Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
13. apr 2013

@scajus na ten flak možeš skúsiť sodermix, stojí to cca 20 euro, používa sa aj na jazvy

scajus
13. apr 2013

Respekt 🙂 fakt dik uz som chcela skocit z mosta rovno do dunaja špinaveho lebo som nemala uz ziadnu nadej.. Jaj dobre dakujem za rady.a v tren.kraji takze uz viem asi 🙂 a tie platky to je ako leukoplast alebo tak nejak to vyzera?

scajus
13. apr 2013

@sypac077 skusim ten sodermix. Da sa to kupit aj v lekarni normalne?.a je jedno kolko to stoji. peniaze to je a najnepodstatnejsia uloha v tomto pripade.dala by som aj tisice ak to ma pomoct 😀

sypac077
13. apr 2013

@scajus ver mi nádej vždy existuje, len treba trpezlivosť 🙂 tie plátky, no s nimi osobne skúsenosť nemám http://www.jazvy.sk/produkty-sk/produkty-bioder... na obrázku to možeš vidieť 🙂 velkosť si nastrihneš podla potreby, na tu jazvu je to spolu s tlakovou masážou naj neinvazívne riešenie, potom poprípade si to odstrániš s tou kyselinou a bude po probléme

sypac077
13. apr 2013

@scajus ten sodermix kúpiš na nete http://www.mojalekaren.sk/sodermix-krem-30ml/ s poštovným to víde cca 20 euro, ale to skôr na ten flak, ale tak možeš skusiť aj na tu jazvu, ale častejšie sa používa ten tlak, buď ručne pomocou tých masáži alebo silikonom

scajus
13. apr 2013

@sypac077 dakujeem 🙂 idem teda skusat no.dam vediet ako sa to vyvija 🙂

sypac077
13. apr 2013

@scajus ok 🙂

scajus
13. apr 2013

@sypac077 este jedna otazka :D uz fakt posledna.. idem si kupit ten dermaroller a ktomu co ake tie ampulky ci co to je si mam kupit?

sypac077
13. apr 2013

@scajus žiadne ampulky si nekupuj,zbytočnosť... stači, keď si to po použití potreš s aloe vera gelom, ten má vnútri tolko vitamínov, že ich nenahradi žiadna ampulka 🙂

sypac077
13. apr 2013

@scajus ale ten dermaroller sa tiež nemože hneď použiť po roaccutane, kedy si ho dobrala a kolko si vybrala mg?

scajus
13. apr 2013

@sypac077 nebudem to hned pouzivat neboj :D mesiac a daco to neuzivam.. vybrala som tak 120 mg.. mala som aj viac ale uz som nemala nervy.. bolo mi strasne zle..

sypac077
13. apr 2013

@scajus tak to je celkom slušná dávka, myslel som, že to bude o hodne menej.... teoreticky začiatkom júla môžeš začať používať ten roztok na tú jazvu, to už bude bezpečná doba, dermaroller aj o mesiac skôr

jarmilka2410
13. apr 2013

ahojte, chcela by som sa len spýtat ci je potrebne pri roaccutane uzivat aj antikoncepciu alebo staci len kondom ked si bude partner davat pozor ??

scajus
13. apr 2013

@sypac077 a keby ze idem koncom juna na laser to by sa dalo? potrebujem byt v polke jula v pohode :D idem prec totizto..

sypac077
13. apr 2013

@scajus no neviem, laser sa neodporúča na leto, kvoli hyperpigmentácii, ale je to v podstate malá plocha(ak máme na mysli iba tú jazvu), takže možno by sa dalo
lenže musíš s tým počítať, že to miesto bude určitú dobu ružové, može byť ružové aj pol roka, takže by si ho tak či tak musela min. prekryť , ak by ti to prekážalo

scajus
13. apr 2013

@sypac077 pojdem sa popytat.. ved opalovat sa nechcem toto leto takcitak, jednak nebudem mat cas moc.. skor budem tam kde budem zit nocnym zivotom, a jednak sa nechcem opalovat lebo som bleda, spalim sa vzdy atď :D

sypac077
13. apr 2013

@scajus tam nejde ani o opalovanie, stačí aby dlhšie nato miesto svietilo slnko a máš problém, aj keď poctivím natieraním 50+ UV faktora by to malo byť v poho, prípadne, keby ideš na slnko, mohla by si to prelepiť niečim

sypac077
13. apr 2013

@scajus lekár ti povie tak či tak, že prvé 3 mesiace sa používa silikon až potom sa to rieší takto, takže minimálne do toho konca júla sa o to staraj tak ako som ti to vyššie popísal 🙂 inak čo pozerám tak celkom dobré výsledky má ten sodermix na tieto jazvy

scajus
13. apr 2013

@sypac077 tak ten sodermix alebo dermatix?:D i´m confused.. ci obidve? :P

sypac077
13. apr 2013

@scajus len jedno :D neviem dermatix je drahý, osobne som jeho výsledkom bol zklamaný, takže ja byť tebou tak asi zvolím radšej sodermix, ono je to v podstate jedno, ten sodermix však narozdiel od dermatixu ešte potláča zápal(prekrvenie)

scajus
13. apr 2013

@sypac077 ty si taky sčitany :D ja to nechapem 😲 dakujem .. kupim si to zarucene.. najlepsie je ze doktorka mi predpisuje antibiotika chujoviny a ja som tusila ze to neni vyrazka.. to by uz za tak dlho zmizlo aj same.. a vytlacit to neslo.. ale proste ona v pohode.. aaach to zdravotnictvo..

scajus
13. apr 2013

@sypac077 a ten sodermix to si mozem dat aj pod make-up alebo nie radsej?:D

sypac077
13. apr 2013

@scajus možeš aj pod make up, ale píšu až po úplnom vstrebaní, natiera sa to 2 krat za den , na noc a ráno

sypac077
13. apr 2013

@scajus ona ti to ani neohmatala?? a to je kožiarka alebo obvodná?

scajus
13. apr 2013

@sypac077 hmatali.bola sm s tym dokonca na koz.pohotovosti lebo moja kozna nerobila a ja som isla na sviatky prec a chcela som uz konecne po 100navstevach loznych zistit co to je.kazdy len antibiotika predpisuje :@ uz nechcem v zivote vidiet lieky! Idem v pon.este za mojou.lebo som objednana tak som zvedava co mi povie..odbornici na slovo vzati vsetci ach :-/

sypac077
13. apr 2013

@scajus nj lekári sú tiež len pacienti 😀

scajus
13. apr 2013

@sypac077 riadni ale!! Byt v amerike uz som milionar za to ze ma asi 5 lekari nevedeli urcit diagnozu 😀

sypac077
13. apr 2013

@scajus tak je to možné 🙂 ,ale na 100% ti to nemožem potvrdiť, že je to hypertroficá jazva, ale všetky príznaky nanu sedia, tj. červanavosť, tuhosť a vyvýšenosť, takže vyrážka to určite nieje, ono inak nie si jediný prípad, ktorý dostal z akné na tomto mieste túto jazvu, ak to máš niekde na tomto mieste http://dermnetnz.org/common/image.php?path=/acn...

scajus
13. apr 2013

@sypac077 podla mna mas pravdu,lebo na licach mam este par takych jazviciek vystupenych,len tie nie su cervene takze su vidno len uplne zblizka,na dotyk je to identicke s touto.a ano mam to na takom mieste trosku viac k ustam ale je to zhruba tam..

sypac077
13. apr 2013

@scajus takéto jazvy inak bývajú hlavne po očkovaní napr. na ramene