Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
27. mar 2013

@petkovamama ahoj. to co si popisala su vsetko vedlajsie ucinky lieku, niekomu sa prejavuju miernejsie a niekomu intenzivnejsie tieto stavy vedlajsich ucinkov.... ak su vedlajsie ucinky neznesitelne, tak sa zvykla znizit davka, aku davku berie tvoj syn? drzim psty, aby to cele dopadlo dobre

mischellka05
27. mar 2013

@petkovamama ahoj tak ja beriem aknenormin od stvrtka a uz v nedelu som mala suche pery a pokozku okolo ust, bolave kutiky, uz sa prejavila aj bolest zaludka, krizov, suche vlasy, bolave oko, suche oci, suche ruky, dokonca na rukach sa mi urobili take ako keby chrasty, bolest klbov a bolest v hrudniku :(

kdy
27. mar 2013

@petkovamama plyskýře zatím nemám, ale exém řeším každou chvíli, mám na to mast s kortikoidy, po tom rychle mizne..
Záda mě taky bolívají, suchost rtů mám taky........... řekl bych, že u mě se to někdy lepší , někdy horší, Myslím, že nejhorší je to na začátku léčby...........pak si tělo zvykne.
Já teda kontaktní čočky nosím, kapu si umělé slzy. Ale snáším celkem dobře.........naštěstí. Je to jak u koho. Určitě at vydrží, ta zlepšená plet za to stojí 🙂

kdy
27. mar 2013

@mischellka05 vydrž , je možný, že to po l4 dnech odezní
............zvykneš si 😉

mischellka05
27. mar 2013

@kdy ako všetko v pohode zvládam, najviac ma trápi tá bolesť oka, to ako keby som niečo mala v spodnom viečku a potom ešte tá bolesť na hrudníku ma znepokojuje...

petkovamama
27. mar 2013

@ali12377 berie 2 tabletky,jednu rano a druhu vecer.okrem toho musi aj fixit na exem a natierame kadejake maste.je to strasne.

sypac077
27. mar 2013

@petkovamama muži môžu mať deti aj počas brania roaccutanu pokiaľ viem, ženy sú natom horšie v tomto prípade,ale tak 13- ročného sa to ešte nemusí týkať minimálne 10 rokov 🙂
kosti ho môžu bolieť, po liečbe sa to vráti do normálu.. koža a pery mu schnú preto lebo isotretinoine znižuje hladinu DHT(tak ako vitamín A)
rozpadnúť sa nerozpadne, len treba dávať pozor na správnu hydratúciu kože a bude to bez problémov
všetko sa inak vráti do normálu, okrem akné, to by po liečbe malo byť minimálne o 90% slabšie, potom mu stačí stav udržovať zinkom (telo zinok postráda hlavne u dospievajúcich)

jujko12345
27. mar 2013

@err s tymi vlasmi to bolo ako ??? vypadavali pri liecbe ?? alebo po liecbe ?? ....neviem kolko mas rokov ...ale od 25 rokov zacinaju niektori muzi plesatiet ...moj bratranec ma cez 30 a uz skoro nema na hlave nic ...zacal v 26 .. a roacc neuzival .....kozny exem som mal aj ja ..aj vtedy ked som roacc neuzival ..staci ked je teraz mraaz ..trochu suchsiu kozu a je na svete exem....neviem ake hrcky sa ti vytvorili ?? cysty ??......neviem mozno si mal vysoku davku preto si tak dopadol ale treba vela pit pocas liecby aby si sa moc nevysusoval aj najma slezinu ....

jujko12345
27. mar 2013

@err a este nechapem ako ti mohla ludova liecitelka zistit ze mas znicene cievy a sliznice .... fajcis ??? llebo najma fajciari maju znicene ..zuzene cievy pokial viem

ali12377
27. mar 2013

@petkovamama kolko mg berie??? lebo su rozne tabletky s roznymi mg, ja beriem 40mg na 50kg, co je dost vysoka davka pre mna, ak by som mala neznesitelne vedlajsie ucinky, dala by sa znizit davka, ale zatial to nebolo potrebne.
ak sa velmi trapi tvoj syn, dala by sa znizit davka, ale pokial sa da mal by to vydrzat. a ozaj ten liek posobi aj na psychiku, davaj na neho vacsi pozor, tak mlady smutocne stavvy by mohol horsie zvladat, ale tento ucinok sa vobec nemusi prejavit

kdy
27. mar 2013

@mischellka05 být tebou zavolám dr a zeptám se , ta bolest na hrudi je divná

mischellka05
27. mar 2013

@kdy ale tú bolesť nemám stále....a neviem či to nie je aj z nervozity a stresu, lebo píšem bakalárku, nestíham a na štátnice sa desííííím :-/

petkovamama
27. mar 2013

@ali12377 berie 20mg 2x denne.po velkej noci ideme na kontrolu,tak potom uvidim ci povie kozna.zatial musime pockat.ono je to na pohlad dost odpudive,moze mat stoho aj komplex,hlavne v skole na tv.on je ale taka zvlastna povaha,nechce sa otom vobec rozpravat aj ked vidim,ze ho to stve.

petkovamama
28. mar 2013

@sypac077 chcela by som este vediet,aky je tam predpokladany cas liecby.alebo je to u kazdeho ine?lekarka povedala,ze dlhodobo,ale neako konkretne sa nevyjadrila.iba na supozornila,aby sme si neplanovyli letnu dovolenku k moru,lebo nemoze ist na slnko.

mischellka05
28. mar 2013

@petkovamama závisí to od veľkosti jeho dennej dávky a jeho hmotnosti....na jeden kilogram hmotnosti pripadá dávka 120mg...ak váži napr. 60kg x 120mg = 7200mg...ak berie 40mg denne....7200/40 = 180 dní, čo je 6 mesiacov...samozrejme, že veľkosť dennej dávky môže lekárka zmeniť, ale vo väčšine prípadov liečba trvá približne toho pol roka

sypac077
28. mar 2013

@petkovamama dovolenku určite nie, toto leto si moc neužije, ale dá sa to zvládnuť...
dená dávka by mala byť minimálne 0,5 mg na kg a celková doba liečby býva väčšinou minimálne tých 6 mesiacov, záleží od lekára a stavu pacienta

jujko12345
28. mar 2013

@petkovamama inak neviem ..niesom ziadny odbornik ...ale 13 rocny neviem ci by mali uzivat tento liek....mojmu kamaratovi to nechcela doktorka predpisat lebo nemal 18r ...mal 16 a zeby sa mu to mohlo vratit kedze ma len 16 rokov ....roaccutane sa predpisuje pre najtazsiu formu akne k sklonom jazveniu ...alebo ked uz nic nezabera po rokoch .....a kedze ma len 13 rokov v puberte bude este asi dlho ...tak ma velku pravdepodobnost ze po uzivani sa mu to moze vsetko vratit :/

jujko12345
28. mar 2013

@petkovamama ale samozrejme nemusii sa to vratit ....dufam sa mi to tiez nevrati este mam par dni pred sebou ...drzim palce 🙂) nech to ma este na zakladke za sebou a na strednej uz bude frajer 🙂

kdy
28. mar 2013

@mischellka05 tak ze stresu to může být určitě 🙂

kdy
28. mar 2013

@petkovamama není divný ,že se o tom nechce bavit. Prostě je to pro něj citlivé téma........ 😖 At to bere , i kdyby se to vrátilo , má velkou šanci , že už ne v takové míře a taky se ta léčba dá opakovat.

kdy
28. mar 2013

dnes jsem si byl pro poslední krabičku a za půl roku se mám ukázat.........
Ohledně slunce jsem se ptal a citlivost je větší 2-'3 měsíce po dobrání. Ale s opalovákem můžu i k moři.
Operace se mají odložit 6 měsíců

ali12377
28. mar 2013

@kdy ahoj, a ako už máš celkom hladkú pleť, vôbec nemáš vyrážky, ani také drobné? ja som tiež predvčerom bola na kontrole, mne lekár predlzil liečbu, teraz začínam 7mi mesiac, ;) a dúúfam, že tie drobné hnusáky mi zmiznú

jujko12345
28. mar 2013

@kdy a co ti dala doktorka na tie jazvicky vpaadle ?? si sa stazoval ze ich mas ...

nicci254
28. mar 2013

ja som sa chcela podelit len s takou malou pozitivnou skusenostou ( konkretne ja som 8 mesiacov po liecbe). Pred asi 3 dnami sa mi urobila taka vyrazka a vyzerala dost nebezpecne :D ale nechala som ju tak a na druhy den bola uplne zahojena, ani stopa po tom, ze tam nieco bolo 😨 bola som dost prekvapena, ale milo. myslim, ze plet po roa sa lieci sama o sebe lepsie, akoby sa vedela rychlejsie vysporiadat s nedostatkami, ale mozno to bola len nahoda, lebo taka vyrazka sa mi uz dlho dlho neurobila 🙂

ivkp1982
28. mar 2013

Caute, viem ze toto je tema o roaccutane je to asi posledna vec co sa predpisuje ked vsetko ostatne zlyha. ale chcela som sa vas opytat ci ste pred roaccutane skusali pouzivat benzoyl peroxid. ja som si myslela ze nic ine ako roaccutane uz mi nepomoze ale nakoniec benzoyl peroxid mi krasne vycistil plet a zabera mi uz par rockov. som rada ze som nemusela brat roacc. kvoli tym vedl. ucinkom.

sypac077
28. mar 2013

@ivkp1982 áno benzoyl peroxid účinkuje, ale radšej používaj(ak nepoužívaš) 2,5 %

sypac077
28. mar 2013

@ivkp1982 a roaccutane vobec nieje posledná možnosť, len doktori to tak pacientov tvrdia, ale v skutočnosti to je úplne, ale úplne inak

ali12377
28. mar 2013

@ivkp1982 ja som dlhu dobu si čistila pleť benzoyl peroxidom, vôbec mi nepomohol
@sypac077 ale to je pravda, obyčajný vitamín A vo vyšších dávkach brať som teda pred liečbou roacc. neskúšala

mischellka05
28. mar 2013

@kdy prosím ťa, čím si si hydratoval suchú pleť? lebo ja už mám aj na ruke ekzém a tvár nemám úplne suchú len mám problém udžať ju hydratovanú - ak vyschne hneď to viem podľa toho, že sa mi začne súpať pokožka okolo úst a nosa a potom ju mám takú nepríjemne napnutú...kúpila som si aj z lekárne to Hydrolotio, ale mám pocit, že je to ešte slabšie ako Maryna ☹ a to mám ešte za sebou len prvý týždeň liečby...

sypac077
29. mar 2013

@ali12377 čistila? čo pod pojmom čistila myslíš ? 🙂 BP sa má nanášať a nehať vstrebať, akú koncentráciu si používala?