Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

emelia
29. sep 2012

@nicci254 juj ved sa snazim...

@sypac077 zinok uzivam kazdy den, skusim teda este ten jojobovy olej... 😖

sypac077
29. sep 2012

@emelia a aku davku zinku beries? ten jojobovy olej sa inak nanasa na vlhku plet(ten je vraj lokalny DHT stimulator)

emelia
29. sep 2012

jednu tabletku denne, tak ako je uvedene na vitaminovej krabicke...

sypac077
29. sep 2012

@emelia to je malo, to je len DODm odporuča sa aspoň 50 mg, tu máš o tom aj článok http://www.edusan.sk/pacient/choroby/akne.htm

aspinka
30. sep 2012

@emelia ahoj ja som ti minule pisala aby si si aspon antiku dala predpisat ale nie kvoli sexu ale kvoli akne ved nase akne sposobuje nestabilna hladina hormonov jediny liek na hormony a ich ustalenie je bud antikoncepcia alebo liecba ROA a kedze ROA nemozes hned si mala letiet pre antikoncepciu!!!
nepomoze ti ziaden zinok ci olejceky ked len to trocha zmiernia... ty musis nejako ovplivnit ten hormon v tele ktory ti to vsetko sposobuje!

somkralrepu
2. okt 2012

ách ...zase sa mi pleť dosť zhoršila.. ☹ ☹ ☹ ☹
už minule som rozmýšlal nad tým či ísť dotoho..ale bojím sa tých nežiadúcich účinkov, a hlavne očí..

zasa sa mi spravili vyrážky mám mastnejšiu pleť , výražky mám na lícach, ale pod bradou sa mi vytvorili, na bokoch hlavy, pár vyražok aj v hlave..
jednu liečbu už mám za sebou, skončil som ju v júny tohto roku, myslíte že ak v piatok pôjdem ku kožnej mi to predpíše??
a približne akú dlhú dobu to budem brať??Nemám to zas zlé ako predtým, mám dokopy možno 5 vyrážok na hlave, aj také menšie, v hlave mám asi 2 , a pod bradou mám 1 vačšiu a také menšie..

HLAVNE TO Už NECHCEM BRAT DLHSIE AKO 3 MESIACE, tento rok mám maturitný a musím sa veľa učiť.. PRI BRANI TOHO LIEKU SOM SA ABSOLUTNE NESUSTREDIL na učenie ☹ ☹ ☹

scajus
5. okt 2012

@somkralrepu aj ja tam mám uz tak zle ze zase uvazujem o liecbe.. a mam maturity tiez.. pred rokom ked som to brala som bola uplne mimo vsetky neziaduce ucinky som mala.. ale zas bolo to najlepsie obdobie.. vobec som nemusela pozerat do zrkadla, ci som dostatocne napudrovana aby to aspon zcasti to akne nebolo vidiet.. aaach ja uz neviem co mam robit ☹

aspinka
5. okt 2012

Ahojte. Vidim ze vas tu uz malo zavita. Ja som dnes bola na kontrole odbery mi nerobila co som sa aj cudovala 😕 ale neriesim podstatne je ze povodny plan znel ze mi od jesene zvysi davku z 20mg denne na 40mg a cuduj sa svete dnes mi povedala ze naco staci mi 20mg a budem to dlhsie brat. Pri mojej vahe by som mala dobrat asi 8000mg teraz mam za 5mesiacov 2400mg kym sa dopracujem k vysledky tak to doberiem pri takejto davke o rok 🙄 vraj aby sa mi tak pery nesusili a vlasy nepadali...co si o tom myslite?

nicci254
5. okt 2012

@aspinka no ja osobne som brala cca 30-40 mg denne ( striedala som 10+20 mg a 20+20mg denne). mne kozna povedala ze tam je davka 0,5-1 mg na kg vahy. velmi nezalezi na tom, kolko mg beries denne, dolezite je vybrat tu kumulativnu davku. ak mas nizsiu davku pravdaze to trva dlhsie ale na nieco to je dobre, pretoze clovek tak silno nepocituje vedlajsie ucinky. napr. ja asi po 3-4 mesiacoch som musela davku znizit pretoze ma zacal silno boliet chrbat a krize...

somkralrepu
7. okt 2012

som chalan, nemám ani 2O rokov, a našiel som si pri pravej bradavke hrčku..bojím sa že mám rakovinu , fakt neviem čo to je...
Moja teta mala toto isté, tiež na pravej strane, mala to zhubné a podstúpila chemoterapie a ožarovania..
neni náhodou rooacatane liek proti rakovine?? čo to môže byť ?? ☹ ☹ ☹ ☹

nicci254
7. okt 2012

@somkralrepu no, my ti tu velmi nepomozeme lebo nie sme lekari .. ale urcite s tym chod k lekarovi aby si vedel na com si.. dumania nad tym, co to moze byt ti velmi nepomoze takze sup k lekarovi. drzim palce nech to dopadne dobre

slovacisko112
7. okt 2012

Ach ludia ja si myslím ze tento liek je to najvacsie svinstvo aké moze byt! A nie len tento samozrejme. Ano akné je velká svina a treba s nou bojovat. No uz nikdy by som si ten hnus nedal do úst. Nebol som tu uz dlho, ale musím vam napisat ze pocas uzivania lieku este celkom dobre, suche oci, pery. No ako som ho po 3 mesiacoch vybral začal som bývat unavený často, hlavne si to odniesla moja psychika si myslím, pretoze tento liek na nu posobí dost zle. Už len tymi negativnimi ucinkami potom sa clovek zacne pozorvat a uz je to v .... Dalsia vec moja super pani doktorka kozna mi robila aj krvne testy no len pecenove, a pri tom mi ten liek zdvihol uplne ine hodnoty, co som zistil az u obvodnej na testoch! Lieky sú hlavne jeden velky biznis, treba si uvedomit ze vsetko vsetko na svete je pre niečo vytvorené. A najlepšie čo pre nás ludi moze byt je príroda, odjakživa liečila ludí iba príroda lenze teraz je svet postavený na prachoch a na chémii. Navštívil som prednedavnom homeopata, a zacal som to vsetko vnimat trochu inak. Dal mi homepatiká na akné, a čudovali by ste sa ale zaberá to!!! "obyčajná príroda" je silnejšia ako hociaká humusná chémia !

slovacisko112
7. okt 2012

@somkralrepu NESTRESUJ A NEPOZORUJ SA ! Najpravdebodobnjesie je ze to bude iba tukový vacok nejaký. samozrejme k doktorovi chod ! A fakt viem sa aj vzit do tvojej kozi s tym aknem. Mne t zobralo 2 roky zo zivota a to hovorim uplne vazne. Absolutne som nezil, najkrajsie roky sa stali najhorsimi. A to som akne nemal nijako hrozne. Som nenormalne nasraty na tento skur.eny svet, pretoze neverím tomu že v 21- storoci nefunguje vec ktora by akne neznicila a zaroven nic neposkodila. EXISTUJE lenze nedostane sa na trh pretoze by znicila vsetky kozmeticke sracky a lieciky na akne. Ako som uz pisla predtym ja som sa dal na prírodu a pomáha. Naozaj liek si dám do huby uz fakt len v nejakom extra prípade ale liečim sa odteraz len prírodou !

somkralrepu
8. okt 2012

Nakoniec to bola len gynekomastia - zdúrenia pravej strany prsníka, že to sa samo upraví, a nie je nutná operácia čiže všetko je ok. 😉
inak dnes 8.10.2012 sa púšťam do 2 liečby Roaccatanu !!
Predpísala mi na tento prvý mesiac len 2O mg, uvidíme čo a ako, váha (75 kg).
navyše som nakúpil veľa vitamínov, aj na cholesterol som kúpil..takže uvidíme . 🙂 🙂 🙂 Verím tomu, že táto liečba už bude posledná a úspešná...

všetkým prajem veľa šťastia, aby sa nám to čo najskôr uzdravilo. 🙂

sypac077
8. okt 2012

@slovacisko112 a ako sa volá ten liečitel?

slovacisko112
8. okt 2012

@somkralrepu Vies co vcera ci kedy jak si napísal o hentom som si pomyslel ze no je zle, kedze to mala aj tvoja teta. Ale tak nakonec vsetko dobre dopadlo vidíš. Je to na kazdom ci do toho lieku pojde alebo nie, ale ked aj ides tak fakt len tych 20 mg by som na tvojom mieste bral. Pi.i musíme s tým zasraným akné nejak vyhrat, nikdy som neveril ako mozu cervene bodky dodrbat vsetko :D :D

somkralrepu
8. okt 2012

Slovacisko
@slovacisko112 teta ma postaršila trošku, z mužov sa to nevyskytuje, len 1 prípad zo 1OO, toto je len zvačšenie žliaz,čiže pohoda.. 🙂
a čo sa týka ROOACATANU, dnes som si to prvý krát dal 1 x 20 mg denne, doktorka povedala že viac ako 2O brať ani nebudem. Zaujímavé že mi tá doktorka nespravila krvné testy. 😀
Ale pre mňa dobre - lebo ja mám zvyšený cholesterol, tak by mi to ani nepredpísala..

CHCEM SA SPYTAT koľko mg by som mal toho pojesť ak vážim 75 kg? a jednu dlhú liečbu už mám za sebou?? 🙂 🙂 🙂 🙂

c00kie
11. okt 2012

Helou. Beriem ROA 40mg denne uz takmer mesiac. Liecbu mam naplanovanu na 26 tyzdnov - vychadza mi to na 120 mg/kg. Mala som len miernu formu akne, z vedlajsich ucinkov sa mi zatial prejavili suche pery, unava, ale zvladam aj fitko, takze nie je to az taka katastrofa 🙂 Nic nove sa mi uz nevyhadzuje (klop-klop.), tvar - hlavne nos sa mi obcas supe, je to take up&down. No moj problem je, ze sa mi zacali dost robit cierne bodky, stretli ste sa s tym niekto? Tvar mam uplne vysusenu a do toho maz v dierockach, nerozumiem tomu 🙂 Drzte sa.

sofia_
11. okt 2012

ahojte, ja beriem curacne vyse tyzdna a dost sa mi to zhorsilo :( po akej dobe sa to zacne zlepsovat, lebo zatial je to katastrofa najhorsie na tom je ze soms a cela vyhadzala a este sa aj cela supem takze s make upom alebo bez stale je to zle.. :/

klarica24
13. okt 2012

ahojte, mám akné na tvári, dekolte aj na chrbe...nie je to až taká katastrofa ale akné mám od kedy si pamätám a rokmi sa mi len zhoršovalo..najviac sa mi vyskytujú póry ktoré sa mi potom zapália a zostávajú mi jazvy..hlavne na lícach..keby ste to videli...ku kožnej chodím už asi 4 roky aj viac a nič mi nepomáha..mám 17...myslíte že mi acnenormin pomôže hlavne s čiernymi pobkami? dosť sa bojím vedľajších účinkov...

aspinka
14. okt 2012

@c00kie aj mne sa zo zaciatku robili cierne bodky ale to je v poriadku cistis sa neskor uz nebudu 😉
@sofia_ kazdemu z nas sa pri zacati liecby plet zhorsila musis byt trpezliva o par tyzdnov bude vyrezne zlepsenie 😉
@klarica24 neviem ja keby som mala 17 a mala dost zle akne riesila by som to liekmi urcite by som si nenechala znicit plet vyrazkami a jazvami ja ked teraz stretne mladu babu sami bedar tak si pomyslim chuda moje stacilo by pol roka tabletiek a mas po problemov. Co sa tyka vedlajsich ucinkov uprimne ake sa ti budu prejavovat a ako zareaguje tvoje telo zistis az ked zacnes s liecbou mna dost nebavi tu citat ake je to svinstvo a liecit sa prirodou ako ludia preberte co sa v dnesnej spinavej hnusnej depresivnej dobe chcete liecit prirodou a na liecitelov poviem jedno sarlatani s dobrym "podnikatelskym" planom 😠
Vdaka ROA som tento problem mohla mat vyrieseny mam dost inych starosti trapeni aspon nieco som mohla snat z ramien zivota aj ked ide o totalnu blbost pretoze zivot riesi aj vaznejsie problemy ako zovnajsok!

sypac077
14. okt 2012

@klarica24 na vyhladenie tých porov ( jazvičiek) pomoze TCA peeling, pripadne niečo čo supe kožu do dermy, ale to sa da spraviť až tak 6 mesiacov po roaccutene

klarica24
14. okt 2012

@sypac077 takže po roaccutane to nezmyzne samo?

klarica24
14. okt 2012

@aspinka takže odporúčaš mi začať s tabletkami?

sypac077
14. okt 2012

@klarica24 jazvicky ti roaccutane nezahoji... da sa to tak spravit(pokial nemas silne akne), že si najskor urobis ten peeling a potom si mozes viac menej hned nasadit roaccutane, ked sa ti zosupe ta plet po peelingu... pokial mas silne akne, tak sa najskor preliec a potom ten peeling

aspinka
14. okt 2012

@klarica24 ked ti uz nepomohli ziadne kremy tak by som asi isla aspon do minimalnej davky. Skusala si Duac gel mne velmi pomohol potom som vsak zmenila liecbu a kozneho a ten ma uplne dokaslal ze uz nepomohlo nic len ROA inak by som si vystacila s Duacom nedam nanho dopustit 😉

emelia
15. okt 2012

Ahojte, tak opat sa tu hlasim, som skor 2mesiace po vysadeni aknenorminu a musim priznat, ze dva tyzdne po vysadeni som mala veru mrzku tvar. Okrem vyrazok sa mi opat hrozne premastovala plet, leskla som sa neskutocne, ale potom som zacala pouzivat jeden pripravok z AVONu, nanasa sa na tvar rano a vecer na cca 30sekund, obsahuje kyselinu salicilovu a tvar mam opat krasnu. SOm rada, ze som objavila nieco co mi sadlo a nemusim sa trapit, ze som predcasne bola nutena ukoncit liecbu. Snad mi to vydrzi dlho a ak ano, dalsiu liecbu nezacnem. Teraz ani pocas menzesu som nemala vyrazky, tak klop klop.... 🙂

petka182
15. okt 2012

ahojte..6novembra končím s liečbou ROA, tvár je v pohodke len trošku flaky na lícach ale miznú každým dňom viac a viac 😀 keď mám mejkap tak tvár mám jak deculo 😀 😀 ale dosť ste ma vystrašili tým že sa vám to vrátilo a tak..lebo ja čo poznám tri baby čo to brali tak sa im to nevrátilo už roky..ale tak ja mám akné dané aj geneticky tak sa mi nechce veriť že by sa mi to už nevrátilo..doktorka mi vravela že občasné akné sa môže objaviť že 2-3 pupáky raz za čas ale že tie fialové vredy čo som mala na lícach sa mi už pravdepodobne nevrátia...čo si o tom myslíte máte s tým skúsenosti? inak zabudla som napísať že liečbu tolerujem perfektne okrem suchších pier žiadne vedlajšie účinky, hoci nehcem to zakríknuť do novembra času dosť 😒

petka182
15. okt 2012

@emelia to som rada, že sa ti to nevrátilo, budem držať palce 😉 mne by ani tá mastná pleť nevadila, hlavne že nebudú tie strašné fialové vriedky 😀

nicci254
15. okt 2012

@petka182 to je podla mna vsetko individualne.. niekomu sa to uz nevrati ani v podobe malinkatej vyrazky raz za cas a holt niekomu bohuzial ano .. ja mam 3 mesiace po dobrati a sem tam sa mi nieco vyhodi ale tiez to uz nie su take pupaky ako som mala volakedy takze pohoda. keby sa to nejako zhorsilo tak si liecbu zopakujem. mne kozna povedala aby som si to udrziavala kozmetikou bioderma sebium. ale napr. krem sebium akn mi vobec nevyhovuje, a ani kozmetika la roche possay. aj ked viem ze moja kozna ma len dohodu s lekarnami tak preto tu kozmetiku tak pretlaca 😀 podla mna ak bude chciet tak sa mi to akne vrati bez ohladu na to, ci budem pouzivat biodermu alebo nie 😒