché pery, únava, a na začiatku som dosť pocitoval oči, ale teraz je všetko ok. 🙂

lili1313
23. feb 2012

@somkralrepu Ahoj, na 1kg vahy je idealne zobrat 120 mg, tak myslim, ze takto: tvoja vaha x 120 mg, to vydelis dennou davkou a vyjde ti pocet dni.

t.j. 65 kg x 120 mg = 7800; 7800/ 30 mg = 260 dni (velmi priblizne 8,6 mesiaca); u teba to bude o nieco dlhsie, lebo prvy mesiac si bral mensiu davku, no zase nejaky velky rozdiel to nespravi. Ale kozna moze vysadit aj skor, citala som, ze po 16 - 24 tyzdnoch liecby sa moze rozhodnut podla tvojho stavu a potom nevyberies tych 120 mg na 1 kg, no niektorym to aj tak staci.

vilki
23. feb 2012

Ahojte ludkovia, tak ako? Plet sa cistí? ja som velmi rada ze som ho brala (este beriem podlednych 15 dni) mala som 8 mesiacovu kuku, plet sa zlepsial po 3 mesiacoch a je to super, takuto plet som nemala vazne davno, sice mi ostalo par jazviciek ale pojdem na chem. peeling.
Neziaduce ucinky su pri vsetkych liekoch a tieto tiez zaberaju kazdemu inak, ja mam vysusene pery, trocha unavy, posledne uz aj suche oci a nos a nejake suche miesta na rukach sa mi spravili, ale kremujem a da sa to zvladnut....drzim vsetkym palce a hlavne to treba vydrzat aj ked sa to zda strasne, polepsi sa to...

vilki
23. feb 2012

@somkralrepu beries nizku davku, chod koznej a povedz ze sa ti stale robia vyrazky a ona ti zvysi davku, ved ja som brala 40mg na 60kg

somkralrepu
23. feb 2012

@vilki DOKTORKA mi viac mg nepredpíše, už pri 2O mg som mal zlé testy, mám vysoký podiel tuku v krvi, a pritom sa stravujem dobre..a cvičím 4 x do týždna... ách , a tie vyrážky sa mi tvoria nové a nové..pritom 5 mesiacov berem tento ťažký liek. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vondra
24. feb 2012

@somkralrepu Neboj se, zlepšení přijde ! ;) Když máš nižší dávku, tak to přijde déle, ale bude to v pohodě ;)

lili1313
24. feb 2012

@somkralrepu Podla mna sa neboj, urcite to zaberie, len mozno neskor kvoli nizsej davke. Ludom s vacsimi davkami to zabera casto po 3 - 4 mes., tak treba verit, ze tebe sa to len oddiali a zaberie po tych 5- 6 mes.

lili1313
24. feb 2012

@vondra :D mali sme rovnaku myslienku v rovnaky cas 🙂

geneo
24. feb 2012

@somkralrepu krvny tuk nema vo vacsine pripadov nic spolocne so stravovanim. na to moze vplyvat napriklad aj alkohol alebo stres resp. sposob zivota.

pokial vedies hekticky zivot a neustale sa stresujes je to ako keby si zral cely den pastiky 🙂

nicci254
26. feb 2012

ahojte, som s5 🙂 chcem sa spytat, ci je o.k ak po 7 tyzdnoch sa stale vyhodi nejaky ten pupacik... vdakaa

vondra
26. feb 2012

@nicci254 Ahoj, je to normální, mně se sem tam dělaj i cca po 6ti měsících, ale jen takové malé, které celkem rychle zmizí..

mirusik83
27. feb 2012

Ahojte, aj ja sa chcem s Vami podelit 🙂 mam 21, aa asi od 13tich som mala velke problemy s pletou, kazde rano som sa natierala hrubou vrstvou Acnecoloru, aby som co to zakryla,,liecila som sa vselijakymi mastickami, umyvala vselijakymi vyvarmi z byliniek a nic nepomahalo,,vedela som, ze je to normalny pubertalny stav,,tak som vzdy dufala, ez casom sa to zlepsi,,ale marne,,aj v mojich 20tich som kazdy den bojovala s vyrazkami, najma po licach, brade a krku,,myslim, ze puberta ma uz davno presla :D tak som to zacala poriadne riesit, kedze som uz mala dost skryvania, čapkania korektormi,,Zmenila som aj koznu lekarku, ktora mi nasadila Roacutane,,brala som ho pol roka a uz po 2 mesiacoch som citila zlepsenie,,pocas liecby som pocitovala jedine suche pery, ktore sa daju zvladnut pomadou, suche flaky po rukach, na ktore som tiez mala pripravok a suchsiu tvar, kde mi pomahal krem Efaclar H od LaRochePosay,,trosicku mi stupal cholesterol, ale vzdy bol v norme,,akurat dnes som sa vratila z poslednej kontroly a zatial s usmevom na tvari 🙂 taku plet som naposledy mala asi ako 10 rocna :D velmi sa z toho tesim, som vaic sebavedomejsia, nemusim na seba trepat vrstvy makeupu, len sa jemne prepudrujem 🙂 lekarka povedala, ze len v ojedinelych pripadoch sa liecba musi opakovat,,tak snad sa mi to nevrati,,citala som aj o vsetkych tych inych neziaducich ucinkoch, ktore ma samozrejme nepotesili :/ kedze som studentka, nechystam sa tak skoro otehotniet, tak verim, ze nez pride ten cas, Roacutane mi nezanecha ziadne nasledky 🙂

lili1313
27. feb 2012

@mirusik83 Ahoj, ja som to mala podobne, akurat som bola taka naivka, ze som az do 25-ky cakala, ze z toho vyrastiem 🙂 , resp. dufala, ze sa stane zazrak a konecne po x pokusoch zaberu nejake masticky a vodicky, antibiot., antikoncepcia, atd.... teraz lutujem, ze som sa na roa nedala skor. inak efaclar H je fakt super, ja mam k nemu takmer citovy vztah 🙂 Zelam ti, nech ti to vydrzi a uzi si peknu plet.

somkralrepu
27. feb 2012

@lili1313 EFFACLAR H- la roche posay ?? myslíš toto? čo je na ňom také dobre? Ja ho mám a vždy ked ho na seba nanesiem, spravia sa mi vyrážky ☹ ☹ ☹

diprima
27. feb 2012

ahojte 🙂 aj ja som brala pred par rokmi ROA, ale len kratko, lebo mi chytro zabral. Ale ak mozem odporucat tym, co su v BB, treba ist k dr. Kanatovej, ma hned nad sebou uzasne kozmeticky. Chodila som k nim tri roky kazdy mesiac aj dva krat, a neskutocne mi to pomahhalo, viac ako akekolvek lieky. Inak je skvely odlicovaci gel z Biodermy a make up la roche posay. Kedze som teraz v zahranici, tak mi dobra kozmeticka dost chyba, a sem tamm sa mi opat vyhodi neprijemna vyrazka, najma na brade a licach, a cim dalej to je od navstevy kozmeticky, tym horsie, takze mam pocit ze naozaj dobra kozmeticka = dobra plet.