Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

simi228
21. máj 2013

@sypac077 To čo tu čítam, ty si velký iteligent (v dobrom ) 🙂))) ale asi si si už aj ty tým vela prešiel tak vieš čo už ako, tak skúsim si tvoje rady zobrať k srdcu a od Zajtra sa stravujem zdravo, teda pokúsim sa 🙂
a tebe ostali jazvičky ?

sypac077
21. máj 2013

@simi228 jazvičky, ak sa to teda dá tak nazvať, tak mám nejaké, ale to skor z holenia, keď mi ruka ubehla(keď som ešte používal žiletky :D) , no ak máš na mysli priehlbinky, tak tie má asi každý, je to vidno hlavne na HD fotkách na nete
inak nad flakmi sa nemusíš trápiť oni blednu samé, no blednutie sa do po liečbe rozne urýchliť, najlacnejšie napr. dermarollerom alebo glycom A

zdravá strava je lepšia, hlavne vločky jedz na prečistenie hrubeho čreva, aspoň misku denne, ja to zalievam aj vodou a hádžem to do seba s polievkovou lyžicou, s čajovou by mi to nechutilo a naviac by to trvalo rozne dlho 😀
taktiež nezabudaj na zeleninu(uhorka a tak) a ovocie(aspon 1 jablko denne, banan nie. kvoli velkemu množstvu cukru=DHT)
inak ten roaccutane samozrejme edz s niečim čo ma tuk , ja som si vždy pre istotu dal na čajovu lyžičku panenský olivový olej a zapil ho vodou, tým sa vyhneš horkosti z toho oleja

ali12377
22. máj 2013

niečo o vitamínoch, teda aj vitamíny treba užívať s mierou 😉

https://www.youtube.com/watch?v=BBIDAlELZXE
sypac077
22. máj 2013

@ali12377 dobre to je síce pravda, ale je rozdiel, ked niekto berie povedzme 500000IU vitaminu A denne a 20000-30000IU, naviac z prirodných zdrojov(olej z treščej pečene)

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 mne jeden odbornik na stravu povedal ze mlieko to je naozaj svinstvo co sa tyka akne...ale mliecne vyrobky ako syr , jogurty tie akne nesposobuju ...len nie mlieko pit....

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 sposobuju, pretože sú robene z mlieka, keď už tak radšej ovčí syr, ten tuším nezvyšuje DHT

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 ale to neznamená, že nemožeš syr to nie, len ho treba obmedziť tj. denne len určite množstvo

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 a podla mna jedlo samozne akne ani nesposobuje mozno je tam male percento toho ze sposobuje ..ako som uz pisal posledne roky som sa stravoval zdravo ...cokolada minimum som jedol , mastne jedla som sa vyhybal ..jedol som ovocie a zeleninu ...nic nezdrave som v podstate nejedol a akne bolo coraz horsie...vsetko to najviac ovplyvnuje psychika, pohyb , a spanok a este aj prehnana starostlivost ... strasne vela ludi sa stravuje vo fast foodoch a zeby mali akne z toho mi to nepride poznam takych vela ludi ... a niektore pripravky co som pouzival na akne som mal pocit ze mi sa tvorili vyrazky po nich ....ked sa nad tym zamyslis ...niektore masticky na akne naco by vyrabali kebby cloveku mali pomooct ?? potom by skrachovali ...ano niektore ti viiditelne pomozu ale pritom ti samotne akne sposobuju....v mladsom veku asi 15-16 rokov ked som mal sommal len par vyrazok na cele som si to iba mydlom umyl a niekttore vytlacil ....po nejakej dobe mi kozna predpisala vseliake masticky ze ich mam pouzivat na celu tvar aby som predisiel akne ..najviac som ich mal na cele a po niekolkych tyzdnoch som sa zahadne zacal vyhadzavat aj po tvary ...skoda ze to dopadlo az tak ze som skoncil na roacc...podla mna akne treba liecit cez prirodu a nie tie reklamy na kremy zazracne je to uplne ubohe....a este som zaabudol ...bolo obdobie ked som pil len repikkovy caj asi 2 mesiace a daval si obklady na flaky a vyrazky ...vyrazne mi zmizli asi po 2 mesiacoch a akne som mal minimalne skoro ziadne ....takze premna to bolo poucenie ze tie masticky vsetky vyhodim do kosa ....stravovanie moc nezmenim budem jest vsetko okrem mlieka ...akne jedlo nesposobuje potom by vsetci tučkovia chodili s je´´ákovymi tvárami ....dolezita je najma psychika , pohyb a spanok a este stres..............

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 sacharidy ovplyvnuju akne, takže aj to čo sa ti može zdať zdravé ti akné zhoršuje

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 a akne ovplyvnuje stav hrubeho čreva, každý inak reaguje na jedlo

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 ja som pisal najma o jedle ....nie o hrubom creve...to je zas ina tema aj ked to spolu dost suvisi ...ale sa bavim najma o pubertalnom akne co je najma o hormonoch ...

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 to je síce pravda, že si písal o jedle, lenže je dokázané, že niektoré potraviny zvyšuju hladinu DHT,čiže aj akné

ali12377
22. máj 2013

@sypac077
@jujko12345
jedlá s vysokým glykemickým indexom - t. j. práve jedlá s vysokým obsahom sacharidov,,,,,, sú totál nezdravé, práve preto lebo spôsobojú kolísanie inzulínu,,,, a s tým spojené kolísanie aj ostatných hormónov, napr. aj zvyšujúce sa DHT ;)
takže strava má vplyv na akné!!!!
a okrem toho strava plná sacharidov a jednoduchých cukrov spôsobuje candidu v črevách, ktorá tiež môže spôsobiť akné.. asi tak

sypac077
22. máj 2013

@ali12377 presne tak,
podpisujem sa 🙂

sypac077
22. máj 2013

@ali12377 ale trocha to upravím, sacharidy su rozdelene na Vysoko, stredno a nízko glykemické, no rozhoduje aj množstvo sacharidov

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 ano ked budes vela solit jedla to je nezdrave to ano vsetko co prehanas je nezdrave a nemusi sa ti to len prejavit na kozi ale aj niekde inde ...vsak keby som zjedol za den pol kila cokolady by som bol ebakovy kral 😀 ....a som chcel napisat aj skusenost s tymi zazracnymi mastickami na akne v predoslej sprave..podla mna je to tak ...ved keby mali pomahat tak ako pisu ..skoro vsetci by boli zazracne vyzdraveny a pomaly by si ich nik nekupovall a tie firrmy by skrachovali...ja to pisem najma preto lebo ma stve kolko penazi za tie roky som na to minul co som za ne mohol mat a ako by to dopadlo keby som ich ani nepouzival .....

jujko12345
22. máj 2013

@ali12377 ved nikto to ti to neberie 😀 ano jedla s vysokym obsahom sacharidov su nezdrave a mozu sposobovat akne ale aj ine a zavaznejsie zdravotne problemy ale ten kto je presolene jedla stale tak to je svinsto to je pravda ale ako som uz pisal je to len minimalne percento ,,,pozri sa okolo seba vidis zeby ludia mali akne ??a myslis ze sa stravuju vsetci zdravo ?? moji spoluziaci v skole stale kazdy den si z bufetu kupovali pizzu pili kolu fantu pepsi a na tvary za tie 4 roky nemali skoro nic ....zamysli sa nad tym ....s tymi crevami to je pravda co je v tele zle prejavi sa to na kozi ...

jujko12345
22. máj 2013

@ali12377 kazdy obcas na nejake oslave alebo kde si dzobne chipsy nejaky ten alkohol , kolace ale asi normalny clovek to neje kazdy den len obcas ..ale keby sa s nimi napchaval stale tak si moze sposobit akne.....

111safary
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ali12377
22. máj 2013

@jujko12345 máš úplnú pravdu 🙂
teraz napíšem tiež druhú úvahu na zamyslenie:

je kopec žien, ktoré majú rozhádzané hormóny, dokonca príliž veľa mužských hormónov, proste kalamitu majú s hormónmi, a čo je pointa? veľa takýchto žien má čistú pleť ako destská prdelka (osobne na intráku som poznala také dievčatá, čo som si ani nemyslela, že toľko žien má problémy s hormónmi, no ale pleť mali hladkú bez jednej vyrážky)

takže ku vzniku akné sa musia pridružiť viacej faktorov, aby akné vzniklo...
pre akné patrí medzi multifaktoriálne ochorenia

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 s mastičkami súhlasím, ale akné sa musí riešiť zvnutra, zvonka niečím prírodným tj antibakierialnym, prípadne niečim čo zlupuje jemne kožu, kyselina salyciova, glykova atd

sypac077
22. máj 2013

@ali12377 je rozdiell hormon a hormon, samotný testosteron nevadí, horšie je keď je človek citlivý na DHT, vtedy vzniká akné

ali12377
22. máj 2013

@sypac077 ja viem!!!, 100 %, že niektorá z nich mala aj taký hormon zvšený,, dokonca som videla druhej kamoške krvné testy mala obrovské hodnoty DHEA hormónu, čo akné spôsobuje, a pritom pleť ak prdelka

jujko12345
22. máj 2013

@ali12377 ked si odmyslim to ze niekrori maju tak 1 ebáák za mesiac co nehovorim ze je akne ale len kozna vyrazka ...a tiez sa doktori odvolavaju na genetiku ...od nas mama oco pokial viem nic podobne nemali v rodine ....z jedla akne moze byt ale to je len minimum ...akne je z mnoha pricin viem to z vlastnej skusenosti dost som si toho pretrpel ..akoo som uz pisal upravil som si stravu na pol roka a bolo to len horsie a horsie...vy zeny to mate o nieco horsie lebo vy aj pocas tehotenstva mate taketo prooblemy ...

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 ja neviem sice ake mam DHT ..a DHT som cital ze sposobuje plesatost ..je to pravda ?? pritom na svoj vek nemam vela ochlpenia na tele iba na nohach a trochu na rukach a tvary ...svally ani nemamm som chudy a neposilujem ....kedysi som vela sportoval ale nemal som vobec ako keby ziadnu muskulatoru posiloval som ale nic proste ani som sa nespevnil mal som s tym problem hrozne dlho

sypac077
22. máj 2013

@ali12377 je rozdiel DHEA hormon a DHT, ona určite nemala ten DHT zvýšený 🙂

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 jj sposobuje rozne choroby, včetne plešatosti, je to individualne, u niekoho to je akne, u niekoho plešatost atd

sypac077
22. máj 2013

@jujko12345 akne je civilizačná choroba, tj aj stres, ktorý výrazne zvyšuje DHT, či vzdušie atd

ali12377
22. máj 2013

@sypac077 môže byť, ale nevieme to s určitosťou povedať, zostaňme pritom 😉

jujko12345
22. máj 2013

@sypac077 nechcem byt šprt 😀 ale ked mi to asi sposobilo akne tak dufam plesatost vo vyssom veku mi to nesposobi ...oca mam plesateho aj jeho brat jee ...moj stary otec (otcov otec) mal 50 rokov a mal este celkom huste vlasy len trochu kuty a tak po 65 ich uz mal riedke ...moj otec oplesatel tak medzi 36-40 .. z mattkinej strany su vsetci hustovlasy aj dedo ...ja kuty zatial nemam ...a je to zvlastne ze po vojne mojmu otcovi zacali padat vlasy nieco bude aj na tom noseni šiltovky on ju nosil asi 3 roky vkuse lebo musel ....je plesatenie geneticke ????