Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sweety22
8. mar 2009

lucy ja som mala taky isty problem,raz lepsie,raz horsie,ale nikdy nie upne ok.Aj isotrexin som mala,akoze trochu to pomohlo a bolo viditelne,ale po case sa to vratilo do povodneho stavu.Pretoze v isotrexine mas antibiotikum erytromycin a postupne si nan koza zvykne.Ja som si pytala od koznej roaccutane a som spokojna,ze som tak urobila,dala mi ho aj ked to nebolo az take hrozne ako maju niektori pacienti,ale lepsie,ako keby som to stale mala mat take,takto sa to aspon vylieci,dufam,ze nevzdy.

sweety22
8. mar 2009

lucy podla mna sa hoji tazsie,lebo plet je sucha a dlhsie ostane chrasta,ktoru dlhsie vidiet,lebo je cervenkasta

sweety22
8. mar 2009

a co sa tyka toho cholesterolu,tak je dolezite,ci ho mas vyssi z roaccutanu alebo si ho mala vysoky aj predtym.Lebo ked sa lieky vysadia,tak vacsinou sa vrati na povodne hodnoty,ak si ho mala zvyseny stale,tak ti roaccutane asi nepredpise 😖 ,pokial je zvyseny o vela.Mal by byt do 5,1mmol/l.Tak si pozri,aky vysoky si ho mala..

ankam
8. mar 2009

sweety 22 ja mam tiez take velmi suche ruky a robia sa mi na nich exemy-tebe nie????v piatok by som chcela ist k lekarke,tak uvidim 😒 a dufam ze mi aj zvysi davku-lebo ani mne nejak nezabera 😖

sweety22
8. mar 2009

Podla mna skor sa zlepsi plet s lahkou formou,teda podla toho,ako to bolo u mna,a podla toho co citam..Lahka forma je zvycajne sposobena angrogenmi,ktore zvysuju mastnotu pleti,a roaccutan tomu zabranuje,zmensuje vyvody mazovych zliaz a celkovo ich velkost sa zmensuje a netvori sa tolko mazu ako predtym.Ak ma niekto tazku,hlbkovu formu akne,tam sa bude musiet pockat dlhsie,lebo take vyrazky sa hoja ovela dlhsie ako povrchove.V tomto je roaccutane uzasny,ze lieci vsetky formy,len treba byt trppezlivy.. 🙂

sweety22
8. mar 2009

Ja idem tiez v piatok k lekarke predpisat si nove balenie.Ruky dovidenia dopocutia.Mam ich drsne a supu sa,aj ked si ich natieram.Moja sestra ich tiez mala take,ale uz ich ma v poriadku,asi sa to postupne casom sa so poriadku,uvidime,co povie mudr.v piatok..

lucyy01
8. mar 2009

Zienky inak vsetko najlepsie k nasmu dnesnemu sviatku🙂 🙂 😉
posielam vam tu adresu kde sa docitate o chemickom pilingu a aj to ze sa nesmie davat pri uzivani R. ani 3 mesiace po douzivani...papa

http://www.kozmetikamonika.xf.cz/chemicky_peeli...

didlinka88
8. mar 2009

Aj mne sa spravil exzem na ruke, ale kozna pri kontrole mi dala taku masticku co sa dava babatkam, uplne s nizkym zlozenim nejakych kortikoidov a uz mi ustupuje...inak co sa tyka ankety, tak myslim, ze ked uz niekto tieto lieky uziva, tak je na to nejaky dovod, cize myslim, ze skor je to pre stredne az tazsie formy akne...ja som mala velmi tazke akne a plet mi zostala krasna, bez jaziev-toho som sa obavala najviac, len treba tu liecbu brat radsej v mensom mnozstve a radsej dlhsie.. a ked mate cervenu plet, skusne iny krem, ja pouzivam Excipial- Hydrolotio, a plet vobec cervenu nemam, mam ju hydratovanu, ziadne supiny ani nic, mejkap sa mi tiez super dava a vydzi cely den..treba skusat. A hlavne treba davat pozor na vyrobky z obsahom mydla, lebo ked sa plet susi zvnutra tak sa nesmie uz zvonku... 😉

eweline
8. mar 2009

luccy01: s tým cholesterolom ti budem držať palčeky nech to dopadne čo najlepšie bo aj ja idem štvrtok na krv a dosť sa toho bojím. myslíte si že ked ho budem mať moc vysoký tak mi tie tabletky može zrušiť? bo po mesiaci užívania som mala cholesterol 6,1 a bojím sa aby teraz nebol ešte vyšší.Našťastie tie výsledky kožný nevidel ale bojím sa bo už ich užívam 3 mesiace tak aby to nebola nejaká katastrofa. 😕

didlinka88: aj ja užívam R spolu s Regulonom, no neviem čím to je ale v poslednej dobe som dosť nervozna pekne si prídem jak psychychky narušená uvidím či to bude aj dalej pokračovať bo ja regulon užívam iba zatial 2 týždne abo tak nejak som mala pred tým novynette ale tú mi gyn. zrušila. a to že sa ti to akné vrátilo bude isto tým že si R užívala krátko ale aj cez to všetko sa divím že ti pleť zostala 2 roky pekná to je dosť dlho takže teraz isto ked to doužívaš do konca tak budeš krásna a akné na sebe už v živote neuvidíš 😉 😝

sweety22
8. mar 2009

eweline: 6,1 je uz mierne zvyseny cholesterol,ale nie je to este taka hladina,aby ti kvoli tomu nepredpisali Roaccutane,ked uz ti znizia davku 😉 Drzim palce nech vyslesky krvi dobre dopadnu

eweline
8. mar 2009

sweety22: nie nie ja už R beriem 3 mesiace vlastne už začínam 4, len sa bojím bo ja už od malinka mám cholesterol mierne zvýšený iba trošilinku teda vždy som mávala max. do tých 5,5 a teraz ked som bola u endokrinologičky čo chodím každý štvrťrok tak som mala 6,1 a to sa aj ona čudovala a teraz ked ma kožný poslal na krv tak sa bojím. mohlo by sa stať že keby ho mám nejak ešte vyšší tak by mi R aj zrušil celkovo? bo raz tu niekto písal že tiež mal choles. zvýšený a kožný mu nasadil dietku. bo akože pleť mám už peknú len trošken flačiky a jazvy čo mi zostali ale sa bojím že aby sa mi to hned nevrátilo.

sweety22
8. mar 2009

ked ho uz beries tri mesice,tak by ti ho nemal zrusit ked uz si v polovici liecby,ved by to bolo zbytocne..On by sa ti mal po liecbe vratit na uroven ako predtym,ak ho mas 6,1 tak ti to podla mna nezrusi,mozno upravi davku na menej a budes ho uzivat dlhsie,lebo celkovo treba prijat 120mg/kg.A po akom case sa ti plet zlepsila od zaciatku?Uz sa ti teraz netvoria vyrazky?

sweety22
8. mar 2009

🙂 Anketa 🙂 Co pouzivate na vysusenu plet aby sa vam nesupala a neostavala cervena? 😎

eweline
8. mar 2009

mno tak to si ma potešila a ja nechcem aby mi ju znižoval takto som si to vyrátala že to budem brať 6,5 mesiaca aaaaa do kelu tak to aby som do štvrtku si sama dala dietku 😀 nech to ešte ako tak v poriadku. mno vieš čo mne to už po dvoch týždnoch začalo trošičku miznúť ale po tých 2 mesiacoch to už bolo také že fakt viditeľné a vobec sa mi už nerobia žiadne vyrážky teda minule som mala jeden na čele a inak uplne nič.

anketa: ja používam od la roche krém na pleť vysušenú po liečbe effaclar H mne teda dosť pomáha, a kožný mi dal ešet proti tomu začervenaniu a na vysušenie pokožky ešte skinoren lenže ten ma strašne štípal a mi povedal že v takom prípade si ho nemám dávať.

debi7775
8. mar 2009

anketa c.1:podla mna sa lieci lahsie tazka forma akne 😉
anketa c.2:s tym mam problem aj ja 😀 ale na velmi suche miesta pouzivam Dermazulen..

debi7775
8. mar 2009

sweety 22 ja som presla na stvrty mesiac prave 😒 😒 😒 ale velka slaava to nieje...

eweline
8. mar 2009

mno ale inak viete čo nechápem prečo to každému zaberá inak. akože ja som len rada že mne to zabralo tak skoro 😀 ale zase ked vidím čo tu debi píše bo to užíva tak isto ako aj ja a že jej to moc ešte nepomohlo tak je mi to lúto. ale neboj sa ničoho budeš mať aj ty krásnučkú tváričku jak babatko riťku 😀 . ale debi vážne nevytlačaj to skús aspon týžden sa zapri že nič ani sa jej len nechytíš že či budeš vidieť zmenu abo ee. bo fakt ja som sa 3 mesiace nevytláčala od kedy mám R a teraz nič aj dnes idem na plaváreň a bez malovky a nehambím sa 😀 😀 po dlhej dobe odmalovaná ísť von 😀 😀 som na seba pyšná hehe.

miriamka
8. mar 2009

Baby,2 tyzdne pouzivam troska drahsi krem od GATINEAU od koymeticky na mastnu plet,ale pochvalim sa,tie cervene fliaciky mi pekne zmyzli 😵
A tiey nevytlacam...ked je vyrazka dam AKNEPUR,taky praskovy puder s obsahom zinku,a vyrazka je fuc 😉

eweline
8. mar 2009

miriamka tak super máš šťastie že nemáš až také strašné akné ako sme mali my na začiatku a pomožu ti aj kozmetické prípravky. budem držať palec aby ti to vydržalo čo najdlhšie 😉

debi7775
8. mar 2009

eweline..ano zapriem sa a nevytlacim!cestne skautske..ono je to uz lepsie ako som to mala..aaale aj tak..ide to takym veeeeeelmi pomalym krocikom..a sa bojim uz strasne ci to bude fakt ta detska ritka 😒 😠 a inak mam uz asi mesiac kutiky 😠 😠

eweline
8. mar 2009

mno som zvedavá či ti to potom pomože ked sa nebudeš madžgoriť 😀 ale vážne. ale neboj vyčkaj času jako husa klasu a bude všetko 😉 . mno mi hovor ja mám našťastie jeden no len je jak mega opara to je kutištištišto no des 😀 ale pre tú krásu to vytrpím 😀 😀

debi7775
8. mar 2009

eweline krepana 😀 😀 ze husa klasu 😀 jasnee vyckam vyckam..alee ak sa nezlepsi zeny tak vyvrazdim vsetkych vyrobcov roaccutanu aj kozneee!! 😠 😠 😠

eweline
8. mar 2009

debi: 😀 tak potom si výrobcovia R môžu pripísať nový vedlajší účinok nie samovražedné sklony ale nervozita spojená s vražednými sklonmi 😀

ankam
8. mar 2009

joj dievcata aj u mna by to chcela sebazaprenie.......no zeby som skusila?debi co ty na to? 😕

miriamka-nakniec ani nebudes potrebovat ten R. 😉

sweety ja si davam teraz detsky olejcek na cele telo-a je to odbre.aj exemy ustupuju.No len do piatka-chcem sa popytat lekarky co na to mi da........ 😵

didlinka88
8. mar 2009

Dievcata, co sa tyka ankety, ja mam teraz ten Excipial-hydrolotio a ten mi zabera..vobec nemam cervenu plet...ale ked sa mi vysusi este viac tak si kupim od Biodermy Atoderm PP, ten je fakt vyborny..taky kremik ako pre babatka 🙂 Ale co pouzivate na pery, lebo mne teda nic nezabera...ziadne masticky, proste nic..pls poradte.. 😉

miriamka
8. mar 2009

Baby,ale kdeze...ja mam dost silne akne,len vela som citala a vsade som nasla,ze cele je to o cisteni pleti,strave,dostatku tekutin,vhodnej kozmetike...a kedze R mi zatial nechce doky predpisat,skusam ci nieco nezaberie.To asi ze topiaci sa aj slamky chyta 😉

didlinka88
8. mar 2009

miriamka, je pravda, co hovoris, ale to plati len pre tie dievcata, ktore maju problem s jednym ci dvoma pupacikmi, ale ked ma niekto tazku formu akne, ver tomu, ze tu ti uz nic nepomoze...moja mamina je kozmeticka, takze cistenia mam pravidelne, dostatok tekutin dodrziavam a strava- absolutne zdravo som sa stravovala a kozmetika vzdy len ta najlepsia a akne ma neobislo..je to aj dedicne a aj zalezi od typu pleti..ak mas raz mastnu plet tak vyrazky budes mat aj patdesiatke, jedine Roa dokaze zvnutra vysusovat plet, takze lieci aj zvnutra aj zvonku... 😉

miriamka
8. mar 2009

Didli...mas pravdu s tymi lieckami...mozno aj preto zatial az tak na dokynu netlacim,ze sice akne mam dost silne...ale nejako nechcem mat problemy pri druhom mimi (myslim tym zdravotne),tak ak doky radi este chvilu pockat ine mi neostava 😖

debi7775
8. mar 2009

baby ktore mate veeelmi suche pery a nepomaha ziaden balzam na premastenie tak si kupte v lekarni obycajnu vazelinu 😉 😉 a na kutiky jednoznacne co som zatial preskusala tak kalciova mast je najlepsia..

didlinka88 a ten krem od biodermy ten je urceny na suchu plet ci ako??

debi7775
8. mar 2009

sweety22 veru veru 😀 koli mne budu muset zmenit letacik lebo tam dopisu este tento vedlajsi ucinok!! 😀