Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
3. máj 2013

@lambrett dá sa aj 3x... avšak vrátilo sa ti to v povodnej forme alebo v lahšej??

lambrett
4. máj 2013

@sypac077 no zatial v lahsej, len neviem ci je to len teraz nejake blbe obdobie alebo ci sa pomaly vraciam k povodnemu zlemu stavu :(

sypac077
4. máj 2013

@lambrett ja sa pýtam len preto, či to má zmysel isť 3x do liečby, ak sa to stále vracia do povodnej formy, ak do lahšej tak je možné, že ďalšia kúra by to ešte vylepšila..
kolko si denne brala? a kolko si celkovo vybrala?

nicci254
5. máj 2013

@lambrett skus nejake vitaminy, ja beriem teraz vitamin A plus minuly tyzden som sa cela vyhadzala a natierala som sa zinkovou mastou a vsetko sa mi zahojilo, a to som chcela utekat ku koznej a prosikat ju o druhu kuru roaccuatnom 🙂 skus najprv takto sama to vyriesit a ak by sa nehojilo tak potom mozno ten roa ako posledna moznost

sypac077
5. máj 2013

@lambrett je kopu doplnkov, ktoré sú rovnako účinné ako roaccutane, naviac bez takých vedlajších účinkov

sypac077
5. máj 2013

@nicci254 kolko berieš toho A vitamínu? kombinuješ to s niečím?(Zinok,D?

ali12377
5. máj 2013

@lambrett ahoj, mňa by zaujímala informácia vzhľadom k tomu, že si to už druhý krát brala a zakaždým sa ti to vrátilo,,,,,,,,,,,,teda som zvedavá na to, že akú dennú dávku si brala (vzhľadom k tvojej váhe) a koľko mesiacov si to brala??? 😉

ali12377
5. máj 2013

@nicci254 ahoj, ktorú zinkovú masť si si kúpila? a ten vitamín A máš skadiaľ, kde si si ho pozháňala?

ali12377
5. máj 2013

@nicci254 ozaj to mydlo s rakytníkom som si objednala aj ja, ale mi volali, že mi ho môžu poslať až o dva týždne, lebo ho nemajú na sklade,, tebe už to mydlo prišlo? 😉

nicci254
5. máj 2013

@sypac077 beriem cca 20000 IU toho Acka, planujem si kupit v kombinacii s Dckom alebo zinkom..

nicci254
5. máj 2013

@ali12377 obycajnu zinkovu mast z lekarne stala okolo 2 eur.. vitamin A som si zatial kupovala len z lekarne

nicci254
5. máj 2013

@ali12377 a nie neprislo pisali mi tiez ze ho budu mat na sklade az 10.5 😔

lambrett
5. máj 2013

ja si tie davky vobec nepametam, brala som ho prvykrat asi pol roka a potom od maja do decembra, pred silvestrom som to vysadila. ale davky neviem ozaj .....

ali12377
5. máj 2013

@lambrett počas jednej liečebnej kúry by si mala vybrať 150mg/kg, ak si vybrala menej je veľká pravdepodobnosť relapsu (čo však nemusí byť pravidlom), ale práve toto môže byť jedna z príčin návratu akné

jujko12345
6. máj 2013

@ali12377 podla mna staci 120 mg/kg mne to povedala kozna ...lebo vyssie davky sa davaju na velmi tazke akne ktore tazko mizne ...a vysoke davky su casto toxicke a nicia telo a tie vedlajsie ucinky sa znasobia.....akne sa ti moze vratit aj ked vyberies 200mg/kg ...ako tu jeden pisal uzival to 40 dni a bol vyzdraveny...

nicci254
6. máj 2013

@sypac077 asi som sa uz pytala, ale nevies co je lepsie brat Acko s Dckom alebo Acko so zinkom alebo mozem brat aj vsetko dokopy?

sypac077
6. máj 2013

@nicci254 možeš všetko, ale nemusíš dokopy, napr. na obed A-čko a na večeru D vitamín alebo ako ti to pasuje, doležite to je užívať s jedlom

nicci254
6. máj 2013

@sypac077 hej ale su aj kombinacie ze A+D a tam si velmi nevyberiem asi :D skor som mala namysli ci napr. mozem to A+D rano a vecer zinok

auriane
6. máj 2013

Ja som brala Roaccutane pred 3 a pol rokom a stále ani pupáčik, len výnimočne. Mať možnosť rozhodnúť sa znova, určite idem do toho! Je úžasný pocit vstávať s čistou pleťou, nie to, čo som mala celé roky predtým (aj na chrbte). Bolo to veľké trápenie. Takže určite do toho choďte! Ja som nahovorila aj kamarátku a po x rokoch má konečne pleť ako bábatko.

sypac077
6. máj 2013

@nicci254 môžeš 🙂

kathulka
7. máj 2013

Viem, že sa to tu riešilo už milionkrat, ale aj tak..po akej dobe po dobratí môžem na slnko? Na konci júna vyberiem 120 mg/kg a na konci augusta chcem ísť k moru. Váš názor? 🙂

sypac077
7. máj 2013

@kathulka budeš končiť v júni? tak v tom prípade v auguste by sa dalo, ale aj tak sa tam musíš chrániť, to sama pocítiš ako znášaš to slnko, ak to bude neznesiteľné, tak sa neopaluj

martinasuttova
7. máj 2013

Ahojte potrebovala by som poradiť krem na leto nejaky lahky co sa dobre vstrebe a pri vyšších teplotach by som nemala pocit mastnoty na tvari z toho kremu. Este beriem tabletky ale uz nemam vyrazky a do konca juna by som mala skoncit, tedat dufam beriem to od 1.12.v davke 40mg. Vecer si tvar natieram olejom tak cez den by som chcela nieco lahsie. Nemate niekto nejaku skusenost s nejakym dobrym kremom. A samozrejme pouzivam aj opalovaci krem, len to by bolo asimalo keb by som si davala na tvar len opalovaci.

kdy
8. máj 2013

@martinasuttova ty sidáváš pod opalovací krém ještě normální krém??? já teda jen opalovací nebo normální

martinasuttova
8. máj 2013

@kdy Zatial som si davala olej pod opalovaci krem a bolo to v poho len to bolo okolo 15 a menej stupnov vonku. Skusim to aj zajtra, ze si dam len opalovaci krem. Nemal si potom suchu tvar ?

nicci254
8. máj 2013

@martinasuttova skus biodermu photoderm fluid

kdy
8. máj 2013

@martinasuttova já ne, mně se obličej moc po roa nevysušoval, ani jsem ho před roa neměl nijak zvlášt mastný, každý to má jinak 🙂

lenkalenk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska42
11. máj 2013

Ahojte chcela by som sa podeliť o moju skusenost s týmto liekom. Hned ako som začala chodiť na strednú školu moja krasna plet sa premenila na niečo strašné, hanbila som sa a mala som vlastne nemala som žiadne sebavedomie, 3 roky som chodila ku kožnej ktorá ma liečila všelijakými možnými spôsobmi od mastičiek vodičiek cez antibiotiká a tak, posledný rok čo som k nej chodila som ju zúfalo prosila o roaccutane,ale vždy to odmietla. Ked sama videla že nič nepomáha tesne pre 18 mi predpísala a začala som s liečbou. Veľmi som sa tešila no vedela som že ma čaká dlhá cesta ešte. Ked som vychádzala s baleniami z lekárne cítila som sa skvelo, ale potom mi to došlo. úplna paranoja. že a čo tie vedlajšie učínky ? ved je to riadne svinstvo. 2 týždne mi tie lieky stali na stole lebo som sa bala ich začať uživať no po jednom otrasnom ráne a pohlade do zrkadla som sa naštvala a začala som. Liečila som sa 7 mesiacov. Čo sa týka vedlajších účinkov. prvé 2 týždne mi bolo velmi zle, stále na grcanie, bolela ma hlava, cele telo a tak mi museli znížiť dávku. potom to už bolo okej. niekedy po 3 mesiaci sa mi začali robiť lupiny a občas som mala suché pery, musela som viac piť vody a vždy mať pri sebe pomadu. inak bolo všetko v norme. neskôr asi o mesiac som začala mať neskutočne suchú a pleť a tak som to riešila rôžnymi kremámi ktore som pravidelne striedala. moja pleť ale bola stále velmi zlá. zlepšenie prišlo až v 5 mesiaci a to velké, najlepšie že si to všíma aj moje okolie a nie je pre mna momentálne lepši pocit ako ist na ulicu bez make upu a bez hanby. na krv som chodila každé 2 týždne neskôr iba raz do mesiaca. vždy všetko v norme chvalabohu 🙂 čo sa týka alkohol a roacutanne? pila som vždy aspon raz domesiaca lebo však nejaka oslava a tak 🙂 všetko dobre moja pečen je zdravučka. možno to bolo tym že som chodila každy tyžden na pivo a vraj pivo lieči pečen :D No posledné 2 mesiace liečby boli velmi zlé, bola som nedočkava kedy skončim ale zaroven som sa bala že ked prestanem akne as vráti, začali sa mi velmi sušiť kutiky ust až tak že sa mi puštala krv. ale to sa dalo riešiť nejakymi mastičkami z lekárne. no bola to asi ta najneprijemnejšia vec na celej liečbe plus mala som problemy s koncentráciou a sustredením ale to možno nebolo tým no to sa neda s určitostou potvrdiť ani vyvrátit. roacutanne je svinstvo ale určite by som do toho šla ešte raz. ale dúfam že nebudem musieť 🙂 chcem ešte povedať že čo sa týka teraz nie len mojej pleti ale celkovo cela moja pokožka je taka vláčnejšia krajšia žiarivejšia , vlasy tak ako sa zničili sa dva krat tak obnovili a su ešte krajšie aké som ich mala. verim že sa mi to už nevráti, a vám ostatným držim palce aby ste to zvládli a boli sme všetci krasní peknučkí a hlavne sebavedomí 🙂 go for it!

jojka120
12. máj 2013

ahojte, nechce sa mi citat moc stran dozadu, tak by som poprosila aby ste mi napisali, aký krem na tvar pouzivate, lebo dcere sa robi nieco take ako supiny, proste lupe sa jej pokozka, a este kolko askorutinu uzivate, aby vam netiekla moc krv z nosa, ona uziva jednu tabletu rano a jednu vecer, ale tento tyzden jej krv tecie ako z kohutika... diky