Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

nicci254
14. máj 2013

@jujko12345 ja polroka tusim aj viac 7 mesiacov, ale podla mna to je individualne, niekto moze aj skor ako o polroka ak s tym nema problem ale lepsie je pockat dlhsie clovek tym neriskuje poskodenie pleti

jujko12345
14. máj 2013

@nicci254 ja som chcel tak po 5 mesiacoch ...ale je na tom pravda podla mna ze po 3 mesiacoch si to dopicham dermarollerom a este si to zjazvim...tiez ide leto teraz a dermaroller a slnko to asi nejde dokopy pockam si radsej toho polroka a viac

nicci254
14. máj 2013

@jujko12345 akoze dalo by sa aj po 3 mesiacoch ale by si musel pozorovat pokozku ako reaguje. co sa tyka dermarolleru a slnka da sa to sklbit, ak sa po rollovani na druhy den budes vyhybat slnku plus silny ochranny krem a malo by to byt v pohode. ja si rollujem tvar vzdy vecer pred spanim, lebo ta plet by hned uz mala oddychovat cize rollovat a ist spat... 🙂

martinasukennikova
14. máj 2013

no ja mam už 6 mes čo beriem. a stale len zhoršenie a zhoršenie . taku plet zlu som ešte nikdy nemala. dnes som sa rozhodla že to ukončím sama. :( teraz len lutujem že som sa niečo take dala :((

martinasukennikova
14. máj 2013

a ešte sa chcem spýtať po akej dobe možem ist na slnko sa opalovat alebo solarko ? ?? a ako to je s tehotenstvo lebo jedny vravia že aspon 2 roky nemožem iný zas rok ..

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova jaaaaaaj, mne sa to zhoršovalo 4-5 mesiacov, som mala asi 5x horšie akné ako pred užívaním, treba naozaj vydržať,,,,, a to som mala vysokú dávku 40mg na mojich 50kg,,,, a keď máš menšiu dávku, tak sa ti to môže dlhšie zhoršovať, možno by bolo potrebené zvýšiť dávku

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova akú máš dennú dávku, a koľko vážiš?

martinasukennikova
14. máj 2013

@ali12377 10mg rano 10mg večer. a važim 70kg..

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova to je veľmi nízka dávka, nečudujem sa, že sa ti to tak dlho zhoršuje a nezlepšuje, 20mg to je nič

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova skús požiadať lekárku o zvýšenie dávky, kľudne by si mohla mať aj 50 či 60 mg

martinasukennikova
14. máj 2013

@ali12377 no a budem to brat další pol rok :D a porazí ma

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova tak lebo nemáš dobrú dávku, čo je mi lúto, ale ja by som to už dotiahla, pri roaccutane je dôležitá kumulatívna dávka, a tá tvoja je veľmi nízka aj napriek tomu, že to berieš pol roka
ako som to popočítala, vybrala si za pol roka len 51mg/kg, čo je veľmi málo

martinasukennikova
14. máj 2013

@ali12377 no ja neviem čo ta moja kožna. či kašlala na to. ale ešte mi vynadala že to je moja chyba že sa mi to zhoršuje . lebo že si to nenatieram . no ale zas keby si to zvýšim to je zas na po roka

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova zmeň potom kožného lekára, lebo to je hlúposť, že to máš preto lebo si to nenatieraš, to je totálna hlúposť na n-tú

martinasukennikova
14. máj 2013

@ali12377 a čím je vač, davka tým su horšie nežiaduce ?

nicci254
14. máj 2013

@martinasukennikova urcite zmen koznu

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova to je subjektívne, každí to má inak,,,, u mňa osobne ten liek robí problémy, ale som zaťala zuby a vydržím to,,,, ale veľa ľudí tu písalo, že okrem vysychania pier nemali žiadne iné príznaky,,,, prečo ty máš nejaké závažné vedlajšie účinky?

ali12377
14. máj 2013

@martinasukennikova ale 100% nemáš dobre nasadenú liečbu, vážne nekecám, zmeň kožnú fakt

jujko12345
14. máj 2013

@martinasukennikova mne sa to tak viac ako polky liecby len zhorsovalo a zhorsovalo..keby som to vtedy vysadil by to bolo este horsie... potom samozrejme nastalo zlepsenie ..a aku mas formu akne ?? klasicke vyrazky alebo tie vredy ??

martinasukennikova
14. máj 2013

@nicci254 no a to je dokonca primárka v jednej nemocnice

martinasukennikova
14. máj 2013

@ali12377 tak mam len tie pery. problémy okolo toho

martinasukennikova
14. máj 2013

@jujko12345 klasicke. ja som do teraz ani moc na tvári nemala len chrbát. ale teraz tváár.. fuu ani von nechodím

jujko12345
14. máj 2013

ja neviem podla mna keby som ani roacc nebral teraz by som to mal lepsie ....mam hrozne vela flakov po tvary a to najma po tych co mi vznikli pocas brania roacc ...take hrozne vyrazky som nikdy nemal ...dokonca mam aj jazvicky co som pred liecbou mal minimalne alebo strasne malee neviditelne..teraz mi vznikli asi 2 kratery a jazvicky vacssie ....hrozne ma sklamal tento liek ..vyrazky mam stale aj po liecbe mesiac sice male ale zapalene ...tiez som nerad ze som do toho siel ....

nicci254
14. máj 2013

@martinasukennikova tak primarka neprimarka, urcite to urob, to hovorim z vlastnej skusenosti, ked som mala 16 mala som dost zle akne a moja kozna mi nechcela predpisat roa a vdaka tomu mi ostaly jazvicky.. kiezby som vtedy zmenila koznu dnes som mohla vyzerat inak 😢

jujko12345
14. máj 2013

@martinasukennikova podla mna tento liek len znici kozu vytvori hrozne vyrazky ktore sa potom tazko hoja ako u mna napr a dufam to bude mat aspon efekt ze nebudem mavat vyrazky uz do konca zivota

sypac077
14. máj 2013

@martinasukennikova mala by si mat podla váhy minimálne 40 mg, ideál 60 mg, požiadaj o zvýšenie, ak nezvýši chod k inej lekárke

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 to je individuálne niekomu sa to zhoší, inému nie...

sypac077
14. máj 2013

@martinasukennikova na youtube je jeden chalan, ktorý užíval aknenormin do asi 7 mesiaca mal pomerne velké zhoršenie, dost zlé, no neskor sa mu to všetko vyhojilo... neodorúčam ti to vysádzat, keď si sa už nato dala, tak to dokonč s úspechom, nie sú to cukriky, naviac u teba je to s najvačšou pravdepodobnosťou chyba v dávke lieku

jujko12345
14. máj 2013

@sypac077 ja viem asi ktoreho myslis taky co mal take hrozne cysty po tvary ??? ma aj hrozne jazvy po tvary

sypac077
14. máj 2013

@martinasukennikova k tvojej kožnej asi len toľko, že je to riadne hlúpa doktorka, keď dokáže obviniť pacienta za čo nemôže. takým by som bral titul, pretože o medicíne vedia velké nič, naviac primárka, tí doktory sú vo vačšine prípadov karieristi, ktorý robia tú prácu len z dovodu vidiny zisku a potom tak aj vzyerá ich výsledok práce...

k otehotneniu, uvádza sa aj menej ako rok, no ja byť tebou tak počkám minimálne rok, či dva
na slnko sa dá íst po vysadení aj cca po mesiaci dvoch, ale je to individualne, človek pocíti, či je nanho to žiarenie prisilné alebo nie