Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

pepka26
11. apr 2013

Čaute baby. Ja berem Roaccutane 2,5 tyzdna mam ťažšiu formu akné a nič mi na to už nezaberalo tak som sa dala na túto liečbu.
Snáď mi to pomôže 🙂 a budem mať peknú pleť .
Zatiaľ som spozorovala tieto vedľajšie účinky; mam suchsiu pleť najviac na tvari a na rukách pravidelne si mastim, mam suché pery používam na to Labelo, spravili sa mi kutiky a oveľa viac mi vypadávajú vlasy a v noci slabšie uvidím tak si kvapkam umele slzy.
Samozrejme musim brat aj antikoncepcne tabletky.
Doktorka mi kazala aby som sa vyhla slnku.
Mňa najviac zaujíma ako dlho ste museli brat tento liek? Ďakujem

nicci254
12. apr 2013

@geneo tak to si asi stastlivec 😀 pochybujem ze toto by platilo pre kazdeho, ale bolo by to fakt super 🙂

ali12377
12. apr 2013

@geneo lebo ty si výnimočný človek :D,, ja to beriem už siedmy mesiac a ešte furt mám vyrážky na lícach, čo ma neskutočne ničí, lebo som myslela, že po roacc. to svinstvo z tváre mi komplet zmizne

nicci254
12. apr 2013

@ali12377 ali nezufaj, viem ako sa citis, ja som po liecbe roa a tiez nemam plet jak detska prdelka (ostali fliacky a male jazvicky) 🙂 dokonca sa mi sem tam nieco vyhodi nastastie su to len male neskode vyrazky nic zapalene a podkozne.. ono este aj po skonceni liecby roa posobi, takze sa ti to casom vycisti uplne podla mna 😉

scajus
12. apr 2013

ahojte ludia 🙂 dlhsi cas som tu nebola, mozno aj preto ze som uplne na dne.. zrejme aj z toho vy*** curacne/ roaccutane :( pisala som sem davno ze mam taku vodovu vyrazku a mam to uz teraz no teraz to bude 3 mesiac dakedy... neviem co to je uz tam neni ani voda ani hnis.. strasne to je akurat cervene, boli ma to, okolo toho mam flak obrovsky lebo som sa to pokusala tlacit.. len to vobec nejde.. a nikto mi nevie rady.. mala som uz antibiotika a antivirotika.. masticky kremiky.. neviem co mam robit, uz som uplne na odstrel.. no neberiem to uz mesiac a vobec sa to nezlepsuje.. mimochodom mam este 2 zvysne balicky curacne tak keby mal dakto zaujem, tak mu to poslem 🙂

kdy
12. apr 2013

@scajus to je mi líto, takže jsi vysadila curakne dřív ,........ Vydrž, určitě flek začne mízet...

kdy
12. apr 2013

@pepka26 ahoj, určitě se ti zlepší ) , 😉 počítej ,že budeš brát tak 6-8 měsíců

scajus
12. apr 2013

@kdy hej hej.. vysadila. keby to nahodou potrebujes mam 2 balenia :D. lenze flak ok len to druhe neni len flak, je to aj nejaka vyrazka alebo co .. ale nejde to vytlacit.. takze neviem fakt co to je.. hambim sa vobec dakam ist :/ a kedze ma to boli ani makeup si nedavam moc.. ja fakt uz neviem co robit..

sypac077
12. apr 2013

@scajus nieje to hypertrofická jazva? nieje to na dotyk tuhé to tkanivo?
niečo takéto http://dermnetnz.org/common/image.php?path=/der...

scajus
13. apr 2013

@sypac077 vyzera to podobne,len to je asi o 100% cervensie.ja uz neviem co robit :-/ som na pokraji šialenstva..

sypac077
13. apr 2013

@scajus červenšie to može byť, ak je to čerstvé(čerstvé je aj pol roka)... bola si s tým u dermatologa však? neskúšal to ohmatať? skús to ohmatať, ak je to tuhé, je to hypertrofická jazva, v tom prípade, zo začiatku treba robiť tlakovú masaž, najlepšie s bravčovou masťou, používa sa aj silíkonový gél, ale ten sa mi nezdal príliš účinný, skor silikonove platky, s tými by s to aj zakryla a zároveň liečila... potom 3 mesiace po dobratí roaccutanu, si kúp1,5mm dermaroller a roluj to miesto raz do týždňa, on rozbije to pokodené tkanivo+kúp si odstranovač bradavíc, ktorý obsahuje 17% kyselinu salyciovú s tým tiež urýchliš odstránenie toho tkaniva

silikonový plátok http://www.jazvy.sk/produkty-sk/produkty-bioder... napr. tento

sypac077
13. apr 2013

@scajus skús si to ohmatať, ak je to tuhšie ako okolitá koža, je to hypertrofická jazva

kdy
13. apr 2013

@scajus umím si představit jak ti je........ 😒 , co na to říká kožní?? snad by měla vědět co s tím?? Proč si vysadila předčasně curakne?
Já bejru 8 měsíc , takže poslední balení ... ...

kdy
13. apr 2013

@sypac077 odkud to vše víš???

sypac077
13. apr 2013

@kdy mám skúsenosť s týmto typom jaziev

sypac077
13. apr 2013

@kdy roaccutane občas spôsobí(ale to je veľká náhoda) aj hypertrofickú jazvu, vlastne preto sa musí čakať nejaké obdobie po roaccutane na invazívne zákroky

pepka26
13. apr 2013

@kdy Ďakujem ti za tvoju odpoveď 🙂

scajus
13. apr 2013

@sypac077 no tuhsie to je..ale co s tym? To budem mat dokonca zivota? Preboha 😲

sypac077
13. apr 2013

@scajus nie nebudeš 🙂 dá sa to ľahko odstrániť, aj keď na internete píšu, že len zmierniť... tá červenavosť je spôsobená prekrvením, klasický jav pri jazve, tá krv po určitej dobe, teda cievky sa stratia, čiže miesto splynie s okolitou kožou, ale kedže hypertrofická jazva má iné zloženie ako normálna koža, tak zvyčajne vadí okrem jej zafarbenia aj vyvýšenosť a jej štruktúra, žial poviem ti to na rovinu je to na 90% z roaccutanu, ale je to náhoda, málokto to dostane, vzniklo to vlastne kvúli tomu, že pri roaccutane sa koža hojí slimačím tempom...
a teraz k liečbe, tej jazvy sa nezbavíš zo dňa na den to v prvom rade
rob si tlakové masáže natom mieste tj. namasti si to miesto bravčovou masťou a pritlač ho koncom prstu(tlakom prstu) a vydž tak 30 sekúnd, potom 15 sekúnd uvoľni tlak prstu a opať 30 sekúnd tlač, takto 10x-15x 3x denne, tým urýchliš odbúranie tých cievok
ďalej sa používajú napr. silikonové plátky, hore som ti dal odkaz, oni robia ten tlak za teba neustále, naviac ten plátok ti to zakryje
toto sú veci, ktoré možeš robiť 3 mesiace po dobratí roaccutanu, potom si kúp dermaroller 1,5mm raz do týždna roluj to miesto a odstranovač bradavíc so 17% kyselinou salyciovou, s tou kyselinou to ide pomerne rýchlo dole, ona vlastne to tkanivo zniči/zpáli a pod tým budeš mať čerstvú rúzovu kožu, ktorá bude blednúť, ale nebude už bolestivá, proste normálna zdravá koža

sypac077
13. apr 2013

@scajus inak aké to máš veľké(mmxmm/cmxcm) a kde presne?

sypac077
13. apr 2013

@sypac077 takže sumár sumárom prvé tri mesiace od roaccutanu máš na výber buď tlakovú masaž 3 x denne iba s bravčovou masťou(nič iné nato nieje tak dobré) + dermatix si. gel na noc, prípadne ak budeš preč z domu(mimo domu predpokladám, že tlakovú masaž nebudeš robiť)
alebo silikonový plátok, ktorý budeš mať v kuse natom mieste určitu dobu

scajus
13. apr 2013

@sypac077 velke to nie je..len ta červenost mi skor vadi..a okolo toho mam flak taky ruzovy 1x1 cm cca.proste hruza..a laserom alebo tak sa to neda odstranit? Jaj a ten dermaroller aku znacku nevies?🙂

sypac077
13. apr 2013

@scajus dá sa to aj laserom aj tca peelingom, ale to isté docieliš aj s tým koncetrátom 17% kyseliny salyciovej na odstranovanie bradavíc, dermaroller si kúp s titánovými ihličkami, napr. http://www.goldlashes.sk/product/akcia-najnovsi...
ale prvé tri mesiace po roaccutane len masáže alebo plátky, to vyššie sú invázivne metody a to možeš až 3 mesiace po , tie silnejšie aj 6 mesiacov po

scajus
13. apr 2013

@sypac077 mam to na lici na spodku takze si tam furt davam vlasy 😀 a na druhom lici presne v strede tiez taky flak velky..asi semafor by som mohla robit ake to je cervene :-/ inak mas moj obdiv fakt sa vyznas dajak 🙂 ked ma to zachrani tak ta pozzyvam minimalne na kavu 😀 odkial si?

sypac077
13. apr 2013

@scajus flak nevadí, horšie je ak je to jazva, flak sa dá ešte lahšie odstrániť, pretože tam nemusíš riesiť to tvrdé tkanivo, ktoré vie byť niekedy nepríjemné, inak presne natom mieste, kde to popisuješ to majú ľudia často(spodok líca)
som z Púchova 🙂

sypac077
13. apr 2013

@scajus inak okrem lasera a peelingu sa to lieči ešte tuším IPL laserom(ten však skor nie, sú učinejšie) alebo inými "svetelnými" lasermi, ktoré ti tie cievky zničia, ale tiež sa tam tuším musí čakať 3 mesiace minimálne

scajus
13. apr 2013

Dakujem 🙂 tak budem robit tie masaze..hadam to pomoze..a pri to pdermarolleri to si mam dat tu kyselinu a potom ako dlho to miesto rollovat? Fuha puchov to poriadne neviem ani kde je 😀 ale ked mi pomoze toto tak ta dojdem navstivit 😀

scajus
13. apr 2013

@sypac077 inak tie masaze nepomozu aj na ten flak? Ci to by som zas vela chcela ? 😀 a nieco take ze uprava stravy to s tym nema nic? Inak teraz som si urobila tu tlak.masaz a je to este cervensie 😀 uz som si myslela ze cervensie to byt nemoze ale predsa moze 😀

sypac077
13. apr 2013

@scajus no s tou kyselinou som to tak nemyslel, že ju budeš rolovať 🙂 tu kyselinu nanesieš nato miesto, určitu chvilu počkas a potom opláchneš vodou, potom o pár dní sa ti to mieste zlupne a jazva zmenší až sa úplne stratí, ale zatiaľ sa zameraj na tlakové masáže, potom mi napíš do súkromnej správy ja toto fórum budem sledovať ,takže ti potom napíšem konkrétnejšie ako to používať
Púchov je mesto, kde sa bude vyrábať najviac pneumatík v Európe alebo v strednej nie som si istý(má tu pobočku Continental, kedysi Matador) 🙂 nachádza sa v Trenčianskom kraji, cca 35 km od Trenčína severne( Považie) 🙂

sypac077
13. apr 2013

@scajus áno po tej masáži to červenšie bude, hlavne prvé dni, treba to robiť s trpezlivosťou
tlakové masáže na flak žial nepomožu, dermaroller napr. na flaky vraj pomáha, ale ten flak bude časom blednuť, teraz s ním žial okrem natierania nemožeš nič výrazne robiť až 3 mesiace po