Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

scajus
13. sep 2012

neist! mne sa to vratilo.. sice uz nie tak velmi ale predtym to bolo faakt velmi zle.. ale tiez uvazujem, ci si to mam dat a stale pridem k nazoru, ze radsej budem robit detoxikacne kury a mozno to zaberie 🙂

aspinka
14. sep 2012

@nicci254 pozri sama vies ako ROA rychlo a pekne zaberie takze ked sa ti sem tam nieco vyhodi nemusis hned zacat s celkovou liecbou. Skus krem a osetrovat a keby to uz bolo neviem ako zle co aj tak pochybujem mozes sa pre ROA rozhodnut oooovela neskor.
@emelia juuuj moja co to citam no nic utekaj si aspon pre Antiku nejaku dobru jemnu nech to to udrzuju hladinu hormonov v normale aby si sa nedostala tam kde si bola.
Ja mam uzacnu plet pekne som schudla vsetci ma chvalia a obdivuju ako vzdy neviem prijmat komplimenty a netusim ako reagovat ale dobre sa to pocuva 😀

emelia
14. sep 2012

@aspinka Ahoj...tak kedze nemam partnera, neuvazujem ani nad antikoncepciou. Ja som to akne mala hrozne len 2mesiace, ked mi vynechal menzes. Teraz ho mam klop klop pravidelne, tak predpokladam, ze to akne sa mi nevyhadze. Po Aknenormine mam zatial plet peknu, ved som len tyzden po vysadeni. Buduci tyzden planujem ist ku obvodnemu koli tomu cholesterolu a s koznou sa dohodnut ako dalej. Neviem ci je potrebne brat rovnake mnozsto ROA u kazdeho. Viem ze sa tu vela popisalo ake mnozstvo sa ma vyuzivat na kg vahy, ale ci to plati u kazdeho rovnako by ma zaujimalo. Lebo ak mal niekto problem s akne 5rokov a ja 2mesice, snad je to rozdiel a moja kratka liecba bola snad postacujuca aspon na 80%. No ved uvidim. Kazdopadne vas tu stale chodim citat. Snazim sa kvalitnejsie ci cistit plet, nez ako to bolo pred mojou liecbou. Asi aj to bola chyba, ze sice som si plet cistila, ale ked mam teraz super pripravky, pripada mi moje dovtedajsie cistenie pleti nedostatocne. Tak snad aj tymto si udrzim plet krasnu. Cas ukaze.

ankiki
14. sep 2012

Niečo k tomu, možno pomôže..."Roacutane nevylieci akne, len potlaci ich vytvaranie za cenu dalsieho
"zamorenia" tela.

Riesenie na acne je

1.odmorit telo(enzymy),

2.jest spravne jedla=nezamorujuce( tj ziadne vyprazane, znicene tuky,len
panenske tuky,ziadne nestravitelne denaturovane bielkoviny)

3. potlacit vytvaranie DHT(doplnky a kozne preparaty obsahujuce zinok a
rastlinne steroly)

Hnisanie a zapaly v sa daju potlacit nielen pouzivanim zinkovych
preparatov ale napr. aj pravidelnym pouzivanim kokosoveho oleja s
pridavkom niekolko kvapiek(3 kvapky citricidalu na lyzicu oleja, dobre
premiesat) na noc na tvar. Najlepsie je naniest tenku vrstvu na mokru tvar."

namaah
16. sep 2012

Ahojte. Po 8 rokoch znova pisem (moj prispevok dakde v prvej desiatke 🙂 Vtedy som mala 26, a na roacutan som sa nedala...Gynekolog ma presvedcil len na Diane 35 (k nemu : bol to povodne vyrobeny liek na akne, a to je jeho hlavna baza ..mi vysvetlil BTW.) Kedze som este nechcela otehotniet, vravim si: vyskusam len toto. Brala som 2 roky, plet zlepsila skvelo. Potom som vysadila. Dovod? Chcela som deticky...a HOP! do pol roka 50% akne...do roka 70%, po 2 rokoch horsie ako pred Diane 35. A PROBLEMY s otehotnenim. AK sa VAM akne vracia a mate ho dlhodobo : KASLITE jednoznacne na kozmetiku a podobne (i zakroky typu aha kyseliny, peelingy, lasere...atd) Jednoznacne CIASTKOVE riesienie...a VYHODENE prachy. Dnes po 4 rokoch som tam KDE som bola: Roacutan a prvy mesiac liecby za sebou. Lieci ma nim spickovy rusky dermatolog, kedze zijem v rusku uz. TAKZE: 🙂 🙂 🙂 🙂

- nasadzuje sa na zaciatku VYSSIA davka - a sleduju sa priznaky - Roacutan sa rozbehne v plnej parade po cca 3 tyzdnoch - mesiaci (i individualne) A ak sposobuje po tejto dobe VIAC ako bezne priznaky (suchost pier, oci, sliznic, supanie koze, MIERNE srbenie) tak sa davka znizi

- Zhorsenie akne je BEZNY prejav...Skutocne ide "vsetko VON", nabeh na zhorsenie je individualny - niekto hned na zaciatku, niekto kludne aj po 2-3 mesiacoch! co ROBIT? : kremovat dobrym neparfemovanym nekomedonnym hydratacnym kremom suchu plet, a nechat oblasti Pupakov SUSIT !!! CO sa nesmie? : PEELING, LASERE, proste ziadne zakroky, ziadne abrazivne techniky, A !!!!!!!!! NEVYTLACAT !!!!!!!! najlepsie ...nechytat (hanbim sa ako pes s tymi pupakmi , ALE TYM ze budete rypat : RIZIKO JAZIEV!!!!!!! je velmi vysoke !!!!!! prosim majte to na vedomi.....

- Mnohi sa pytate na alkohol: NIE, je jednoznacna odpoved. NO COMMENT

- Mnohi sa pytate: ako dlho? Jednoznacne podla vzorca: 120 x vasa vaha (ja 55kg) = to je napr. u mna 6600mg by som mala brat. Deleno denna davka, dostanem kolko dni : 6600 / 20mg = 330 dni !!! Uvadzam orientacne! Samozrejme tym padom plati...dlha liecba ak nizke davky.....kratsia ak ZVLADATE vysoke. CELA liecba alebo ste to papali NA PRD 🙂

- AKEKOLVEK INE priznaky ako som spominala, hlaste doktorovi : Nie je ziaduce napr. krv v stolici, caste hnacky alebo zapchy, ťažsie depresie, dychacie problemy, tlak na hrudi, atd. vid pribalovy letak.......ZVYCAJNE doktor POTOM znizi DAVKU!!!! ak priznaky silnejsie nemiznu....STOP liecba....

- MOJE otazky do fora : PROSIM napiste ti, ktori mate uz vacsie deticky porodene po ROACUTANE, ci je vse ok?? DAKUJEm a ci SA VAM objavili dake neprijemnosti po skonceni liecby (teraz mam na mysli hlavne tych co to brali mnohe roky dozadu) DAKUJEEEEEEM 😉

DRZIM vsetkym PALCE!!!!!!!! A mrzi ma neskutocne ze v 21.storoci SA MUSIME liecit TAKTO !!!!!!!

Este moja skusenost: po 1 mesiaci sucha plet, total supanie kazdodenne, i zhorsenie, ide to prec , ALE rychlo sa hoja, ostatna plet posobi jednoznacne lepsie, svrbi ma telo, bolia obcas klby, obcas hlava (fakt vela pite 🙂, suche krasne pery krvave 🙂 , obcas oci bolia, a suchsie vlasy. Mala som 40mg, teraz idem 4 den na 20mg....kvoli dychacim problemom skrz vysuseny hrtan....PO nariadeny LEKARA samozrejme. Takye BY sa mali priznaky zmiernovat nadalej.

VSEKYM nam PRAJEM krasnu plet a ziadne dozvuky ine zdravotne!!!!!!!!!!!!

namaah
16. sep 2012

A este mi neda reagovat na dristy typu, ze je to jedlom alebo myslenim.... KAMARATI okolo MNA, BEZ akne, zeru mastne hamburgre a klobasky, CHLASCU, hulia marisku, fajcia cigi, a v hlave rovnake problemy ako kazdy jeden zazivame v tejto dobe: zaplatim najomne / hypoteku? udrzim si pracu? atd...proste NIK z nas nie je taky KING ze by myslel LEN pozitivne, nemal obcas strach ci stres. A AKNE im to nevyrobilo! TAK sa pytam preco potom neplati priama umera, ak tu obcas daky expert tvrdi ze ked si najdem POLE ktore nie je KONTAMINOVANE a BUDEM tam pestovat zeleninu, tu budem potom jest surovu a pit STAVY, a najdem CISTY pramen zasaditej vody o 6 molekulach s negativnym nabojom (lebo taka voda je vraj vhodna pre oragnizmus btw 🙂 !!! A budem Sportovat a pritom vsetkom chodit do prace a mat DOKONALE myslienky ..tak ovplyvnim urcite aj to co naplanoval ten hore a vlastne budem zit vecne 🙂 a zdravo 🙂 KOKOS proste zijeme v takej DOBE aku sme si vytvorili. Aj ja TVRDIM : Zijeme na prd....ALE toto nie je otazka jedinca bohuzial ale SPOLOCENTSVA.....sme na jednej planete a ideme proti sebe....mame nastaveny bohuzial ABSOLUTNE prirodzeny MOD: PREZI!!!!!!! A pre prezitie urobi kazdy vsetko...ver tomu....a tu vznika paradox...ktory lame vsetkym filozofom hlavy....CO TEDA ROBIT?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ferdo123
18. sep 2012

Ahojte, zacal som brat roacutan asi pred mesiacom a pol kozna mi nasadila davku 1tabletka rano a 1 vecer kvoli tomu ze altivne sportujem aby to nezatazilo organizmus a stale sa mi zda ze liecba nepomaha stale sa mi robia nove vyrazky a neviem kde je problem stravujem sa zdravo nepijem sladke vody pijem iba mineralky a nestravujem sa fastfoodmi prosim poradte kedy vam liecba zacala ucinkovat

emelia
18. sep 2012

@ferdo123 Aj ked ti napiseme kazdy kedy u koho liecba zabrala, nepomoze ti to. Mne napriklad zlepsenie prislo uz po tyzdni. Velmi rychlo mi zmizli vsetky vyrazky a pocas celej liecby, ktora u mna trvala len 3mesiace, sa nic nezhorsilo. Len raz, pocas menzesu mi vyskocili tusim 2-3vyrazky. U kazdeho je to individualne, ved sam vidis, zdravujes sa zdravo a mas problem s akne. Toto je podla mna ako boj s veternymi mlynmi. Mame to tazke. Az nas lutujem, lebo viem ze kazdy s tym bojujeme a s prepacenim hovno z toho. Tak len ver, ze sa zlepsenie dostavi.

slovacisko112
18. sep 2012

Ja vam iba poradím, ten liek neberte!

ferdo123
18. sep 2012

Dik sak uvidim tak za mesiacze ako to bude vyzerat

monikase
18. sep 2012

@namaah
Ahojky, Roaccutane jsem brala, už moc nepřispívám ,ale občas sem mrknu, co je u Vás nového.
K těhotenství a Roaccutanu - brala jsem ho do května tohoto roku, o miminko se budeme snažit od nového roku. To bude 7 měsíců po dobrání a naprosto bezpečná doba. Mám ověřeno z genetiky, od lékařů, z laboratoře a i z vlastních zkušeností maminek - s jednou z tohoto fóra jsem si před nedávnem psala - otěhotněla půl roku po dobrání a má naprosto zdravého, teď už tří ročního klučíka - žádné spec.testy jí v těhotenství nedělali, brali to tak, že Roa je už z těla za tak dlouhou dobu úplně pryč. Někde se hodně píše o čekání až dva roky, ale tohle mi bylo vysvětleno tím, že se pletou jablka s hruškami - tedy že někdo dává dohromady lék Roa s lékem na lupénku (nevím teď přesný název) a u tohoto léku je opravdu nutná doba až dvou let.
Jinak souhlasím s slovacisko112 - tenhle lék nebrat! Mě to hrozné zhoršení po něm nestálo za to, navíc mi zůstaly jizvičky + flíčky (ze začátku tmavě fialové, teď už "jen" růžové ), které jsem před braním neměla a to jsem se nijak nehnípala.
Naštěstí musím zaťukat, nezůstaly mi žádné zdravotní problémy. Kdybych měla v budoucnu pleť jakoukoliv, tenhle hnus si už nikdy nevezmu.
Přeji všem hodně sil, úspěchů a žádné vedlejší účinky 🙂

ohyta1
18. sep 2012

Približne 4 roky mám problémy s acne.Chodila som po lekároch no nevedeli mi dať vhodný liek ani nič čo by mi pomohlo.Hľadala som východisko z tohto utrpenia.Na tvár som míňala nenormálne peniaze,od rôznych tabletiek,až po krémy, mastičky, najdrahšiu kozmetiku,chemický píling,no nič nepomohlo.Až do takého štádia sa mi dostalo acne že ma tie pľuzgieriky nenormálne boleli.Vymenila som kožnú,nakoľko ona ma ubezpečovala že sa to časom upraví,potom že až potom ako porodím a takéto riešenia mi navrhovala.Jasné,mám 22 rokov a kvoli tomu budem rodiť :D... Zmenila som si kožnú a k novej som prišla s tým či mi vypíše Roaccutane.(z netu som vyčítala že to pomáha).Porobili mi rôzne testy,krv,ORL,gynekologické vyšetrenia,zuby..ked som mala výsledky negatívne až potom mi ich predpísala..Jasne píše sa tam,že to má nenormálne vedlajšie účinky,ako žial s niektorými vecami súhlasím,ale až také zlé to zatial nie je..beriem to pomaly týždeň a pleť sa mi krásne upravuje,su preč tie pľuzgieriky, bolestivé hrbolčeky...Konečne vidím výsledok,za čo som veľmi vdačna mojej pani doktorke kt.mi to predpísala 🙂 Len jedna rada: ak Vás trápi akne,nečakajte tak dlho ako som musela ja čakať,treba ihned konať!

michalkkk
19. sep 2012

ahojte tak uz dlhsie som tu nebol, pre informaciu inych tri krat som absolvoval liečbu roaccutanom, po každej sa mi vratilo, sice už nie v takej podobe ako predtym ale vždy vratilo, a áno tri krát... na ličebu akne roaccutanom by som už nešiel, ale dočítal som sa o fotodynamickej liečbe, ktora by mala mat podobne učinky ako roaccutane, ale bez vedlajsich ucinkoch http://www.zzz.sk/?clanok=7451 a rozhodol som sa že ju absolvujem, pojdem sa poinformovat, dúfam ze v okoli mojho bydliska budu niečo taketo vykonavat, má už niekto s týmto skúsenosti alebo pozna niekoho kto má nejaké referencie?.. ošetrenie stoji 50 eur a musí sa opakovat, takze to nieje az taka lacna zalezitost dakujem

lucia81
20. sep 2012

@michalkkk ahoj, chcela som sa opýtať, či si 3x absolvoval tú plnú liečbu, t.j. minimálne 120mg/kg? Ako je to možné, že sa ti to znovu vrátilo?

sypac077
20. sep 2012

@michalkkk radšej skus vysoke davky vitaminu b5...

michalkkk
20. sep 2012

no ja uz presne neviem, v prvej liecbe myslim ze to aj mohlo byt, v druhej a tretej uz nie, bola to blba lekarka, a ked som isiel ku druhej uz mi to nechcela predpisat ze na to aky som mlady uz roa mi nepredpise, tak by som aspon hento skusil..len asi s tym skusenosti nema nikto ako vidim...ale zevraj to ma dobre vysledky tak neviem teraz...:/ ja uz fakt neviem co ine skusit

sypac077
21. sep 2012

@michalkkk dobre ti radim skus vitamin B5 10 g denne, na internete toho mas kopu 🙂

sienna_
21. sep 2012

halooooo pomoooooc pred rokom som douzivala ROA a znova sa mi vratili jebaaaky ... cooo mam robit?? :( :( :( je tu niekto taky komu sa to tiez opät vratilo ?

emelia
21. sep 2012

@sienna_ kriste ani nestraste....ja spolieham, ze po nedokoncenej liecbe uz vyrazky neuvidim, ale ako pozeram, mam sa na co tesit....kokos aj s vyrazkami...to sa fakt cely zivot ideme trapit?

somkralrepu
21. sep 2012

@sienna_ že jebáky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja skapem 😀 😀 😀 😀

nicci254
22. sep 2012

@sypac077 a to na akom principe funguju tie davky B5? vies mi nieco blizsie o tom povedat?vdaka

nicci254
22. sep 2012

@sypac077 uz nic, uz som si to nasla a vyzera to celkom zaujimavo. ak by sa mi zhorsilo akne, mozno to aj vyskusam 🙂

emelia
23. sep 2012

Ahojte....tak ja len male info...aknemormin som vysadila 4.9. a uz po 5tich dnoch sa mi prestali vysusovat pery. Na jednej strane super, ale zamyslam sa nad tym, ci to neznamena rychle vyprchanie ucinku lieku a mozem cakat v kratkej dobe vyrazky 😒

sypac077
23. sep 2012

@emelia uplne normalne, nicoho sa vopred nemusis bat 🙂

emelia
23. sep 2012

@sypac077 juj si ma potesil....ved hej, zatial som pekna 😀 😀 😀 tak nejdem zbytocne panikarit....

sienna_
23. sep 2012

no ja som sa ich na rok zbavila .. plet som mala krasnu .. ziadny make up som nemusela pouzivat a pred par mesiacmi zasa tie z.....vene drobne potvory sa objavili !!!! nasrata som neviem co mam robit ... idem skusit hemologicke na krvne testy a mozno aj gastroentrologovi.. ach jaj vsetko zasa odznova !! :/

sypac077
25. sep 2012

@emelia a hlavne nato nemysli (na akne alebo,že sa ti to može vratit)... každý lekár aj mne kožná povedala, že koža a vlasy citlivo reaguju na psychicky stav človeka, takže mysli pozitivne 🙂

emelia
28. sep 2012

No vazeni a mili.....a je to tu...od dnesneho rana zaznamenavam hrozne mastnu plet a v priebehu dna sa vyhodil aj 4hnusne vyrazky. Takze po sice neuspesnej 3mesacnej ukoncenej liecbe mam opat docinenie s vyrazkami. Uzas. A to lieky vysadila 4.9. Dnes je len 28. cize 3tyzdne po liecbe a som tam kde som bola. Paradne zapalene miesta sa mi zacinaju tvorit. Smutna som. Lebo zacat s liecbou nanovo budem moct najskor v januri 2013, lebo do decembra uzivam lieky na cholesterol a ak by mi super klesol, mozem sa hlasit u koznej. Viete si predstavit co budem mat s ksichtom za 3mesiace? 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

Ja ani napriek tomu, ze je ten liek svinstvo, nedam nan dopustit. Taky super zivot som mala pocas tych troch mesiacov liecenia. Netrapilo ma ako vyzeram, kedze som vyzerala super a teraz sa opat stale pozeram, ci nevyzeram lesklo a ci netreba tvar prepudrovat. Akonahle bude mozne, zacinam opat liecbu, stoji mi to za to.

nicci254
29. sep 2012

@emelia to mi je luto, ale skus to vydrzat a nech ti zatial da kozna nejake lokalne antibiotikum, kym nezacnes liecbu. vela stastia a netrap sa preto

sypac077
29. sep 2012

@emelia skus jojobovy olej ten je na mastnu plet, pozri na nete a taktiež možeš brat zinok ten znižuje DHT, čiže menej mastná plet