Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kdy
11. mar 2013

tak jsem si říkal, jestli by natoho boláka nepomohla zinková mast? co myslíte, rozčiluje mě,že se sním nic neděje, rejpat do toho moc nechci, není jak ostatní s bílou hlavičkou .....
to bude flek 😠

liadecastelo
11. mar 2013

@kdy vyrazky sa mi uz takmer netvoria, ale je tazke to zhodnotit, pretoze ta koza je zacervenana na iestach, kde mam aknozne cysty... uvidim, co povie kozna, ked k nej nabuduce pojdem.

kdy
11. mar 2013

co je to aknozna cysta? no myslím, že bys měla vybrat tu vyšší dávku........... jistoa je jistota, když to ještě není na jedniču

scajus
11. mar 2013

@kdy ak to je taky vodovy j**ak, tak ti zinkova mast asi nepomoze.. teda ja som mala len take vodobe v poslednom case a zink. mast mi nepomohla vobec 😒 ale tak skus no.. 🙂

jujko12345
11. mar 2013

pre vsetkych mraštitelov čela :D mnoho ludi na forach sa stazovalo na vrasky na cele hlavne...co poznam dvaja kamosi to uzivali a tiez ich maju a jeden vyrazne...mne sa tiez zacali vyhadzovat ....ja som toho nazoru ze roaccutane sposobuje vrasky a ciary a clovek akokeby zostarne ked to berie .....http://www.acne.org/messageboard/topic/121498-d... ........jeden na tomto fore tiez pisal volal sa GENEO asi 25 sprava taka hrozne dlha https://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskusi... aj tak radsej vrasky na čele ako ..vyrazkovy ksicht ...ak ked sice mam len 20 rokov ...ale aj tak o 5 rokov by som prirodzene starol tak ci tak :D.....ale je to asi u kazdeho inak ....ale je to asi najviac tym mrastenim čela kto ho mrasti casto tak sa mu to moze stat 🙂

kdy
11. mar 2013

@scajus není to vodový, je tokový ten jebák, co když už začne vyhnisávat, tak t leze z několika porů.

kdy
11. mar 2013

@jujko12345 to chce dlouhou ofinu a je po problemu 😉

jujko12345
11. mar 2013

@kdy no to by cchcelo ale uz to nenosim mi to vadilo ....ale vrasky na cele ma vela chalanov aj kamosov v mojom veku 20 rokov....mozno keby som neriesil roacc a akne....ani by som si to na sebe nevsimol keby som ich mal ...ale jedna je taka dlha skoro cez cele celo a jedna nad okom ma asi 5 cm....vidno ich iba pri silnom svetle a velmi zblizka ...inak z dialky nic neni vidno....niekde som cital ze 20 rokov sa u ludi objavuju uz prve vraasky ....tzv vraasky z lasky :D

kathulka
11. mar 2013

@liadecastelo fakt moc moc ďakujem, vôbec nekrvacam, takže som momentálne bez vedľajších účinkov, juchuchuuu 🙂 suché pery a suchsiu pleť nerátam, to je klasika, ktorá musí byť 🙂 len tie fľaky!! A Ty čo? V akom stave to máš? Si spokojná? Mesiac je už krátka doba, máš to fakt take dobré, že môžeš už vysadiť?

kathulka
11. mar 2013

@jujko12345 Tebe ja dojdem zobrať to zrkadlo, ale už ozaj 😀

jujko12345
11. mar 2013

@kathulka dneska som sa tam ani nedival :D ....este nech tie flaky vyblednu a vsetko to zmizme ....kurnik na ruke mi ten flak zmizol za 2 mesiace uplne bez stopy ...keby to tak rychlo slo na face :D

kathulka
11. mar 2013

@jujko12345 no na face to veru trvá 🙂 ja to neriesim, nemám žiadne vedľajšie príznaky, takže mi je hej teraz 😀 uvidim na ako dlho 🙂 aspoň pomaličky blednu?

nicci254
11. mar 2013

ahojte, ja som len chcela kratko prispiet, ze som 8 mesiacov po dobrati roa a myslim ze sa mi zhorsila plet. nemam vsak ziadne zapalene akne ani podkozne ani nic velke biele atd. len take male akoby pidi vyrazky sa mi sem tam urobia ktore ani nevytlacam lebo ani nie su biele ani bolave ani podkozne. ja len ze sa cudujem, lebo pocas brania roa som nemala absolutne nic

sypac077
11. mar 2013

@jujko12345 to bude roaccutanom, že to tak pomaly bledne

liadecastelo
11. mar 2013

@nicci254 a chodis na cistenie?

liadecastelo
11. mar 2013

@kathulka tak ja som mala cysticke akne okolo ust, mala som take podkozne vrediky, ktore sa mi opakovane zapalovali a vyzeralo to otrasne. Teraz je to uz omnoho lepsie, cysty sa mi zapaluju minimalne - sem-tam nieco, resp. pocas menstruacie. Ale jasne, ze esteticky to velmi pekne nevyzera, pretoze na mieste tych cyst to mame cele take ruzove, proste klasicky problem s flakmi :D

liadecastelo
11. mar 2013

@kathulka to mas idealne, ked mas len suchu pokozku a pery, mna strasne stvu tie suche oci, rano si ich musim surovo rozlepovat :D
@kdy cysticke akne = to su take akoby podkozne vredy, ktore sa opakovane zapaluju, ja som mala tie cysty pri ustach sprava zlava, dost to bolo vidno aj s make-upom

kathulka
11. mar 2013

@liadecastelo kto tu nemá problém s tymi nešťastnými fľakmi 😀 kedy ides doktorke? Budeš chcieť ešte ďalej brať, či už máš akurát tak toho dosť?

sypac077
11. mar 2013

@nicci254 to su asi komedony...

nicci254
12. mar 2013

@sypac077 nie komedony to urcite nie su, tie poznam..

nicci254
12. mar 2013

@liadecastelo na cistenie som bola asi pred 2 mesiacmi a odvtedy som nebola a celkovo moc kozmetickam v tomto neverim, kolkokrat som prisla od cistenia, este sa mi len zhorsila plet. takze sa snazim skor pouzivam kvalitnu kozmetiku, peelingy a sem tam masky. ako nevravim ze mam zlu plet, len co si pamatam pocas brania roa som nemala ani fň.

liadecastelo
12. mar 2013

@nicci254 tak kod na cistenie v nemocnici, niektore kozne maju svoju sestricku, ktora robi cistenie, na tu nedam dopustit, pretoze som vyskusala mnoho kozmeticiek a ziadna nevie cistit plet. Popytaj sa v nemocnici...

@kathulka tak najradsej by som s tym uz sekla, ale ked povie, ze mam brat dalej, tak to prezijem. Akurat chcem ist koncom aprila do Pariza, tak asi budem musiet riesit klobuk alebo co, neviem ako sa s tym existuje v letnych mesiacoch... :( tu v Prahe slnko nehrozi, takze sa tym zaoberat nemusim :D a k doktorke idem asi za tyzden a pol 🙂 tak uvidime, dam vediet

kathulka
12. mar 2013

@liadecastelo no ja som bola u doktorky dnes, že či mi zvýši dávku..a že aj by zvýšila, ale Curacne nemá take dávkovanie, nech môžem mať 50 mg..že mi to môže zmeniť na Roaccutane alebo Aknenormin, ale že to mi určite neodporúča, že môžem byť rada, že nemám žiadne vedľajšie príznaky..keby mi to zmenila, mohlo by sa mi niečo prejaviť, sú tam iné pomocné látky, nemôžem vedieť ako na to zareagujem..takže prvý júnový tyzden doberiem dávku 120 mg/kg, ale chcem vybrať tých 150, tak budem potom asi pokračovať este..ale som teda veľmi zvedavá ako to bude s tým slnkom, neviem ako moc sa mu treba vyhýbať 🙂

kdy
12. mar 2013

@jujko12345 když o tom tak píšeš, taky mám jednu přes celé čelo, ale nikdy mi nevadila, a navíc mám dlouhou ofinu

kdy
12. mar 2013

@kathulka no já už na jednom foru četl, že někdo s roa u moře byl a v pohodě, asi se musíš natírat 5o tkou a zbytečně se slunci nevystavovat
Dokonce i blázni co lezou do solaria

kathulka
12. mar 2013

@kdy ja si myslím, že pokiaľ sa nebudem cielene opaľovať, tak by to malo byť v pohode..byť doma len preto, že svieti slnko, to sa mi zdá hlúposť, zas netreba z toho robiť takú drámu..ale možno sa mýlim, neviem 🙂

sypac077
12. mar 2013

@liadecastelo v Paríži v apríli nieje veľké teplo(teploty na urovni BA, niekedy nižšie), slnečno tam je podobne ako v Prahe, naviac v Paríži je tolko budov, takže o tienenie máš postarané

sypac077
12. mar 2013

@nicci254 inak nemožu to byt milie?

liadecastelo
12. mar 2013

@sypac077 ano, to je pravda, ale idem tam s mamkou, a ta bude neskutocne stresovat :D budem sa citit ako upirka 😎

liadecastelo
12. mar 2013

@kathulka ja berem prave aknenormin, takze tak. Ja uvidim, co na to povie doktorka a spytam sa jej aj na to slnko 🙂