Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kathulka
26. feb 2013

@scajus po 2 mesiacoch? Takže len čakať, či to nečaká aj mňa 🙂

martinasuttova
26. feb 2013

@kathulka ahoj ja pouzivam rakytníkový, mne pomaha super na vyrazky aj na suchu plet. Len pre niekoho moze byt nepríjemné ze sa mu plet leskne, ale ne dlho. Musíš si ho dat lne minimum...

scajus
26. feb 2013

@ali12377 boze toto forum mi dodava silu.vediet ze niektori sa citia tak isto ako ja..a zahojilo sa ti to? Co si si na to davala? Nejaku mast?

kathulka
26. feb 2013

@martinasuttova nahodou si neskusala aj iné, že? 🙂

scajus
26. feb 2013

@kathulka dufam ze nie. Ani najhorsiemu nepriatelovi toto neprajem! A to teraz fakt vazne

martinasuttova
26. feb 2013

@kathulka ne ja som neskusala ine. Aj tento som si kupila len na zaklade odporcania lekarky. Predtým som mala radsej kremy moc som sa nehrnula do olejcekov.

scajus
26. feb 2013

@kathulka ja mam odskusany mandlovy a jojobovy.ten druhy je fakt super 😉

kathulka
26. feb 2013

@martinasuttova ja tiež som uprednostnovala krémy, ale teda povedala som si, že skúsim..lebo vidím, že viaceré ste tu spokojné s tým

kathulka
26. feb 2013

@scajus ten jojobovy je super? No k tomu sa aj ja zatiaľ tak najviac prikláňam 🙂🙂 super, ďakujem 🙂

scajus
26. feb 2013

@kathulka hej ten je dobry.mozno drahy ale nevyhadzes sa z neho.ja kupujem saloos 🙂

ali12377
26. feb 2013

@scajus no tak nič som si na to nedávala, po mesiaci to samo oschlo, teraz mám na tých miestach také červené fľaky, ktoré sa menia na hnedé, a tie potom blednú, teraz už asi mesiac sa mi nezapalujú a keď aj, tak len jedna alebo dve, proste to ide stále von, a ešte vidím, že ešte mi nevyšlo všetko von, ešte mám také drobné, to tie sa mi tak zapaľujú. Teraz som si začala dávať Sudocrem na tie čo mám zapálené (teraz konkrétne mám 1dnu vyrázku takú, a mám veľkú chuť si ju vytlačiť :(, no ale neviem, ešte zopár dní počkám nech dozrie a uvidím)

kathulka
26. feb 2013

@scajus hej hej, aj ja mám zálusk na saloos 🙂 používaš iba to? Či aj nejaký krém? 🙂

kdy
26. feb 2013

@janakolikova jsi hodná,že jsi sem napsala, všichni tu potřebujeme povzbuzení 😉

scajus
26. feb 2013

@ali12377 ja sm si akurat dnes sudocrem kupila tak hadajm to bude dobre 🙂 boze daj nech sa nam to zahoji! Vsade len tvare ako z reklamy a furt sa pytam preco ja? :-/

scajus
26. feb 2013

@kathulka pod makeup krem.inak doma alebo vecer len to 🙂

kathulka
26. feb 2013

@scajus a aký krem? Lebo mi dochádza Cetaphil, tak zisťujem čo kto používa a s čím je spokojný/nespokojný 🙂

scajus
26. feb 2013

Jaj no obyjacny taky olaz z dmky.pouzivam ho od 14 asi 😀 nemala sm dovod menit este.kedysi ho na sk ani nedovazali,mi ho nosila mama z rakuska,ale teraz je aj u nas.

martinasukennikova
26. feb 2013

@kdy a kedy sa ti to zlepšilo ?

marti86nek
27. feb 2013

@ali12377 no, doufám, že už se mi to taky brzy zastaví a pak už to bude jen lepší a lepší...jinak se asi opravdu zblázním, nebýt make-upu, nemohla bych v posledních měsících ani vyjít ven 🙂 vím, že dávka je nízká, zpočátku se mi hodně zvyšoval cholesterol a když jsem překročila hranici 6, doktorka mi doporučila dávku snížit, chodím navíc ještě na brigádu, která je občas fyzicky náročnější, takže bych na svou váhu (54kg) asi víc nezvládla...

marti86nek
27. feb 2013

@scajus je to prostě hrůza, kéž sem do té diskuze taky jednou napíšeme, že nám ROA pomohl a že to byla dobrá volba 🙂 kdyby mě předem někdo varoval, co všechno se mi může během léčby na pleti vytvořit, myslím, že bych do toho nešla a pokud jo, věděla bych, že nemůžu během prvního měsíce léčby čekat žádný zázrak 🙂

kdy
27. feb 2013

@martinasukennikova až po 4,5 měsícíchl A jak jsi na tom t y?

ali12377
27. feb 2013

@marti86nek tak potom už len trpezlivosť, účinok sa skôr, či neskôr dostaví 🙂 uvidíš, ja tiež verím v tom

scajus
27. feb 2013

@marti86nek asi tak nejak.clovek nedostane ziadne varovanie :-/ a potov vyzera ako vyzera,ale tak hadam to pomoze ked uz musime toto odtrpiet.najradsej by som sa na take 2 mesiace zavrela doma a ani nevychadzala aby sa ma nahodou niekto nezlakol 😀

jojka120
27. feb 2013

prosim Vas a neskusali ste aj to koloidne striebro? nam ho poradili pit aj potierat sa, ale pani dr. povedala, ze to je len take ludove liecitelstvo ako laliove listky, alebo repik... ale predsa nasi stari rodicia pouzivali len to ...

kathulka
27. feb 2013

@marti86nek
@scajus ahojte, to máte až tak zlé? Tak veľmi sa vám to zhoršilo?

scajus
27. feb 2013

@kathulka no ja som mala vsade take vodove vyrazky.nemizli same,neboli male praveze obrovske.uz mam len 2 ale su take cervene..kozna mi dala nejaky krem,zatial nevidim ani naznak zmeny.tie ostatne mi uz po vytlaceni nejak miznu uz tam mam len take mierne flaky,po niektorych jazvicky(ale nie je ich moc vidno,takze to mi tak nevadi)..a boli ma o stale tie co mam ani makeup moja plet neznesie.ale kedze to mam take ako to mam,makeup mam permanentne aj tak..

ali12377
27. feb 2013

@scajus aj ja som si vytláčala :D lebo nechceli zmiznúť aj mesiac som ich len tak nechala len tak,, a potom som sa naštvala a povtláčala za pomoci ihly,, a potom sa urobila chrasta, opadla 🙂 a všetko sa zahojilo, ostala trošku ružovejšia pokožka, ale žiadna jazva. Ako hovorí sa, že počas roacc. sa nemá vytláčať, ale potom ešte aj teraz by som mala veľké vyrážky po tvári 🙂) viem, že od veci koment, len som reagovala na to, že aj ty si vytláčaš, lebo inak sa to nehojí.... 🙂

scajus
27. feb 2013

@ali12377 ee vôbec od veci.. ja som mala take vodove, ale nie malicke vyrazky ale obrovske, mama mi nadavala, ze si to vytlacam, ale ja som si to nechala aj mesiac aj viac a to keby ze si nevytlacim este doteraz mam vsetky.. proste ne a ne to zmiznut.. a tak hadam to uz len k lepsiemu pôjde 🙂

kathulka
27. feb 2013

@ali12377
@scajus ja som nevytlačila ani jednu a aj tak mi ostalo pár jazvičiek...🙂

ali12377
27. feb 2013

@kathulka to záleží zrejme od typu akné ;) mám pocit, že tých typov (vyrážok) je milion :D ako to tu čítam...