Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
22. mar 2013

@pasteleria ten kožný lekár to mal poriadne pomýlené potom, práve po vysadení HAK sa akné vracia ešte v horšej forme,,,, po roacc. sa zvykne vraciať v miernejšej forme,,,, možno mal s predpísaním HAK lepšie profitovanie, viac peňazí do vrecka z farmaceutického priemyslu ;)

pasteleria
22. mar 2013

@ali12377
no ved to som nedopisala, ze akne sa mi aj zhorsilo, cely zivot mam s tym problem, ale tusim kazdym pokusom to akne minimalizovat, sa mi to este zhorsilo. no skoda toho roacutane, ze mi ho vtedy nepredpisal-presne ako vravis, urcite mal z toho nejaky profit, ze predpisoval HA

ali12377
22. mar 2013

@pasteleria ja akné mám už 13 rokov, teraz po 6 mes. užívania sa mi pleť zlepšila o 90%, ešte mám síce drobné vyrážky na lícnych kostiach, ale ešte roaccutane beriem, dúfam, že mi zmiznú aj tie

pasteleria
22. mar 2013

@sypac077
diky za radu, tak vyskussam ten vitamin A a dam potom vediet

sypac077
22. mar 2013

@pasteleria ale nie tak rýchlo, zajtra ti popíšem do sukromnej správy všetko o tom 🙂

mars83
23. mar 2013

Ahojte vsetci. Ja beriem Acnenormin 3tyzdne a neziaduce ucinky su viditelne. Okrem suchych pier, mam oci ako zajac, cervene cievky, tak si ich kvapkam, ale je to dost bolestive, citim sa akoby som sedela pri pc cely den. Dalej som strasne unavena, mozem to porovnat s unavou v prvych mesiacoch tehotenstva :( Akne mam iba na chrbate, uz od svojich 13 rokov...takze 17rokov s akne nie je nic prijemne. Preto som sa rozhodla pre tieto lieky. Ma niekto z vas podobne prejavy neziaducich ucinkov ako ja? ( myslim samozrejme okrem suchych pier ) Je tu niekto z vas taky, komu sa akne nevratilo vobec po liecbe tymito liekmi? lebo doposial som sa vsade docitala ze po 2 alebo 3 rokoch sa to vratilo zas. Dakujem za odpoved

erika92
24. mar 2013

nicci254 dakujem pekne a nezhoršila sa ti kvalita vlasov?

nicci254
24. mar 2013

@erika92 nie praveze sa mi zlepsila tym, ze sa mi tolko nemastili a boli take nadychanejsie a objemnejsie, po vysadeni roa sa viac menej vratili do normalu

nicci254
24. mar 2013

@mars83 tak co som citala tak niekomu sa to vrati a niekomu nie.. ja som 8 mesiacov po, sem tam sa mi nieco vyhodi ale to len take neskodne male daco co sa absolutne neda porovnat s tym ake bolestive podkozne akne som mavala.. a ked sa mi to vrati tak pojdem do toho opat...

liadecastelo
24. mar 2013

@kathulka je to otrava, toho sa uz tazko zbavit... mne to drazdi voda, umyvanie riadu, pot, sauna, mraz, chlad, cistenie masa, varenie s korenim atd. :D ja na to pouzivam krem aflodern - ten je na predpis, ale osvedcil sa mi z lekarne aj krem Hydrogena, za tri ecka ;) ale je to individualne, skus, co Ta nebude stipat 🙂

liadecastelo
24. mar 2013

@mars83 problem s ocami mam aj ja. Skus v lekarni kupit gl na suche oci, je to dost drahe, ale rozhodne lepsie ako kvapky. Ja si musim pri davke 60 mg/den rano manualne rozlipat oci, tak zle to je :D

liadecastelo
24. mar 2013

@erika92 ja som tiez na aknenormine, farbim sa a mam aj melir a neoplesatela som, takze kludne do toho :D

jujko12345
24. mar 2013

cawte ....po niektorych vyrazkach najma na chrbte mi ostali take ako keby kopčeky male biele ....su to tie vyvysene jazvy ?? .a vyvysene jazvy su aj po vyrazkach ??

sofia_
25. mar 2013

mate niekto skusenost s vysadenim skorej? ja koncim piaty mesiac zostavaju mi este dva a doktorka mi povedala ze nemozem ist na operaciu v juni.. :( cize mam dve moznosti bud ho teraz vysadit alebo cakat pol roka po dobrati..zevraj idealne je pockat pol roka po dobrati..

kdy
25. mar 2013

@sofia_ asi záleží jak je akutní ta operace, myslím, že je škoda to vysadit dřív když už to bereš tak dlouho. Je větší riziko, že se ti to vrátí ............

kathulka
25. mar 2013

@liadecastelo praveze mi to samé od seba zmizlo do 1 dňa, takže možno to ani nebolo zapríčinené Roaccom,ktovie..takže zas som v pohode..ty ako? 🙂

kathulka
25. mar 2013

@erika92 ja mám take úžasné vlasy teraz ako nikdy predtým..zo začiatku,asi cca prvý mesiac som mala strašne veľa lupin,ale to zmizlo,ale teraz sú fakt super..vsetky tie zákazy, čo sa už rozšírili,sú ppodla mňa hlúposť,kľudne nafarbi 🙂

ali12377
25. mar 2013

@erika92 ahoooj, vitaj 🙂 ja si farbím každé tri týždne vlasy a nič 🙂 a ja sa pripájam, vlásky sú jednoducho super kvalita,, a hlavná vec keď si ich neumyjem dva týždne, tak ani to nie je vidno, možno kus len smrdia :D :D :D

sypac077
25. mar 2013

@sofia_ radšej to dober riadne ako keby potom máš lutovať, že si to skor vysadila.... 6 mesiacov je ideál

ali12377
25. mar 2013

@ali12377 a ľudia 174. deň roaccutane, fuu to je už poriadne dlho čo to užívam 🙂 ešte troškuuuuu musím vydržať, musíme vydržať 😉

mars83
25. mar 2013

@nicci254 Dakujem ti za odpoved, viem o com hovoris, ja som niekedy nemohla ani spavat ked boli vyrazky take velke a bolestive :(

mars83
25. mar 2013

@liadecastelo Dakujem ti za radu, joj tak to je neprijemne, nezavidim ti to. Skusim kupit ten gel, aj ked tu v UK neviem ci to zozeniem. Tu len vsetko vyrabaju, ale nic nepredavaju :D

mischellka05
25. mar 2013

wuááá pomóóóóc začínam vysychať...poraďte niečo...maryna je už na mňa prislabá 😀

labka999
26. mar 2013

Ahojte baby 🙂 zachvílu začnem 4. mesiac s Roaccutanom tak sa aj ja podelím o moje skúsenosti 😉 možno niektorej z vás pomôžu... je pravda že tento liek je dosť silný sám o sebe, ja ho dokonca užívam aj s HAK. Vedľajšie účinky sa u mňa prejavili len suchota- hlavne pery, únava, niekedy sa neviem sústrediť v škole a na učenie, čo mi moc nehrá do karát lebo maturujem :D ale musím povedať že liečba už účinkuje, mám 2 tablety denne (20mg a 10mg) a vidím výsledky, aj moje okolie už reagovalo 🙂 ak ho už užívate dlhšie a nezlepšuje sa to, skúste si u doktorky znížiť dávku, ja som to spravila a zlepšilo sa to 🙂 pomaly ďalej zájdeme 😉 Som ťažší prípad, skúšala som všetko môžné, zaoberala som sa tým skoro 4 roky, Roac bol posledná možnosť... ja len dúfam že nebudem mať vela jazvičiek, ak aj budem, slniečko a slaná voda spraví svoje, určite sa nechystám na chemický píling 😎 na suchú tvár vám poradím obyčajnú kalciovú masť- je geniálna!! natieram si tenkým filmom na noc celú tvár, a na pery si dám poriadnu vrstvu, aj 2 kg :D ráno som ako babatko 🙂 určite nedoporučujem vyrážky vytláčať, oni vylezú sami keď príde čas 😀 alebo sa zahoja.. ale keď si predsa len vytlačíte tak si chrastičku natrite kalciovou masťou, úrýchli to hojenie 🙂 nedoporučujem ani piť alkohol, na druhý deň mi bolo hodne špatne, viac ako inokedy 😀 na váhe mi nepribudlo, stále som taká istá, dokonca sa mi zlepšila kvalita vlasov 🙂 cítim sa ako vymenená a dúfam to bude pokračovať 🙂 nenatieram si tvár všelijakými gebuzinami, všetko to ide zvnútra, treba zmeniť životný štýl, stravu, papať vitamíny a hýbať sa 😉 držím palčeky!!!

err
26. mar 2013

Radím Vám dobre neberte to svinstvo. Asi pred 10 r mi to kožná predpísala. Pomohlo, ale tie vedľajšie účinky : Vypadali mi vlasy, v záhlaví sa mi začali tvoriť hrčky, v kútikoch úst mi ostali červené flaky, mám stále suchú sliznucu nosa. Teraz sa mi začali robiť kožné ekzémy po 10 r. Prednedávnom som navštívil ľudovú liečiteľku, ktorá mi povedala, že mám zničené sliznice a cievy z tohoto. Tak dúfam, že sa z toho dostanem .

sypac077
26. mar 2013

@err vlasy ti vypadli počas brania alebo po rokoch?
isotretinoin je svinstvo, to sa ťažko odbúrava z tela(je to umelo vytvorená látka, preto tie vedlajšie účinky po rokoch), preto by sa malo radšej akné liečiť obyčajným vitamínom A a nie isotretinoinom a celkovo zmenou životného štýla a stravy

natally777
26. mar 2013

Ahojte, rada by som sa podelila o svoju skusenost s Roaccutanom. Liek som dobrala priblizne pred 8mesiacmi asi po 8-mesacnom uzivani na odporucanie koznej. Velmi dlho som mala s akne problemy, trapilo ma uz od puberty, lekarky mi predpisovali rozne antibiotika, chodila som na kozmetiku, brala som aj antikoncepciu nejaky cas, dokonca som vela penazi vyhodila na laser, ale vyrazok som sa nezbavila. Nakoniec som navstivala inu koznu v BA, ktora mi ho predpisala. Zlakla som sa toho neskutocneho mnozstva vedlajsich ucinkov, ale po dlhom zvazovani som isla do toho.
Z tych vedlajsich ucinkov ma postihli velmi suche oci (ocne kvapky som nosila stale pri sebe), neskutocne sucha pokozka (na tvar odporucam Hydrabio pletovu vodu od Biodermy a tento problem mate vyrieseny 🙂 ), prehlbili sa mi bolesti chrbtice (ale to neviem naisto, ci som mala z lieku). Lekarka ma upozornovala hlavne na to, aby som sa vyhybala slnecnemu ziareniu- ak som v lete chodila po vonku, tak som sa vzdy predtym natrela 50-tkou. Rovnako by som si davala pozor na alkohol, pri tejto liecbe moze byt nebezpecny.
V konecnom dosledku mozem povedat, ze to boli vsetky vedlajsie ucinky, ktore ma postihli, tak som asi celkom dobre obisla. Tvar sa mi urcite zlepsila, pupaciky zmizli, sem-tam sa este nejaky vyhodi, ale nie je to nic vazne. Dufam, ze to tak aj ostane a akne sa mi znovu nevrati :-/ Co ma teraz trapi su flaky a jazvicky, ktore chcem zacat liecit (ak mate overeny krem, sem s nim 🙂 ). Jedine coho sa obavam je to, ci tento Roaccutane nebude mat niekedy vplyv na to, ak budem chciet otehotniet. Moja lekarka ma upozornila, ze po vysadeni zena 3roky nemoze rodit.
Na zaver nebudem nikoho nahovarat, ci ma alebo nema uzivat tento liek, kazdy si to musi sam zvazit, koniec-koncov aj tie velajsie ucinky su subjektivne, niekomu moze poskodit viac, niekomu menej, niekomu vobec. Ak by ste sa chceli nieco opytat, kludne odpoviem, mne tak isto pomohli pri rozhodovani Vase prispevky tu na fore 🙂

ali12377
26. mar 2013

@err ake hrcky, kde sa ti spravili? vypadali ti vlasy, nebral si nejaku velmi vysoku davku?

petkovamama
27. mar 2013

ahojte.natukala som si do vyhladavaca aknenormin a vyhodilo mi toto.ako citam tak sa tu riesia tiez kozne problemy,tak sa skusim poradit.moj 13 rocny syn zacal na odporucanie lekarky uzivat aknenormin,asi pred mesiacom.boli sme upozorneny,na slnko nesmie,koza sa vysusi,kontaktne cocky nesmie a deti nesmie mat,tada pocas liecby.ale on ma aj ine vedlajsie ucinky.bolia ho krize,ked si ide sadnut,tak sa podopiera ako ja v 9 mesiaci 😀 ,velmi mu schne koza,pery popraskane do krvy,zhorsil sa mu povodny uz prelieceny exem a najnovsie sa mu vysypali na rukach pluzgieriky,ktore nasledne praskli a vyschli.niekedy mam sneho pocit,ze sa rozpadne ☹ .lekarka nas ubezpecila,ze to je len prechodny stav a potom bude dobre.je pravda,ze tvar sa mu krasne cisti,ale inak katastrofa.ak ma niekto skusenost a tymto liekom,prosim poradte.a ci to vobec prejde,alebo to bude taketo pocas celej liecby.velmi pekne dakujem

petkovamama
27. mar 2013

@mars83 kukni o riadok vissie,akurat som otom pisala.