Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

cena
18. apr 2012

Zdravím, mám priateľa ktorý mal neuveriteľné akné hlavne na tvári stále sme to brali ako prejav dospievania no keďže už má 23 rokov a myslím si 😀 že už by mohol mat po puberte doviedla som ho ku kožnému ktorý mu predpísal už spomínaný ROACCUTANE. Výsledok sa dostavil po cca 2 mesiacoch samozrejme že popraskane kútiky a suché pery sú každodenný dôvodom nadavania no čo už?
Dôležité čo som sa chcela opýtať je to, že ako je to s otehotnenim je tam to iste riziko ako keď tieto lieky berú ženy? Nikde sa o tom nič nepíše všade len že keď užíva tieto lieky žena tak...
Vopred Ďakujem

slovacisko112
19. apr 2012

Caute chcem sa spytat co pouzivate teraz ked svieti slnko, aky faktor? alebo aky konkretny krem? Viem ze baby to maju lahsie lebo si daju make up a cez to slnko asi az tak neprejde, ale chalani co? :D

monikase
19. apr 2012

@slovacisko112 Ahoj, mám od La Roche-P. Anthelios 50+. Doporučila mi ho kožní, ale v lékárně jich mají víc, určitě Ti poradí

lili1313
19. apr 2012

@cena Ahoj, u muzov by to nemalo prekazat. Skus si vygooglit: roaccutane spermie.

slovacisko112
21. apr 2012

Caute, tak slnko pomaly zacalo svietit, a mna na tvary hned chytilo. Pri tom nosim vkuse okuliare a na slnku som nebol dokopy nic. Mna cez leto vzdy hned opalilo najrychlejsie jak sa len dalo, ale teraz to bolo super rychlo :D A to slnko co je teraz nieje este neak extra silne... No co uz vyzera to tak ze cez leto budem jak cigán cisty :D :D Aspon nebude vydiet fliaciky :D

nicci254
21. apr 2012

@slovacisko112 mna na slnku chyta stylom cervena paradicka :DD a pritom mam skvely pigment ... ale teba akoze chyta do hneda?

sypac077
21. apr 2012

@slovacisko112 pri roaccu sa da lepsie opalovat? mal si aj nejaky faktor ochranny na sebe?

sypac077
21. apr 2012

@nicci254 a bez roaccu ta chytalo do hneda ? 🙂

nicci254
21. apr 2012

@sypac077 tak pri jarnom slnku ani velmi nie, ale v lete normalne do hneda 🙂 len teraz proste idem von, chvilu na mna svieti slnko a som cervena, ale ze brutalne cervena :D a asi tak o hodinku ked som uz vnutri tak to zmizne.. a takisto pochybujem o tom ze pri roa sa lepsie opaluje, celkovo slnko pri roa skodi vsak to pise aj na letaku

petka182
21. apr 2012

ahojte..od 12tich rokov som mala problémy s pleťou, také bežné čierne bodky a akné..asi v 15tich mi to zmizlo hoci občas sa objavili a pleť som nikdy nemala nejakú 100percentnú.. no v 17 sa mi spravili podkožné zápaly..nasjkôr to boli bežné podkožné pupáky no stále s ami zvačšovali a bolo ich stále viac..nakoniec sa mi spravili na líchach hlavne na ľavom také fialové škrvny.. pochodila som všelijaké možné kozmetičky dokonca som skúsila aj lasery, červené-modré svetlá nič nezabrala..potom som išla ku kožnej ktorá mi odporučila ROA..kedže som pleť nemala v nejakom katastrofálnom stave až nato lavé líce dala mi počiatočnú dávku 30mg (20 ráno, večer 10) ..už po týždni som videla zmeny..pleť s ami prestala mastiť, vlasy taktiež čo som uvítala..staršne som sa bála tých vedlajších účinkov hlavne na tie oči kedže nosím kontaktné ale pssychické problémy s akné boli večšie..asi po 3 týdňoch sa mi pleť zhoršila..výrazne ale zase nie až tak moc že by som musela chodiť kanálmi 😀 zhoršila v tom zmysle že mi tie podkožné vyrážky vystúpili a praskali (ja som si ich netlačila) .. kedže mi kožná lekárka poradila že sa ROA viaže na tuky tak si vždy pred zapitím ROA a aj po zapití niečo zajem resp. normálne sa nežeriem ako raňajky a večera 😀 teraaz beriem ROA 7týždeň a musím povedťa že sa mi pleť určite zlepšila..čo sa týka čiernych bodiek a žltých pupákov úplne zmizli, polovica podkožných vyrážok tiež ostali mi len také červené fliačiky ale tie sa stále zmenšujú a miznú takže som pokojná...ale samozrejme ešte nemám pleť dokonalú polovica podkožných je stále tam ale každým dňom s ami to zlepšuje.. 🙂 čo sa týka vedlajších účinkov nespozorujem žiadne ak si dám pozor! tým myslím to že večer pred spaním NESMIEM zabudnúť si poriadne nakrémovať tvár a aj telo...cez víkend vynechám kontaktné a dám si umelé slzy..no a čo sa týka pier určite sa mi sušia ale kedže ja som si už aj predtým stále na ne dávala balzam nič som nespozorovala, možno akurát to že teraz si ich natieram 2krát častejšie ako predtým 😀 no ale mám obavy kedže ideme so školou na výlet na kúpalisko na 5 dní..rozprávala som sa o tom s kožnou či to nemám vynechať akože ten výlet avraj netreba stačí keď sa budme menej slniť, nosiť čiapku, slnečné okuliare a hlavne sa stále krémovať vysokých faktorom... solárium je vraj neporovnateľne škodlivejšie ako prirodzené... neviem.. aký je váš názor?

slovacisko112
21. apr 2012

@nicci254
@sypac077
Neviem ci sa da lepsie opalovat, ale co som cital na anglickych strankach tak niektorí pisali ze su na slnku cerveny iní zasa ze predtym sa nikdy nevedeli opalit a ze teraz ich to chyta do hneda... Ja som celkovo dost hnedy typ, ked som bol cez leto v chorvatsku tak som bol ciernejsi jak tí domáci, proste ma to slnko chytí vzdy dost rychlo. Teraz to neviem neako posudit este uplne ale zda sa mi ze som o vela tmavsi ako pred tyzdnom. To ze ci som cerveny ked som vonku posudit neviem lebo sa nepozeram stale do zrkadla :D Faktor zatial nepouzivam, ale teraz idem na kontrolu o tyzden a kozna mi hovorila ze potom mi poradí neaky presne na tuto liecbu. Tak uvidím :D S tym slnkom je to otázne, Dokonca som cital ze niektori americania chodili pocas brania ROA aj do solaria aj pri more a ze sa pekne opalili ( tipickí blaznivi amici) :D Je to síce nevyhoda brat v lete, ale aj tí co to zacali brat skor to nemaju najlepsie pretoze ak ROA aj doberiete v tele sa stale uchovava cize to s tym slnkom podla mna hned dobré nebude... Co sa tyka mojej tvary, su na nej 4 vyrazky take mensie na brade, inak nic, Nemastím sa uz ako ***** , a vedlajsie ucinky zatial iba pery :D Sosovky tak isto nosím a pohoda zatial, dokonca aj kozna mi povedala ze ak nebudem mat suche oci tak to je v pohode. Kvapkam si umele slzy vecer rano a nic necitim zeby neake suche oko alebo co ... Pravidelne cvicim a tropcha som sa bal ze v tom ma to bude ombedzovat ale ani s tym nemam ziadny problem :D Bodaj by to tak vydrzalo ...

nicci254
22. apr 2012

@slovacisko112 ono ja mam za sebou 15 tyzdnov liecby a tiez ma doteraz nebolel chrbat.. takze to nemozes vediet dopredu.. inak s tymi sosovkami ani ja nemam problem co je velmi zaujimave, tohto som sa bala asi najviac. a ochranny faktor akoze na telo zatial nepouzivam, lebo este vacsinu tela mam zakrytu ked vyjdem von a na tvar mam zatial len krem s OF 10, ale asi je to malo kedze cervenam na slnku... a mas pravdu len amici mozu byt podla mna taki blazni ze dobrovolne budu nieco take riskovat ( s tym solarkom akoze zasnem 😲 ) inak je to strasne zvlastny pocit sa zobudit a neriesit mastnu plet a nejaku novu vyrazku... na nezaplatenie by som povedala 😀

lili1313
22. apr 2012

@petka182 ahoj, ved skus to kupalisko, poriadne sa kremuj a uvidis. prinajhorsom po prvom dni usudis, ze na slnko uz viac nepojdes. no nezabudni, ze pri roa radsej nepit alkohol - to moze byt na vylete za istych okolnosti este tazsie ako to slnko :D

slovacisko112
22. apr 2012

@nicci254 Tak to ano, je to uplne iny pocit, uz len to ze ksicht neni mastny :D Stojí to zato, ale to vieme iba my co akné mám, ako to cloveka dokaze obmedzovat, hlavne ked mu aspon trocha zalezi na tom ako vyzera... Tak je mi jasné ze neake vedlajsie ucinky este prist mozu s tym aj ratam, no ale tak verim ze nic nepride :D Faktor zatial ziadny nemam, kozna mi hovorila ze este nieje take slnko silné , hovorila mi o nieakom faktore 35 ktory je presne vyrabany na liecbu ROA, takze mozno aj to scervenanie nebude také ):D ale ten krem aj tak nevydrzi cely den to je na houby

vilki
24. apr 2012

caute caute, takze ja stale plet bez vyrazky, som mesiac po dobrati roa, len mam jednu otazku ak niekto vie poradit, chcem si dat malicke tetovanie, kolko by som mala cakat? v lete tiez tetuju? pocula som ze ked nie teraz tak potom az po lete a ja som chcela mat na leto.... 😒

lili1313
24. apr 2012

@vilki Ahoj: http://reclaimyourskin.co.uk/blog/2008/08/14/ta...

tam to rozoberaju, skusenosti su rozne, no dost radia par tyzdnov po. asi podla stavu tvojej pokozky, mozno si skus vsimnut ako sa ti hoja nejake pripadne mini ranky a tak.

tetovanie v lete neviem, no tipujem, ze sa to horsie hoji a asi by ani nemalo byt spociatku na slnku.

vilki
24. apr 2012

@lili1313 dakujem za rady, ranky nemam ziadne a plet mam taku normalnu, uz nie taku suchu ako pri brati, ale este sa asi poradim s koznou 😉

slovacisko112
24. apr 2012

@vilki Neviem ako je to pri brani roa, ale na leto tetovanie by som si dal len tam kde to vies cez den zakrit, teda nie krk, alebo ruky...

nicci254
24. apr 2012

@vilki ja osobne by som neriskovala tak skoro, ved tetovanie ti neujde, ci??

tamaria26
24. apr 2012

@petka182 ahoj,ja uzinam ROAC. od vcera a dufam,ze to bude ok,som pripravena aj na niejake vysusovanie.ja mam flakate prave lice a beriem 30 mg naraz rano pocas ranajok.cim si natieras tvar aby si nemala suchu?

vilki
25. apr 2012

@slovacisko112
@nicci254
chcela som na chrbat len take malinke, ale asi vazne pockam aspon do toho septembra, co uz.... 😒

slovacisko112
25. apr 2012

@vilki Na chrbat to je v pohode. Ak nebudes chodit na kupalisko velmi, co by si s cerstvym tetovanim aj tak chodit nemohla.... Ale tak uz len kvoli tomu ROA by som radcsej pockal na tvojom mieste do septembra... Ani sa nenazdas a uz je to tu

slovenka254
29. apr 2012

Ja berem ROA 20mg už mesiac ,a tieto pekné slnečné dni som sa začala vonku opalovať , pokožka ma nesvrbí ani neočerveniem na slnku v pohode ako pred tým žiadna zmena , hlavne tvár si natieram 50 ochranný faktor lebo nechcem mať pehy. Keď nemám problém so slnkom tak snáď to nevadí to opalovanie . Či slnečné žiarenie môže znižovať účinok liečby ?

lili1313
29. apr 2012

@slovenka254 Ahoj, ucinok liecby neznizuje, ale kedze pri Roa aj tak hrozia pigmentove skrny, tak by som to so slnkom velmi neriskovala. No je to na tebe, dost mozne, ze nebudes mat ziadne problemy.

slovacisko112
30. apr 2012

@slovenka254 Ja sa natieram s 30 faktorom. Pokozku mam celkovo trocha cervensiu, ale ak idem na slnko tak tak isto neocerveniem, teda aspon som si to nevsimol. Som na tom inak tak isto ako ty, beriem 20 mg denne a tak isto mesiac.. este aj meno mame rovnake :D neaka nahoda :D :D

slovenka254
30. apr 2012

hej aj ja mám 30 faktor na telo a na tvár si dávam 50 :D pre istotu , len mám byť teraz dosť na slnku lebo plavecký bude :D tak že či si nemám vypýtať nižšiu dávku lebo doktorka dačo také vravela že keby problémy mám tak mi dá menšiu dávku tak neviem , bojím sa že by sa mi to pohoršilo potom ked mi znjíží síce akné nemám také strašné po mesiaci v pohode celkom , ale tak skúsim sa natierať :D nejak už bude , takže ani tebe nerobí zatial zle slnko? Som čítala na takom inom fore ako také baby písali že pri ROA a opalovaní sa velmi šúpali do krvi a takéto tak som sa zlakla to mi fakt nechýba 🙂

slovenka254
30. apr 2012

@slovacisko112 hej aj ja mám 30 faktor na telo a na tvár si dávam 50 :D pre istotu , len mám byť teraz dosť na slnku lebo plavecký bude :D tak že či si nemám vypýtať nižšiu dávku lebo doktorka dačo také vravela že keby problémy mám tak mi dá menšiu dávku tak neviem , bojím sa že by sa mi to pohoršilo potom ked mi znjíží síce akné nemám také strašné po mesiaci v pohode celkom , ale tak skúsim sa natierať :D nejak už bude , takže ani tebe nerobí zatial zle slnko? Som čítala na takom inom fore ako také baby písali že pri ROA a opalovaní sa velmi šúpali do krvi a takéto tak som sa zlakla to mi fakt nechýba emoticon

sypac077
1. máj 2012

a chyta vas vobec popri roaccu do hneda ked sa opalujete? ja uz ho neberiem nejaky ten tyzden a ze by nejako opalilo to nie teda aspon myslim 😅

slovacisko112
1. máj 2012

@slovenka254 Ides na plavecky? mozem sa spytat odkial si? :D Ak sa budes natierat tak supat do krvy sa urcite nebudes...
@sypac077 neviem povedat ako ma chyta, moc som na slnku neni, pred dvoma tyzdnami sa mi zdalo ze ma chytilo slnko trocha, ale teraz mam skor pocit ze som taky cervensi stale. To je u brani ROA normalne, opalovat sa moc nebudem ani cez leto. Jedno leto vydrzim

slovenka254
1. máj 2012

@slovacisko112 ja som z Banskej Bystrice :D do šturova ideme tak snad pocasie vijde :D a tak natierat sa natieram , nejak ma nechyta ani do cervena :D kukam na sestru ta zaa chvilu pripecena bola hehe ceervena a to sa natierala 30 :D ja som sa dnes aj natriet zabudla a ma ani nechytilo ani do cervena ani nic :( no tazke asi bude tento rok sa opalit hehe , asi najskor samoopalovacim sa len natriet :D