Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

nicci254
11. jún 2012

@slovacisko112 akoze ono vidno ze som opalena len proste v situaciach ked ocerveniem tak jasne ze to nevidno...a na tvari je ta plet najcitlivejsia tak asi aj preto je to ine trosku ako na tele, ale verim ze po liecbe sa to vrati do normalu 🙂

emelia
11. jún 2012

Ahojte vsetci....tak pocasie nam proje, co? Mne to aj vyhovuje 🙂

slovacisko112
11. jún 2012

Aha, no tak ja som sa nakoniec rozhodol tak ze po troch baleniach 20 mg koncim... Mám tam este 5 tabletiek. Potom idem koznej na krv a stacilo. Kozna mi to navrhla sama kedže som nemal tazku formu akne a teraz cez leto je to dost zle fakt... Keby sa to nedajboze po case vratilo tak do liecby pojdem znovu.... Cital som o pripadoch ked to ludia brali 2,3 mesiace, dokonca aj na tomto fore jeden chlapík bral ROA len 40 dní a po vyse roku a pol sa mi zda mal stale cistu plet. Uvidím a keby sa to nahodou vratilo tak to zacnem brat aspon v zime čo je hlavne kvoli tomu slnku lepšie.

lucy147
11. jún 2012

Ja Roacuttne akurát beriem, a chcela by som sa opýtať, či náhodou niekto nevie či je možné piť alkohol počas liečby?

geneo
12. jún 2012

@slovacisko112 ano ano 40 dni 🙂 15+ mesiacov po vysadeni stale vsetko ciste. a stale suche oci 🙂

slovacisko112
12. jún 2012

@geneo No to je asi tak že teba to hned nenormálne vysušilo a dlho sa z toho organizmus spametava, mozno aj preto ze si mal vysoku dávku... A ani mastnu plet nemas?

geneo
12. jún 2012

@slovacisko112 mastnu mam ale je to len zlomok toho co som mal. pravdu povediac by som chcel mat tak mastnu plet ako povodne. sucha plet totizto znamena ze po case zacne vyzerat staro 🙂

vela ludi si to tu na fore vobec neuvedomuje. sucho = zlo

nicci254
12. jún 2012

ja si tiez myslim, ze uplne sucha plet je to najhorsie co moze byt, clovek velmi skoro vyzera staro plus tvori sa skoro a vela vrasok.. ja mam taku plet ze nie je ani mastna ani sucha, comu sa tesim 🙂 inak pre ostatnych co hladaju krem odporucam LRP Effaclait H , aspon mne neskutocne vyhovuje plet je po nom krasne vlacna

geneo
12. jún 2012

@nicci254 ten krem bol pre mna pohroma 🙂 najhorsie co som si na ksicht mohol dat.

zavisi asi na konkretnej osobe aky to bude mat ucinok.

slovacisko112
12. jún 2012

@geneo No dufam ze budem pripad ako ty ze sa mi to nevrati :D aj ked 2,3 vyrazky mam aj teraz také menšie... Ale zasa to zacervenanie pleti obcas vyzera horsie ako akne :D :D

nicci254
13. jún 2012

@geneo 😀 to je asi tak ze co ksicht to iny krem , ja pouzivam teraz aj unt ex white 2 je to depigmentacne serum na ostranenie skrvniek po akne, dufam ze to popri roa mozem brat ...

aspinka
13. jún 2012

Ahojte. Tak oficialne vstupujem do vasho ROA klubu zajtra 😅 dnes mi dala tabletky ale len 20mg 1x rano. Ako by mala byt oficialna davka podla vahy? Viem ze sa to tu niekde pisalo ale nechce sa mi hladat 😉
Dnes som bola este s muzom na darovani krvi hrooozne som chcela este posledny krat darovat a ako naschval som prechladnuta este som po trhani stolicky tak na ibalgine skratka na odstrel uz ani na darovanie krvi nebudem vhodna 🙄

slovacisko112
13. jún 2012

@aspinka Ja beriem 20mg tiez len uz treti mesiac ... Oficialna ma byt myslim 0,5 -1mg kilo. TO znamena ze napr ja by som mal brat 30 az 40 mg kedze vazim 66kg... Ale men zabera aj toto, aj ked pomalsie mozno, lebo ešte stále sa mi 2,3 vyrážky občas spravia... Najzaujimavejsie na tom je ze po mesiaci som nemal ani vyrazku :D a teraz ju mám ...

aspinka
13. jún 2012

@slovacisko112 takze beries 20mg na den a budu ti ho zvysovat? Lebo mne dala preto taku nizku kvoli tomu ze je leto a v septembri chce dat normalne davkovanie. Ale keby mi to pomohlo aj v malom stacilo by mi to 😉
Mne sa teraz plet zlepsila oproti tomu co som mala aj bez ROA tak uvidime ako dalej 🙂

slovacisko112
13. jún 2012

@aspinka No ja neviem či mi to zvysi :D pretoze mám poslednych 5 tabletiek a potom rozmyslam ze ukoncim liecbu. No ale ak by som pokracoval je mozne ze by mi to po lete zvysila mozno na 30 mg ale to by uz aj tak bolo ku koncu liecby . V septembry by som mal uz 6 mesiac

aspinka
14. jún 2012

Este radu k tomu natieraniu UV faktorom. To sa kazde rano natrete opalovacim myslim tvar aj ruky popripade dekolt to co je vystavene slnku? A tvar bude chranit UV Faktor aj ked si nan vzapati napatlam make up? Staci sa natriet len rano alebo pokazde ked idete von? Ako pytam sa jak hotentot ale ja som sa v zivote nekremovala opalovacim ked si odmyslim ze sme boli pri vode som sneda nikdy som sa nespalila... 😀

nicci254
14. jún 2012

@aspinka ja odkedy papam roa som sa natrela asi 2 krat :D ( a to beriem roa 5 mesiacov) mam 50tku ale neviem ci sa treba natierat niekolkokrat, momentalne je take pocasie ze podla mna netreba, mozno az budu horucavy je dobre sa natierat aspon 2krat za den. skus sa poradit s koznou 🙂

emelia
14. jún 2012

Ja si tvar nenatieram opalovacim, lebo mam na nom aknecolor a tvar nesmerujem priamo na slnko. A to ked mi obcas na nu zasvieti, nemyslim, ze by ma spalilo. Ale ruky a dekolt si veru od zajtra natieram, to ide byt poriadny hic zrazu po tychto dazdoch. Ja uz mam take pekne celo a prave lice, len na lavom sa mi hoja hnisave hrce, ale uz su to len hrcky, vsetci na mna cumia a ziraju co sa mi stalo, ze som taka pekna, si neviete predstavit ako mi to lichoti, nikdy som nepotrebovala aby ma ludia chvalili. Ved ti co mate problemi s akce, dobre viete, ze nas tesilo uz len to, ze vas nikto neocumoval, lichotky nikdy nehrozili a zrazu taka zmena v mojom zivote. Boze, vobec nelutujem ze som sa na tu liecbu dala. Sice uzivam aknenormin len 11den a viem, ze sa moze dostavit zhorsenie, ale verim tomu, ze by opat prislo aj zlepsenie a je to super pocit. Sice mam teraz od novych vyrazok pokoj, ale mam este fliacky cervene, takze makeup zatial pouzivam, ale ked si ho uz nebudem musiet dat, tak to bude obrovska zmena po 18tich rokoch.

nicci254
14. jún 2012

@emelia ono ani tak nejde o spalenie ale skor o to, ze sa ti mozu vytvorit pigmentove skvrny. a velmi by som sa na make up nespoliehala . ja pouzivam na tvar krem s spf 10 aj ked sa musim priznat ze nie stale.. aj ja pouzivam make up lebo mi ostaly skrvrnky a jazvicky ale niekedy vyjdem aj bez make upu niekam a uz si nepripadam ako debil 😀

nicci254
14. jún 2012

a pouzivam momentalne tento kremik co tu niekedy na boku je nan reklama ( unt ex white 2)

emelia
14. jún 2012

ozaj, dnes som bola u zubara. Myslite, ze aj zubara treba upozornit, ze uzivam aknenormin? Hrozi, ze pouziju tetracyklin alebo nieco co nemozme? Dnes som bola u neho a veru az doma mi doplo, ze ci vlozka co mi vtrepal do dvoch zubov, neobsahuje nieco co by som nemala.

slovacisko112
14. jún 2012

@emelia Kazdemu lekarovi ktoremu ides by si to radcsej mala povedať....

aspinka
15. jún 2012

Jaj ja som si dala vcera prvu tabletku a pocas dna sa mi urobilo tooolko vyrazok ze nechapem ci je to psychika ale ako som pisala ze sa mi to pred ROA zlepsilo tak vcera mi take bolaky vysli na oboch sankach aj dole pod sankou ku krku verim ze to su posledne mrchy hnusne 😀
@emelia ja budem upozornovat na ROA iba v pripade ze mi budu predpisovat antibiotika lebo tetracyklin je v ATB v pripade ze by ti zubar dal antiboticku liecbu ale ked sa ti tam len sparal je to v pohode 😅

emelia
15. jún 2012

@aspinka Joj moja, dnes rano som sa aj ja zobudila s dvomi bolakmi, ale na pleciach, kde som vziiiiiiiiiivote nemala vyrazku. 😀 Asi bol vcera na to den ako stvoreny. Inak pohodicka, zajtra ideme na oslavu a ja tam idem bez komplexov, ze budu na mna cumiet ludia. Kym som nebrala tabletky, tak som silno zvazovala, ci sa oslavy zucastnim, ale teraz sa tam tesim. No dnes ma hrozne pobolieva lavy laket, nechapem z coho kedze som nic nerobila, ale viaceri pisavali, ze ich bolievali chrbtica a podobne, tak mne to asi na laket udrelo 😒

slovacisko112
15. jún 2012

@emelia To bude klb, tie bolia ako šlak casto....

emelia
16. jún 2012

Fuuu fakt? Doteraz som cvicila 2x tyzdenne zumbu, ale od vcera nemozem rukou ani pohnut co ma tak boli. No uzas. Aj teba to bolievalo?

nicci254
16. jún 2012

ahojte, odchadzam z tohto fora ak by niekoho nieco zaujimalo, kontaktujte ma na snicerska@azet.sk. Vela zdaru v liecbe 😉

lili1313
16. jún 2012

@emelia Ahoj, mnohych pri roa bolia klby aj ked nejako extra nesportuju. ak mas bolesti, radsej docasne zmierni tempo. ja nie som nejaka sportovkyna roka a pocas roa som klby velmi nezatazovala, no aj tak ma bolia este dva mesiace po dobrati.

monickaba
16. jún 2012

ahoj, ak budete chciet niekto aknenormin tak mi napiste na adresu usaprodukt@gmail.com , viac info mailom 😉

slovacisko112
16. jún 2012

@emelia Ja pravidelne cvičím. 5x do týždna... A nič ma nebolelo este. U kazdeho je to iné. Ja som mal zasa zápal očí sposobeny roa co som v zivote pred tym nemal. Takze kazdy si musi nieco asi vytrpet, ale podla mna to stojí zato, treba vydržat