Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 niekomu tie flaky vzniknú, niekomu nie..ked máš úplne hladkú kožu, len červenú, to vybledne určite..horšie je to s jazvami, ked ich nemas, tak buď rád 🙂 ja ich budem mať dosť, aj keď ktovie, možno sa aspoň trochu vyhladia, ale to asi nie 😀

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka ale napr zrkadlo ktore ma prudke svetlo nad tebou a svieti na teba asi z 20 cm velmi silno nie je dobre zrkadlo ...ved ja sa tam asi 4 sekundy hladam kym si oci zvyknu a potom sa tam vidim ako keby som mal 100 rokov ako nejaky stary zvraskaveny flakaty najlepsie je proste take denne svetlo ......a nestalo sa ti to ze na cele sa ti zacali vyhadzovavat vraasky ?? ja tam mam take cudne ciary :D

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka ja mam vyrazky vacsinou na spankoch a krku a brade pozeram sa na to z hociakeho pohladdu a ziadnu priehlbinku si to tam nevidim :D

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 tak tam sa nerobia tak ľahko jazvy..podľa mňa, najľahšie sa Ti spravia na licach a na sanke, tam je ťa koža o dosť jemnejsia, no a jasné, že mne sa tam spravili..ale to budem riešiť po ROA..aj keď, myslím na to už teraz, čo je zlé, lebo samu seba stresujem 😀..buď rád, že máš hladkú kožu, nič lepšie Ťa po ROA ani stretnúť nemohlo..veľa ľuďom sa robia flaky, hovoria, že vyblednu, tak im ver 😉

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 a to si sa este nepozeral do 5x zvacsovacieho zrkadla, to je hrozné, mám tále doma a placem, ked tam pozerám 😀..viem, že tu ale aj na zahraničných fórach odporúčali 100% jojobovy olej na tie flaky, ja som si ho už zaobstarala..používam ho večer miesto krému, nechces to skúsiť? Či máš ten skinoren stale?

kathulka
3. mar 2013

@kathulka *tále=také

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka nejaky defekt na tvary mam ...to ma skoro kazdy ....hej ale tie flaky miznu neskutoccne pomaly ...ale blednu pouzivam skinoren ale asi by som chcel nieco ine uz vyskusat :D

jujko12345
3. mar 2013

@jujko12345 preboha a to naco sa divas do takeho zrkadla ?? :D :D kto pojde po ulici z lupou zastavi ta a bude ta dokladne sledovat :D :D

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 dobre no veď uznávam, že to neni najlepší nápad 😀 skús ten jojobovy olej, ak chceš zmenu 🙂 ale fakt čo na to zaručené pomáha, je čas..tvrdia, neviem posúdiť zatiaľ 🙂

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka ked pojdem na odber tak sa popytam ...chcel by som vyskusat aj ten krem s vysokym obsahom kolagenu na take dierky nerovnosti dierky ......ale ta jazvicka sa da aj nahmatat ...ja mam jednu a ked si prejdem prstom po tvary citim ju ....inac velmi mi kedysi pomohol peeling od biodermi flaky mi bledli po nom rychlo a mal uplne hladku plet po nom ...a aku formu akne mas ??

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 ako zistím akú formu akné mám?? lebo ja neviem idenfikovať, lebo ja mám pocit, že najťažšiu 😀, v správe mi lekár napísal toto: acne papulopustulosa reg. faciei, dif.dg. folliculitis abscendens et sufodiens

jujko12345
3. mar 2013
jujko12345
3. mar 2013

@jujko12345 a co mas cysty ??

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 no najťažšia to asi neni..podľa mňa, som mala do leta ľahkú..potom som sa natierala opalovacimi pripravkami, poopalovacimi a tak a po tom sa mi to strasne zhoršilo, začali mi ostavat flaky a asi už aj jazvy v tom čase..tak asi tak nejak..ja odkedy beriem ROA nemám moc vyrazok,málo,len mi ostávajú strasne červené fľaky a jazvy,ktoré vyzerajú este horšie ako akné..takže myslím,že takto zle som nikdy nevyzerala..

jujko12345
3. mar 2013

@ali12377 co mas cysty ??

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 no tak vieš, niekedy sa mi spravili aj také podkožné gule 😵 a boli to tuším cysty, ale sami stále zmizli po čase, ale to sa mi tak spravilo len zriedka,,, od kedy beriem roacc. také cysty sa mi nerobia vôbec, a myslím si tiež, že to bola stredná forma 😉

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka flak ostane kazdemu moja sestra uz nema problemy s pletou semtam sa jej cosi vyhodi aj na lici ...aj ked si to vytlaci alebo nevytlaci chodi minimalne mesiac aj viac vyzdobena flakom :D ....

jujko12345
3. mar 2013

@ali12377 aj mne sa robili tie cysty pocas liecby a to najma vzdadu na krku pod vlasmi ...kolko to uzivas ? flaky mas ci aj jazvy ??

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 niee ja som písala vyššie, že odkedy beriem roacc. som také cysty nemala 🙂, ja som teraz začala 6ty mesiac 🙂

jujko12345
3. mar 2013

@ali12377 ja som zacal 5ty...mam hodne flakov najma na krku a spankoch ...na brade to pekne vybledlo 🙂

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 fľaky nemá, teda nie také červené ako tu píšete, klasické fľaky mám, taká klasická hyperpigmentácia ako pri vyrážkach obyčajných, ktoré časom sa zjednotia, takže o tom nemám strach,,, a jazvy mám, ale myslím si, že tie jazvy sa mi nie teraz spravili, ale dlhodobým pôsobením, keďže akné mám už 13 rokov, a ja som si stále povytláčala, čo sa dalo a som chodila často ku kozmetičké na čistenie, tá pleť je taká oslabená, vidno, že nie je rovná, ale zas tie jazvy nie sú hlboké, nie sú to nejaké preliačiny, ak si dám make-up, tak sa celá tvár zjednotí, ale ak si dám tvár proti svetlu v zrkadle, proste tá pokožka nie je ako detská prdelka :( je taká unavená po tých 13rokoch, asi tak 😉

jujko12345
3. mar 2013

@ali12377 ani neviem preco teraz mam na cele vrasky ...take ciary ...ked zmrastim celo a potom prestanem zosravaju mi tam take ciary ......segra povedala ze to je suchou kozou :D vyzeram uz na 60 kurnik a mam len 18 :D....ale ved kazdy aj modelky herci herecky aj mlady maju nejake nerovnosti ...kazdy ma nieco na tvary aj kaed male ale maa

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 budem musieť podstúpiť nejaké procedúre, pre obnovenie vrchnej vrstvy kože, asi skúsim ten dermaroller, ten sa pozdáva najviac

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 jaj tie vrásky z toho si nič nerob, ono je teraz tá koža taká bez vody a je aj suchá, takže to je preto, po liečbe sa ti úplne zmení aj štruktúra pleti, tie vrásky ti zmiznú, o to si starosti nerob 😎

jujko12345
3. mar 2013

@ali12377 a neskusala si teraz popri liecbe nejaky krem na vyhladenie ...napr krem s vysokym obsahom kolagenu ??? byy som to chcel vyskusat kedze teraz nic ine sa neda

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 veru neskúšala, bojim sa experimentovať počas roacc. 😉

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 na tie krémy s kolagenom som veľa chvály nepočula..čo som čítala pár diskusii, tak moc s tým spokojní neboli..

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 a ty máš nejaké jazvy, že chceš vyskúšať kolagén?

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 ked máš jeden fľak, je to ok..ale ked ich máš, tak ako ja, aj 6 vedľa seba, tak to vyzerá mega zle..môjmu bratovi krásne blednu flaky a to nič nepoužíva..tak snáď 🙂

kathulka
3. mar 2013

@ali12377 ten dermaroller vyzerá fajn, začala som čítať niečo o tom..a vyzerá, že to pomáha..na ten sa aj ja chystám v ďalekej budúcnosti 🙂