Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lili1313
28. feb 2012

@somkralrepu asi ako komu, tak je to so vsetkym. ja som mala po 20-ke uz velmi citlivu a supajucu sa plet a zaroven akne. mozno si videl take pripady - tvar plna vyrazok a medzi nimi osupujuce sa miesta, ked sa na to da co i len trosku make-upu, tak opadava a vyzera to este horsie. effaclar H mi to vyriesil - prestala som sa supat a akne sa nezhorsilo. sice ani nezlepsilo, no aspon som sa mohla pozatierat a vyzeralo to lepsie. vysledok uz po par dnoch, takze som sa do tohto kremu zalubila 🙂 aj teraz cez roa ho mam a som spokojna.

delelaa
28. feb 2012

@geneo No já nevím, ale nezdá se mi, že by na obsah tuků v krvi měl vliv stres. V první řadě je to o stravě. Podívej se na doporučení, jak snížit hladinu tuků v krvi- jsou to vždy dietní doporučení.

@somkralrepu Píšeš, že se stravuješ dobře. Jenže při léčbě Roaccutanem ti to zřejmě nestaší. Tento lék sám o sobě zvyšuje hladinu tuků v krvi. Najdi si na netu diety ke snížení tuků v krvi a zkus je po čas léčby dodržovat. Když máš vysokou hladinu tuků, tak v této fázi ti už nestačí jíst dobře, ale DIETNĚ - strava zaměřená na snížení tuků v krvi.
A kup si OMEGA 3 a ber to spolu s Roaccutanem. Myslím při každé dávce.

Např. já sama jsem měla během léčby hladinu tuků naopak nížší než je norma. Kožní říkala, že s tím se ještě nesetkala. Ale je pravda, že jsem během léčby jedla možná až přehnaně dietně , protože jsem se bála, že budu mít špatné testy. A to jinak jsem jedla zdravě, jen během léčby jsem to hnala ještě do většího exgtrému - jedla jsem jak diabetik a žlučnikář dohromady🙂 Takže podle mě hlavně STRAVA je zodpovědná za hladinu tuků v krvi. Stres neprospívá ničemu, ale nemůžeme všechno na něj házet. To by pak lidé s nadváhou mohli začít psát, že jí super zdravě, sportují, ale přesto pořád přibírají a přibírají, protože STRES 😉

geneo
28. feb 2012

@delelaa ten stres mi povedala doktorka. neviem odkial beries tu istotu ze to nemoze byt zo stresu. staci si pozriet zopar clankou o problematike na nete a mas to potvrdene. nic zlozite to nie je.

a pokial mi to potvrdia dve doktorky nezavisle na sebe preco by som nemal verit. stravujem sa dobre nefajcim, nepijem a jedine co robim zle je ze vediem hekticky sposob zivota a som v permanentnom strese.

http://stromzdravia.sk/cholesterol/

delelaa
28. feb 2012

@geneo Promiň, mi to stejně příjde jako blbost.
Příklad za sebe- pokud by to bylo hlavně stresem, tak mi věř, že by mi kožní Roaccutane ani nepředepsala, protože v té době jsem na tom nebyla zrovna po psychické stránce dobře, takže dle toho bych musela mít několikanásobně překročenou hladinu tuků v krvi a tu jsem neměla, i když jsem v té době měla psychicky náročné období.

A další příklad- pokud by tuky v krvi nezávisely na stravě, tak v tom případě nechápu smysl diet, které jsou lékaři předepisovány http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/texty/jidl...
Nevěřím, že když budu jíst zdravou a vyváženou stravu, tak jen díky stresu se mi zvýší hladina tuků v krvi. Díky stresu mě max. klepne pepka, jak se říká u nás v Čechách 😉

Podle mě tuky v krvi člověk ovlivňuje stravou, v rizikových případech (a v případech, kdy pacienti nedrží doporučenou dietu je nutné nasadit léky na snížení tuků). Takže 1.) přirozeně - stravou, 2.) léky..........vše ostatní je jen zbožné přání.

delelaa
28. feb 2012

ještě tady: http://www.ordinace.cz/clanek/vysoky-cholesterol/

Co neovlivníte
Nemůžete ovlivnit svou genetickou výbavu. Pokud se v rodině zvýšené hladiny cholesterolu a ostatních tuků vyskytují, tak je dost možné, že i vy, přes dodržování zdravého životního stylu, budete mít hodnoty krevních lipidů vyšší. Ale určitě ne tolik jako ten, kdo se navíc ještě přejídá a nesportuje!

Co můžete sami
Nejdůležitějším opatřením v prevenci hyperlipoproteinémií je zdravý životní styl. Hlavně dieta a pohybová aktivita. Dietní zásady spočívají především v omezení konzumace tuků, zvýšení vlákniny v potravě a omezení příjmu alkoholu.

Konkrétně můžeme říct, že bychom měli z našeho jídelníčku vyloučit nebo alespoň výrazně omezit vnitřnosti, máslo, sádlo, slaninu, tučná masa, masové konzervy, uzeniny, šlehačku, smetanu, majonézu, tučné sýry, sladkosti, ořechy. Vhodná jsou libová masa (kuře, krůta, králík, ryby), netučné mléko, bílý jogurt, nízkotučné sýry, rostlinné ztužené tuky, zelenina, čerstvé ovoce a luštěniny. Z pohybu upřednostňujeme aerobní cvičení, tedy běh, rychlou chůzi, plavání, jízdu na kole.

Časté otázky
_________Mám zvýšenou hladinu cholesterolu a tuků v krvi a lékař mi nařídil pouze dietu a cvičení. Nechce mi zatím předepsat žádné léky. Je to tak správně?___________
Ano. Léčbu zahajujeme pouze dietními opatřeními. I kdybyste užívala léky, a k tomu možná po několika měsících stejně dojde, stejně byste musela současná doporučení dodržovat. A navíc každý lék má své nežádoucí účinky, tak buďte ráda, pokud se vaše tuky v krvi sníží jen úpravou diety a sportováním.

somkralrepu
28. feb 2012

@delelaa pred liečbu Rooacatanom ,som mal všetky testy v poriadku aj tuky v krvi..som aktívny športovec, 4 x do týždna posilka, stravujem sa podľa jedalníčka ktorý mám zostavený založený hlavne na kvalitnom mäsa, bielkovinách ,sacahridoch a čo najmenej tukov ,a ak hej tak len tie zdravé . Výška 173 cm, váha 67 kg. Dietne sa stravovať bohužial nemôžem, pretože cvičím, potrebujem skôr nabrať aspoň 1O kg, vžiadnom prípade sa obmedzovať nemienim. A myslíš že tie OMEGA 3 mastné kyseliny pomôžu?? 🙂 🙂 🙂

delelaa
29. feb 2012

@somkralrepu Když ne dietní stravování, tak ber alespoň OMEGA 3. Mi to jednak doporučovala kožní preventivně a taky to bylo v brožuře, kterou jsem dostala k Roaccutane, že se má brát rybí tuk jak preventivntě, tak při vyšších hodnotách tuků v krvi a k tomu do jídelníčku zařadit ryby (alespoň 2x týdně). Rybí tuk totiž štěpí cholesterol a snižuje tak jeho hladinu v krvi. 🙂 K tomu by se nemělo smažené, tučné a alkohol 🙂
Tak hodně štěstí v léčbě a neboj i tobě Roaccutane pomůže. Je to malý zázrak 🙂 Jen to chce čas a pořád se nesledovat v zrcadle, ono si to bude pracovat samo, takže to jen tak ber jak máš a víc na to nemysli. Já taky měla na zdejší poměry docela malou dávku, dokonce jsem se ani nedostala na doporučovanou kumulativní dávku a jsem 7 měsíců po léčbě a pleť je čistá.

eleanor27
29. feb 2012

@somkralrepu na cholesterol okrem zdravého stravovania je najlepší rakytníkový olej alebo tekvicový olej. Stačia dve lyžičky denne a robí to zázraky 🙂 A je to určite zdravšie ako napchávať sa ďalšími tabletkami. Olej máš čistý produkt, ktorý ti nezaťažuje pečeň a telo má z neho väčší úžitok. A každá dobrá lekárnička ti ho odporučí na zvýšený cholesterol skôr ako nejaké tabletky. A okrem iného má regeneračné účinky na pokožku a pomáha zlepšovať fyzický a psychický stav tela 🙂

eleanor27
29. feb 2012

ahojte, absolvoval niekto liečbu aj cez letné mesiace? ako ste to zvládali? ja sa chystám začať od apríla, ale trochu sa obávam toho slniečka. Čítala som, že ak sa natriem s 50 SPF, tak je to v pohode...ale na dovolenku pri mori asi môžem zabudnúť, že? Treba si chrániť len tvár pred slnkom alebo aj celé telo? treba sa schovávať v tieni a tak? Keby sa neuchránim tak čo by sa stalo? dostala by som alergiu alebo sa celá vyhádzala? Poraďte prosím 🙂

vondra
29. feb 2012

Takže dneska jsem byl na kontrole a doktorka mi dala recept na poslední měsíc léčby... mám to zhojené, ale zůstaly mi červené skvrny a jizvičky. Byl bych rád kdyby se to za ten měsíc a pul ještě nějak zlepšilo, ale i tak jsem rád ;) Jinak se mi poslední dobou začaly dělat znaménka, ptal jsem se na to doktorky, jestli to muže být roa, řekla mi, že prý ne, že ty se normálně tvoří během života.

@eleanor27 Ahoj, já začal brát Roa v srpnu a dá se to zvládnout v pohodě si myslím, mazal jsem si obličej a ruce hlavně, radši jsem se teda neopaloval. Kdyby jsi se neuchránila mohli by se ti udělat škaredé pigmentové skvrny

geneo
1. mar 2012

@vondra znamienka sa ti tvoria z ROA. ja som to tiez pozoroval. doktorka mi povedala ze to je tym ze ROA meni strukturu koze.

patro2
1. mar 2012

Ahojte, neviem ci ste zachytili reklamu na tie lieky Acneon, kura trva 8 tyzdnov.. Nemate niekto skusenost? 😀

sona_123
2. mar 2012

Ahojte baby, teraz ked som tehotna a plet sa mi znovu zhorsila, som si zbehla k mojej zlatej kozmeticke a znovu mi urobila 10 krat kuru na zlepsenie pleti. uz som to tu spominala, vola sa to PURE T SKIN, robi sa to spanielskou kozmetikou. jeden krat za tyzden sa plet vycisti a postupne sa v styroch fazach naniesie na plet zmakcujuci gel, ampulka I, maska a ampulka II.trva to priblizne hodinu a jedno ostrenie stoji okolo 30eur. myslim, ze kozmetika sa vola Germaine de Capucini. staci si dat do vyhladavaca pure T Skin a potom si najst kozmeticku, ktora pracuje z touto kozmetikou. naozaj je to naj. co som kedy vyskusala a viem, ze teraz budem mat min. rok a pol pokoj. plet sa mi nezapaluje a vobec nieje mastna.

nensi
4. mar 2012

jaus uzivam tri mesiace roacutan aziadne zlepsenie este sato shorsilo preco

lili1313
5. mar 2012

@nensi u niekoho zaberie neskor - 4/5 mes. a pod. Zalezi od vela veci.

martusa18
5. mar 2012

ahojte dievcata ...
ale ktora z vas po dobrani ROA otehotnela vynosila a bez problemov porodila krasne zdrave babetko???? to sa tu vsetky len s prepacenim napchavate tymi uzasnymi tabletami a dalej co ?...prosim je tu niekto kto mi vie odpovedat ?...dakujem krasne

lili1313
5. mar 2012

@martusa18 ahoj, kedze po dobrati sem chodi uz len malokto, tak neviem, ci sa dockas odpovede, co je skoda, lebo by to urcite zaujimalo dost ludi. moja pribuzna ma po roa deti, ale prvykrat otehotnela az vela rokov po dobrati, mozno aj 10, neviem presne.

inak myslis tu otazku uprimne alebo trosku rypes? kedze sa vyjadrujes o zenach, ktore sa podla teba asi bez rozmyslania "napchavaju tymi uzasnymi tabletami ", tak asi skor to druhe.

martusa18
7. mar 2012

@lili1313 ahoj no uz som sa to raz skusala spýatat, a tiez mam extremne problemi s tvarou takze mam naozaj velky zaujem vediet ako to bude potom .....uz som niekedy pred tym zrkadlom taka bezbranna ze by som sa tym najradsej tiez nacpala ...takze som to nemyslela tak zeby som chcela rypat ale skor som uz bola zufala....ale dakujem pekne ze si mi aspon nejako odpovedala ....ja nemozem cakat na babo tak dlho, tolko rokov ....takze naozaj dakujem pekný den

somkralrepu
7. mar 2012

LUDIA PORADTE MI NIECO ABY SOM NEMAL TAKU CERVENU PLET, VYRAZKY UZ TAKMER NEMAM !!!! A NA ZACIATKU SOM TO MAL HROZNE!!! POZRITE VSETKY 4 FOTOGALERIE 🙂 🙂 🙂

1. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=698...
2. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=a90...
3. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=d93...
4. http://www.upnito.sk/0/zpfmbjxz5ympzc2amkv9ruam...

1 - pred začatím liečby, 2 počas liečby , 3 stále počas liečby, 4 aktuálne foto ..

monikase
8. mar 2012

@somkralrepu Už to máš krásné 🙂 Tu pleť máš začervenalou tam, kde byly pupínky? Jestli ano, tak to bude chvilku trvat, než to vybledne, i půl roku. Bioderma má nějaký bělící krémík, ale zkušenosti s ním nemám, jen jsem o něm slyšela, ten by Ti to mohl urychlit.

sypac077
8. mar 2012

@somkralrepu jj mas to dobre ... aj ja mam tu tvar cervenu, na flaky ak mas tak skus skinoren alebo citronovu stavu, inak pouzivam cetaphil hydratacny

sypac077
8. mar 2012

aj ostatný máte tú tvár červenú? ak áno, čo vám nato pomáha?

slovacisko112
8. mar 2012

Tak som tu po dvoch mesiacoch... Vtedy som písal ze som uz rozhodnuti ze si idem pre ROA. Ale natrafil som este na jednu alternativu... ktoru som praktikoval 2 mesiace, no niejje to nic moc a hlavne za tie peniaze co som za to vyhodil !

Akne ma obmedzuje v zivote, proste nezijem naplno a to moja forma akne nieje vobec najhorsia... Vobec nezávidim ludom co su celý obsypaný...

Rozhodol som sa teda pre ROA. Teraz je 8 marec tak mi liecba zasiahne trocha aj do leta ... dufam ze to nevadí.

Dalsia vec je tá ze to akné nemám uplne najhorsie ale proste trpím tým tak dúfam ze kožná mi ho predpíše a nebude mat neake namietky...
Viem ze vela ludí ma horsie problémy, ale mna toto nenormalne sere... Stravujem sa zdravo, pijem denne 3 l vody, nepijem, nefajcim... neviem fakt uz co by som mal este spravit preto aby som sa toho zbavil.. Aj ked si tam pred tou koznou klaknem na kolena hlavne aby mi to predpisala...

Este by som sa chcel spytat: Ked mam miernejsiu formu akne tak by mi ROA malo aj skorej zabrat alebo je to uplne jedno? dakujem,.,

slovacisko112
8. mar 2012

Este dodám jeden názor:

Je 21.storočie a verte mi keby chceli uz davno vedia vymysliet liek, ktory by akne vyliecil za mesiac bez vedlajsich ucinkov!!!

Treba si uvedomt ze teraz chce každá na vsetkom zarobit, a akné je velký biznis !!!
Nedajte sa oklamat , ZIADNA KOZMETIKA VAM NEPOMOZE!!!
Ja som vyskusal uz vsetko, som chalan a na ksichte som mal viac kremikov ako modelka v najlepsich rokoch..
Tak isto aj kremy ako differin, zineryt, eryfluiid a podobne..
Len mizivemu percentu tieto veci pomozu natrvalo! Pretoze ked to zacnete brat, sice vam to pomoze ale po case sa to vrati !!! ;)

geneo
8. mar 2012

@slovacisko112 problem je ze na akne nemoze existovat jediny 100% ucinny liek. dovodov preco ma niekto akne je strasne vela. neda sa to jednoducho liecit.

to ze ROA zabera je dane faktom ze vitamin A v toxickych davkach funguje tak ako funguje. nikto nevie vysvetlit preco. zatial na to nikto neprisiel. je tomu proste tak.

btw kozmetika pomoze. treba najst ale tu spravnu. na kazdeho funguje nieco ine.

lili1313
9. mar 2012

@slovacisko112 presne chapem, co hovoris, tiez som skusila vselico. a potom pride nejaky dobrak a spyta sa: a skusala si upravit stravu? a odlicujes sa poriadne? atd. a mna z toho ide porazit, aj ked viem, ze to takito poradcovia nemyslia zle. no fakt je, ze niektorym ludom tieto veci ozaj zaberu, kazdy je iny, preto ja som za to intenzivne skusat, kym sa clovek da na radikalne veci ako roa.

k otazke: mne zabralo skoro, mala som uz len taku strednu formu. no teraz sa mi po skoro 6 mesiacoch liecby vyhodila vyrazka ☹ uz som ani nevedela, co to je.

slovacisko112
9. mar 2012

Tak tak, uz len krvne testy a idem na to 🙂 Dúfam ze do leta to bude good... Tá moja forma akné fakt nieje až taká zlá, som bol prekvapený že mi to doktorka predpísala 🙂 Ani som sa jej to nepýtal sama mi to navrhla ...

Ja viem že niektorym mozu pomoct aj masticky, ale je to mizive percento... Pomoze to nahvilu, potom sa to vrati !
Co sa tyka kozmetiky tak na tej ja osobne nesetrim, najprv som pouzival biodermu. Mal som z nej asi 5 produtktov od gelu az po neviem co... Potom som si kupil LRP tiez gel, hydra. krem, a este dual krem... Vyskusal som uz okrem toho fakt asi vsetko... Bral som aj antibiotika DOxybene... Tie mi celkom dobre zabrali, no dobral som ich a bol som tam kde predtym :/ Dufam ze Aknenormin mi sadne dobre a budem uz konecne spokojny .... drzim palce aj ostatnym... Tym JEB*KOM netreba dat sancu :D

sypac077
9. mar 2012

@slovacisko112

uz ti to predpisala? ak áno, moc ti nezávidím, to slnko pri roaccu je neznesitelne, ale zas na druhu stranu sa to dá zvládnuť
inak zaujimávy člýnok, tým čo nezabral roaccutan: http://lecba-akne.blogspot.com/2010/09/jak-vyle...

slovacisko112
9. mar 2012

@sypac077 no tak slnko ktovie kedy bude take silnejsie, podla mna az v juni...
Hovorila ze u kazdeho to inak posobí... Niektorým slnko pri užívaní vobec neškodí, že dokonca sa este pekne opálili, samozrejme s faktorom ...

slovacisko112
9. mar 2012

@sypac077 Uz ked som pri tebe, podla mena sudim ze asi cvicis :D Ako to máš pri braní ROA ? všetko v pohode , ci cvicenie musis obmedzovat ?