Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
23. apr 2013

@kdy možno si sa začal potiť, teraz cez také horučavy to nieje nezvyčajné, kúp si klobuk, prípadne skús tú tvar udržiavať čo najviac v tieni

kdy
23. apr 2013

@sypac077 mám rakytníkový olej, ale bojím se abych nebyl moc mastný a nedělalo se mi zase akne....... 😒

kdy
23. apr 2013

@sypac077 pocením to nebude, bylo to ráno a zrovna jsem vystoupil z auta........takže žádná námaha ani teplo 😒

jujko12345
23. apr 2013

ten single needling je na to ako stvoreny nie ??

jujko12345
23. apr 2013

@sypac077 ten single needling je na to ako stvoreny nie ??

sypac077
23. apr 2013

@jujko12345 v podstate áno, ale tie milie sa daú prepichnut aj špendlikom

sypac077
23. apr 2013

@kdy možno si si ho dal moc veľa, toho opalovacieho UV kremu
rakytnikový je napr. proti demodexu, ktorý sposobuje akné, čítal som, že to upchávanie pórov je v skutočnosti úplne inak ako nám tvrdia doktory, vraj len tie oleje zabijú toho parazita a vlastne mrtve tela demodexa zapchajú por, nie oleje, naviac rakytnikovy olej netvrdne, takže ani logicky nemože zapchať por

jujko12345
23. apr 2013

@sypac077 doma to radsej skusat nebudem este si nejaku infekciu tam rozniesiem ..necham tomu cas mozno mi to zmizne pomocou toho kolagenu a ked nie tak za pol roka cosi s tym spravim ..alebo kedze to mam na krku tak si tam necham male fuzy a strati sa to ....

liadecastelo
23. apr 2013

@mischellka05 budes mat len viac zacervenane okolie obocia ako inokedy, ale preto mame predsa mak-up. Lepsie ako ist jak Breznev :D

sypac077
23. apr 2013

@jujko12345 jaj tak na krku to je v pohode 🙂

martinasuttova
23. apr 2013

@sypac077 kokosovy som este neskusala. ten rakytnikovy a borakovy my odporucila doktorka ked my ziaden krem nepomahal na suchu pokozku. Mandlovy my pomaha aj po holeni na nohy nesvrbia ma tak. doktorka hovorila aj ze tie flaky zmyznu aj same ze mam super ze sa mi nerobia jazvy.

sypac077
23. apr 2013

@martinasuttova flaky zmiznu to je pravda, ale niekedy to trvá veľmi dlho, preto treba tej koži pomocť, ale to rieš až po liečbe, teraz len natieraj panenskými olejmi

pasteleria
23. apr 2013

@scajus
najskor umyjem v horucej vode, potom nastriekam dezinfekciu a potom znovu to iste (umyjem a nastriekam), ale potom uz necham dezinfekciu vysusit. a potom rolujem. po pouziti umyjem v horucej vode, nastriekam a odlozim do puzdra.

scajus
23. apr 2013

@pasteleria dakujem za radu 🙂 uz to chcem vyskusat,co to je za zazrak 😉

pasteleria
24. apr 2013

@sypac077
chcela by som sa ta opytat, ci nevies, co vsetko mi moze predpisat doktorka, cize co vyjde lacnejsie. myslim tym vitaminy, kremy, atd. na akne. okrem toho roacuttanu samozrejme....

pasteleria
24. apr 2013

@sypac077
a moze dermaroller pomoct aj na take vyrastky na krku? alebo nieco ine? napr. wartner, alebo tak?

sypac077
24. apr 2013

@pasteleria vitamíny sú volnopredajne, Ťažko povedať, ak by aj predpísala, či by niečo hradila poisťovna, skor nie

sypac077
24. apr 2013

@pasteleria výrastky, neviem presne čo pod tým myslíš, no wartner by mohol pomocť, prípadne niečo iné, čo sa používa na bradavice s obsahom 17% kyseliny salyciovej

janea234
24. apr 2013

Ahojte, som v 18tt a mam problémy s vyrážkami na chrbte 😖 . Dnes som bola u kožnej a predpísala mi gel Eclaran 5. Ževraj by mi to nemalo v tehotenstve vadiť, ale predsa mi to nedá.. Neublíži to nejako babu? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti? 😕

elvo5
24. apr 2013

Čavte chcel by som sa opýtať na chemický peeling ? pomôže to ? a má niekto s tým skúsenosti a ak má tak aké ? 🙂

nicci254
24. apr 2013

som necely rok po skonceni liecby a dneska rano som za zobudila a taky som som dostala! na pravom lici som sa vyhadzala na jednom mieste.. neviem ci som daco pojedla alebo sa mi vracia akne 😖 tak dufam ze nie lebo ma drbne... vyrazky nie su biele ani bolave ale je to akne naisto.. to je fakt v p***i toto!

nicci254
24. apr 2013

tie vyrazky vyzeraju ako pupence! no hroza!

liadecastelo
24. apr 2013

anketa: kolko litrov vody pijete denne? pijete viac pri retinoidoch? ja vypijem asi 4 litre denne

liadecastelo
24. apr 2013

@nicci254 to bude z jedla urcite, hlavne klud 🙂 nejedla si nic nove, co nezvyknes v poslednych dnoch?

nicci254
24. apr 2013

rozmyslam ale v poslednom case som jedla len zeleninu tak mozno nieco z toho ... alebo nieco co si neviem spomenut ale to som sa zobudila dnes rano a vyhadzane cele .. tak dufam ze to prejde uz nechcem brat roaccutane :D

nicci254
24. apr 2013

@liadecastelo mozno je to aj zo stresu teraz som odovzdavala diplomovku a mozno sa to prejavilo takto ktovie

sypac077
24. apr 2013

@nicci254 stres je zabijak, takže najskor z toho... nemožeš však zabudať, že občas sa niečo može vyhodiť, preto je dobré na udržiavanie Vitamin A a zinok

sypac077
24. apr 2013

@liadecastelo to je dobré, že toko piješ, ja bežne vypijem aj 5 litrov denne, tým si len prečistíš telo, samozrejme pokiaľ máme na mysli čistú vodu 🙂

sypac077
24. apr 2013

@janea234 Ťažko povedať, vyslovene to zakázane v odbornej literatúre nieje, vždy sa radí takýto problém diskutovať s lekárom, no kedže ti to predpísala lekárka, tak by to nemal byť problém ani v tehotenstve... nieje to ATB, je to v podstate exofilant, no je pomerne silný, eclaren by ti mohol spáliť kožu(ona sa neskor zošupe), ak ho aj začneš používaŤ, tak sa potom natieraj nejakým bio olejom, kedže si tehotná, najlepšie kokosovým, pretože ten sa može aj jesŤ, čiže bábetku tým neublížiš

sypac077
24. apr 2013

@elvo5 chemický peeling sa počas roaccutanu nesmie až cca 3-6 mesiacov po(záleží od koncetrácie).. peeling pomáha, ale nieje to také jednoduché, naviac z peelingov snáď len TCA, ten je účinný napr. na jazvičky, či flaky, dá sa robiť aj doma, ale to nikomu výslovne neodporúčam a hlavne, ak by si sa k tomu rozhodol tak doma sa vždy začína s 15%, na acne.org to robia ľudia, hlavne kvoli financiam, kedže v USA sú tieto služby mnohokrát aj 10 násobne drahšie ako u nás