Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
19. jún 2013

@sypac077 naviac ten krém výrazne znižuje tvorbu akné

sypac077
19. jún 2013

@pasteleria kolko berieš A-čka denne?

sypac077
19. jún 2013

@michalkkk + kúp si ak chceš aj chlorellu tá čistí telo, to je tiež veľmi dôležite

pasteleria
20. jún 2013

@sypac077
ahoj, no vies co, tak asi odporucanu dennu davku, co je 3000 IU denne, ked si ale nespomeniem, tak ani nevezmem. fakt je, ze mam stale mastnu plet-ale peknu, takze mi to velmi nevadi. ked by som brala Acko polroka, tak potom sa mi uz nebude mastit plet vobec, no ale to by som riskla len kebyze som sama a nepokusame sa o babatko. inac fakt neriskujem.
takze plet momentalne ok, teraz uz len schudnut a ozaj budem lepsie vyzerat ako v puberte...ha 😀

nicci254
20. jún 2013

@pasteleria ja som citala na nete, ze lekari urcili pre dospeleho cloveka odporucanu davku az do 10000 I.U 🙂

sypac077
20. jún 2013

@pasteleria 3000IU nieje ani DOD, ale kedže sa pokúšate o bábo tak treba byŤ opatrný

sypac077
20. jún 2013

@nicci254 áno, ale tehotné ženy napriklad by nemali(nesmú) ísŤ nad 3 mg retinolu tj. cca tých 10000IU, inde zas hovoria 5000 IU

sypac077
20. jún 2013

@pasteleria a inak na mastnú pleť je dobrý tento krém http://www.sanafela.com/shinefreemax/max.html je tam nobiletin, ten by asi nemal robiť problém počas tehotenstva, ale zaručiť ti to nemôžem
ak chceš tak sa opýtam priamo výrobcu, no mysím, že to skôr neodporučia cez tehotenstvo, aj keď je to v podstate výťažok z citrusov

tu prikladám skusenosti uživatelov na acne.org http://www.acne.org/sana-fela-shine-free-max-oi...

http://www.acne.org/sana-fela-max-oil-control-c... toto je ten silnejší

Stačí použiť aj google prekladač

pasteleria
20. jún 2013

@sypac077

https://www.youtube.com/watch?v=BBIDAlELZXE


-taky britsky dokument, ktory neviem ci som uz tuna postla, ale chce to zhanobit vitaminy, v konecnom dosledku sa im podari pravy opak 😀
inac ten moj by mal ist onedlho do usa pracovne na polroka, tak si naordinujem to A-cko mozno, inac by som neriskovala
no a teraz tie vitaminy, je toho vsak dost, mam pri sebe balenia, tak napisem zlozenie:
Viaderm complete-pupalkovy olej, metionin, biotin, kremik, niacin, zinok, med, vit. A, E-2 tabletky
Viaderm hair perfect-L-metionin, L-cystein, sojove izoflavony, praslicka, med, biotin, B6-2 tabletky
Vit. A Walmark - 6000IU-jednu za dva dni
B complex+vit. C-walmark-jednu
Altermed Panthenol Forte- E (500 percent ODD), C, B5, selen-jednu
Clarinol - na chudnutie-2-3
Ginko Prim Max-jednu
vitaminy sa vsak u mna menia, ked doberiem balicek, uz kupujem nieco ine
dalej beriem Valosun probiotika a Aktifferrin sme-tam
Inac sa ta chcem opytat na probiotika: ohladom nich kazdy lekar odporuci ProbioFix (a to fakt kazdy). v lekarni nam vsak odporucali ine vyrobky, vraj ProbioFix je zbytocne predrazene (aj nam sa tak zda). Ja kupujem od Valosun a ten je ozaj dobry, ked mala dostala hnacky, v podstate jej to po dvoch detskych davkach preslo. no ale ten Probiofix vraj obsahuje jediny dokazany probiotikum, ci neviem co. No ale 11 eur za 30 tabliet???!!!

nicci254
20. jún 2013

@sypac077 tak jasne ze tehule nie ale ja som myslela tak vseobecne, ja sa otehotniet teraz nechystam 😀

michalkkk
20. jún 2013

@sypac077 no diky za rady, tak asi skusim najskor ten zmatnujuci krem od nicici co odporucila, potom uvidim , nechce sa mi ist zas moc do tych vysokych davok vitaminov a a podobne, kedze som uz mal problemy s pečenou a kto vie ako to bude ucinkovat, uz to fakt nechcem riskovat, , vravim davam si tabletku zinkoselu, Bkomplex, plus este nejaky multivitamin to asi vsetko, ked nepomoze ten zmatnujuci, tak skusim ten co si mi ty odporucil

nicci254
21. jún 2013

@michalkkk na tvojom mieste by som uz neminala prachy na taku biodermu alebo ine kremy ak mas mastnu plet a ze si pisal ze sa ti masti dost, tak uz by som sla do toho kremu sanafela, co spominal sypac, kedze ma velmi dobre hodnotenia... priplatis si ale mas vacsiu istotu ze ti to zaberie

kdy
21. jún 2013

taky se mi ted nějak začal mastit nos, to jsem niíkdy neměl, myslíte, že to může být z těch veder když se zpotím?

sypac077
21. jún 2013

@kdy je to možné, že to je pot, ktorý je zmiešaný s mazom

sypac077
21. jún 2013

@pasteleria probiotika sú niektoré naozaj predražené, skús nejak fóra, kde majú skúsenosti, napr. aj chlorella je dobrá vec a podobné tzv. zelené potraviny

pasteleria
21. jún 2013

@sypac077
no tak s tymi probiotikami je to tazke zistit, ktory je najlepsi, ale ako citam tie fora, tak Biopron co beriem, je oblubeny, takze od neho neodidem. mne tiez pomaha, nebudem teda minat majland na ine 😉
a co si inac myslis o tych vitaminoch? nie je toho vela? jednym casom ma aj trochu nafukli (myslim, ze som ti to spominala), ale to som brala aj B12-ten som vyradila uplne. ale to E-cko...neviem, ci ho neberiem vela....

sypac077
21. jún 2013

@pasteleria nezdá sa mi, že vitaminu E berieš vela, jediný panthenol máš 500% DOD a ten už sa tu spomínal aj v 10 g dávkch

simi228
21. jún 2013

mám otázku :D to aj vy ste takí lesklí alebo len ja, pred tým, ked so ešte nemala roa som mala vysušenú pleť od beleho trepania a teraz sa strašne lesknem, aj ked nemám make up :D.. pred tým som puder vôbec nepoužívala ale teraz musím...

sypac077
21. jún 2013

@simi228 nieje to skôr od potu, keď sú také horúčavy, veď roaccutane práveže výrazne znižuje mazotok 🙂

liadecastelo
23. jún 2013

Ahojte,
som dva mesiace po skonceni liecby a zaujima ma, co sa stane, ak ma specie slnko? Niekedy sa totizto zabudnem natriet. Teda, stava sa mi to dost casto, lebo na to zabudam.

simi228
23. jún 2013

@sypac077 nie nie, ja nie som mastná ale lesklá :D pleť mastnú nemám

sypac077
23. jún 2013

@simi228 to bude asi dočasné

sypac077
24. jún 2013

@liadecastelo dávaj si nato pozor, inak sa ti samozrejme nič vážne nestane, v podstate to isté ako pred braním roaccu

nicci254
25. jún 2013

asi pred 2 tyzdnami som opat zacala brat vitamin A teraz uz aj s Dckom a myslim, ze to naozaj pomaha 🙂

kdy
25. jún 2013

@liadecastelo jsem měsíc a půl po dobrání roa, nějak jsem to neodhadl a jak byly ty tropický vedra, chodil jsem celé odpoledne nenamazaný po venku. Stalo se jen to, že jsem se opálil......... 😉 Ale je fakt, že jsem spíš tmavší typ a dobře se opaluji

michalkkk
25. jún 2013

ozaj a este ma tak napadlo co hovorite na pripravky z benzyolperoxidom pomozu?

nicci254
27. jún 2013

@michalkkk a ake pripavky tam patria?

michalkkk
27. jún 2013

http://www.lekarna.cz/akneroxid-5gel-1x50gm-5/ napr. toto, inak u nas na slovensku je to iba na predpis asi lebo dneska mi to povedali v dvoch lekarnach :D cital som dost pozitivne ohlasy, aj na akne.org je tam pisane ze by sa tym mal osetrovat tvar teda hned na tej uvodnej stranke co poviete ma s tym dakto skusenost?

pasteleria
27. jún 2013

jak som bola u tej kozmeticky, tak teraz zistujem, ze som sa znovu vyhadzala ☹ su to take ako keby male vodnate vyrazky, mam ich niekedy aj na rukach (po pouziti opalovacich kremov), osobne si myslim, ze je to alergia, asi som alergicka na niektory z kozmetickych prostriedkov, co ona (kozmeticka) pouziva. doma uz skoro ziadne umeliny nepouzivam, akurat mam teraz expigment (z Turecka). mate s tym niekto skusenost?

sypac077
27. jún 2013

@michalkkk BP je z dlhodobého hľadiska dosť zlý produkt, pretože zvyšuje razantne mazotok, bola o tom aj štúdia, mrkni aj na acne.org, veľa ľudí kvoli tomu nato nadáva