Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
15. feb 2013

dnes je 136. deň čo užívam roacc. 🙂 ešte trošku musím vydržať ;)

vilki
15. feb 2013

Ahojte, som rok po užívaní roaccutanu a plet je bez jedinej vyražky...klop klop... 😉

kdy
15. feb 2013

@vilki tak to je super zpráva 😀

kdy
15. feb 2013

@ali12377 já jsem na l6O dni 🙂

ali12377
15. feb 2013

@kdy a ešte máš akné??? ja ešte trošku mám, ešte sa mi pleť úplne nevyčistila, koľko mg berieš denne? a koľko vážiš?

betus21
15. feb 2013

Ľudia, mňa dneska chytil taký chtič pred zrkadlom si niečo povytláčať, tak vypadám trochu ako dinosaurus 😀 ale pleť mám už lepšiu ako som mala, a robia sa mi tak max. 2 vyrážky za týždeň také menšie, tie veľké buly podkožné sa mi nerobia už asi 3 týždne, takže paráda 🙂

ali12377
16. feb 2013

počúvajte, začala sa mi šúpať koža okolo nosa, mám také šupiny 🙂)) po piatich mesiacoch užívania začína aj na mňa pôsobiť tento liek?? pekne 🙂) už som myslela, že tento liek na mňa nemá žiadne účinky, dúfam, že teraz už aj na vyrážky začne zaberať :DD

kdy
16. feb 2013

@ali12377 61 kg, 4O mg denne , ne pupínky se mi nedělají teprve 3 týden, tak snad to už tak zůstane. Ale ty jizvičky co zůstaly vypadají jako pupínky 😠

martinasuttova
17. feb 2013

Ahojte nemate niekto skusenosti s rakytnikovym olejom? Mne to odporucila lekarka, ze mam strasne suchu plet tak mam skusit...

kdy
17. feb 2013

@ali12377 a jakou dávku bereš ty denně?

kdy
17. feb 2013

@martinasuttova ahoj, to jsem nezkoušel ..

ali12377
17. feb 2013

@kdy tiež 40 mg denne, na 50 kg

jujko12345
17. feb 2013

caute...roaccutane beriem dnes uz 117 dni ...vyrazky uz ani nemam vobec ..klop klop ...skor mi ostali tiec ervene flaky ktore ale pekne miznu po tom skinorene viditelne za posledny mesiac......ale mam strasne cervenu kozu napr ked sa usmejem alebo sa poskrabem na tvary a vyzera to nepekne...rano to vyzera najbledsie a najlepsie.... 😀 😀

ali12377
17. feb 2013

@jujko12345 držím prsty, už len trpezlivosť, tie fliačiky zmiznú po čase 🙂 aj ja mám ráno takú krásnu tvár, k večeru sa to zhorší

jujko12345
18. feb 2013

@ali12377 a este mam zlozvyk ze casto mraštím čelo ... teraz tam mam take ciary ...segra mi povedala ze to je suchou kozou ....

betus21
18. feb 2013

ALARM !! Ľudkovia na ramenách sa mi vyhodili také suchotinky, sú také slabulinko ružové a trošku sa ako keby šúpu a neviem čo mám s tým robiť, myslíte, že je to iba dočasné? Mal to niekto počas liečby? Trochu mám z toho stres 😒

kdy
18. feb 2013

@betus21 nemůže to být exém? ten mívám na rukách

kdy
18. feb 2013

mně zase vyrazil takovej hnisavej bedár 🙄 . Snad se mi zase nezačnou dělat........... ☹

jujko12345
18. feb 2013

@betus21 ja to mam teraz zase uz treti krat ale na zapastii na oboch rukach ...neboj to ti zmizne ....ja som to mal kvoli suchej kozi a bol som vonku vo velkych mrazoch ....len skoda ze to mizne rychlejsie ako tie flaky po vyrazkach 😠 😠 😠

jujko12345
18. feb 2013

@kdy ano je to ekzem podla mna ...je to napisane samizda aj vo vedlajsich ucinkoch ze sa tvori casto popri uzivani ...

martinasuttova
18. feb 2013

@betus21 ja to mam od zaciatku liecby presne to iste sa mi sem tam vyhodi na rukach. Mne lekarka povedala ze to je z toho ze mam suchu kozu. mam si ju viac natierat...

petka182
18. feb 2013

ahojte chcem sa spytat naco je vlastne ten Skinoren..som 4 mesiace po dobrati ROA a doktorka mi ho predpisala na mensie cervene fliaciky ktore mi ostali po mojom akne..len akosi som zabudla ten skinoren uzivat no a neviem teraz ci som urobila chybu alebo nie..ten skinoren ma sluzit na to vymyznutie tych fliacikov?? lebo ako hovorim ja som nan uplne zabudla a aj tak mi fliaciky zbledli minimalne o polovicu tak teraz neviem ci ej zmysel si ten Skinoren natierat alebo nie no 😒

martinasuttova
18. feb 2013

@jujko12345 Ahoj lekarka zakazala pouzivat skinoren vraj to drazdi pokozku a preto ju mam cervenu. Vraj si mam kupit rakytnikovy olej je dobry na suchu, podrazdenu plet a aj na akne, tak dnes si ho idem kupit tak uvdim co tam bude pisane a aky bude....

kdy
18. feb 2013

stalo se vám někomu, že po tom co už se vám během léčby přestali třeba 3 týdny dělat pupínky, začaly se dělat znova?

aloevera77
18. feb 2013

Ahojte 🙂 Prosím vás vedel by mi niekto povedať , čím má nejaký negatívny vpliv chodiť do solárka a zároveň brať lieky Roaccutane ?? 🙂

jujko12345
18. feb 2013

@martinasuttova ja ho pouzivam lokalne a nemyslim si zeby som to mal nejake moc podrazdene z neho ....skor som cerveny na castiach tvare kde som akne vobec nemal ...tj lica a okolo nosa...

wewew2002
18. feb 2013

ahojte,chcela by som sa opytat,nakolko tiez mam akne uz dlhe roky,ale lahsiu formu,na ktoru nic nezabera,ani pri uzivani ATK sa mi mierne zlepsilo,ale stale rovnako.som sa dopocula o liecbe Roaccutane.chcela by som sa opytat,kolko asi trva liecba?a pocula som ze pri zacati uzivania sa najprv akne vyhadze a az potom sa zacne upravovat stav.

martinasuttova
19. feb 2013

Ahojte tak vceraj na noc som pouzila prvy krat pouzila rakytnikovy olej co mi odporucila kozna lekarka. Musim povedat ze som prijemne sokovana. Uz po prvom natreti mi zmyzli vsetky cervene fliaciki a mam plet jednotnu az na tych par vyrazok ale aj tie su uz na ustupe 🙂 Sice trochu farby ale niejeto tak vidno a nemam vobec pocit ze by som mala na tvari olej 🙂 Vraj pomaha aj na suchu kozu.... Vrelo odporucam 🙂

betus21
19. feb 2013

@martinasuttova super, aspoň niekto tu má skúsenosti s bio olejmi 😉 ja používam kokosový a ten je tiež super, a natieram sa ním aj po tele, takže robí super pokožku všade 🙂 ..inak dúfam, že ten ekzém čo mám, že je to isto len ekzém 😔 lebo na rukách som ho mala, to som vedela, že je to ekzém, ale toto na ramenách je divné, no ale nejdem stresovať radšej 😀

betus21
19. feb 2013

@wewew2002 Ahoj, áno pri liečbe roaccutanom sa na začiatku môže stav zhoršiť, skoro každému sa to tak prejavilo, ale záleží aj na tom aký typ pokožky máš, akné atď....ale na ľahkú formu akné sa to nedáva, doktorka ti to predpíše ak máš ťažkú formu, môže ti to predpísať aj na ľahkú, ale to bude už na tvoju zodpovednosť asi 🙂 na ľahkú formu je dobré každé ráno zjesť kocku droždia, viem je to nechutné trochu, ale dá sa to vydržať a veľa ľuďom to pomohlo, len si musíš potom dávať pozor nato, čo zješ počas dňa, lebo z droždia sa trochu priberá 😀