Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
12. máj 2013

@jojka120 možno by proti tomu krvácaniu nebolo zlé pridať do stravy Cečko a Rutín.... na kútiky jej kúp napr. hojivý zázrak od oriflame, kupiš na internete

sypac077
12. máj 2013

@jojka120 krém jej kúp nejaký hydratačný alebo jej kúp kokosový, jojobový olej na noc( nanášať na vlhku pleť), prípadne, ak je pleť moc suchá tak nejaký polomystný až mastný krem, napr. excipial, prípadne aj indulonu(modrú)

kdy
12. máj 2013

@miska42 a jak dlouho jsi po dobrání ? přeji ti at ti to vydrží už na vždy 🙂

kdy
12. máj 2013

Tak asi týden neberu roa a už mám na čele jeden menší pupínek, který se tváří , že s ním nic nehne. Zkoušel jsem zinkovou mast dělanou v lékárně a nic. A navíc mám po čele místy takovu krupičku, nikdy jsem to dřív neměl ☹ . Takže mám strach , že roa u mě nezabralo. Myslel jsem , že má účinkovat ještě dva měsíce........ kdo ví jak to bude pak 😒

kdy
12. máj 2013

ještě jsem se chtěl zeptat , vy jste psali,že máte zinkovou mast. TAky je taková drsná? trochu jak omítka mi to přijde.

pasteleria
12. máj 2013

@sypac077
ahoj, keby si mal cas, mohol by si prosim este raz vysvetlit ten rozdiel medzi betakarotenom a vitaminom A? nemozem to najst v tejto diskusie, ale viem, ze si to spominal... nemozem miesto vit. A objednat ten karoten? od jamiesonu je 10 000 iu, co je viac ako ten vit. A co teraz beriem. chcem si zacat objednavat (na tvoju radu 😉) z internetu. no a este sa chcem opytat co povies na zeleny jacmen a chlorellu a spirulinu, popripade royal jelly? vopred dik za odpoved.
inac moja plet je stale ok a som zavisla na vitaminoch, aj svojej malej som zacala davat B-komplex do cajiku a predtym som jej kupila Martankov, ale tych nechce ani vidiet....

ali12377
12. máj 2013

@kdy ahoj presne tá zinková masť, ktorú som si kúpila pred týždňom je taká drsná,,, a inak som už ju aj zahodila v zlosti, urobil mi na tvári poriadnu šarapatu, neviem prečo, možno mám nejakú alergiu na nejakú zložku,,, upchali sa mi póry urobilo sa mi viacej drobných vyrážok ako som mala na lícach, proste katastrofa, ale klip-klop po vysadení, po vyhodení toho krému 😎 sa to zlepšuje 🙂 tak to rozdýchvam,,,, no a ešte k tomu ten krém smrdel neskutočne

kdy
12. máj 2013

@ali12377 a měla jsi ho taky připravovaný v lékárně,? možná, že ty v tubách jsou jiné, píšou tam na zklidnění popraskané kůže. To co mám doma dát na rozpraskanou kůži to si neumím představit, hrozně vysušuje.......asi ho vyhodím taky
🙂

sypac077
12. máj 2013

@pasteleria beta karoten sa nie vždy premení na vitamín A, to znamená, že nie každý m tú schopnosť premeniť beta karoten na A vitamín, radšej si kúp vitamín A z oleju trešej pečene(Fish Liver Oil Vitamin A, Now Foods to aj u nás predáva)
pokiaľ sa berie Vitamín A súčasne s D vitamínom, nemyslím naraz, ale počas dňa, tak nehrozí toxicita, prípadne je obmedzená na čo najmenej
chlorella aj zelený jačmeň je dobrá vec, ale dcérke moc tie vitamíny ešte nedávaj, B komplex je v poriadku, ale ideálnejšie je pre dostávať vitamíny z potravy, pretože deti majú menej kíl a teda ich telo si "vyžaduje" menšiu hladinu vitamínov, hlavne tukorozpustných, preto by deti mali občas jedávať aj pečienku, kvoli Vitamínu A(samozrejme nie bábetka, myslím tie staršie cca 6 rokov) a samozrejme aspoň raz do týždna aj častejšie ryby a celkovo strava by mala byť bohatá, no nie nezdravá
Martankov jej nekupuj, sa jej ani nedivím, že ich nechce 😀

ali12377
12. máj 2013

@kdy https://liecik.hnonline.sk/herbacos-zinkova-mas...
presne túto som mala, ale ona mi prišla len ako drsná keď som ju vytlačila z tuby, bola taká dosť hustá tá masť možno aj preto, ale potom ako som si to nanášala, nezdalo sa mi, že či by boli v tom nejaké častice 🙂
skús si kúpiť túto možno ti sadne lepšie

sypac077
12. máj 2013

@kdy krupičku na čele má strašne veľa ludí, podla mňa aj kvoli tomu, že na čele sa viac človek potí, takže to neznamená, že to u teba nezabralo

kdy
12. máj 2013

@ali12377 a po namazání nebyla vidět? ta moje je. No nevím jestli mám kupovat další když ani ty jsi nebyla spokojená

kdy
12. máj 2013

@sypac077 snad máš pravdu, myslel jsem si, že se mi tam začínají dělat pupínky..... 🙂

sypac077
12. máj 2013

@kdy ale tak s nejakým pupáčikom musíš počítať aj po liečbe, skús to udržiavať prísunom vitamínov a zdravou strvou a všetko bude v poriadku

kdy
12. máj 2013

@sypac077 dík, vitamíny už beru, no sem tam nějakej by nevadil, ale překvapilo mě, že tak brzy po vysazen, asi po třech dnech se mi udělal na čele, snad je to vyjímka......už mi z toho hrábne 🙂

sypac077
12. máj 2013

@kdy to budeš mať ešte v tele cca 1,5 mesiaca, inak aké vitamíny berieš?

kdy
12. máj 2013

@sypac077 prosím tě, můžu brát vitamín a, d a zinek dohromady? nevadí to ..? beru to po jídle, nemá se to brát třeba nalačno?

kdy
12. máj 2013

@sypac077 beru to jak jsi mi napsal , lOOO I.U. A , 75 g zinku a 2OOO i.U. D

kdy
12. máj 2013

@sypac077 10000I.U. A

kdy
12. máj 2013

@sypac077 75 mg zinku, ne g 😅

sypac077
12. máj 2013

@kdy zinok po jedle, ide o to, aby si po zinku neprijal cca 2,5 hodiny žiadnu potravu, kvoli vstrebaniu(železo v potrave spomaluje vstrebvanie zinku) , vtiamín A aj D užívaj s jedlom ako roaccutane, pretože sú tukorozpustné
všetky tieto vitamíny sa podporuju D-ečko chráni telo pred toxikáciou A-vitamínu, čiže aj pri vyších dávkach by sa nemala dostaviť toxikácia, tj aj pri dávkach 500000 IU Vitamínu, no pti rakejto dávke treba cca 50000 IU vitamínu D, ale to neskúšaj, je to veľmi vela, na akné stačí všeobecne dávke cca 50000IU(ale je to individualne, niekomu stačí aj 10000IU), no kedže ty si po roaccu tak príliš vysoko s dávkou nechoď, D je iný prípad, to nemá také vedlašie účinky pri toxikácií, ak teda pri D-ečku toxikácia existuje,no predpokladám, že áno, kedže je tukorozpustný, ale určite sa ani zdaleka nevyrovná toxikácii napr. z Roaccu

kdy
12. máj 2013

@sypac077 ted jsem se v tom trochu ztratil, takže stačí když zatím beru lOOOO i.u. A a 2OOO I.U. D? a s tím zinkem, když se nesmí 2,5 hodiny po tom jíst. , tak nevadí, že to sním hned po jídle???nebo to mám brát třeba až hodinu po jídle??

sypac077
12. máj 2013

@kdy berieš správne množstvo tých vitamínov, zinok hneď po jedle

kdy
12. máj 2013

@sypac077 dík

scajus
12. máj 2013

@sypac077 a vit C? Po jedle ci to je jedno?🙂

sypac077
12. máj 2013

@scajus vitamín C je vo vode rozpustný takže stačí zapiť, to isté aj B vitamíny

nicci254
12. máj 2013

@ali12377 presne tuto mam aj ja a davam si ju len lokalne ked sa mi nieco vyhodi, nie na celu plet lebo vysusuje.. a mne pomaha perfektne 🙂 skus sudocream namiesto ten zinkovej masti ak ti nevyhovuje

ali12377
12. máj 2013

@kdy zinkavá masť je super, ale ja asi mám nejakú alergiu na niektorú časť, inak stojí len 2 éčka, za pokus to stojí, ty nemusíš mať naň alergiu

@nicci254 sudocrem je super, používam ho už viac ako tretí mesiac,,,, a chcela som skúsiť tú čisto zinkovú masť, predsa by mala obsahovať viacej toho zinku ako sudocrem,,, tak kvôli tomuto som chcela skúsiť zinkovú masť...
😉 no ale ostávam verná sudocremu

nicci254
12. máj 2013

@ali12377 aha to som nevedela ze by mohla obsahovat viacej zinku 🙂 moze byt ze niektora zlozka ti nevyhovuje ja by som chcela vyskusat ten sudocream a porovnat to

sypac077
12. máj 2013

dôležité sú aj pomocné látky, nie všetkým sadne na pleť lanolín a podobne