Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
8. apr 2012

@ingridelaine Ja som ho zacal brat len teraz este, a akne sa vrati po douzivani len par ludom. Vacsina má pokoj uz navzdy, teda aspon podla toho co som cital a co mi povedala kozna. U kazdeho to je ale individualne. Jedno som ale zistil, strava nemá na akné ziadny vplyv teda aspon u mna. Doteraz som si daval pozor na to co jem, odkedy beriem ROA jem hocico a tvar sa nezhorsila. je to skor o psychike, teraz mam lepsi pocit ked viem ze berem nieco co mi na 99% pomoze. Hovoris ze tebe to zabralo po 5 mesiacoch, aj to je u kazdeho ine, niekomu zabere po mesiaci, niekomu po troch atd. hlavne ze zabere :D

vilki
9. apr 2012

Ahojte, takze po 8 mesiacoch s roa mam konecne plet ako uz daaaaaaaaavno nie, som velmi rada a roa odporucam kazdemu kto si uz nevie rady s akne, mna len mrzi ze som s tym nezacala skor, lebo teraz mi ostalo par jazviciek na licach, ma niekto skusenost s dermabraziou alebo chem. peelingom? ako dlho musim po dobrati cakat kym si to mozem dat spravit a co z toho je lepsie ? dakujem

nicci254
10. apr 2012

@vilki mne kozna povedala ze aj po 3 mesiacoch sa da ale niekto vravi ze az 6..podla mna na jazvicky je lepsi chem.peeling ako dermabrazia ale rozhodnutie je na tebe 🙂

slovacisko112
11. apr 2012

No tak tyzden za mnou, suché pery trošička, inak nič. Cvičím, behám nič ma zatial nebolí ani niesom viac navený. Bodaj by to tak aj ostalo. Plet sa postupne prestava mastit, zhorsenie zatial ziadne. Skor sa mi zda ze sa to zlepsuje, aj ked neviem ci uz za tyzden sa to moze prejavit, aj ked ja nemam plet neako extra zlu. :D Slnko zatial tak isto v pohode, no neviem mozno to este len pride :D tyzden je malo

nicci254
11. apr 2012

@slovacisko112 s tym slnkom bud rad ze si v pohode, mne staci ze som 5 minut na slnku a nie je mi dobre, slnecne brile ani z oci nedavam plus neskutocne ma pobolieva cely chrbat a klby, mam uz problem aj pri hrani squuashu co ma dost serie 😖 ale treba vydrzat 🙂 a s tym zhorsenim nehovor hop kym nepreskocis, vraj sa moze objavit aj neskor ale snad nie 🙂

slovacisko112
12. apr 2012

@nicci254 Ved prave ze nechcem predbiehat, beriem to este málo... No ale sú ludia, ktorí mali jedinný vedlajší ucinok suche pery. Tak snad by som tto mohol byt aj ja :D Cital som na jednej americkej stranke ze tento liek lepsie znasaju chlapci..

nicci254
12. apr 2012

@slovacisko112 a nepisalo tam ze preco? dost by ma to zaujimalo 🙂

slovacisko112
12. apr 2012

@nicci254 Bolo tam toho viac, no to som sa tam nedocital, moja anglictina nieje zase az taka dobrá 🙂

nicci254
12. apr 2012

@slovacisko112 nevedel by si mi poslat link kde to najdem?

slovacisko112
12. apr 2012

@nicci254 Fúúha to asi už nenájdem, to som sa dostal tam zo slovenskej diskusii tam bol na to link. Chcem sa este spytat, ci si niekto dával tetovanie počas brania ROA. Lebo pametam si ze ked mi sestricka brala krv a uvidela ze mam tetovanie tak hovorila ze s tym si budem musiet dat pauzu 😠

lili1313
13. apr 2012

dnes rano moja posledna tabletka! verim, ze ucinky vydrzia. co ine mi uz zostava 😉

@slovacisko112 na tetovanie sa podla mna teraz ozaj vykasli, ved tych par mesiacov bez noveho snad vydrzis, aj ked je to vraj dost navykova zalezitost 🙂 ta koza je fakt citliva, ja som mala najcitlivejsiu na zaciatku a teraz ku koncu liecby, to sa mi znovu zhorsili vsetky negativne vedlajsie ucinky. asi mi uz moje telo hovorilo svoj nazor 🙂 Takze sa nespoliehaj, ze si o.k., negativa mozu prist aj neskor a radsej si kozu zbytocne nenamahaj.

nicci254
13. apr 2012

@lili1313 prosim ta ty si vybrala celu tu davku 120 mg krat tvoja vaha?

monikase
13. apr 2012

Ahojte, včera jsem byla u kožní, čeká mě poslední měsíc, abych měla vybranou dávku 120mg. Mám teď týden brát 50mg, další týden 40mg a po týdnu dál snižovat. Taky jste to tak měli? Jinak pleť vyhojenou nemám, že úplně čistou, jak to většina po dobrání ROA má. Jenže jsem ho beru 4 měsíce, tak to má taky asi vliv. Stále mám červené flíčky, hrbolky, jizvičky, no nic moc ...

monikase
13. apr 2012

@nicci254 Ahoj, chtěla bych se Tě zeptat na dermaroller, kdysi jsi tu psala, že bys ho vyzkoušela, nemáš k tomu nějaké bližší info? Já jsem si na zahraničních fórech přečetla, že se doporučuje 6-12měsíců po dobráníé ROA. S kožní jsem o tom nemluvila, zatím. Ale zdá se být fajn, žádná chemie

monikase
13. apr 2012

Ještě jsem chtěla napsat, byla jsem u doktorky a divila se, jaké mám rty, že vůbec na nich není vidět, že bych brala ROA, nemám je popraskané vůbec, pusu mám takovou, jako před braní ROA. Kdyby někomu praskaly, tak já to dělám tak, že si je večer "odlíčím" jako celou tvář, tím dostanu dolů šupinky, pak už jen přetřu balzámem a mám je OK 🙂

lili1313
13. apr 2012

@nicci254 podla mna som mohla este brat, vychadza mi to asi len 110 na kg, no doktorka povedala, ze uz stacilo. doverujem jej, tak hadam to bude o.k. No ja som uz mala len take stredne akne, ked som zacala s liecbou.

nicci254
14. apr 2012

@monikase zatial si len zistujem nejake info, premyslam nad ihlickami 0,5mm maximalne 1mm.. robia to aj kozne lekarky, napr. aj moja, ale za jedno rollovanie si pyta 40 eur co si ja nemozem dovolit. Mne kozna povedala ze nejake hlbsie zasahy na plet sa mozu uz 3 mesiace po liecbe , ale mozno je lepsie pockat aj dlhsie.. plus na forach som citala len pozitivne skusenosti s dermarollerom, takze po skonceni liecby to chcem tiez vyskusat nakolko chemicky peeling bol na moju plet dost agresivna zalezitost

nicci254
14. apr 2012

@lili1313 no lebo moja planovana liecba sa zdaleka nepriblizuje k 120 mg na vahu, lenze ja som mala tiez velmi mierne akne skoro ziadne len sa mi velmi mastila plet. lenze som citala ze najlepsie je vybrat tu kumulativnu davku 120mg krat vaha lebo sa tym zmensuje riziko relapsu ( cize navratu akne) ja mam 25 rokov a tak skoro by som si potom uz liecbu nemohla dovolit opakovat ak by sa to nahodou vratilo, mam priatela a urcite do takej 30ky by som rada babo 🙂 tak premyslam ci to mam povedat koznej aby na mna nekukala stylom ze mudrujem na jej robotou 😀

lili1313
14. apr 2012

@nicci254 uplne chapem, aj ja som si povedala, ze sa na roa dam teraz, lebo v priebehu niekolkych rokov by som hadam aj rada otehotnela, ak bude s kym 🙂 ked nemas istotu s tou davkou, tak to mozno predsa len skus nejako koznej predlozit, ved hadam ta nezbije :D

lili1313
14. apr 2012

@nicci254 este mi napadlo, ze mi predpisala lokalne Eclaran, mam ho pouzivat teraz po skonceni liecby aspon niekolko mesiacov, vraj tiez znizuje riziko relapsu.

slovacisko112
14. apr 2012

Tak ja som na tom podobne, tiez nemam akne neake zle , a tak isto beriem nizsiu davku. Podla toho co som cital tak relaps nastava hlavne u ludi ktori mali najvysiu uroven akne...Ale tak je to individualne, treba sa staarat o plet aj po dobrani ROA a urcite to uz nikdy nebude take ako predtym 😎

nicci254
15. apr 2012

@monikase netrap sa, plet sa ti zahoji teda v pripade ze si s roa nezacala 5 min po 12 ako ja. teda ja som este davno davno mala otrasne akne, s ktorym si moja kozna nevedela poradit resp. nebola mi ochotna predpisat roa s tym ze ma tak vystrasila a odradila od neho ze som po roa viac nepatrala. velka chyba... lenze to som vtedy nemohla vediet. akne som si ako tak vyliecila antikoncepciou ale ostali mi jazvicky, plus teraz po dlhej dlhej dobe kedy sa mi strasne mastila plet a sem tam sa mi robili podkozne pupaky som sla hlavou do roa aj po precitani skusenosti druhych ludi.. a nelutujem, sice plet uz nikdy nebudem mat taku ako ostatni ludia ( vdaka mojej koznej) a sem tam si kvoli tomu poplacem ale stale verim ze ak spravim maximum, po dobrati roa si ju vezmem do parady bude to ok 🙂 a urcite su aj horsie problemy ako par jazviciek po akne 🙂 ak si zacala brat roa predtym ako sa ti urobili jazvicky, urcite sa ti vsetko casom zahoji, budem drzat palce 😉

monikase
15. apr 2012

@nicci254 U mě je to tak nějak všechno jinak ... nikdy jsem akné neměla, bezchybnou pleť jsem měla vždy i v pubertě. A ve 28 letech se mi zanesly póry - po dovolené u moře, dostala jsem na to Skinoren, na který jsem měla alergii - jenže kožní to nepoznala - strašně se mi zhoršila pleť, ale ona si trvala na tom, že je to po Skinorenu normální a že se to spraví. Jenže to bylo stále horší a když jsem šla k jiné kožní, dala mi ROA. A po něm strašné zhoršení, boláky, fleky, jizvy- ale to všechno až s ROA. Takže během těch necelých 3 měsíců jsem si tu pleť ROA totálně oddělala. Jak jsem psala, teď už mi to všechno splaskává, ale jizvičky a fleky mám, i když jsem do ničeho nějak nerýpala, protě občas, když bylo potřeba, ale ta pleť se hojila strašně pomalu, špatně a do jizvev, nechápu! Jinak se mi to všechno pomalu hojí, jenže jsem z toho na nervy. Já nemám pár jizviček, ale dost - jen po tvářích, jinde jsem to neměla, no uvidíme. Taky si říkám, že jsou horší věci.... A stejně jako Ty, až doberu ROA, pustím se do toho tak, abych udělala maximum a vrátilo se to alespoň trošku do původního stavu 🙂 Kožní mi doporučila čistý kolagen, to je další věc, kterou zkusím. Prý jsou případy, kdy vyhladil dokonce i hlubší jizvičky a může se při ROA. Je to na domácí použití pod krém, zkusím to 🙂 Hodně štěstí i Tobě a děkuji 🙂 Musíme věřit, že to zas bude OK

lili1313
16. apr 2012

@monikase Ahoj, ten kolagen vyzera zajimavo, nevies, ci ucinkuje aj proti vraskam? Aby som vybavila dve veci naraz - jazvy aj vrasky 🙂 pri roa sa mi trochu spravili na cele, to je tou suchou pletou. Bojim sa ich nejako riesit, aby sa mi nevratilo akne.

monikase
16. apr 2012

@lili1313 Vrásky by měl vyhlazovat určitě, teda podle ohlasů těch, co ho braly, zabírá. Našla jsem různé diskuze a chválí si ho, ale na jizvičky po akné jsem toho našla o něm málo, ale když to trvdí doktorka, tak to zkusím, minimálně vyhodím peníze, ale ublížit si s ním nemůžu; a já už jsem za ten svůj obličej vyhodila tolik, že 1500korun se mi v tom ztratí. Mě se taky udělaly vrásky na čele i kolem očí, to je tím, jak se stále šklebím a jsem protivná :(

monikase
16. apr 2012

@lili1313 Radši se ale taky zeptej svojí kožní, oni názory doktorů jsem někdy úplně jiné

nicci254
16. apr 2012

@monikase s tym kolagenom to aj ja inak planujem na tie jazvicky prave tym pouzivanim dermarolleru co som tu spominala.. nasla som na nete cisty kolagen v ampulkach a tam sa prave pisalo ze je to vhodne pod dermaroller, uz sa neviem dockat az to vyskusam 🙂

nicci254
17. apr 2012

@slovacisko112 prave dnes som bola na kontrole u koznej a ked som sa jej spytala ze ci musim vybrat celu davku cize tych 120 mgxvaha tak povedala ze ano, ze je zbytocne kvoli par tyzdnom navyse riskovat ze sa to vrati aj napriek tomu ze som mala len mierne akne, takze to vyzera tak ze to potiahnem az do konca juna 😒 nie som z toho prave nadsena ale istota je gulomet vazne by som to nerada ten roa este niekedy v buducnosti opakovala

slovacisko112
17. apr 2012

@nicci254 Tak tak, to iste hovorila mne. Radcsej potiahnut a vydrzat este trochu ako keby sa to malo vratit :D Ja beriem ROA vyse dvoch tyzdnov, a zatial si musim zaklopat, absolutne ma to niako neobmedzuje. Jedine mam trocha suche pery ale aj to pretrem len 1,2 krat dene a je to... Len dufam ze mi to takto aj vydrzi, dokonca ani slnko mii nerobi problemy zatial... Co sa tyka pleti, postupne sa prestava mastit, zhorsenie zatial ziadne skor zlepsenie.. Aj ked u mna je to tazko povedat lebo to akne som nemal neake extra ale uz som sa chcel toho raz a navzdy zbavit...

monikase
17. apr 2012

@nicci254 Příští rok si to jaro-léto užijeme už líp 🙂