Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kdy
3. mar 2013

@ali12377 ty kapky do oka mám jiný ..........dokonce snáším i kontatkní čočky

ali12377
3. mar 2013

@kdy asi potom prichádza do úvahy ten dermaroller... ten nie je až tak drastický, lebo ten laser a dermobrázia odstránia vrchnú vrstvu kože a potom sa to hojí chrastou, je to drastické

kdy
3. mar 2013

@ali12377 no myslím, že pokud bude potřeba zkusím něco méně invazivního, protože do toho velkého zákroku se mi opravdu nechce, 😖

ali12377
3. mar 2013

@kdy pravdu povediac, ani ja nemám odvahu podstúpiť také drastické niečo, mám strach, že by mi potom ostali ešte škaredšie jazvy, uvidíme, ja som strašne zvedavá v akom stave to budem mať už keď úplne sa zbavím akné

liadecastelo
3. mar 2013

@kathulka ono sa ta senzitivita urcite zmensi, ja som to mala navrte akoby cely tyzden ... vyzerala som ako po kolagenovej injekcii :D dokonca aj teraz, ked zjem nieco stiplave, tam by to zvykne jemne opuchnut, ale do polhodinky je to prec... vela stastia!

liadecastelo
3. mar 2013

prosim Vas spolutrpitelia, ako riesite suche oci?
Mam kvapky, falosne slzy a kvapkam si ich, ked sa da, ale ja mam tie oci tak suche, ze ked vstanem rano, tak ich mam zlepene, je to strasne neprijemne :(

kathulka
3. mar 2013

@ali12377 no ja mám akurát občas to krvácanie z nosa a teraz pár dní mám extra citlivé pery..ale inak nič, suché pery zvládam labellom, ruky krémom, pleť krémom a telo si vždy po sprche natieram, takže fajn 🙂 strašne ma hnevá, že mi ostávajú červené fliačiky a jazvy..to vyzerá ešte horšie ako akné..z toho som teraz nešťastná ☹

ali12377
3. mar 2013

@kathulka neboj sa tie fliačiky postupne vyblednú, aj tomuto chlapíkovi sa tak urobili fliačiky a vyzerala to horšie ako pred liečbou,,,

https://www.youtube.com/watch?v=NqrPokzIxWM


ale postupne mu vybledli, treba tomu čas, bude to dobré, treba tomu trpezlivosť 🙂 čo je ťažké ja viem 😠

kathulka
3. mar 2013

@ali12377 no veď toto, nemám trpezlivosť :-/

kdy
3. mar 2013

@liadecastelo mě ty oči moc nevysychají, zkus jiné kapky do očí , jako dlouho bereš roa? ono to může být dočasné a zlepšit se to

kdy
3. mar 2013

@liadecastelo vím, že se dělá něco jako umělé slzy ve formě emulze, zrovna to by ti mohlo hodně pomoci, vydrží to v očích déle. A na noc by to bylo taky ideální, třeba by jsi předešla tomu rannímu slepování

kdy
3. mar 2013

tak jsem si říkal, že kdybych se rozhodoval jestli brát roa a četl to tady tak ho asi neberu 😀

kathulka
3. mar 2013

Tak som spravila pokus 🙂 mala som pár vyrážok..tie, ktoré som nevytlacila, ani som sa ich nedotkla, z tých mám jazvy a fialové fľaky..tie, ktoré som vytlačila, z tých jazvy nemám a fliacik veľmi rychlo bledne..náhoda? Či závisí aj od toho, kde ťa vyrazka bola? Na líci mám jazvu, na brade a čele nie..nejaký múdry záver? 🙂

ali12377
3. mar 2013

@kathulka niee je to náhoda, tým sa vysvetlí to, prečo ja nemám také fliačiky,,, ja som si každú jednu navretú povytláčala, strašný bordel z toho vyšlo a potom sa to zosušilo, olúplo žiaden červený fliačik neostal :D

kathulka
3. mar 2013

@ali12377 takže som to mala vytlačiť, och ☹

scajus
3. mar 2013

@kathulka podla mna sa to na licach hoji najhorsie.. bohuzial ja som si vytlacila kazdu :D lebo pravdupovediac bolelo to a proste som mala doslova na tvary vyrazky ako lomnicky stit :D a vsetko sa mi zahojilo az na tie na licach tie este stale sa hoja.. :/ ale to hadam prejde.. aj to zacervenanie a tak len treba este cas 🙂

kathulka
3. mar 2013

@scajus a čo Ti ostalo na lícach? Cervene flaky ci aj jazvy, take tie priehlbinky? Ale nieco na tom asi bude, tie lica si to najviac odnasaju.

scajus
3. mar 2013

@kathulka jazvicky take uplne mini je to len zblizka vidno a tie cervene flaky vidim ze kazdym dnom blednu .. takze podla mna tomu len cas musis dat. 🙂

jujko12345
3. mar 2013

cawte ,,,skusali ste na lepsie hojenie nejaky krem s kolagenom ??? chcel by som si ho kupit na take malilinke dierky

kdy
3. mar 2013

@ali12377
@kathulka ja jsem vymačkával a někde jizvičky mám a někde ne, ale nejde nevytlačit když máš hnis ..

scajus
3. mar 2013

hej presne a same to nezmizne.. tolko som mala masti a sprostosti a pokial si to nevytlacis to nezmizne, teda aspon toto specialne akne pri roac. :D

kathulka
3. mar 2013

No ja som si prave tie na lici vôbec nevytlacala, ani som sa toho nechytila..a postupne sa to zosusilo na chrastu,ktora potom sama odpadla..a ostal červený fľak a mala priehlbinka..už chcem byť bez tých flakov ☹

jujko12345
3. mar 2013

inac popri uzivani ked si to mazete hydratacnym kremom ... mne sa zda ze ked si to namastim mam to strasne cervene tie flaky a hrozne az neprirodzene sa lesknem ... je to normalne ?? ..lebo ked si ho nedam tak mi pride ze tie flaky su v celkom bledsie a aj celkovo to vyzera lepsie

jujko12345
3. mar 2013

a este jedna otazka ...ked si to sledujete v zrkadle ...pozerate sa vzdy do jedneho alebo do viac ....v kazdom mi to pride inee...asi to je lomom svetla... napr v kupelni mame take silne svetlo hned nad zrkadlom a vzdy ked sa don pozriem vidim to tam hrozne mam cervene miesta aj na tych miestach kde som nikdy nemal a take bodky priehlbinky tam vidno tiez a na takych miestach kde som nikdy nic nemal ....uz mi z toho sibe asi :D :D

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka take male priehlbinky to ma skoro kazdy aj po vyrazkach ..... su to aj rozsirene poory ja to mam najma v okoli nosa a na cele ...v okoli nosa som nikdy nemal vyrazky a mam to tam ako keby som ich tam mal milion ...ale vidno to len z blizka

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 ale toto sú take priehlbinky,že jazvy..sú vidieť najmä preto, že sú strašne červené..ked to začervenanie vybledne, ani tá jazva nebude taká viditeľná,myslím..

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 nesibe Ti 😀 ja sa tiež sledujem vo viacerých zrkadlach a v každom to vyzerá inak..za pravdivý pohľad považujem ten v tom najhoršom zrkadle 😀

ali12377
3. mar 2013

@kathulka nieeeee, nemyslela som to tak,,, je to lepšie nevytláčať aspoň podľa mňa, neviem prečo sa robia tie červené fľaky inak......
ja som si to vytlačila preto, lebo to šlo, som videla, že je to plné hnisu, to sa fakt nedalo nevytlačiť, ale každí to má inak 😉 bude to ok neboj, vyblednú tie fľaky 😎

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 a to s tým hydratacnym krémom..podľa mňa, to nie je tým krémom..hocičo ked si masirujes do pokožky, tak Ti scervenie, to je logické, vyvijas nejaký tlak na tú kožu, preto sa Ti potom zdá, že je to viac červené..aspoň ja si tak myslím, možno je to hlúposť, neviem..🙂

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka ja mam tych cervenych flakov vela ...ale skoro ani jedna mi neprijde ako jazvicka je tam proste rovna koza ...ja som si ich vobec netlacil ked som to zacal uzivat..a mal som stredne lahku formu