Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kathulka
23. feb 2013

@ali12377 make up som začala používať teraz asi až 2 týždne dozadu..zo začiatku som bola hrdinka, že nebudem ho používať vôbec, ale nemám odvahu na to..a je pravda, že prvé 3 týždne som mala fakt suchu pokožku, teraz je sucha, ale dá sa to..a mám obyčajný make up z Avonu..za 7 eur cca..vieš čo, kryje tak stredne..ale vyzerá prirodzene na pleti,,dám krem,hneď make up,trochu prepudrujem..a vydrží mi celý deň..len to krytie je take stredné asi..ale chcem si kúpiť z La Roche, Toleriane Teint, aj betus21 ho má 🙂. Tak ja tiež skúsim ten,ten zevraj veľmi dobre kryje a celkovo som nanho len chválu počula..Ty používaš nejaký?

kdy
23. feb 2013

mně dr. říkala, že k většímu zhoršení došlo jen u 5 % jejich pacientů...........tak jsem si říkal, že taky musím být vždy vyjímka 😠

kdy
23. feb 2013

A vy tu berete všichni roa .. ?? To beru curakne jen já ???

kathulka
23. feb 2013

@kdy ten môj krem stojí okolo 5 eur, má 50 mg,vôbec nie je teda dráhy a je fakt dobrý..mám ho vlastne na základe tejto diskusie, tu si ho chválili, tak som kupila a neľutujem, ale pomaly sa míňa a ja rada skúšam,tak prejdem na Avene 🙂. A mám 23, s týmto sa trápim asi od cca 13..nikdy to nebolo extra zle..len za posledné roky sa to pomaly zacalo zhoršovať, až to došlo do toho, že už jediné ROA,tak teraz bojujem a dúfam 🙂. A hlavne, čo najmenej sa pozerám do zrkadla, skús aj Ty, fakt to pomáha, nemyslieť stale na to 😉

kathulka
23. feb 2013

@kdy ja mám tiež Curacne 😉 ale kedže je to to isté a väčšina má ROA, tak píšem ROA..ale teda sme na tom rovnako 😉

kdy
23. feb 2013

@kathulka máš pravdu..........., ale vždyt asi víš jaké to je, vidět kolem sebe spolužáky a známé s bezchybnou pletí.....a říkáš si , proč já ?

ali12377
23. feb 2013

@kathulka rozmýšlam nad la roche aj ja, ale ja by som chcela najprv vzorku, ale v žiadnej lekárni nemajú vzorky aspoň u nás, potom mi povieš, že aké je 🙂 no tak ja používam, resp. skôr nepoužívam nič, ale ak si dám tak penový od essence,,, ten používam už roky, ak som mala extrémne mastnú pleť, tak sa mi najviac hodila zo všetkých make upov, ale teraz chcem už normálny krémový makeup, už nemám mastnú pleť, tak rozmýšlam, chcem kvalitný, rozmýšlala som aj nad značkou chanel, no ale neviem sa rozhodnúť vôbec

kathulka
23. feb 2013

@ali12377 vzorku nezozenes veru, tie nemajú nikde..ja som obehala už hádam vsetky lekárne, takže pojdem asi na risk a uvidím..zevraj sú dobre make-upy aj od Lancome, Boujours alebo Mary Kay, ale to vôbec neviem..nevieš? Nepoznáš?

kathulka
23. feb 2013

@kdy no toto velmi dobre poznám..alebo ked o tom niekto v mojom okolí vtipkuje a ja sa cítim strašne, ale tvarim sa, že je to v pohode..poznám 🙂

kdy
23. feb 2013

@kathulka jo tak ten můj krém nemá l5O g ale 4Og 🙂 , jsem nějak špatně odhadl ., mám od té značky i opalovací krémy , 3O a 5O . Musel jsem mít kvůli horám. Taky neucpávají pory........

kdy
23. feb 2013

@kathulka a ne g ale ml , nejsem já pako ,?? 😎

kathulka
23. feb 2013

@kdy nejsi, pohodka 😉

ali12377
23. feb 2013

@kathulka veru nepoznám, ja v make up-och nemám vôbec žiadny prehľad, 🙂 počkám na tvoju recenziu na la roche posay 🙂 a ešte si prečítam nejaké diskusie o make-upoch a uvidím

kristina17
23. feb 2013

@kdy To vážne sa ti to začalo lepšiť v polovici 5 mesiaca ? :o Fú to je teda dosť neskoro... áno tie jazvičky sú dosť nepríjemné... :/ mne sa robia stále... ale mejkap to bezchybne zakryje 🙂 korektorom to síce nevyzerá tak dobre.. ale neni to zlé 🙂 a na to , že si chalan to veľmi oceňujem 🙂 ale z vlastných skúseností , drobné jazvičky po čase zmiznú a obzvlášť v lete , slno ich pekne opáli a zjednotí s pleťou 🙂 . Takže treba počkať do leta ;) .Rozhodne liečbu neľutuj 🙂 skús ešte počkať 🙂 lieky s Izatretinoínom problémy s akné často vyrieša až po dobratí ... ale opäť je to individuálne... Každopádne prajem veľa šťastia a hlavne trpezlivosti k úspešnému dokončeniu liečby 🙂 🙂

kdy
23. feb 2013

@kristina17 DÍKY 🙂 jO u mě zabral až takto pozdě, ale i to se stává. . Ted už mám snad nejhorší za sebou, docela jsem rád, že to beru ještě 2,5 měsíce. Když už to zabralo tak pozdě tak at to stojí za to. Já doufám,že ted už mě čekají jen příjemnější věci. Máš pravdu ,že po sluníčku ta plet vypadá opravdu líp, nejsou ty flíčky vidět, jen se bojím těch jizviček aby to něco nedělalo, jak někdy straší na netu, ale pokud už budou starší tak snad ne..

martinasuttova
23. feb 2013

@ali12377 ahoj ja mam hydrabio legere a je podla mna perfektny.ja sice nemam plet dehydrovanu ale aj tak ho niekedy pouzivam a je uplne super...

ali12377
23. feb 2013

@martinasuttova a nie je pleť po tom kréme mastná a lesklá? lebo to by som bola zas nerada, nechcem sa lesknúť

martinasuttova
23. feb 2013

@ali12377 ja ju nemam mastnu a ani lesklu mne sa hned vsiakne, podla mna aj tebe ked ju mas dehydrovanu ja ju nemam moc dehydrovanu ja si ho davam len raz za cas, vacsinou ked si ju umyvam vodou co teraz nieje moc casto 🙂

ali12377
23. feb 2013

@martinasuttova fajnee ak sa potom nelesknie,,,, také niečo potrebujem,,,, a aký iný krém používaš, ak práve si nedávaš hydrabio krém?

martinasuttova
23. feb 2013

@ali12377 ja pouzivam rakytnikovy olej vraj je aj na suchu pokozku a aj na akne, aj mi trochu zbledly cervene fliaciky. To mi poradila lekarka...

kristina17
24. feb 2013

@kathulka Pýtala si sa ma na môj mejkap 🙂 . Tak ja už strašne dlho používam Make - up cover od Dermacol 🙂 . Ja som si ho kúpila v 101 drogérie ani nie za 5 eur ;). Je naozaj skvelý , má najvyššiu schopnosť krytia a vydrží strašne dlho 🙂 .Ale zrejme dosť upcháva pory :/ to neviem ... preto ak sa ho rozhodneš kúpiť tak si ho radšej dávaj len na špeciálne príležitosti kde chceš vyzerať naozaj dobre... ja som si to s tým tak tiež kúpila a teraz bez neho nevybehnem ani len do obchodu , pretože som zistila , že ja chcem vyzerať stále dobre :D :D . Mám vyskúšaných už veľa mejkapov z drogérii ale tie sú mi oproti tomuto slabý odvar :D ale píšeš , že chceš vyskúšať nejaký od La Roche , o tom som ešte nepočula , ale táto značka je vážne dobrá 🙂 . Tu je niečo o tom mojom viacej napísané 🙂 http://www.dermacol.sk/dekorativna-kozmetika/ma... 🙂 🙂

kristina17
24. feb 2013

Prosím vás mohli by ste mi poradiť nejaký vážne dobrý krém ktorý používate ? 🙂 Ja neužívam Roaccutan ani nie týždeň a mám veľmi vysušenú tvár... až si pripadám ako keby mám lepru 😒 . Dokonca sa mi už aj na oboch stranách pier vyhodili kútiky a už sa mi pomaly začínajú vyhadzovať aj pomerne často hnisavé vyrážky... Jediné čo momentálne oceňujem sú krásne lesklé vlasy 🙂 .

betus21
24. feb 2013

@kristina17 to je jasné, ale uvidíš, že make-up bude na pleti pri liečbe vyzerať o ničom, pretože sa šupe a make-up ťažko prispôsobíš pleti, lebo bude ružová a tak 😀 ja používam make-up od La Roche Posay Toleriane teint, je dobrý, ale pri liečbe roa, nieje dobrý asi žiaden 😀 držím prsty aj tebe a informuj nás o priebehu liečby 😉

betus21
24. feb 2013

@kristina17 inak ten make-up cover od Dermacolu, ten mám aj ja a je super ako korektor, na zakrytie tých červených votrelcov 😀

kathulka
24. feb 2013

@kristina17 ja mám hydratacny krem od Cetaphilu, z lekárne, 50g za cca 5 eur, je fakt hydratačný, ale aj dosť mastný..ale tá suchá pleť to aj tak za chvíľu vsiakne, ja som s týmto spokojná 🙂 viem, že si ho ľudia chválili na fórach 🙂 ked si ho dám a hneď dám make up, tak to vyzerá normálne, žiadne supinky🙂

kdy
24. feb 2013

@martinasuttova ty četvené flíčky co ti zbledly byly čerstvé , nebo jsi je měla dýl?

scajus
24. feb 2013

@kdy ja tiez beriem curacne 😀.

martinasuttova
24. feb 2013

@kdy tie cerstve zmyzli celkom rychlo, tie starsie sahoja pomalsie. Ale ked sa mi urobi nova vyrazka tak sa zahoji pekne do dvoch dni a neostane mi ani fliacik. 🙂

kathulka
24. feb 2013

@martinasuttova fiha, to znie fajn, musím to naozaj skúsiť aj ja 🙂

kristina17
24. feb 2013

@betus21 Máš úplnú pravdu ... včera som si normálne natrela na tvár mejkap ako zvyčajne a po chvíli som sa pozrela do zrkadla . Myslela som , že ma porazí 😖 . Vyzerala som hrozne , ten mejkap len zvýraznil tie suché miesta a šupinky čo mám na tvári... a vôbec nevyzeral tak dobre ako pred tým 😕 . Takže zajtra utekám do lekárne kúpiť buď ten krém od Cetaphilu alebo od Avéne Clean - Ac Creme . Dúfam , že to ten krém aspoň trošku zmierni 🙂 . Aký krém používaš ty ? 🙂