Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
15. máj 2013

@veronisss ono tu veľa ľudí berie Curacné, len v komentoch to píšu ako roa.,,, práve preto lebo je to to isté,,,, roaccutane je originál, a ostatné ako curacné, aknenormin sú generiká (napodobneniny, ale je to to isté) ;)

jujko12345
15. máj 2013

@ali12377 ja som tam maval aj pred roacc vela vyrazok najma ked som sa oholil a nejak som to ani nevnimal a tlacil som si ich tak mozno mi preto vznikli nejake kopceky a vsimol som si to ale moc to neriesil ...teraz ich tam mam uz viac tak je to aj vidno dost

ali12377
16. máj 2013

@nicci254 ahoj už mi došli tie mydlá 🙂 , a poslali aj darček :D ktorý treba spotrebovať do 6/2013, už asi viem, prečo ho pribalili...

nicci254
16. máj 2013

@ali12377 ahoj, aj mne prislo dnes mydlo, mne pribalili balzam na pery ktory mam spotrebovat do 7.12.2014 cize uz mna dobre 🙂 dnes som si kupila aj bahennu masku od KAWARU tiez je urcena na problematicku plet

nicci254
16. máj 2013

@nicci254 btw daj mi potom vediet aky mas pocit z mydla napr. ci ti nevysusuje a pod. 😉

ali12377
16. máj 2013

@nicci254 no tak to som dopadla 😀 s tým darčekom,,, okej, ale ja som v zahraničí, vyskúšať ho budem môcť ak prídem domov, čo neviem kedy bude, možno o mesiac :(, takže moju recenziu až pozdejšie dostaneš 😉

nicci254
16. máj 2013

@ali12377 pouzila som ho len raz ale mne sa vidi ze moc vysusuje, co by nemalo tak neviem 😕

ali12377
17. máj 2013

@nicci254 to nie je veľmi dobré potom, hlavná vec, že písali - že nevysušuje, ale hydratuje
uvidím ako to bude pôsobiť na moju pleť..

nicci254
17. máj 2013

@ali12377 ja som to zatial poriesila tak, ze sa po umyti natriem kremom.. a naviac ked to mydlo zmyjem, este aj plet ma stipe.. som zvedava ci bude moja plet ok alebo sa bude len zhorsovat.. takisto nadalej pouzivam zinkovu mast a beriem vitamin A+D... plus mam stres z bliziacich sa statnic co tiez nepridava mojej pleti 😒

simi228
18. máj 2013

Ja som roaccutane brala v 12, akné sa mi ale po vysadení vrátilo, brala som ho asi rok, roaccutane mi pomohol ale len na nejakú dobu, po dlhej dobe prosenia mi kožná predpisala roaccutane včera v 16... Jedine, sa mi strašne vysušili ústa, večné kútiky, ale myslím že to stoji za to, radšej suché ústa ako sa celý čas trápiť s akné.

liadecastelo
18. máj 2013

Ahojte,
tak sa hlasim s novinkami. Bola som na krvnych testoch, 3 tyzdne po dobrati ROA:

mam zyvseny cholesterol, na 5. Pricom ja nejem ziadne sladkosti, nic vyprazane, takze za to dakujem samozrejme liekom.
mam vysoku hladinu kreatininu, takze asi si potrpeli oblicky
nedostatky vitaminu E, D, C

jujko12345
18. máj 2013

@simi228 ale podla mna v 16 by sa vobec brat nemal ...si este v puberte tak sa ti to moze vratit zas a 2x brat toto svinstvo by som to uz nikdy neurobil ...skodi to telu nehorazne... ...mojmu kamaratovi to nepresedpila kvoli tomi ze mal iba 17 a nemalo to vyznam lebo mal velku pravdepodobnosti navratu akne ....dufam sa ti to po liecbe nevrati a budes patrit k tym stastnejsim 😀 good luck !

sypac077
18. máj 2013

@liadecastelo ale tak nie sú to cukríky, s tým si musela počítať, vitamíny sa dajú doplniť či v strave alebo doplnkami a cholesterol by sa mal tiež upraviť

sypac077
18. máj 2013

@simi228 tak snáď ti to už tento krát zaberie, vždy sa ti to vracia v rovnakej forme alebo slabšej?

jujko12345
18. máj 2013

@liadecastelo neviem ci som jediny ale mne sa praveze cholesterol od zaciatku az po koniec liecby len znizoval 😀 na zaciatku liecby som mal 4,56..a teraz mam 3,03 😀 a jedol som vsetko...mastne.. cokolady aj glukoza isla dole ..pecenove testy skoro stale rovnake ....len jedna vec co bola zla bol zaludok hrozna bolest

simi228
19. máj 2013

Toto bolo už jediné možné východisko, žiadne mastičky vodičky nepomáhali.Mne to dala hlavne aj kvôli môjmu psychickému stavu , ktorý bol v poslednej dobre zlý. Vyhýbanie sa spoločnosti, žiadne diskotéky atd.... Doktorka mi povedala že to nemám až také akutné aby som brala lieky, lebo ja mám drobné akné. ale po celej tvári okrem čela a na tvári mám nepekné jazvičky. Už si seba bez čistej tváre ani neviem predstaviť, je to dlhá doba :(

liadecastelo
19. máj 2013

@sypac077 ano, ved ja som aj cakali taketo vysledky, ja len pre informaciu pre ostatnych 🙂 nech vedia, co cakat, moji rodicia su lekari, tak robia paniku ;)

liadecastelo
19. máj 2013

@jujko12345 :D :D :D tak ty si fakt vykvet, ja som na dietke cely cas a mam colesterol akoby som od rana do vecera sedela v mekaci :D a s tym zaludkom mam problem aj ja, preto som bola na testoch, neviem cim to je... a uz Ti ten zaludok presiel?

martinasuttova
19. máj 2013

Ahojte mate niekto alergiu na slnko ? Ja mam na rukach a aj ked sa natriem faktorom 50+ ktory je na slnecnu alergiu. Natieram si to s rakytnikovym olejom celkom to zmierni ale ten mozem pouzit len ked som vnutri. Neviete mi poradit este nejaky krem alebo masticku ?

jujko12345
19. máj 2013

@liadecastelo ja som jedol vela ale strasne som schudol pocas liecby mozno to bude aj tym ...ze som stratil vahu ....a to napr ani nesportujem pol roka ...skoro ziadna zataz ...co predtym som drel asi 7 rokov ....

jujko12345
19. máj 2013

@simi228 jazvicky ake myslis ?? flaky alebo tie male vpadnute ???

jujko12345
19. máj 2013

@liadecastelo ano zaludok ma uz presiel ale boli to ukrutne bolesti ...

jujko12345
19. máj 2013

@simi228 akne sa ustali samo tak po 20tke ...ja ked som mal 16 som to mal len tiez v miernej fotrme potom sa to len zhorsovalo vekom ...ako hovorim myslim ze v 16tke sa to berie zbytocne kedze si este v puberte mozno ti to len docasne zastavi to akne.....ja mam po 20tke a dufam v to iste ze tie svine uz nebudu

kdy
19. máj 2013

@jujko12345 nestraš nás náctileté 😒 🙂

jujko12345
19. máj 2013

@kdy kolko mas rokov ? aj ja som bol tento rok este teen 😀 samozrejme u kazdeho je to inak ale vacsina ludi ma akne od 13 do 19 20...poznam aj ludi co maju akne a maju cez 25 ...niekto napr akne nemal nikdy v puberte a pride 27 rok a vysype sa cely na tvary ...proste je to cele nahovno nikdo nikdy nevie co ...nevie preco ...nevie kedy ... ani ja neviem ci sa mi to vrati ale dufam ze uz nikdy...vyrazky mam stale sice ale take male zapalene parr...a tie cierne bodky uhry na cele na to som si uz zvykol 😀 ako keby o znamienko naviac 😀

kdy
19. máj 2013

@jujko12345 před týdnem l7 a tobě? neumím tak dobře slovensky nevím co kolik značí teen 😀

kdy
19. máj 2013

@jujko12345
taky mám pár černých ,ale bojím se je mačkat

jujko12345
19. máj 2013

@kdy ja som to myslel ze teen po anglicky ako koncovka od 13 do 19 nineTEEN ...mam 20 rokov par dni uz 😀 stary debil zo mna a taketo kraviny riesim ako vyrazky 😠 po tych ciernych ti moze vzniknut riadne hlboka javicka ...mne to pride ako kliest alebo co proste sa nad tym radssej ani nezamyslam 😀

kdy
19. máj 2013

@jujko12345 nojo, to mě mohlo napadnout 😀 , myslíš,že jizva po černým? já už to dřív občas vytlačil a nic, jenom když to nevytlačíš úplně tak se to zapálí, proto na to nechci moc šahat..........zatím...

simi228
19. máj 2013

@jujko12345 Moja sestra to brala cca v 14, a teraz ? akné nemá vôbec a to má 20, pekne jej to hned jej zmizlo a to ho mala v hroznom stave! krásna pleť, len jej závidím ... mám len červené flaky , našťastie 🙂