Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
7. júl 2012

@majdzi27 No tak to moze byt ako hovoríš. Trochu ma to stve lebo, mal som suche oci tych som sa zbavil neako a teraz toto takk snad tak ako to zacalo tak to aj skonci... inak neak extra suchu pokozku nemám, aj ked je pravda ze oproti tomu aká bola sa to porovnavat nedá

slovacisko112
7. júl 2012

@majdzi27 A tebe sa to vrátilo ked píšeš ze to berieš už druhý krát?

majdzi27
7. júl 2012

Vrátilo ale až po šiestich rokoch a asi len v polovičnej forme, teraz som na konci prveho mesiaca dávka 20 mg a je to na 70 % OK...prvý krát som teda vyzerala dosť zle to som mala 40 mg a ustupilo to zhruba po 3 mesiacoch...osobne si myslim ze aj keď sa to človeku vráti zdaleka nie v takej forme, ale opat vynimky sa najdu. Inak ako sa u teba prejavovala ta suchost oči?

slovacisko112
7. júl 2012

@majdzi27 Suchost očí : najprv len tak mierne suche oči, potom sa mi zapalili asi tym ze som ich mal suche a neaka spina sa nevyplavila. No a potom mesiac som ich mal v pohode a potom trocha opat boli suché, no ale to iba tak tyzden potom som si kupil kvapky a znova je to s nimi v pohode. Beriem takisto len 20mg , lebo tiez som to akné nemal neak strašné. Beriem to 3mesiac, a po prvom mesiaci som nemal na tvary uz ani 1 vyrazku uplne cista plet! potom sa znova neake objavili a par ich mám aj teraz. No viem ze to zlepsenie príde este. Naozaj keby ma teraz to obcasne svrbenie nezastihlo tak som v pohode... Teraz mám ist na krvne testy o tyzden tak dufam ze aj to bude ok. Inak neviem ale myslím že tých 20mg nieje neako extra skodlivych ani na ten organizmus, ked to porovname s niekym kto berie 60 mg denne nie?

petka182
8. júl 2012

ahojte chcem sa spýtať na to vaše neopaľovanie a sčervenanie pleti...ja teda neviem, beriem ROA 3mesiac (pleť je o 50%lepšia) a normálne chodím na slnko aj sa opaľujem..doktorka mi povedala že prirodzené slnko nevadí (solárko áno) ak sa natrieš..a opaľujem sa krásne do hneda (ako vždy) úplne bez problémov jedine som sa po 1krat ošúpala čo sa mi ešte nestalo ale doktorka povedala že to vôbec nevadí že to je z toho že je pleť oslabená inak vôbec nie som červená, pokožka reaguje super na slnko..jedine s plánovaným tetovaním ako vidim budem musieť chvílu počkať 😉 treba však ešte povedať že si opaľujem "len" telo, tvár vôbec, natieram si ju 50 faktorom a ešte mám vždy cez tvár klobúk 🙂

slovacisko112
9. júl 2012

U mna to svrbenie pokracuje, trochu citim aj tu suchu pokozku, no ale ak by to malo pokracovat tak to vysadím, nie je to nic prijemne sa skrabat aj ked cez den skoro vobec ale tak k veceru a rano...

slovacisko112
9. júl 2012

@petka182 Ja som sa tak isto trochu osupal po opalovani, ale len tak uplne jemne taka tenka koza isla dole len... A tak-isto slnko znasam v pohode. zo zaciatku som mal scervenanu tvar ale teraz posledne 2 tyzdne uz ju mam normalnu ako keby si zvikla. S tym tetovanim urcite pockaj, ja som to nastastie stihol este pred liecbou v zime, ale tak isto som chcel ist na dalsie teraz , ale pocas ROA to je nerealne! To solarko tak-isto aj ked som cital diskusie kde ludia pisali ze do solarka chodili pocas liecby, co je uplne na mozog , solarko skodi aj bez uzivania ROA...

Ludia co myslite tie 3 mesiace liecby mi budú stacit? To svrbenie dnes celkom ustupilo ale aj tak rozmyslam o tom ze to vysadim uz teraz po 3 mesiacoch. Akne som nemal neak hrozne, dokonca mesiac pred liecbou som mal na tvary asi 2 vyrazky dokopy, len potom sa to zhorsilo . Na chrbte a hrudi nemam ani jednu vyrazku a ani som nemal.. Cital som ze niektori to brali 2,3 mesiace a stacilo im to 😔 neviem sa rozhodnut...

sypac077
10. júl 2012

@slovacisko112
len aby si nelutoval, ked to vysadis,sam si tu pisal , ze ked si to vysadil na tyzden tak sa ti to mierne zhorsilo, takze radsej to uz dober 🙂

slovacisko112
10. júl 2012

@sypac077 No ved toto :D Keby ma ta koza nezacal svrbet tak to ani nevaham... Ale takto, no neviem uz to nieje az take hrozne cez den si to ani nevsimnem zeby ma nieco svrbelo, skor tak k veceru, mozno si to uz len namyslam alebo co , lebo v tom som ja extra trieda

sypac077
10. júl 2012

@slovacisko112
asi ju mas suchu pouzivas hydratacne kremy?

slovacisko112
10. júl 2012

@sypac077 Vcera som sa natrel prvy krat co berem ROA :D ale myslim telo, tvar som si natieral...

aspinka
10. júl 2012

@slovacisko112 ved par stran dozadu niekto pisal ze aby bola liecba ucinna treba vybrat nejake mnoztsvo mg ROA na celkovu vahu? Kolko mg celkovo si za to obdobie vybral lebo zas risknut ze sa ti to opat vrati a zacinat liecbu odznova?
Mna strasne svrbela hlava par tyzdnov dozadu ale same to prestalo ani neviem kedy tiez som to pocitovala hlavne vecer. Mam dojem ze niektore vedlajsie ucinky sa objavia ale po case odzneju. Vlasy mi stale padaju ale zase vobec to nie je vidno lebo ma hrivu jak z reklamy a to nemastenie vlasov to je zazitok na cely zivot pretoze mne sa mastili odkedy sa pamtam max 2dni a zmyvat uz uplne humace a teraz mam tak dobre vlasy ze si hovorim kurna kedy som si zmyvala? 😅
Ja idem v piatok po mesiaci na kontrolu a zvazujem ze si dam zvysit tu dennu davku z 20 na 30mg nech sa mi to vybratie neoddaluje chcem mat tu liecbu co najskor za sebou 😵

slovacisko112
10. júl 2012

@aspinka Toho som si vedomí že treba vybrat neakú dávku ak chces mat ako taku istotu ze sa to nevrati. No napr Geneo bral ROA len 40 dní a uz rok a pol má čistu plet. Viem ze je to asi ojedinelí pripad ale mozno aj preto ze kazdy to berie tolko co lekari odporucaju, a kratsie to beru iba tí co to musia z neakeho dovodu vysadit. Cize je to otazne, ale je jasne ze aj ja by som to najradcsej vybral celé, no ale tak to zdravie mám len jedno. Aj ked ja si to svrbenie asi fakt uz len nahováram alebo ja neviem. To isté som mal aj s očami bolievali ma asi pred dvoma mesiacmi a potom som na to neako prestal myslet a doteraz ma neboleli ...

aspinka
10. júl 2012

@slovacisko112 ved sa rozhodni podla svojich pocitov. Ja si myslim ze u kazdeho je aj rozdiel co to akne sposobuje a tiez si myslim v akom veku akne riesime. Ja som teraz napriklad uplne na vazkach ze mne akne sposobuje hormonalna nevyrovnanost po porodoch jeden hormon mi tam vyskakuje a to sposobuje velke zhorsenie pleti a ja dumam ci mi ROA natolko pomoze ze aj hormony sa daju do poriadku alebo to doberiem zase sa mi hormony rozhodia a som tam kde som bola. Lebo ja som mala na vyber bude liecka ROA alebo antikoncepcia na furt pomaly lebo to len hormony koriguje do normalu ale nevyriesi to uplne a potom antiku stale menit a hlavne platit??? Dufam ze mi ROA pomoze na furt aj ked mam strach ze doberiem a hormony ma nepustia 🙄

vilki
10. júl 2012

roaccutane bolo sice svinstvo ale ak sa chcete zbavit akne, tak urcite nevahajte, ja som taku plet ako mam teraz nemala uz asi 10 rokov a ten pocit rano ked pozriem do zrkadla a nemusim sa starat o to ze kde mam zas novu vyrazku...to je na nezaplatenie.... odporucam to kazdemu kto vaha.... 🙂

slovacisko112
10. júl 2012

@aspinka Hlavne nemaj ten strach... Ja som si dnes, po odborucaniach viacerich pozrel film tajomstvo. Je to velmi zaujímave, možno pre niektorých nereálne. Ale ja si myslím že na tom určite niečo bude. Ten film je o tom ako vieme ovplivnit sami , čo sa stane svojím myslením a podobne. Treba si to naozaj pozriet a podla mna to v probleme akne moze dost pomoct. Akne je aj o psychike, ked sa clovek do toho uz dostane tak potom je to kolobeh a neda sa z neho vymotat, no a ten film poukazuje aj na toto a je tam riesenie. Ja ako som čítal diskusie o ROA v amerike este davnejsie, viacerí tam pisali o tom filme, ze uplne to inak teraz berú a ze im to pomáha ...

emelia
11. júl 2012

@aspinka ahoj adi...tak musim sa pridat k tebe, tiez mi zacali hrozne vypadavat vlasy. Umyvat si ich nemusim cely mesiac, z coho som tiez uplne mimo, lebo dovtedy som umyvala kazdy treti den. Kedze mam dlhe vlasy tak ma to stvalo a teraz to beriem ako velke plus, no az na to vypadavanie a nad usami sa mi aj polamali a mam ich skoro o polovicu kratsie. Boze dufam, ze neostanem plesata do konca liecby, bo ja zase az taku hrivu nemam 😖 Musim to spomenut dr. ked pojdem o tyzden po dalsie lieky. Inak tvar v pohode, vela ludi si to aj vsima a hovoria mi, ze co robim, tak ma to tesi. Ale makeup si rano este stale musim mat, bo mam tvar cervenu. Ale pory mi pekne miznu, su mensie a mensie. Nestihla som robit foto po mesiaci, mala som na prazdninach bratranca, tak som mala 3deti fuuuuu, ale ked sa odfotim, hned poslem 🙂

petka182
11. júl 2012

inak ludia chcem sa spýtať aký tip akné ste mali-máte? ja som na začiatku liečby mala normálne žlté vyrážky, plus čierne bodky no čo bolo najhoršie spravili sa mi na lícach podkožné akné, hrozne bolestivé fialové vriedky, vďaka čomu som vlastne aj začala brať ROA.. už po 2týždňoch mi zmizlo vyrážky aj čierne bodky, ROA beriem od marca a odvtedy neviem čo sú to vyrážky 🙂 ..jedine to podkožné akné..mávam rôzne štádiá..momentálne sa mi tie vriedky krásne vyčistili (pribudli mi od začiatku liečby síce 2 nové ale aj tie su už v štádiu rozkladu 😉 ) ale ostali mi také červené fliačiky na lícach..videla som vela videí aj som sa rozprávala s pár ľuďmi a vraj to po skončení liečky vybledne a keď nie dá sa to spraviť laserom...nemáte s tým náhodou niekto skúsenosti?? a ešte jedna vec..keď sa mi spraví ten vriedok trvá niekedy aj mesiac kým sa mi zahojí, naskôr sa nafúkne a bolí, potom sa začne sušiť a vstrebe sa to tak do mesiaca úplne ak nerátam ten červený fliačik čo mi po ňom zostane na pamiatku 😒 ..máte to aj vy niekto takto podobné??

sypac077
11. júl 2012

@emelia
ak máš tvár červenú nato ti pomože bud jojobovy olej alebo eucerin redness relief daily prefecting lotion 🙂

slovacisko112
11. júl 2012

@sypac077 Caves, cital som ze ty si bral vitamin b5 alebo si len mal v pláne?

sypac077
11. júl 2012

@slovacisko112
cc jj preco chces ho zacat uzivat?

slovacisko112
11. júl 2012

No včera som si už nedal ROA a tak isto ani dnes. Proste tá suchá plet ma sere, svrbela ma. Som si povedal že bud mi budú stacit tieto 3 mesiace alebo ak sa to vráti tak to vydržím uz. Keby som mal tazku formu akne tak nevaham a berem to dalej ale s mojou sa dalo zit aj ked obmedzovanie tam bolo neaké 😖 No a co som cital o tom vitamine b5 hlavne v zahranicnych diskusiach tak si ho tam chvalili nenormalne. Uz som si aj z Ciech nasiel vitaminy uz len objednat. No teraz neviem ako to mám spravit, ci mozem hned teraz pokracovat s tym béčkom alebo neaky ten cas pockat. Roa je super na plet, ale uz ked som mal davnejsie mensi problem s ocami som si hovoril ze oci mam len jedny a asi to visadim, no a potom sa oci dali dokopy a teraz zase ta sucha pokozka, keby aspon nesvrbela.. No robil som posledny tyzden v pilinatom prsotredí+teplo+ROA a potom prišlo aj to svrbenie.
Ake mas skusenosti s tym vitaminom B5? Ludia to berú od 2 až do 10 G! denne, Ty si ako na tom bol s davkovanim? Ja by som bral iba tých 2G na den to su 4 tablety

emelia
12. júl 2012

@petka182 Ahoj.... tak ja som mavala presne to iste ako ty, ale odkedy beriem Aknenormin, tak vsetko zmizlo, mam uz len tie cervene fliacky. Tiez som zvedava co s tym bude dalej, ale vyrazky uz nemam vobec.

emelia
12. júl 2012

@sypac077 no skusim ten jojobovy olej teda, dufam ze vela nestoji, lebo na to zial nemam. Ten krem je asi drahy co?

sypac077
12. júl 2012

@slovacisko112
mne to nepomohlo a bral som 10 g denne, ktore musis brat zo zaciatku, inak to ani nemusis brat, prve 2-3 mesiace sa ma brat minimalne 10 g denne a potom na urdziavacku tie 2-4 gramy ... a mimochodom v cesku si to neobjednavaj vide ta to draho, jedine cez ebay priamo z usa alebo z britskeho ebayu ebay.co.uk, a ak chces aby ti to zabralo musis si pripravit minimalne tych 90 eur, takže to nieje lacna zalezitost, ale snad ti to pomoze 🙂

sypac077
12. júl 2012

@emelia
skus, ale ten krem nieje az taky drahy okolo 14 eur, len jediny problem je ze ho nezohnas na slovensku jedine cez ebay z britanie alebo z usa, postovne ta nevide o nic viac ako zo slovenska mozno plus 2 eura oproti sk poste... ten krem je vraj jeden z mala, ktory naozaj pomaha proti tomu zacervenaniu, proidavam link http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=eu...

emelia
12. júl 2012

@sypac077 Dik...ale to je pre mna az privela dat za taky krem, Zijem sama s dvomi detmi z rodicovskeho, takze kym nerobim, musim skusat lacnejsie veci. Ale este raz vdaka.. 🙂

emelia
12. júl 2012

@sypac077 Ozaj a preco nie je u nas dostupny, ved tuto znacku bezne vidiet v lekaznach?

sypac077
12. júl 2012

@emelia
hej eucerin je u nas dostupna znacka, ale vsetky produkty nie, inak skus ten jojobovy olej ten tiez pomaha len sa musi na vlhku plet nanasat

slovacisko112
12. júl 2012

@sypac077 Aha, no jasné boli aj prípady, ktorým to nepomohlo. No ale to lahšie akné to myslím vždy vyliečilo. Dík za radu, z ebay som este neobjednával to bude zase postovne drahe nie?... Ja len dúfam že akné sa mi nevráti vobec a nebudem muset nič kupovat :D :D