Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
15. dec 2012

@liadecastelo nezabudaj sa natierať, používaj kvalitnejšie hydratačne krémy alebo dobrý je nato aj čistý jojobový olej, v zahraničí používajú eucerin redness relief, ten vlastne pomáha aj v tom prípade, ak budeš mať červenšiu pleť z roaccutanu 🙂

slovacisko112
15. dec 2012

Som už asi 6 mesiacov po liecbe ROA ( bral som iba 3 mesiace 20mg) okrem všetkých známich a spomínanich vedlajsich ucinkov mi zostal jeden najhorsi.. Psychicke problemy. Diagnostikovali mi uzkostnu poruchu a psichiatricka sa vyjadrila ze je dost pravdebodobne ze mi to vzniklo prave z uzivania tohoto lieku, kedze okrem ineho znizuje v mozgu nejaku hodnotu.... (nevyznam sa do toho) Na jednej strane je byt pekny na druhej zdravy... vyberte si ja som si vybral bohuzial zle...

liadecastelo
15. dec 2012

@sypac077 na ten eucerin sa pozriem, chodim po byte s cervenym ksichtom, akoby som od rana bieleho slopala 🙂

liadecastelo
15. dec 2012

@slovacisko112 nezufaj, bude dobre :-*

liadecastelo
15. dec 2012

@betus21 neviem, ako to pani doktorky pocitaju, ja mam 164 cm, 60 kg a 60 mg na den.

sypac077
15. dec 2012

@liadecastelo ten eucerin redness relief na slovensku tuším nekupiš, ale cez ebay sa da kupit, je v tom aj ochranny faktor 15, je drahsi, ale o to efektivnejši

sypac077
15. dec 2012

@slovacisko112 áno je to možné, že to máš z toho, ale nie 100%... mimochodom touto poruchou trpí strašne veľa ludí a im to roaccutane nespobil aj tebe to mohlo niečo iné sposobiť, ale na druhej strane roaccutane už sposobil veľa škod vo svete, myslím samovraždy, ale to je tak, keď farmaceuti chcú na ľudoch len zarábať a sami dobre vedie, že ich pri tom zabíjajú, vo svete už vynašli mnohé účinejšie lieky bez nežiaducich účinkov, ale Roche a podobne firmy nedovolia, aby im skazili podnikanie 🙄

nicci254
16. dec 2012

@slovacisko112 mne z roa tiez pravdepodobne ostal jeden neziaduci ucinok a to nejake pomotane travenie. ak to mam polopate napisat, chodim castejsie na velku. ale tak dufam ze to neznamena nejaky velky problem.. to s tvojou situaciou ma mrzi, ale ako spominal sypac, tato porucha je naozaj casta a ludia si ju mnohokrat sami privolaju .. snad to bude ok

c00kie
17. dec 2012

ahojte 🙂 zacala svoj 4. mesiac s ROA, na plet sa uz vobec nemozem stazovat. stale ma, samozrejme, trapia suche pery, balzamy stracam pravidelne .) inak sa mi zatial najviac (pomer cena/vykon) osvedcil balzam od neutrogeny, taky ten kremovitej konzistencie. stoji nejake 4 eura a je super. co som si ale nedavno vsimla, ze som pocas uzivania ROA schudla so far tri kila, co pri mojej vahe nie je uplne zanedbatelne. pravidelne cvicim, ale posledny rok som si drzala rovnaku vahu. stretli ste sa s tym niekto?

sypac077
17. dec 2012

@c00kie je to možné, píšu to aj v letáku k nemu, niekto pribere, niekto schudne

scajus
17. dec 2012

Ahojte ludia.uzivam roa 2.mesiac a uz asi pol mesiaca mam kutiky na perach a nie a nie sa ich zbavit.neviete co na to zabera?dakujem
@c00kie ja to beriem uz druhy raz,a ten prvy som aj ja dost schudla..

betus21
17. dec 2012

@scajus Môžem poradiť na kútiky je dobrý fungicidin krémik z lekárne stojí cca 2-3 eurá, je to antimykotikum, čiže to rieši plesňové ochorenia kože, kde patria aj kútiky, zatiaľ to pomohlo všetkým, ktorým som ho poradila, takže prajem veľa šťastia 🙂

jania023
17. dec 2012

ahoj neviete nieco poradit na rozsirene pory?mne sa robia uz pomaly dierky a dost hlboke a velke ako keby to boly jazvy ale acne nemam iba tie pory

betus21
18. dec 2012

@jania023 Ahoj, výborná na stiahnutie pórikov je adstringentná voda od La Roche Posay, taká modrá Effaklar sa volá, má 200 ml, síce jej cena je trochu vyššia cca 11-12 eur, ale je fakt účinná a kvalitná, netreba jej veľa tak dlhšie vydrží. Tiež ju mám a nevymenila by som ju už za nič a to som ja poskúšala fakt asi všetko, čo kto kedy dal do drogérie 😀 Dúfam, že som pomohla 😉

jania023
18. dec 2012

@betus21 jasne skusim a napisem ako som dopala..za aku dobu uvidim ako tak vysledok?

betus21
18. dec 2012

@jania023 Myslím, že hneď po prvom použití, budeš mať dobrý pocit z nej, aj pokožka bude taká vláčna po nej. Večer keď sa odlíčiš si ju daj. Aj keď, každý z nás je na tom inak, každý máme inú kožu, alebo len podobnú, ale dúfam, že budeš spokojná 😉

betus21
19. dec 2012

Baby posielam toto video

https://www.youtube.com/watch?v=rhM0N7C_XUY


...očividne sme na tom ešte dobre, takže nezúfajte 🙂

sypac077
19. dec 2012

@jania023 zalezi, kde sa ti robia, ak iba v okoli nosa, pod ocami, tak je to viacmenej normalne, ale riesit sa to da roznymi sposobmi, ak ti to prekaza

klingacik01
20. dec 2012

Bral som ROA cca pred 8-9timi rokmi... predtym som mal akne ale myslim , ze to nebola nejaka tahsia forma ako teraz s odstupom casu nad tym porozmyslam. Dost sa mi vyskytovali hlavne ked som bol na zakl. voj. sluzbe este skor, tam mi predpisovali nejaky krem taky to bol ako vazelina (kozne oddelenie nemocnica min. obrany - BA) , ten pomahal no trebalo ho davat dost casto,pravidelne a predsalen ako zakladaci sme mali vycviky a tak i ked sa to cudujem dodnes ze to velitelia brali v pohode a s humorom 😀 stale som bol maskovany . Potom o par rokov som s akne chcel nadobro skoncit tak mi bola odporucana jedna kozna u nas a ta mi automaticky predpisala ROA. Dostal som aj taky malinky letacik , kde to bolo hlavne o problemoch pre zeny - samozrejme som si vedel predstavit , ze ak sa nesmie otehotniet tak to nebude len tak hocijaky liek. Svet gombicka tak sa slo do liecby. Zaciatky boli klasicke - zhorsenie este vyraznejsie , suche pery, vysusena koza atd... po tyzdni sa to zacalo zlepsovat a balzam na pery som mal stale pri sebe. Ja som dost cvicil v tom case hlavne kondicne cize rozne bolesti svalov a klbov som bral ze to mam z toho cvicenia. Inac doktorka mi nevzala krv predtym ani cely cas pocas brania lieku. Ale nezazlievam jej to chcel som to hlavne ja (ved ked to je v lekarni a je to liek tak to musi byt predsa testovane a prejst specialnymi kontrolami - to som si myslel). Po mesiaci a pol liecby som bol vo Voj. Leteckej nem. u nas v KE , kde som kvoli ziadosti o zmenu prac. zaradenia musel absolvovat kompletnu specialnu kontrolu ako pilot 2.triedy (2 dnova a fakt kompletna - i ked som bol v ten tyzden len ja tak som to stihol za 1 cely den) a tam som pred nou vypisal dotaznik a okrem inych veci som aj napisal jediny liek co som uzival - ROA. Vsetky rozbory krvi dopadli dobre a samozrejme aj ine testy. Potesil som sa dokonca aj tomu ze na konci vsetkych vysledkov pocitac vyhodnotil podla parametrov vek o 6 rokov menej 😀. A nakoniec ma cakal zaverecny pohovor s primarom, ten vybral aky hruby lexikon a zacal citat zlozenie a ucinky... A ked som mu povedal , ze ved mi nic nie je a tak a ze si myslim, ze to vobec nie je skodlive chcel ma poslat naspat na psychotesty 😅 . Samozrejme mi kladne stanovisko NEDAL! nasledovalo odvolanie a cestne prehlasenie , ze som ho prestal brat, po zasadnuti komisie po par dnoch mi kladne stanovisko predsalen dali. S tym zamietavym stanoviskom aj s popisom primara som siel ku koznej o par dni , ta si papier prestudovala , ospravedlnila sa a vyrobila kopiu na konferenciu . Najvacsie prekvapenie bolo ,ze mi dala myslim ze to bolo 5 baleni len tak (asi bolestne 🙂 ) co som trosicku nepochopil kedze i ked si teraz nepamatam vtedajsiu cenu tak viem ze to male peniaze neboli. No ale tie tabletky som uz vlastne vypustal - behom tyzdna som si postupne znizil davku - predsalen cestne prehlasenie (ked som sa vlastne zaviazal ze to brat nebudem) plus tie podozrenia. Ako plet som mal uz tak ci tak komplet cistu - asi som mal stastnie neviem. Dnes s odstupom tych rokoch mozem povedat ze sa mi akne sem tam objavia ale len take klasicke a je to pohodicka - nevratilo sa mi to ako za mlada 😀 , no pozoroval som na niektorych miestach tela stratu pigmentu koze - nie je to na exponovnych miestach ale predsa. Depresie nemam 🙂 a unava a ine veci tazko posudit, akurat , ze od tych cias sa mi v zime lahsie vysusa pokozka odhalena a vystavena chladu. Chodim povinne na kazdorocne lek. prehliadky takze aj ostatne veci su v norme. Dnes s odstupom casu a zabudnutim na tie casy ked som mal akne vyrazne silnejsie a castejsie by som sa na to urcite nedal nahovorit. No viem , ze ak by som vratil cas spat tak by som sa zachoval tak isto ako vtedy a bral. No nezabudnite , ze ste mladi ludia ako citam tak este na konci puberty tak si davajte ked uz nic aspon pozor na davkovanie , skuste si pridat k nim aspon nejake vitaminy na pecen - hlavne vy kocky co k tomu musite brat aj HAK (cirhoza je svina). Odbery krvy raz mesacne s rozborom na pecenovky a ked by sa u vas prejavili este horsie priznaky si uvedomte , ze nejake akne za to nestoji - i ked si samozrejme teraz poviete "jemu sa to teraz lahko hovori" . Podla mna su naozaj aj ine moznosti len sa o nich az tak vela nehovori. ROA ako fakt poslednu moznost. Ak ste to docitali az sem tak vam dakujem a ak sa nad tym aspon zamyslite tak vam dakujem este viac. V zivote si stale treba dat pre a proti 🙂 no a neexistuju velmi dobre a zle varianty , len zle a este horsie 😀 .

liadecastelo
20. dec 2012

mne z toho normalne, ze opuchli pery, to je normalne? mam ich uplne citlive na dotyk a vyzeram ako po injekcii :D

janakolikova
20. dec 2012

@pocahontas1 tak můj aktuální stav je takový nijaký. Jsem z toho docela rozpačitá. Přesně jako u tebe, v pátek mi dávku zvýšila z 30 na 40 (mám 50 kg), takže v podstatě podobně jako máš teď ty. Zpočátku mi přišlo, že se mi boláčků taky tvořilo méně, skoro celý víkend, v pondělí zas jeden dva vylezly. Během tohoto týdne se mi taky dělají, ale musím říci, že již méně než v tom nejhorším období - to doufám, že už mám za sebou. Co mě teď ale hlavně trápí je to, že jsem celá flekatá. I ten nejmenší boláček za sebou nechává flek a takovou vpadlou jizvičku - ty jsem nikdy neměla, a to i když jsem si to mačkala. Tak doufám, že se pak kůže dá trochu dokupy, ale stejně asi pak budu muset na nějaký laser.
Když jsem o tom doktorce říkala, řekla mi, že je divné, že se mi po ROA dělají jizvičky, prý by je měl naopak vyhlazovat, tak jsem asi nějaký ojedinělý případ. Mám tu plet ted opravdu zničenou, hrbolatou - no fuj, už aby to bylo za mnou.
Jak ty, něco nového?

betus21
20. dec 2012

Dnes som si prvý krát dala Roa s olivovým olejom 😀 Bol to des, horké to bolo, ale dalo sa to prežiť 🙂 Inak ľudia nemáte skúsenosti s kokosovým olejom? Ževraj je vynikajúci na liečbou vysušenú pleť, ak by niekto mal, prosím dajte sem info 🙂

sypac077
20. dec 2012

@janakolikova neboj sa ono ti to urcite zaberie na 100%..... jazvicky sa ti po ukonceni liečby mali aj sami dať dokopy ( myslim dierky, ale aj flaky ), ak však ostanu nejaké, tak potom po pol roku od poslednej tabletky roaccutanu sa to da riešit frakcnym laserom, hlbokym peelingom a podobne 🙂

sypac077
20. dec 2012

@liadecastelo ak ti to nezmizne, tak určite kontaktuj doktorku.... nedávali si si niečo na pery z čoho by to mohlo byť?

sypac077
20. dec 2012

@betus21 po tom olivovom oleji to vždy zapi vodou.... kokosovy olej pomože na suchu plet, ale lepší je jojobovy pri roaccu, ale ak mas vysušenu kožu z toho roaccutanu tak sa musí stále natierať, inak sa budeš šupať

betus21
21. dec 2012

@sypac077 ...no niekedy ju mám moc vysušenú a inokedy zas sa mi zdá, že je mastnejšia, nechápem to, lebo tu väčšinou píšete, že máte moc suchú kožu a tak, možno je to aj krémom, no nechápem aj tak 😖

brenda96
21. dec 2012

Ahojte, pred liečbou som bola normálne 16-ročné dievča ktoré bolo zdravé a nemalo problémy. Začala som liek užívať, pribrala som, tiekla mi krv z nosa, trpli mi prsty.. po mesiaci mi robili krvné testy, a mám na moj vek strašne vysoký cholesterol, teraz som na veľmi prísnej diéte.. a chodím po doktoroch, a to len kvôli tomuto lieku.. Ľutujem už že som začala túto liečbu, ak sa dá liečte sa radčej lokálne než takto..

sypac077
21. dec 2012

@betus21 nič nezvyčajné aje to aj lepšie ako keby ti to trvalo zniči mazove žlazy, može to byt kremom

liadecastelo
22. dec 2012

@sypac077 hej, dala som si v pondelok ruz a nevedela som, ze to nemozem :( este stale ich mam strasne suche... ale uz si ich aspon citim :(

sypac077
22. dec 2012

@liadecastelo musiš si ich stale natierat, zial to je normalny vedlajsi ucinok, takze to inak nez pravdielnym natieranim nezmiernis....
a odpuchli ti tie pery? lebo ak nie tak by som kontaktoval doktorku pre istotu