Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

nensi
20. mar 2012

ahojte mozte mi dakto napisat beriem us tri mesiace roacutan anic sa nezmenilo mam natvar take fialove flaciki a aj akne us neviem comam robit

vondra
20. mar 2012

@nensi Ahoj, 3 měsíce je ještě celkem krátká doba, určitě přijde zlepšení, jen musíš vydržet ;) Kolik bereš mg na svoji váhu ?

nensi
21. mar 2012

beriem 30mg ati ties uzivas apomohlo ti

lili1313
21. mar 2012

@geneo Ahoj, viem, ze mas problemy s ocami. Ak sa mozem spytat, o co blizsie ide? Su len suche alebo aj horsie vidis? Mne sa zhorsil zrak, no len na jednom oku. Neviem, ci to moze suvisiet s roa, pozorujem to uz asi 2-3 mesiace a posledne tyzdne ho aj mam o dost suchsie ako to druhe, uz poobede mam problem udrzat ho otvorene.

geneo
21. mar 2012

@lili1313 pokial beries stale roa tak je to z toho.

ja mam vysadene roa uz 1+ rok a stale problemy s ocami. musim neustale mastit. doslova.

pokial mas suche oci a problem so zrakom porad sa s ocnou. pokial sa ti vysusia slzne zlazy mas smolu. nepomoze ani kvapkanie. nechcem ta strasit ale ja som dokaz toho ze roa dokaze s ocami narobit paseku.

kazde rano sa zobudzam s totalne suchymi ocami, vecer je to to iste.

kazdopadne ti drzim palce aby si nemala ten problem co ja. je to svinstvo.

co sa tyka zhorseneho videnia, to je uz to posledne co moze nastat. pokial sa ti aj zhorsi videnie je potrebne okamzite vysadit roa. je som to nastastie nemal ale mal som problem ze som videl zle farby. to bola ako keby prva faza, potom uz je len zhorsene videnie. je to sposobene nadmernym vysusanim oci.

geneo
21. mar 2012

@lili1313 velmi dobre prispevky ohladne suchych oci v suvislosti s branim ROA
http://www.dryeyezone.com/talk/showthread.php?1...

monikase
22. mar 2012

Ahojte, dneska jsou to přesně tři měsíce, co jsem začala užívat ROA. Když bych se měla znovu rozhodnout, ROA bych si v životě nedala do pusy!!! Po něm se mi tvář neskutečně zhoršila, z mini pupínků se nadělaly boláky, z boláků červeno fialové flíčky, někdy jizvičky, které sice nejsou nějak extra hluboké, ale jsou tam a myslím si, že chem.peeling, nebo něco takového bude určitě potřeba. Navíc mi ROA vyhnal pupínky i tam, kde jsem v životě žádné neměla a to ne maličké pupínky, ale jak píšu podkožní boule. Výsledek po třech měsích je takový, že vypadám mnohem, mnohem hůř, než před braním ROA. Mám před sebou ještě měsíc a týden, abych splnila kumulativní dávku 120mg/kg, ale přemýšlím o tom, že doberu balení, co tu mám a vykašlu se na to. To budu mít 100mg/kg. Celkově mi tahle léčba nedala pozitivního nic, jen samá negativa. Jako první totální zhoršení a hojení fotmou flíčků, co nezmizí tak rychle, jako když jsem ROA nebrala; únava, bolesti svalů (o cvičení si můžu nechat tak zdát). Jsem tedy asi jediná, ale já bych do toho už v životě nešla!

lili1313
22. mar 2012

@geneo dakujem za odpoved. neviem, co s tym, mam brat uz len 16 - 17 dni, rada by som to dotiahla do konca. budem to este 2-3 dni sledovat a poriadne kvapkat a mozno sa na tych poslednych par tabletiek vybodnem. priznam sa, ze obcas nosim sosovky, aj ked by sa to s roa nemalo. ak sa pokusim dobrat, tak tieto dni a aj nejaky cas po skonceni sa vidim urcite v okuliaroch.

lili1313
22. mar 2012

@monikase Ahoj, podla mna po troch mesiacoch to este nie stratene. pohladaj si nejake videa na youtube, su tam denniky alebo zrychlene videa z celej liecby a dost ludom to este po troch mesiacoch nezaberalo. aj ked chapem, ze si znechutena, lebo tri mesiace su dlha doba aj ked to "len" nezabera a neviem si to predstavit pri zhorseni. aj tie negativa k tomu... uz sa tesim, ze ja to o par dni mam za sebou, posledne dni ma tak bolia bedrove klby, ze vecer neviem zaspat. a k tomu oci... uz ma toho asi moje telo dost. kazdopadne, akokolvek sa rozhodnes, drzim palce.

slovacisko112
23. mar 2012

Ludia teraz som stastny ze som sa na to nakonec nedal. Jednak uz preto ze ked si predstavim ze by som ani von poriadne nemohol vyst koli slnku ale aj preto co tu pisete ponektori. Tá liečba Modrým+červeným svetlom + mikrodermabrazia a este dve hlavice na akne mi zaberá. Hlavne na tie fliaciky je to perfektne, a tie s ROA nezmiznú. Neverím tomu že vedci nevedia vymysliet liek, ktorý by na akné 100% zaberal a nemal by neziaduce ucinky. Ved je 21.storocie a ked sa niekto chce zbavit akne tak bud si musi dat predpisat tazke lieky alebo chodit na pristroje, ktore si zasa nemoze dovolit kazdy. Hlavne ze vedia vymyslat vseliake ine pi*ovinky

somkralrepu
23. mar 2012

KONEČNE... končím Rooacatane liečbu... 😉 😉 😉 o mesiac, denne už berem len 1O mg.

Doktorka mi predpísala toto posledné balenie, spolu s krémom skinoren 😉

Akné žiadne, všetko mi zmizlo, už mám len jednú taku malinkú výražku, počas liečby ma zo začiatku dosť boleli oči, zdalo sa mi že som aj horšie videl, už je to však v pohode, suché pery som mal stále, ešte aj mám.. jediné čo má trápi je tá červená pleť, a začína ma to dosť trápiť, lebo celá pleť je začervenaná , zošuverená na tvári........ všetko ostatné mám pekné, bielu pleť a úplne zle to vyzerá som ako rak..ešte doktorka mi predpísala SKINOREN krém včera som si to natrel , úplne všetko ma štipalo, ale čo je horšie že som sčervenel ešte viac..čo mám robiť?? aj vy máte červenú pleť čo ste brali rooacatane? ja to asi vysadím ten skinoren ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

monikase
23. mar 2012

@lili1313 Já to mám taky už za pár, ale s tím rozdílem, že mě to nepomohlo a nemyslím si, že by se během toho měsíce a cosi, co mi zbývá do konce, stal zázrak. A přes dávku 120mg/kg nepůjdu. Bolesti a než.účinky nás snad pustí, po dobrání ROA. Držím palce, aby se Ti to už nikdy nevrátilo a měla jsi klid 😉
Chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenost s Omniluxem (červené světlo), po ukončení léčby ROA? Doktorka mi ho doporučuje, prakticky do týdne po dobrání ROA, že hojí kůži a vyhlazuje ji, zmírňuje flíčky .... Váhám, nechci zas vletět do něčeho, co by mi tu pleť ještě víc poničilo. Na Roche mi řekli, že to není problém, že můžu.

slovacisko112
23. mar 2012

@monikase Ak si si nevsimla hore o tom v prispevku pisem. Mám s tým skúsenosti. Chodím raz do tyýždna na Modre+Cervene svetlo, k tomu mam aj mikrodermabraziu a este dalsie dve osetrujuce hlavice. Co sa tyka fliacikov tak tie viditelne miznú uz po prvom zákroku. Ale treba ich opakovat viac aspon 8-10. Ja som bol uz 9-krát a chodim raz do tyzdna. Liecim si tym aj celkovo akne , nie len flaky. A je to good. Nie je to síce najlacnejsia zalezitost ale pomáha to. Teraz idem este raz o tyzden a potom budem chodit uz len raz za 2-3 tyzdne a neskor stačí uz len 1 do mesiaca na udrzanie . Ale na flaky je to TOP...

monikase
23. mar 2012

@slovacisko112 Všimla jsem si, že jsi tu o tom už vícekrát psal, ale mě jde o to, jestli se na Omnilux může v zápětí po dobrání Roaccutane, víš? Protože různé kůry - jako laser, mikroderm., peeling a aj. se smějí až půl roku po vysazení a nevím, jak je to s Omniluxem. A ty jsi psal, že jsi ROA nebral .... Nezáleží mi na tom, kolik ta ošetření stojí, ROA jsem nebrala proto, že by mě to vyšlo lacněji, ale proto, že mi doktorka řekla, že do dvou měsíců nebudu vědět, že jsem kdy něco na obličeji měla, proto jsem šla do ROA 😒

slovacisko112
24. mar 2012

@monikase No pokial dobre viem tak to cervene a modre svetlo sa nesme davat pri uzivani ROA. Tak mi hovorili.
Ale tak ci tak mas jednu velku vyhodu, ze si mozes na ksicht patlat makeup, my chalani to mame horsie v tomto...

monikase
25. mar 2012

@slovacisko112 V tomhle to máte horší; na druhou stranu, kluci s pár pupínkama jsou stále fešáci, což se o holkách říct nedá. Kdyby jsi si náhodou vzpomněl, až půjdeš na světlo, nezeptal by ses mi tam, prosím, na červené světlo? Jen názor, za jak dlouhou dobu se na něj po dobrání ROA může? Byla bych ráda za názor od někoho, kdo tomu rozumí. Tady mi řekli, že můžu hned po dobrání; ale je otázka, jestli opravdu můžu a nebo jim jde jen o peníze ... Kdyby jsi si vzpomněl, děkuji 🙂

nensi
25. mar 2012

DEVCATA TERAS TRETI MESIAC COSOM BRALA ROACUTAN.ALE DNESKA SOM TO PRERUSILA ESTE HORSE TOMAM NATVARI CELA TVAR CERVENE FLACIKI .MOZE SASTAT DACO KED SOM TO PRERUSILA TULECBU

sypac077
25. mar 2012

@nensi bol tu už jeden, čo mal zhoršenie tiež dlhú dobu, ale neprestal s roa len zvýšil dávku. Podla mna je to dost velky risk vysadit roa, aku davku máš na kilo denne?

monikase
25. mar 2012

@nensi Mě se taky tvář neskutečně zhoršila, ale sama bych si Roa raději nevysazovala. Teď mám momentálně max. možnou dávku 50mg/50kg; psala jsi, že bereš 30mg, na kolik kilo? Možná jen potřebuješ tu dávku zvýšit? Nevím, ale dokud nebudu mít vybranou dávku, která se blíží 120mh/kg, nepřestanu, i když se mi to teď všechno zhoršuje; nechci aby se mi to za čas zas vrátilo zpět.

sypac077
26. mar 2012

@monikase to je správna dávka , tým by sa mal minimalizovat navrat akne po kure, ašak tých 120 mg na kg je podla mna malo (optimálne je tak 150 mg)

somkralrepu
26. mar 2012

KONEČNE... končím Rooacatane liečbu... emoticon emoticon emoticon o mesiac, denne už berem len 1O mg.

Doktorka mi predpísala toto posledné balenie, spolu s krémom skinoren 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Akné žiadne, všetko mi zmizlo, už mám len jednú taku malinkú výražku, počas liečby ma zo začiatku dosť boleli oči, zdalo sa mi že som aj horšie videl, už je to však v pohode, suché pery som mal stále, ešte aj mám.. jediné čo má trápi je tá červená pleť, a začína ma to dosť trápiť, lebo celá pleť je začervenaná , zošuverená na tvári........ všetko ostatné mám pekné, bielu pleť a úplne zle to vyzerá som ako rak..ešte doktorka mi predpísala SKINOREN krém včera som si to natrel , úplne všetko ma štipalo, ale čo je horšie že som sčervenel ešte viac..čo mám robiť?? aj vy máte červenú pleť čo ste brali rooacatane? ja to asi vysadím ten skinoren emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon

monikase
26. mar 2012

@sypac077
Posouvám dny, kdy už to doberu. Mělo by být 120-150mg a víc jak 120mg asi nedám a upřímně ani nechci, už teď se "vleču", prospala bych den, kdyby to šlo 🙂

monikase
26. mar 2012

@somkralrepu Máš se, máš 🙂 Gratuluji k vyhranému boji 😉

lili1313
28. mar 2012

@somkralrepu ahoj, skus si davat len velmi tenku vrstvu skinorenu a mozno staci kazdy druhy den - pozri, ci v letaku o takej moznosti nepisu, ja uz som mala nieco, co som mala pouzivat len obden. asi mas teraz citlivu plet.

nicci254
31. mar 2012

co sa tyka tych suchych osi, beriem roa 12 tyzdnov a musim sa priznat, sosovky nosim v kuse.. a mne sa dajako extra nevysusuju oci, mozno robim chybu.. ale aj posledne 2 tyzdne pocitujem ze vecer ma rezu oci, ale to az ked uz idem spat.. a inak to riesim umelymi slzami. dufajme ze oci budem mat o.k 🙂 u mna sa to prejavuje skor na perach- neskutocne sa mi vysusuju!

sypac077
31. mar 2012

@nicci254 na pery, ak nepouživaš, používaj jelení loj s labelom sa to nedá porovnávat, labelo mi príde, že ma ešte viac vysušuje 🙂

slovacisko112
31. mar 2012

Tak som tu zas :/ Ja nechápem, tvár som uz mal uplne super. max jedna dve vyrazky. Zrazu behom dvoch dní sa mi vysipalo asi 10 vyrazok mensich aj vacsich. ROA neberem zatial, lebo som si myslel ze co som chodil na liecbu cervenym a modrym svetlom ze to vydrzi aj po liecbe. Ale tymto vyrazkam co sa mi spravili nechapem. Moze to byt aj slnkom ? Tento tyzden si uz idem pre ROA serem nato. Nebudem moc po slnku behat a hotovo. Budem uz aspon konecne jest hocico a nie ako teraz ze sa obmedzujem vo vsetkom aby som sa nahodou nevyhadzal. Mal uz niekto aj zle krvne vysledky ? Ze mu nepredpisali ROA zato? diki

vondra
31. mar 2012

@slovacisko112 Slunce většinou spíš pomůže, tak to nevim. Jinak já jsem měl zvýšené jaterní testy a proto jsem začal brát ze začátku nižší dávku

milkaaaa
31. mar 2012

nooo takze, ja som brala roa pol roka,v septembri som skoncila,teraz je marec a mozem vam povedat ze vyrazky na čele sa mi pekne krasne vsetky vracaju naspat........................dufala som ,ze uz tuto liecbu mam za sebou,ale teraz uvazujem zeby som od septembra zasa zacala brat tabletky druhy krat,ze to by možno pomohlo,preto by ma velmi zaujimal vas nazor najma skusenosti ak viete o niekom kto tuto liecbu absolvoval aj viac krat a ci mu to pomohlo na akne,ze sa mu uz nevratilo.dakujem

slovacisko112
1. apr 2012

@vondra To iste mam aj ja zvysene jaterne testy, ale len trochu, hovorila mi ze to je u 18 rocnych chalanoch normalne xD