Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
4. mar 2009

no ved ano viem ze ma cameron problemy s pletou..ale ze by take tabletky brala celebrita co ma miliony na konte.. 😖

nicoolinka
4. mar 2009

no tak mozno to vyskusala ako hocktora z nas a ak jej to pomaha tak sa jej to samozrejme paci a nebude vyhadzovat svoje drahocenne peniazky. 😀

debi7775
4. mar 2009

nicoolinka 😀 😀 😀

nicoolinka
4. mar 2009

to by radsej nam mohla prispiet 😅

joe1
4. mar 2009

Tam Debi prachy moc nepomôžu, aj tak je Roaccutane to najlepšie proti akne, či máš milióny alebo nie, základ je mať dobrého kožného, ktorý ti to predpíše. Aj keď tá moja kožná to už asi preháňa.. naposledy keď som u nej bol - po 4 mesiacoch liečby - sa ma spýtala - a vy to už beriete dva mesiace skoro, však? 😀 Zakaždým mi hovorí, že už treba aj krvné testy spraviť a stále akosi nič 😀 ale je mi jedno, hlavne, že mi dáva recepty na ten liek, ja si to aj sám dávkujem, poviem jej, koľko chcem a hotovo.. napr ona mi odporučila len 30 mg denne.. to sa mi pri mojich 85 kg zdá aj 40 málo, čo povieš?

joe1
4. mar 2009

Nabudúce jej do receptu nadiktujem 50 mg na deň, momentálne beriem 40 🙂

ankam
4. mar 2009

joe taku lekarku by som aj ja brala co si pri nej sama diktujem 😀 😀 😀 al kam by sme to dosli potom ze?
to by som brala recepty aj pre kamosky 😀
debi 😉

eweline
4. mar 2009

joe1: čože to vážne? ved mne hned zo začiatku dal dávku 40mg na den a to vážim 65 kg.akože vážne si nadiktuj viac 😀 😀 ked možeš teda ved to budeš užívať potom ale 2 roky 😀

ankam
4. mar 2009

tak to nesrandujte ved ja beriem len 30 😒

eweline
4. mar 2009

ankam : nestresuj ved to záleží od váhy a vieš on je má na tú dávku dosť kíl preto hovorím že vážne bude lepšie ked si pridá. ved ot máš presne 20 kg je medzi nami rozdiel a berie tú istú dávku. neboj bude to oki 😉

ankam
4. mar 2009

no si myslim ze uz teraz mi zvisi ked pojdem.uvidime 😉

eweline
4. mar 2009

mno tak vidíš to. a ved kolko ty vážiš? menej odomna nie? a kolko to užívaš? bo mám z toho chaos ked sem všetci píšu tak už si nepametám kto a kolko 😀

nicoolinka
4. mar 2009

ja mam 61 a beriem 40mg uz 2 tyzdne a mne povedala ze bude znizovat 😖 takze to je zrejme blbost.. vsak ja jej dam! 😀

ankam
4. mar 2009

sak uz ani ja neviem ako si na tom ty,xixi
a sa to stale niekoho pytam 😀
ja vazim 55 a beriem to skoro 2 mesiace

ankam
4. mar 2009

niccolionka asi sa ta tvoja lekarka sekla 😀

eweline
4. mar 2009

moja kamoška to berie mesiac a tá váži tiež nejak 53 a berie tiež 30mg
ja tých 65kg a 40mg už 3 mesiace a teraz vlastne už aj na 4 mesiac mám zase 40 a pupákov nikde 😀 teda až na jeden ráno čo som našla na čele a hned ho aj vytlačila 😀 konečne po 3 mesiacoch som nejaký pupák vytlačila 😀 jak som sa nabažila 😀 . ale už stačilo viac toho nebude.nemožem 😢 .

stále si myslím že dávka sa iba zvyšuje nie znižuje no nefa 😀 moj názor takže pohodka 😉

ankam
4. mar 2009

a to stale chodis tiez kazdy mesiac pre novy recept?nemoze mi dat napr na 2 mesiace?

nicoolinka
4. mar 2009

eweline, ake nadsenie 😀 to som este nezazila. 😀

eweline
4. mar 2009

nie lebo že on musí kontrolovať stav pleti či sa to horší abo lepší 😀 možno že mi chce zvýšiť dávku nikdy nevieš 😉 . a ano musím chodiť k nemu každý mesiac ale tak aspon mám výletík a si pokarujem trošken a nechodím furt po obviklej trase iba k babke 😀 čo mám za 15 min. zmáknuté a nie ked idem k nemu hodinku a tam taká fajin cestička you you niečo pre mna

debi7775
4. mar 2009

joe1:tak to je urcite malo 😀 😀 😀 tebe mala dat minimalne po tych 4mesiacoch uz aspon 60mg.. 😀 a tak ty ju mas dobre spracovanu..len prides zasefujes tam ,povies co treba,kolko treba a ides domov 😝 a testy si mozes aj sam urobit u svojej dr..ako ja 😉

eweline
4. mar 2009

nicoollinka: prosím ťa ved sa musím nabažiť aspon z jedného 😀 ved 3 mesiace nič nevytlačiť vieš čo to bolo? no horor pre mna 😠 ale už sa držím 😉

debi7775
4. mar 2009

a ja mam 60kg a beriem 60mg..ale viac mi uz neda ze to je maximum co moze dat!..lebo ja som za nou dosla s tym ze ja cem co najskor to douzivat a basta 😀 tak som to brala tak ze prvy mesiac 40,druhy 50 a teraz uz dva mesiace berem 60mg..a 60uz budem brat az do konca! ....a urcite sa davka ma zvysovat!!!!anie ze da 40mg a este to aj znizovat bude..kto to kedy videl..de sme 😀

debi7775
4. mar 2009

eweline:chcela by som mat tvoj problem 😒

eweline
4. mar 2009

pesne tak debi ved by sme tu kysli potom vážne tie 2 roky iba zvyšovať a pak už nebrať. inak to ani ja nevidím 😝

joe1
4. mar 2009

Fuuha, tak vravíte, baby, že tých 40 mg denne je málo? Aj keď dôležité je hlavne to, aby som počas celej liečby užil tých 120 mg lieku na kg hmotnosti, tak to až také dôležité nie je, či 40 alebo 50mg denne, či?? Lebo v tomto sa ja s mojou kožnou moc neporadím, ona by mi najradšej nechala iba 30 mg na deň.. tak poraďte, baby, koľko mg si mám u nej najbližšie nadiktovať do receptu? 😀 A má zmysel zvyšovať dennú dávku aj keď mám pleť už takmer vyliečenú?? Ale zasa v celkovej liečbe nie som ešte za polovicou, čo sa týka tej celkovej dávky - 10 200 mg.

debi7775
4. mar 2009

joe1..zvys si ju na tych 60mg..a pri tom aj zostan..je pravda ze je to jedno kolko beries,dolezite je to aby si vybral tych 120mg na kg..ale ked si to tak vypocitas tak to budes brat cca rok nie?ci aj viac.ak zostanes pri tej styridsiatke..ale pokial ti to takto vyhovuje a neponahlas sa s ukoncenim liecby..tak ani zvysovat nemusis 🙂 😉

ankam
4. mar 2009

a mne dala len 30 a vravela ze pol roka trva liecba----ja uz tomu nerozumiem 😀
budem aj ja pytat zvysenie a poviem jej ze uz som pribrala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

joe1
4. mar 2009

debi7775: dik za radu, tak si to asi zvýšim, potom jej už len oznámim, že som si zvýšil dávku a nech mi ďalej predpíše tých 60 mg 😀 A ešte sa ťa Debi spýtam, ako berieš tých 60 mg denne - tri krát do dňa po 20 mg tabletke alebo sa dá brať aj povedzme ráno 20 a večer 40 naraz?

nicoolinka
4. mar 2009

ja som si vypocitala ze.. beriem 40mg denne. Mam to brat pol roka = 180 dni. Mam 60 kg. CIZE! 40mg x 180 dni je 7200mg. 7200mg : 60kg mi vychadza 120mg na kilogram.. cize to je v pohode, nie? 🙂 ..i ked.. matika mi nikdy nesla, preto sa pytam. 😅

debi7775
5. mar 2009

joe1:ja beriem dve rano(40mg) a jednu(20mg) vecer.. 😉 takze kludne.. 🙂