Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

maricca55
2. feb 2013

@liadecastelo daj vediet ako to dopadlo 😎

sypac077
3. feb 2013

@nicci254 a na aký peeling si bola? glykopeel?

nicci254
3. feb 2013

@sypac077 jj , ale to som bola u kozmeticky a myslim ze oni maju nejaku hranicu do kolko % asi mozu robit s tou kyselinou. moja kozna ma 2 typy glyko kyseliny a vravela mi ze robi az do 70%. tak mozno skusim aj u nej ze co to da. ale ja som niekde citala ze nejaky lekar sa mi zda ze plasticky pisal ze tie lasery a peelingy su len marketingovy tah, ze to nepomaha tak ako hovoria. preto som ani nesla na zbrusenie pleti lebo som citala fora a vela ludi pisalo ze im to vobec nepomohlo, ani tie lasery. preto som sa dala na dermaroller

liadecastelo
3. feb 2013

nedavali ste si niekto piercing pocas liecby?

sypac077
3. feb 2013

@nicci254 tak to sa nečudujem, že ti to nepomohlo, kozmetičky používaju tuším max 20%... celkovo však glykopeel nieje príliš účinný, keď už tak radšej u lekára hlboký TCA peeling....
k tomu marketinovemu ťahu... je to čiastočne pravda, tie ošetrenia sú sakra drahé, no ľudia očakávajú výslekdy hneď po prvom sedení a to je nemožné hlavne u hlbších jaziev, tam niekedy treba urobiť exciziu(tú však u náš tuším nerobí nik), prípadne TCA cross(ten u nás a ani v CZ nikto nerobí).... teraz vyšla novinka recell(dermabrázia+"nástrek" vlastných kmeňových buniek) a tá sa mi zdá celkom efektívna , no cena je okolo 1000euro...
celkovo leiečba jaziev je náročná procedúra, ktorá trvá nejaký čas a stojí žial aj nemalé peniaze(podla rozsahu poškodenia kože)

sypac077
3. feb 2013

@liadecastelo neodporúčam, takéto hlboké zákroky počas liečby roaccutanom sú nebezpečné, nemusí sa ti to miesto vôbec tak zahojiť ako by sa malo(vznikne trvalá jazva)... ak sa nemýlim aj lekári odporúčajú čakať minimalne 3 mesiace po poslednej tabletke, radšej neriskuj, lebo to môže dopadnúť veľmi zle, predsa je aj zakázané používať peelingy, laseri atd ešte niekolko mesiacov po liečbe

jujko12345
3. feb 2013

@sypac077 to hojenie je asi pravda ...pred dvoma tyzdnami som sa poranil na prste ...a som si povedal ze budem sledovat zo srandy ako sa to hoji a strasne pomaly sa to hoji prrvych 4 dni sa mi to stale nechceloo zahojitt stale krv ...teraz tam mam taky cerveny flak podliatinu :D

scajus
3. feb 2013

@sypac077 ahoj 🙂 mam taku mozno divnu otazocku..😀 neviem ci si ma pamatas,pred nedavnom som sa ta pytala na tie cervene flaky take priehlbene a odporucil si mi ten vitamin Eoil.teraz to pouzivam 3.den a tie miesta su este cervensie a na niektorych miestach akokeby sa ta koza nadvihla ale len taka tretina z toho a ..no a ze ci to je ju poriadku alebo to je nejakareakcia a radsej si to nemam davat? Dakujeem za odpoved a dufam ze ma pochopis lebo neviem to poriadne opisat 😀

sypac077
3. feb 2013

@scajus akú značku si si kúpila? ak sa tie priehlibiny nadvihli, tak to je dobre

nicci254
3. feb 2013

@sypac077 tak tu tca metodu si sama robit urcite nemienim to by som neriskovala. hlavne nie ak mam par jazviciek ktore ani nie su hlboke.. ale je pravda ze u lekarky by bol ten chemicky peeling ucinnejsi 🙂

scajus
3. feb 2013

@sypac077 holista restorativ pure vit e oil.ale ono to je tak ze to miesto,co nemam uplne zarovno skozou je napr 0,5 x 0,5 velke a len na kusku sa ta koza tak akoby napucala a na celom to je este cervensie ako to bolo.ja uz neviem cmx mam robit 😀

sypac077
3. feb 2013

@nicci254 ale ja som mal na mysli aj tca peeling a ten lekári robia 🙂

sypac077
3. feb 2013

@scajus tak tomu nerozumiem, značku máš v poriadku a vitamín E aj podľa štúdií znižuje začevenanie a jazvy.... ale na druhu stranu 3 dni je krátka doba, skús to ešte používať na niektoré miesta, ostatné nim nenatieraj a uvidíš ako to bude pokračovať, ale ubližiť si tým nemôžeš

scajus
3. feb 2013

@sypac077 jasnee 3 dni su malo.budem to pouzivat,samozrejme len na tie miesta je to inak dost lepkave :@ ale uvidim za takych min.7dni ako sa to vyvija.zatial sa budem snazit na to ani nesustredit radsej.

liadecastelo
3. feb 2013

@sypac077 to mas pravdu, aj v letaku bolo, ze sa nic take neodporuca, akurat ma to zaujimalo. Dost ma sokovalo, ze az tri mesiace, to sa z toho pokozka tak dlho spamatava? Lebo mala som v plane este solarko, laserovu depilaciu atd. pred letom...

jujko12345
3. feb 2013

@liadecastelo laser a dalsie silnejsie zakroky az po pol roku sa mozu je tam napisane na tom letaku

sypac077
3. feb 2013

@liadecastelo laserovu depiláciu a ani solárko, ak nechceš mať následky na pár rokov respektíve celý život.... 3 mesiace je minimum, ani vtedy ti to neodporučí dobrý lekár, ktorý vie čo tento liek robí s kožou... dávam ti linky
laserová depilácia http://www.chirmed.sk/epilacne-centrum/laserova... máš 6 mesiacov po ISO/ROA
solárium http://diva.aktuality.sk/poradna-otazka/31809/m... ale ja by som počkal aspoň 2-3 mesiace po dobrati
a k tomu piercingu.... roaccutane by ti spôsobil,ak by sa tá koža zahojila, prinajlepšom hypertrofickú jazvu a tá moc esteticky nevyzerá a často sa zlepšuje 2-3 roky, takže neriskuj

sypac077
3. feb 2013

vydrž aspon 30 dní, koža sa zatú dobu obmení, môžeš striedať, napr. na noc vitamin E a cez deň niečo iné liečivé

nicci254
4. feb 2013

@sypac077 robia ho aj lekari u nas?

nicci254
4. feb 2013

@sypac077 no ved jasne ale ak ho tu nik na slovensku nerobi tak sama by som sa do toho urcite nepustila 🙂 predsa len su iste veci ktore by mal robit podla mna odbornik.. hlavne ak ide o nejake vpichovanie kyseliny do pleti...

sypac077
4. feb 2013

@nicci254 áno robia bežne, dám ti pár kliník, kde ho robia http://www.mediskin.sk/sluzby/131.TCA_peeling
http://www.medicalmkp.sk/zakroky/tvar/omladenie...
http://www.tomar.sk/esteticke-osetrenia/chemick...
Je viac lekárov, ktorý to robia, na internete som čítal pozitívne reakcie na jednu lekárku z BB , ale ktorá to bola to tam nepísali

sypac077
4. feb 2013

@nicci254 to nieje vpichovanie ... sú 2 metoódy TCA cross=nerobí sa na Slovensku a TCA peeling=robí sa na slovensku

liadecastelo
4. feb 2013

ozaj, mozem papat chlorellu ked beriem ROA? 🙂

liadecastelo
4. feb 2013

@sypac077 a dakujem za infosky, rozhodne nie som sporsta a nebudem hazardovat, takze skraslovacie procedury pockaju 🙂

sypac077
4. feb 2013

@liadecastelo myslím, že áno, chlorella je prírodný produkt, dávaj si pozor hlavne iba na vitamin A vo vačšom množstve

kathulka
4. feb 2013

@sypac077 ale prírodný vitamín A môžem v pohode, či ?

sypac077
4. feb 2013

@kathulka nie, v letáku to máš, v tabletkách ho určite pri roaccu neužívaj

nicci254
4. feb 2013

@sypac077 aha okej uz mam v tom jasno dakujem 🙂 momentalne venujem svoju nadej dermarolleru a potom uvidim. kedze akonahle zacne jar tak je stopka vsetkym peelingom az do jesene.

nicci254
4. feb 2013

@sypac077 najlepsie ze vsetko na zapade :D ja som z presova , skodaze aspon v kosiciach nic take nie je 😒

liadecastelo
4. feb 2013

Aky make-up pouzivate? Ja pouzivam Shiseido Perfect Refining, kryje dobre, ale je asi suchsi a vidno mi supinky :( nemate nejaky dobry tip?