Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

martinasuttova
4. feb 2013

@sypac077 prosim brala som liek Caltrate plus, no zabudla som to povedať koznej lekárke tak som ho prestala brat. Stále na to zabudam lebo riesime hlavne lieky na astmu. Nevies ci to mozem brat dalej alebo to mam radsej zatial vynechat kym beriem roa? Mala som to hlavne ako doplnok vitD pri celiakii.

kathulka
4. feb 2013

@sypac077 to mi je jasné, že v tabletkach nie..ale ja som čítala nejaké diskusie a tam krvopotne presviedčali, že nemozes napríklad mrkvu, čo mne sa zdá úplná hlúposť..tak len sa chcem uistit, že je to fakt hovadina

ali12377
4. feb 2013

@kathulka pokiaľ nezješ za jeden deň 1 kg mrkvy, tak to je hlúposť. V bežných množstvách nevidím žiadny problém.

sypac077
4. feb 2013

@kathulka mrkva=beta karoten... ten sa iba mení na vitamín A, ale určite to ani s mrkvou neprehánaj

sypac077
4. feb 2013

@martinasuttova podľa zloženia to je skor multivitamin s mineralmi, nevidím tam nič, čo by prekážalo pri Roaccutane

betus21
5. feb 2013

Ľudia o zmene stravy som sa aj ja pýtala mojej kožnej, ale hovorila, že nemusí byť žiadne obmädzenie (iba alkohol) 🙂 ale povedala, že ak beriem nejaké vitamínové doplnky, ktoré majú vitamín A, tak ich brať nemám počas liečby, nič viac 😎 takže fámy o tom, že nemôžte jesť potravinu, ktorá má vitamín A je blbosť, pretože je to len nepatrný parameter, ktorý ho obsahuje a nieje to umelo vytvorený isotretinoín ako pri Roaccu, takže nemáme sa čoho báť 😉

betus21
5. feb 2013

@liadecastelo ...na tie šupinky si kúp takú masážnu rukavicu, majú ju aj v DM za asi 2 eura a vždy keď máš na tvári šupinky tak sa ňou umy s teplou vodou 🙂 šupinky pri roaccu nezakryješ asi žiadnym make-upom, lebo celkovo make-up zle sedí na pleti počas liečby, vidno, že má inú štruktúru ako mala predtým...ja si to tou rukavičkou robím vždy a je to super, potom tie šupinky ani nevidno pod make-upom a koža sa dáva rýchlo do poriadku, keď na sebe nemá šupinky 🙂

kathulka
5. feb 2013

@betus21 a ako sa darí? 🙂 a pouzijes tu rukavicku a potom dáš make up? Ten z La Roche? 🙂

betus21
5. feb 2013

@kathulka ..vitaj 😀 ..no ja si ňou umývam tvár vždy keď mám šupinky na tvári, potom si pleť nakrémujem ...a ak idem von tak si dám make-up a tie šupinky skoro vôbec nevidno potom 🙂 je to niečo ako peeling, len v tom, že je tá rukavička jemnejšia a nemá žiadnu chémiu, ako výrobky z drogérie, ktoré sú na báze peelingu 🙂 takže je to pri pleti s roacc dobré, a viac ľudí si už pochvaľovalo, že je to dobré si tvár mokrým uterákom premasírovať, alebo aj niečím ako rukavičkou 😉 ideš skúsiť?

betus21
5. feb 2013

@kathulka a darí sa mi celkom dobre, len som posledný týždeň viac suchšia ešte 😀

kathulka
5. feb 2013

@betus21 jasné, že chcem skúsiť, lebo make up teraz nenosim vôbec, ale teda hodil by sa občas 😀 ..ako to vyzerá? Klasická rukavicka? Musím ísť zajtra na nákup teda..ja som suchá neskutočne moc, no čo už 😀

betus21
5. feb 2013

@kathulka ona je taká biela a je vyrobená s takého elastického materiálu, ale kúpiš ju iba zabalenú, tak ju nemôžeš skúsiť aká je 🙂 ale začala sa mi na jednom mieste trhať, ako keby sa párala 😒 takže kvalitná moc asi nieje, ale tak zatiaľ drží 😀 veľa šťastia teda....ja make-up tiež nenosím, dám si ho len keď idem von a nedá sa na mňa pozerať 😀

kathulka
5. feb 2013

@betus21 no ja som nebola vonku už 3 týždne, takže zatiaľ som ho ani ja nepotrebovala, ale už ma nebavi sedieť doma 😀😀 idem kúpiť rukavicu a make up 😀😀

ali12377
5. feb 2013

ahojte 🙂 včera mi začal 5ty mesiac užívania roa. a tvár stále nemám čistú, cca 75% sa mi vyčistilo, ale ešte 25% nie :/ dnes som bola na kontrole, a lekár mi povedal, že budem brať roa. dovtedy dokým bude treba 🙂 ale ja už nemám trpezllivoooooooosť 🙂 porazí ma

betus21
5. feb 2013

@ali12377 len zachovaj kľud 🙂 mne moja Dr. hovorila, že to budem brať minimálne pol roka a ak bude treba tak sa to potom aj predĺži....ale dlhodobejšie liečby sú lepšie ako keď do seba napatlaš hneď toľko roaccu, niekto to bral len 4 mesiace a vrátilo sa mu to zas tak isto ako to mal ...neboj to bude fajn, len tomu ver 😉

betus21
5. feb 2013

@kathulka ...hehe no bež 😀 dúfam, že ti to pomôže, lebo ja keď som si dala na moju pleť make-up tak som si ho hneď aj zmyla, vyzerala som ako vysušený kapor, ale keď som si tie šupky zmyla potom tou rukavičkou, tak sa to zlepšilo 😉

ali12377
5. feb 2013

@betus21 ja viem, že pri krátkodobom užívaní je veľká pravdepodobnosť relapsu, a to by som veľmi nerada 🙂 len keby som už mala 100% hladkú pleť !!! mne tiež na začiatku liečby dr. povedal, že určite min. 6 mesiacov, a teraz keď ma videl, tak povedal tak cca 8 mesiacov, uvidí sa no 🙂 keby už bolo po tooom 🙂

betus21
5. feb 2013

@ali12377 Neboj, ani sa nenazdáš a budeš to mať už pekné 😉 čo by som ja dala zato aby som bola už v takom 5. mesiaci liečby joooj 🙂

kathulka
5. feb 2013

@betus21 a este dotaz..odtiene toho Toleriant teint, sú v pohode? Dá sa vybrať? Lebo pobehala som už hádam vsetky lekárne a nikde nemajú vzorky, tak budem musieť kúpiť len tak na risk :-/

ali12377
5. feb 2013

neviete odporučiť nejaký dobrý hydratačný krém? ja nepoznám žiadny, keďže donedávna som mala extrémne mastnú pleť, takže som používala prípravky na zmatnenie...... Nejaký taký čo nie je mastný zas (neže sa mi upchajú zas póry), ale aby hydratoval !!!? 🙂

betus21
5. feb 2013

@kathulka ..vieš čo moja, no neviem či sú v pohode, ja som si vybrala tiež tak na risk, vzala som si zo sebou make-up, ktorý som používala dovtedy a podľa toho som si porovnala, lekárnička mi povedala, ktorý je podobnejší k tomu môjmu, tak som si nechala poradiť, a dobre mi poradila 🙂 skús aj ty tak 😉 ..a čo rukavička, kúpila si?

betus21
5. feb 2013

@ali12377 ..ja sa každý večer natieram kokosovým olejom, na noc je to super (vtedy ti môže byť fuk, či sa leskneš 🙂 ) a cez deň si dávam trochu krému cetaphil, ale len tam, kde som fakt moc suchá, lebo on je fest hydratačný a keby som sa natrela celá a moc, tak sa lesknem 😕 ..inak neboj sa toho, že sa ti budú upchávať póry...teraz sa ti tvoria jebáky kôli roaccu, takže to moc krémami neovplyvníš 🙂 keď idem von tak si dám obyčajnú niveu v tej plechovej modrej pyksli a make-up a je to v pohode 🙂

kathulka
5. feb 2013

@betus21 no skúsim aj ja tak teda, snáď trafím..rukavička je na pláne zajtra, aj ten make up, snáď dobre nakúpim 🙂

ali12377
5. feb 2013

@betus21 ja používam tú obyčajnú niveu v plechovke 🙂 len neviem, či je dosť hydratačný ten krém, mastný to je, ale nemusí byť aj hydratačný , tak neviem 🙂

betus21
5. feb 2013

@ali12377 Cetaphil si ľudia chvália, aj ja si myslím, že je fajn hydratačný, ale nedávam si ho denne, pretože keď sa večer natriem kokosákom, tak mám ráno takú nepodráždenú a vláčnu pleť, tak si ho dávam preto len občas, keď už som suchá ako sahara 😀 asi treba skúšať a skúšať, a nie každej pleti sadne to, čo sadne niekomu 😕 ...a nivea, tá je fajn, len to či je hydratačná, to netuší nik asi 😀

betus21
5. feb 2013

@kathulka vieš čo, ja som čítala na nejakom fóre o tom make-upe, a ževraj sú dosť tie odtiene čo tam majú neprirodzené, ale ja neviem... ten čo mám ja, je pre mňa dobrý, tak si daj pozor, nech nevyhodíš 20 ečok len tak do vzduchu 😨 ..ja mám odtieň 10 a teraz na toto zimné obdobie mi sedí dobre, na leto si myslím, že bude svetlý dosť, ale dúfam, že v lete mi už žiaden make-up nebude treba 😀 tak veľa šťastia pri nákupe zajtra 🙂

kathulka
5. feb 2013

@betus21 ani nehovor, ja dufam, že v lete už na make up ani nepozrem a budeme krásne 😀🙂

betus21
5. feb 2013

@kathulka uvidíš bude super 😉 ..možno, že sa občas objavia nejaký beťári (s tým aj rátam) ale nebude to už také, ako doteraz, určite 🙂 ...mne sa teraz už aj celkom dáva pleť do poriadku, už vyše týždňa sa mi neurobil žiaden obrovský podkožný, len zatiaľ také menšie (trochu bolia), asi 4 do týždňa, takže už sa to trochu lepší asi..dúfam 😕

ali12377
5. feb 2013

@betus21 nieeee 🙂 ja nechcem žiadnych beťárov, ani iba takých, ja dúfam, že sa to skoncuje na vždy 🙂

kathulka
5. feb 2013

@betus21 no jeden za mesiac este znesiem, ale viac nie, už ked sa takto trápime, tak dufam, že to už bude dobre navždy, och krásna predstava 🙂 Ty už máš toho dosť za sebou, ja budem este len začínať 4. týždeň, aj ked musím si zaklopkat, že to zhorsenie je fakt minimálne zatiaľ 🙂