Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kathulka
29. jan 2013

@ali12377 a čo naňho hovoríš? Lebo ja mám Cetaphil krem, je súper hydratacny, ale aj dosť mastný. Tento je aký?

ali12377
29. jan 2013

@kathulka mam mastnu plet po natreti, takze cez den si ho urcite nedam, asi tak

scajus
29. jan 2013

@betus21 no ja teraz zacinam brat roa 4.mesiac,uz skoro nemam vyrazky len plno flakov co ma dost hneva 😔 a co sa tyka tych suchych oci,bez kvapien nevydrzim vobec 😀 uz si skusala tu masticku na tie kutiky?

@sypac007 prepac,ze zas otravujem,ale ty sa vyznas,tak sa ta musim este toto opytat 😀 myslis ze ta zinkova mast pomaha na tie flaky alebo co to je( nie je to uplne rovna koza je tam taka priehlbinka ale mam to uz asi mesiac a neviem co s tym a je to strasne cervene :-/) dakujem za radu a dufam ze mi das nejaku nadej 😀

sypac077
29. jan 2013

@kathulka koža pod nou sa bude lepšie hojiť

sypac077
29. jan 2013

@scajus može pomocť to vyblednut, ale nečakaj zázraky, skôr skús vitamín Eoil, ten je nato lepší.... ono to časom vybledne , mesiac nieje dlhá doba, hlavne pri roaccutane, ak to bude pretrvavat aj po ukončení liečby tak sa to odstranuje peelingami a podobne(po 6 meiacoch od ukončenia liečby) dovtedy nato doktory predpisuju slabšie roztoky alebo odoručia slabšie peelingy

kathulka
29. jan 2013

@scajus a čo tie flaky? Nepomáha nič na to?

scajus
29. jan 2013

@sypac077 ok.objednala som si to z netu tak hadam to zaberie 😉

@kathulka praveze neviem co si mam na to davat,aj ty to mas? Boze chcem chodit aspon do obchodu bez makeupv raz uz!! Ale teraz som si objednala ten vitamin eoil,tak vyskusam a dam info potom 🙂

kathulka
29. jan 2013

@scajus no ja užívam Roa este len 2 týždne, budem začínať treti, takže ja este nemám pleť bez vyrážky..ale teda flaky mám aj staré a nie je ich malo..vyzerá to zle bez make upu. Takže ked nebudem mať vyrážky,budem mať zas flaky, stale niečo :-/

sypac077
29. jan 2013

@scajus musíš byť ale aj trpezliva, tie kremi len podporuju hojenie(urychluju), vysledok sa može dostaviť aj po mesiaci, dvoch.... a nezabudaj, že kožné bunky sa menia každých cca 28 dní

sypac077
29. jan 2013

@kathulka na tie flaky pomáha len čas pri roaccutane(urýchluju to kremi, oleje atd), pretože peeling sa nemôže pouzivat počas užívania a ani po 3-6 mesiacoch od vysadenia, tak potrebne je byť trpezlivy

kathulka
30. jan 2013

@sypac077 a Ty si na tom ako? Tebe ostali flaky po liečbe a časom zmizli? Či nemal si vôbec žiadne?

martinasuttova
30. jan 2013

Dievcence a mali ste niektora problemy aj s menstruaciou?

kathulka
30. jan 2013

@martinasuttova ja mám cyklus rozhadzany aj bez Roa, takže ked aj teraz budem mať, tak to nebudem pripisovať Roa. Ale počula som už prípady, že mali problémy, že im meškala alebo prišla skôr, čítala som na fórach, ale čo je na tom pravdy, to neviem. Ty máš nejaké problémy?

maricca55
30. jan 2013

ja som tiez uzivala roacutan,skoncila som s nim 24.12.2012...brala som od 3.9.2012...takze som s nim skoncila este skor,nez som mala...plet sa mi zlepsila,ale akonahle som dostala slabsiu davku-tak vsetko v starych kolajach 😖 tak som si povedala,ze koncim s nim...a myslim,ze som aj velmi dobre urobila....mavala som som z neho dost silne bolesti kosti a 2 x sa mi stalo take nieco,ze ma pichalo do zaludka,take ,ze az krce-som si myslela ,ze ide na mna infarkt 😕 a nebolo mi ozaj vsetko jedno,lebo som si chcela volat aj sanitku...mne osobne sa aj dost z neho rozsirili pory ☹ zo zaciatku som z neho bola nadsena/vtedy som brala 20mg/,ale ked mi znizila na 10mg,tak pupaky sa mi zacali robit,aj vlasy rychlo mastniet s pletou...tak sa mi to zdalo zbytocne ...a dodnes mam pod nosom chrasty,co sa mi urobili pocas roacutanu..natieram si to denne ,ale mam to stale tam...ine problemy som z neho nemala,take badatelne...

ali12377
30. jan 2013

@martinasuttova ahoj, hovorí sa, že pri užívaní roa. zvykne meškať menštruácia, mne osobne nemešká sú stále presné ako hodinky, na minútu presne stále dostanem 🙂 klip klop.

martinasuttova
30. jan 2013

@kathulka Teraz som ju uz dostala po dvoch tyzdnoch s takym divnym vytokom, tak neviem ci to je z roa. teraz mi mamina povedala ze to moze byt aj s antibiotik, ktore som pred dvomi tyzdnami dobrala a brala som ich 13dni. Preto sa pytam....

martinasuttova
30. jan 2013

@ali12377 to mas super ja dufam ze to bol teraz len ojedinely pripad a vsetko sa vrati do normalu. Bola by osm nerada keby som musela ukoncit liecbu roa.

martinasuttova
30. jan 2013

kathulka a este som mala aj svrbenie ked som pouzilaa normalnu vlozku pri tej malej je to v poho. tak silno verim ze to je len z tych antibiotik dufam...

sypac077
30. jan 2013

@kathulka časom zmizli

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 tie pory sa skutočne možu počas uživania zvačšit, takže stým máš pravdu,ale je to ojedinele, naviac po liečbe sa vedia po nejakom obdobi vratit do normalu.... bolesti kosti, tie má z neho veľa,ludi a to pichanie v žaludku nemuselo byť priamo sposobene Roaccutanom, ale je možné, že na teba pôobil zle

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 inak je aj možné, že tie zvačšene pory, niesu zvačšene, ale sú to tzv. zjazvené pory z vyrážok, mrkni na googli scares pores alebo ice pick scar to ešte môže byť

sypac077
30. jan 2013

@kathulka a ak ti ani časom dostatočne nezblednu, tak to vyrieši lekarasky TCA peeling

ali12377
30. jan 2013

@maricca55 ahoj, ja som začala brať 3.10.2012 roaccutane, a tiež ako píšeš sa mi rozšírili póry, ale to len preto lebo sa ten "sajrajt" začal tlačiť von, veď ten liek má aj taký účinok vytlačí všetko von, keďže uzatvára a zmenšuje mazové žľazy v pokožke. Tiež moja pleť prešla rozličnými štádiami, a ešte ani teraz to nie je ok, ale už vidím ako na niektorých miestach sa mi to čistí. Môj osobný názor je, že si mala veľmi nízku dávku, to by nevadilo, lebo koniec koncov tá "kumulatívna dávka" je podstatná, ale čím nižšia dávka tým dlhšie trvá liečba. A čo sa týka pichania do brucha, tak toto isté som mala ja tiež, ale len vtedy sa mi to objavilo, keď som sa poriadne nenajedla predtým ako som zobrala roa. A tiež ma bolia kĺby aj kosti, a hlavne kosť na ľavej nohe, myslím, že píšťala, ale dá sa to vydržať, nie je to také, že by som nevedela chodiť 😉 Takže zatiaľ bojujem ďalej 🙂

maricca55
30. jan 2013

Ja som inak nemala taku plet,ze sama vyrazka,len som ju chcela mat uplne tip top,ako som sa docitals,ze v mnohych pripadoch ju taku mali...ja som mala take malinke pory a teraz ich mam o dost vacsie...na chem.piling nejdem-ze zas dalsie svinstvo do seba to ee...myslite,ze tie pory sa nejak scvrknu?kolko trva v tele ucinok roacutanu po liecbe?inak ja som nebrala ani antikoncepciu s roacut-som odmietla....

maricca55
30. jan 2013

@ali12377 ked som si chcela volat tu sanitku boli dve hodky rano,to som spala a to ma zobudilo....a nic extra som nejedla,ale tiez si myslim,ze mi nesadol...teraz skusam tieto veci stravou a uspechy su super:D:D:D:D

kathulka
30. jan 2013

@martinasuttova tieto problémy s vytokom a svrbenim súvisia s antibiotikami..to je vaginalna mykoza, chod gynekologovi, dá Ti na to lieky..ja mávam toto veľmi často, niečo mi to stale spúšťa, mám to už asi 3 roky s menšími prestávkami..antibiotiká to vo veľkej miere zapríčiňujú, gynekogol Ti pomôže

sypac077
30. jan 2013

@maricca55 nechcem ta sklamať, ale práve tie čierne bodky a komedony za sebou nehavaju zjazvene pory(hlavne pri roaccutane)... potom ma ešte napadá mikrodermbrázia, ale tú si radšej kúp z ebayu, víde na okolo 100USD je to výhodnejšie ako chodiť ku kozmertičke na MD http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m5... Tieto používajú aj kozmetičky a cena naozaj nieje taká vysoká

ali12377
30. jan 2013

@maricca55 mne sa to stalo 2x a boli to také bolesti, že som išla do kolien, a stalo sa mi to stále vtedy ak som zobrala na lačný žalúdok roa, preto teraz kvalitne sa najem ak ho zoberiem, odvtedy je to ok

sypac077
30. jan 2013

@ali12377 http://www.acne.org/messageboard/topic/282797-s... takto nejako vyzerajú teraz tvoje póry? veľmi veľa ľudí, možno takmer všetci si mýlia scared pores s rozširenymi pormi, rozšírene póry sú dané geneticky, prípadne sú badatelne pri mastnej pleti, zjazvené póry sú niečo iné, aj keď vyzerajú tak isto

ali12377
30. jan 2013

@sypac077 no tak ja viem rozlíšiť si rozšírené póry od zjazvených pórov 🙂 mám aj také aj také
takže
na nose a okolo nosa mám rozšírené póry, zrejme geneticky, ale to mi ani nevadí, až také rozšírené nie sú, myslím, že je to ok, veľmi dôležitá poznámka - 🙂 ak som začala brať roa tieto póry na nose a okolo nosa sa mi začali zväčšovať a začali sa mi robiť čierne bodky, a práve tu je ten účinok roaccutanu, vytlačil bordel von, hoci neviditeľný, ale bol tam, teraz môžem povedať už asi mesiac mi tieto čierne bodky zmyzli a póry sa zmenšili dokonca mám tam takú jemnú pokožku, ale ako som spomínala mám rozšírené póry, ale len trošku, to je genetika, roaccutane pri tomto nepomôže, genetiku neovplivní

po druhé vrátim sa k zjazveným pórom, mám zopár na lícach, sú to také malé dieročky, nemám ich veľa, cca 8 - 10 dieročiek, tieto ostali po skutočných vyrážkach hoci aj po drobných vyrážkach, ale ostali. (pozn. ja som mala stále iba také drobné vyrážky, počas užívania roaccutanu sa však mi robili aj parádne veľké, ale to len kvôli tomu ako som spomínala roaccutane vytlačí ten sajrajt 🙂, a inak tie drobné dierky ani nie je vidno poriadne, iba ja si to vidím z veľmi z blízka, ale po liečbe určite pôjdem na nejaký peeling alebo laser

a odpoveď na tvoju otázku znie, že nemám také póry na obrázku, resp. mám ale len pár menších dierok