Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
1. máj 2012

@slovenka254 Prave preto som sa pytal lebo aj z nasej skoly sa ide, tiez do sturova. Akurat tento rok tam nejdem :D No tak nech ti to tak vydrzi. Tu pisali niektori ze na slnku ich tvar stipala a podobne, teraz co je 30 stupnov vonku tak ja som uplne v pohode. nic nestipe nesvrbi, tak dufam ze to aj vydrzi tak :D Akurat ma stve ze mam teraz tvar taku cervensiu trocha :D Je to iba tak mierne , takze zatial sa to dá.. Prvy mesiac mam za sebou takze pomaly uz cakam ze sa mi nebude robit ani jeden jeb*k... Aj ked doteraz to nebolo nic hrozne akurat som sa toho uz chcel raz a navzdy zbavit :D

slovenka254
1. máj 2012

@slovacisko112 a dobre je v tom štúrove ? ja asi tak ako si písal to isté , tak to aj ja mám jedine tvár trošku červenú . Už len vydržať snáď nám to víjde :D a bude to lepšie konečne .

slovenka254
1. máj 2012

@slovacisko112 A ty z kade si ?

slovacisko112
1. máj 2012

@slovenka254 Jasné dobre tam je... Az nato ze sami madar je tam :D Ja som z Nitry, Ja som akné nemal neake zle velmi, ale vyskusal som uz vsetko a nic mi nepomohlo natolko aby som bol spokojny :D :D Tak som isiel do ROA aj to som sa cudoval ze mi ho kozna predpisala, ale asi vydela na mne ze sa toho chcem raz a navzdy zbavit. Mne osobne vadi-vadilo aj to ked som mal 5 pupakov dokopy :D a mastna plet to tiez nieje nic moc

slovenka254
1. máj 2012

@slovacisko112 :D a tak mne maďari nevadia , ich tam topiť budem :D Ani ja som nejak extra zlé nemala , jasné že to neni nič moc to poznám . Mne ho najskôr nechcela predpísať mi dala len antibiotiká tie mi nejak nezabrali tak potom zhodnotila že mi ROA predpíše. Myslíš že sa toho zbavíme raz a navždy ? žeby také úžasné to je

slovacisko112
2. máj 2012

@slovenka254 Podla mna raz a navzdy ! Co poznam tak ovela horsie akne vyliecilo ROA a uz sa to nikdy nevratilo...
Ja som tak isto pred tym bral mesiac antibiotika, ale nic moc. Toto zabere, hlavne akne je o psychike, ja som myslel ze to je napr. aj zo stravy a teraz jem hocico a nic sa nevyhodí ako pred tym. Teraz si mozem povedat ze berem nieco co mi zabere tak som kludný :D

monikase
2. máj 2012

Ahojte, nevím, jestli sem ještě chodí někdo, kdo už ROA dobral, ale zkusím to 🙂 Za 14 dní ho doberu, ale mám spoustu červených flíčků a fleků po tvářích - jak dlouho Vám flíčky mizely a pomáhali jste jim něčím? Já jsem z Roa fakt zoufalá, pleť mám hnusnou - to zhoršení ze začátku bylo velké, teď se to trochu zlepšilo, jenže mi zůstaly fleky a jizvy, ale stav pleti před Roa byl lepší - na první pohled. Jestli máte někdo nějakou radu, budu ráda; připadá mi a jsem si tím jistá, že Roa ty flíčky nějak udržuje a zvýrazňuje ... normálně flíček do týdne zbledne, jenže já už je mám x měsíců a nic :(

vondra
2. máj 2012

@monikase Ahoj, jsem asi tři týdny po dobrání Roa, pleť už není tolik červená, ale furt je dost. Ale s doktorkou jsme se domlouvali a nejspíš za 2 měsíc budu chodit na laser. Prý laser se může téměř hned po roa, ale prý to jen trochu zmírní ty jizvičky a červené flíčky, ale to je asi tak jak komu, někomu to třeba pomůže hodně. Nejspíš ale za půl roku půjdu i na ten chem. peeling

slovacisko112
2. máj 2012

@vondra Teraz neviem ci myslite cervene fliaciky rovno po akne, alebo mierne zacervenanu plet pri brani ROA ? Lebo fliaciky som si ja osobne odstranoval este pred branim ROA, trocha cudne ale co uz so mnou, :D

monikase
2. máj 2012

@vondra A jaký druh laseru? Biostimulační? Za půl roku se taky chystám, buď na mikroderm., nebo derma-váleček; chem.peel - kamarádka tam byla a strašně jí to pleť zhoršilo, ale to asi záleží od člověka, který to dělá.
Já myslím červené flíčky po pupínkách i když mě přijde, že je mám i tam, kde žádný pupínek nikdy nebyl - třeba už mi z toho začíná šibat 🙂

slovacisko112
2. máj 2012

@monikase Tak to je tak, tych fliacikov sa da tazsie zbavit ako samotneho akne. Ja som chodil na cervene a modre svetlo + mikrodermabrazia a na fliaciky to pomahalo perfektne... Uz som to tu rozoberal , treba to skusit aj ked neni to nic lacne..

nicci254
2. máj 2012

mna uz ani tie jazvicky a fliacky tak netrapia 😀 sa vytesujem ze mam plet bez jedinej vyrazky a ze nie je mastna 😝 ja az budem mat po liecbe zacnem premyslat ze co s nimi a inak slnko uz znasam lepsie, len keby ma ten chrbat nebolel...

monikase
3. máj 2012

@nicci254 Mě taky bolí záda, kyčle, teď ještě oči, už abych to dobrala. Mě ty flíčky a jizvičky trápí, protože jich mám hodně a nejdou překrýt. Ale když nic, tak čas na ty flíčky zabere určitě 🙂 Na sluníčko jsem si taky zvykla, neopaluju se, ale neschovám se před ním, už mám barvu jak od moře

vondra
3. máj 2012

@slovacisko112 samozřejmě myslím červené fleky po akné 🙂
@monikase jaký druh laseru to nevím co to přesně je, pak kdyžtak napíšu co to je zač

monikase
4. máj 2012

@vondra ok 🙂 A když jsi vysadil Roa, stalo se něco s pletí? Myslím tím, jestli se ti začaly flíčky ztrácet, nebo jestli je vidět nějaké zlepšení. Mě připadá, že roa ty flíčky drží a zvýrazňuje a pleť mám po něm jinou-lesklou, ale ne mastnou, není to normální moje kůže, co jsem měla před roa. Snad se to vrátí do normálu. A ještě dala Ti doktorka po vysazení nějakou mastičku, nebo udržovací kůru?

vondra
4. máj 2012

@monikase zatím se mi zlepšilo to začervenání, ale, že by se flíčky nějak začali ztrácet, to zatím ne, ale tak je to jen chvilka. Jo dala mi differine, říkala že bych ho měl asi rok používat

slovacisko112
5. máj 2012

Tak po mesiaci som bol na kontrole, kozna bola prekvapena, lebo nemal som ani jednu vyrazku :D Zaujimave, na mastnu plet mi to zabralo hned za tyzden, a zhorsenie pleti som nemal ziadne....

slovacisko112
5. máj 2012

Ako ste na tom s opalovaním, ked teraz svieti slnko dost? Opalilo vas na tvary aj celkovo?

nicci254
7. máj 2012

mne sa zda ze ma chyta trosku rychlejsie ako normalne, ale fakt do dajako neriesim. kupila som si 50tku faktor len sa niekedy zabudnem natriet lebo nie som zvyknuta 🙂

aspinka
7. máj 2012

Ahojte. Hladala som podobnu temu a nasla som vas tak sa chcem trocha vyzalovat. Mam problemy s pletou mam pocit ze po 30tke este horsie ako za puberty. Dlhodobo som pouzivala Duac gel ktory mi pomahal i ked vzdy sa kde tu nieco na tvari naslo. Vo februari som sa rozhodla ist ku koznemu dalsiemu nech skusim inu liecbu ako duac gel predpisal mi isostrexin a locacid. Tak vela som vkaladala nadeji do tychto kremov az uplne prepadli plet sa mi po 3 mesacnom mazani strasne zhorsila bolo to hrozne uplne zle mi tvar zareagovala na ucinne latky vyhadzana som bola vsade uz som ani von nechcela chodit. Lekar mi kremy stiahol dal diferin ale zase nijake super pokroky dnes mi robil vytery a na moje poziadanie predpisal duac gel. Vraj ked nezaucinkuje musime liecit zasadnejsie roacutanom ☹ Tak veeeelmi som ho nechcela cpat sa antikoncepciou a este takymto liekom ☹ Som z toho totalne nestastna lebo som od februara doteraz vymenou niekolkych kremov prezila hotove peklo s ksichtom som utrapena ubolena a mam duac gel ako na zaciatku kopec novych jaziev na tvari aj na dusi. A zaver roacutane ☹

lili1313
7. máj 2012

@aspinka Ahoj, tazko asi potesit v takejto situacii. No neboj sa, ak by si predsa len dostala Roa, tak pomoze. A mozno to prejde aj bez toho. Jazvy na tvari sa tiez daju liecit a ked budes mat plet v poriadku, tak na toto zle obdobie rychlo zabudnes. Drzim palce 🙂

slovacisko112
7. máj 2012

@aspinka Neviem co myslis tym ze si sa nechcela napchavat takymto liekom. Ver mi ze ovela viac skodi tvojmu zdraviu to ze sa trpapis tym aku mas plet, mas komplexy, psychika na dne a podobne. Beriem uz neaky cas Aknenormin a zatial nic zle nepocitujem. Okrem suchyh pier nemam zatial ziadne vedlajsie ucinky ( ako vacsnia).
Dokonca aj toho coho som sa najviac obaval ze to beriem uz teraz ked dost svieti slnko mi nerobi ziadny problem.

nicci254
7. máj 2012

@slovacisko112 roa je svinstvo, vies to ty a viem to aj ja a vsetci ktori to berieme. neber aspinke jej nazor na roa, obava sa pravom.. bud rad ze zatial si v pohode, ale to neznamena, ze prave na nu alebo na niekoho ineho by nemohli dolahnut dosledky tychto silnych liekov.... tiez som si dvakrat premyslela ci do toho pojdem.. a musi si to premysliet kazdy sam...

aspinka
7. máj 2012

@slovacisko112 presne ako @nicci254 napisala nikdy nevies ako na to zareagujes ja som vyssie spominala ten isotrexin a locacid co som si na nete citala same super vysledky vsetci spokojni a mne velmi uskodil rozhodil mi struktutu pleti a ovela mi pohorsil teraz sa vyhrabavam skor z trojmesacneho ucinku a vplyvu
tretinoinumu mne to uplne znicilo pory a aj ked som citila ze to nie je ok v liecbe som pokracovala lebo v letaku sa pisalo ze je to ziaduci ucinok prudke zhorsenie a potom prudke zlepsenie ale u mna len hrozne zhorsenie. Bojim sa ze zle zareagujem aj na roacutan predtym by som tvrdila ze znesiem ako kon ale po tejto neuspesnej liecbe mam neskutocny respekt. A aj s tou antikoncepciou cely zivot som bola zasadne proti deti mam planovane bez antikoncepcie a teraz ju mam brat ako preventivne opatrenie proti otehotneniu pri brani roacu... 🙄

slovacisko112
7. máj 2012

@nicci254
@aspinka

Ja nehovorim ze ROA je neaky lahky liek, ale hovorim ze viac skodi celkovo cloveku ked ma komplexy a psychiku na dne.... Ano kazdy moze na to zareogovat rozne, ale celkovo si myslim ze keby to bolo neake extra svinstvo tak to nedovolia predpisovat! Ano v Amerike boli pripady ked boli aj horsie vedlajsei ucinky ale to bolo davnejsie a ten liek brali ludia v ovela vacsich davkach ako sa to predpisuje teraz. Ja pred tym mam tiez respekt, ale vo vsetkom je hlavna psychika ked si budete hovorit a cakat na to kedy pride neaky dalsi vedlajsi ucinok tak verte ze aj pride.

nicci254
7. máj 2012

@slovacisko112 nie je to len o psychike.. a myslim ze v niektorych krajinach sa hovori o jeho zakazani, ale uz neviem presne kde.. ked pchas do tela chemiu, vzdy sa to niekde odrazi, mozem hovorit co chces,ale je to tak.. ano som strasne rada ze sa mi akne zahojilo ale viem ze moje telo mi to raz vrati.. si uvedom, ze tie pilulky co papas, to nie je len tak nieco.. liek, ktory poskodzuje zivy plod, to uz je jed a nie liek.. bohuzial vela ludom nic ine nepomaha.. 😖

lili1313
7. máj 2012

@slovacisko112 Celkom ma to o cakani vedlajsich ucinkov pobavilo - spomenula som si ako som si myslela to iste, vravela som si, ze niektori ludia sa prilis pozoruju a mne nic nebude, lebo som pri inych problemoch vsetky postupy a lieky doteraz znasala bez problemov, napr. ma ani velmi neboleli udajne bolestive zakroky a pod... a odrazu som si uvedomila, ze mi pribuda jeden negativny ucinok za druhym a teraz, po skonceni liecby, mozem zosumarizovat, ze som z tych castych mala skoro vsetky.

Bud rad, ze nemas problemy a nezlahcuj tazkosti inych. Ak niekoho bolia klby, padaju mu vlasy a ma zle pecenove testy, tak sa urcite potesi, ak mu oznamis, ze je to hlavne jeho psychika. A rozhodnut sa ozaj musi kazdy sam, u mna vyhody vysoko prevazili a isla by som do toho znovu, no chapem aj tych, co sa boja a nechcem im radit. Nikdy nemozem vediet, ci to nebude jeden z toho minima, ktory by mal naozaj vazne nasledky. Napr. taky diabetes alebo Crohnova choroba len z domyslavej psychiky asi nevznikne, ale z uzivania Roaccutanu teoreticky moze - a nielen teoreticky, ono sa to uz v praxi stalo.

aspinka
8. máj 2012

@nicci254 , @lili1313 este mam otazocku. Brali ste popri roacu aj antikoncepciu je to povinne? Bez antikoncepcie liecbu lekar neodsuhlasi? Vie ze je to v pripade zabranenia otehotnenia ale mam dve planovane deti a medzi nimi 5r rozdiel takze bez antikoncepcie vieme nepocat este mam aj pravidelny cyklus takze presne viem rozpoznat plodne a neplodne dni...

slovacisko112
8. máj 2012

Dobre, ved vrazdit sa za to nemusíme. Ja som len svoj názor povedal na to. Nikomu tu nezlahcujem vedlajsie ucinky. To ze to ovplivnuje aj psychika si myslim urcite. To mi povedala aj sama kozna, ze nemam si kazdu vec spajat s ROA, pretoze ked bude pocas uzivania cakat kedy sa ti objavi dalsi vedlajsi ucinok tak sa aj objaví. To je moj nazor a vsetkym zelam aby sa neziaduce ucinky neobjavili ;)

slovacisko112
8. máj 2012

@lili1313 A napr. tie vaznejsie neziaduce ucinky, cital som o nich aj ja, na zahranicnych strankach. Bolo to vynimocne a hlavne bolo to pri vysokych dennych davkach. Napr. v Amerike sa este davnesjei predpisovali ovela vacsie denne davky co potom bolo aj nebezpecnejsie. Zvysene pecenove testy, s tym moze ratat asi kazdy kto to berie a nie je to nic pozitivne, ale po skoncení liecby sa to da vacsine do poriadku. Bolenie klbov prichadza az ku koncu liecby cize to caka asi este aj mna. Neberiem to ani ja na lahku vahu, ale treba myslet pozitívne, to pomáha pri všetkom