Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

nicci254
2. jún 2013

@ali12377 ano opalovacie kremy a mlieka su niekedy riadna otrava a da vela namahy a penazi najst to prave orechove, ja to tiez neoblubujem ale slnko je riadna svina.. a tiez vraj vsetky mlieka a kremy co maju OF viac ako 15 je vraj sama chemia ale tak nieco asi aj musia obsahovat aby chranili 😀 dobre skusenosti mam s opalovacim mliekom garnier a celkom ok je bioderma (kremy aj mlieka) .. 🙂

elvo5
2. jún 2013

ali12377 nicci254 Ďakujem vám tak v lete vyskúšam 🙂 opáliť sa 🙂 lebo teraz som niekedy trochu červený neviem ako mám tomu zabrániť ......večer si dávam jojobový olej a počas dňa niekedy hydratačný krém ale itak sa niekedy dosť červenám neviem prečo :/ a na verejnosti mi to dosť vadí 🙂 tak či mi neviete niečo poradiť 🙂 a taktiež na fľaky mi tu už niekto písal o nejakých tabletkách alebo prášku už neviem ....ale tie by som chcel liečiť lebo je to hrozné :(

sypac077
2. jún 2013

@elvo5 tie návaly tepla mávajú ludia(niektorí) aj bez roaccu, volá sa to flushing, ak si to však predým nemal, tak by ti to malo zmiznut

elvo5
2. jún 2013

@sypac077 nemal som nikdy takéto že som sa celý na tvári začervenal :( ale hádam to prejde snažím sa regulovať situácie pri ktorých by som sa začervenal lebo potom som červený aj pol hodinu :/

sypac077
2. jún 2013

@elvo5 je to jeden z vedlajších učinkov roaccutanu počas brania

sypac077
2. jún 2013

@elvo5 a tie flaky až po liečbe, teraz je proces hojenia kože velmi spomalený

elvo5
2. jún 2013

@sypac077 ahá škoda :/ tak budem to musieť
nejako vydržať 🙂

sypac077
2. jún 2013

@elvo5 kolko ho berieš už? 🙂

patria
2. jún 2013

@martinasuttova ,ja som prerusila liecbu na mesiac,bola som chora a potom po operacii,tak sme sa s koznym dohodli na pauze. Pocas nej som pouzivala krem Skinoren a po mesiaci sa znovu vratila k roaccutanu. Uzivala som to od oktobra rok aj kusok, cize aj cez leto. Chodila som trosku menej na slnko,skoro vzdy nosila klobuk a preventivne sa natierala opalovacim kremom. Ale bola som len v SR,tak sa to dalo vydrzat v pohode 🙂

elvo5
2. jún 2013

@sypac077 teray som začal 5 mesiac a asi ešte 5 budem brať 🙂 prečo ?

sypac077
3. jún 2013

@elvo5 len tak 🙂

nicci254
3. jún 2013

@elvo5 s tym cervenanim som aj ja mala problemy, vyzeralo to strasne :D ale to po skonceni liecby prestane

betus21
3. jún 2013

Zdravím, má tu niekto skúsenosti s Alverde make-upmi? Poprosím len skúsenosti s týmito make-upmi, nie s inými. Mám na ne zálusk, len nechcem zbytočne skúšať a testovať, nech mám inšpiráciu. Mám zmiešanú pleť a som tiež po liečbe roaccom. Ďakujem 🙂

martinasuttova
3. jún 2013

@patria Ja som si myslela ze v juni skoncim uz z liecbou. Za posledny mesiac som mala len jednu vyrazku. Skusim sa jej opytat ze mi nevie povedat presne do kedy to budem uzivat. A nemala si alergiu na slnko ? ja som mala dva krat a to sa natieram faktorom 50+. V tomto smere som aj rada ze ma byt zle leto mozno to nebudem musiet prerusit.

ali12377
3. jún 2013

@betus21 alverde make-up taký dvojfarebný s pumpičkou nejaká novinka, otras, proste nič, rovno do koša išla, iné som neskúšala 😉

jujko12345
6. jún 2013

cawte som mesiac aj pol po liecbe ...vyrazky sa mi anui netvoria ..ani po holeni 😀 flaky miznu ovela rychlejsie..tak som spoko....len som si povedal ze tento tyzden si budem sledovat vlasy 😀 ci mi roacc vevyholi hlavu sa toho bojim...kolko vlasov mate vo vani ked si ich umyjete ?? ja somto zistoval tak ze som si zapchal odtok a nechal vodu vo vani a tam tie svine plavali bolo ich asi 20 -30 😀 ..niektore boli asi chlpy z noh... bezne ked si hrabnem po hlave spadnu 1 ,2 niekedy 4,5 a niekedy nic 😀 kuty nemam ,celkom su huste mam 20 r ....na nate som cital ze zdravemu cloveku vypadne denne 30-100 vlasov nad 100 to uz neni v poriadku ...bezne si to ani neuvedomujeme ze padaju zafuka vietor atd...vsak ked mi pocas liecby nepadali a nevybral som ani tu 120tku tak teraz ked to svinstvo ide von z tela by sa mi to stat nemalo 😠

kdy
6. jún 2013

@jujko12345 no nevím nevím, myslím, že psali, že vlasy právě padají až po dobrání. Ale snad jen dočasně. Já mám po dobraní měsíc a sem tam se mi tvoří ty černé bodky. tak nevím co bude dál.. 😒

jujko12345
6. jún 2013

@kdy neviem vsade pisu aj na letaciku ze po liecbe sa praveze vlasy davaju do normalu tym ktorym padali ...aj ked je pravda ze vlasy padaju stale denne kazdemu od 30 do 100

jujko12345
6. jún 2013

@kdy ale nechapem tomu ze po dobrati zacnu padat ?? aku to ma logiku ?? vsak ked to beries tak vtedy mas vela vitaminu A ktoreho ked je prebytok sposobuje vypadavanie vlasov ...potom ked to vysadis hladina vitaminu A v tele sa bude znizovat casom a aj to svinstvo z tela pojde von 😀 ...mozno to pisali a vyhovarali sa na to iba ze po 5 rokoch im padali vlasy ...je strasne vela pricin padania vlasov 😀 jedna z nich je aj vitamin A

kdy
7. jún 2013

@jujko12345 no máš pravdu, že v letáku ke curakne píší, že při dlouhodobém užívání může dojít k řídnutí nebo houstnutí vlasů........ Ale já tenkrát dostal takovou brožurku (už ji nemám) a tam bylo, že po dobrání může dojít k přechodnému vypadávání vlasů(já myslel, že je to kvůli poklesu toho vit. A) .......ale fakt nevím, nic netvrdím.

kdy
7. jún 2013

@jujko12345 jak jsi na tom s maštěním vlasů? já po měsíci vidím, že se mi začínají mastit, při curakne se mi nemastili snad vůbec
Taky mě sejří ty jizvičky na tvářích, které jsou pořád začervenalé..............ach jo, snad si neužiju pěkné pleti vůbec.....

kdy
7. jún 2013

chci se zeptat těch co mají doma dermaroller, ta desinfekce příp. krémy na ošetřování jsou součástí balení? nebo jak víte co použít ?

ali12377
7. jún 2013

@kdy to i ja mám dilemu, to si všetko osobitne kupuješ pokiaľ viem, mám dilemu si vybrať vôbec typ toho dermarolleru, a to už vôbec sa neviem rozhodnúť aké prípravky si mám k tomu vybrať
najradšej by som bola, ak by predávala to ako celú sadu 😉

plus ešte si chcem kúpiť aj žehličku na pleť, a tiež si neviem vybrať 😀 nemám rada takéto nerozhodné pocity na sebe, ale budem sa musieť rozhodnúť

ali12377
7. jún 2013

ešte sa chcem pochváliť s mojim včerajším objavom

http://3.bp.blogspot.com/-fleOCB4FAu8/T1NtgQaJi...

veľmi fajná maska, dnes som si ju dala druhý krát, príjemne pozitívne prekvapila 🙂

jujko12345
7. jún 2013

@kdy je to mozne dneska som si ich opat umyval a spadli tak 5-6 co som sledoval a vo vankusi som si ich nasiel asi 6 😀 ja viem ze to asi moc sledujem ..ale povedal som si ze tento tyzden budem sledovat vlasy ci to ma nejaky zly vplyv na ne ten roacc ...asi aj hej ze su mastne tak aj preto aspon teraz kaslem na flaky a jazvicky ...jazvicky mam nastastie len take male priehlbinky tak dufam po dermarolleri zmiznu uplne su take povrchove ale mierne vpadnute ,,,,mam aj tie hlbsie a viem ze tie asi uz ostanu ....ale rollovat mozem aj 50 rokov vkuse 😀 tak dufam ked budem na dochodku uz nebuudu jazvicky 😀 😀 😀 😀

jujko12345
7. jún 2013

@kdy jazvicky ma skooro kazdy ...kedze vyrrazky ma skoro kazdy na svete ale samozrejme tak po 20 ...staci ked si jednu len tak rozskrabes a je na svete jazvicka ...

jujko12345
7. jún 2013

@kdy skus si pozriet nejake hd fotky celebrit a bude sa ti zdat ze aku mas super pokozku... mhne to pomaha 😀 alebo sa pozri aj na tvojich znamych okolo a uvidis ze maju urcite tiez nejake male jazvicky ....ddneska som si to vsimol aj na mojej sestre ma vyrazku sem tam malokedy a jazviciek ma hodne ...ani som si to nevsimol doteraz...su to take male bodky .....nezufaj neviem kde ich mas na tvary ale ja ich mam na krku a licnych kostiach a trochu pod spankami..........................nechas si narast mierne fuzky a oni sa trochu stratia ja to maskujem ze si tam dam znamienko take slabo hnede a oni uz nie su ...naozaj ostane tam sice taka hneda bodka slabo viditelna ale jazvicku to ako keby skresli

kdy
7. jún 2013

@ali12377 hmm, taky bych potřeboval celou sadu, já ani nevím co k tomu koupit 😕
žehlička na obličej , to nevím vůbec co je 😀

kdy
7. jún 2013

@jujko12345 no já jizvičky teda před roa neměl .......možná jednu na čele ....to je ta hrůza
A co ty si koupíš k tomu dermaroleru ? a kde to hledáš ........?
Vlasy nepočítej, normální je lOO tak proč počítát 6 vlasů?? 😉