Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
13. júl 2013

ahojte, chcem sa podeliť so skúsenosťou 🙂 cca 5 týždňov po vysadení roacc. som bola na dovolenke, dnes som sa vrátila :D, k veci: natierala som sa 10tkou každú hodinu a niekedy aj polhodinu 🙂 som pekne opálená, nič som na koži nespozorovala, žiadna alergia, žiadne svrbenie, žiadne spálenie 🙂 dúfam, že ani mi nič nebude, lebo nebolo mi všetko jedno 😉

nicci254
15. júl 2013

@ali12377 mna tiez pekne opalovalo dokonca aj pocas brania roa, lenze neziaduci ucinok ktory som pravdepodobne chytila od pouzivania roa je alergia na slnko, strasne sa mi vyhadzuju ruky (len hore pre prstami ta cast) pred branim roa som to nikdy nemala, robi sa mi to len v lete..je to strasne neprijemne pretoze to hrozne svrbi a nepekne to vyzera kedze ruky je dobre vidiet...kozna mi na to dala afloderm, ale vobec to nepomaha, momentalne si to natieram bylinkovym balzamom atok ktory je primarne urceny na herpesy, trosku to ustupuje... co sa tyka pleti, podla mna ju mam horsiu ako pocas brania roa ale o 100% lepsiu ako pred liecbou... na ake take udrziavanie pouzivam vitamin A( este beriem kratko), rakytnikove mydlo je fajn a lokalne pouzivam zinkovu mast, kazdy vecer si davam bahennu masku kawar, po nej je fajne vycistena plet.. Na tvar pouzivam micelarku bioderma sebium, sem tam termalnu vodu vichy a krem dolivu..

ali12377
15. júl 2013

@nicci254 tak dúfam, že mňa obíde nejaká alergia na slnko, i keď sa mi raz v Chorvátsku asi pred 4 rokmi stalo, že som sa na hrudníku vyhádzala zo slnka, neviem od čoho to môže byť,,,, ale odvtedy sa mi to už nestalo
a cítiš, že ti pomáha ten vitamín A ? berieš k nemu aj Dčko? a koľko mg alebo IU berieš?
ja pleť nemám ako destskú prdelku, ale tiež je to 100% lepšie ako pred liečbou... chcem po pár mesiacoch vyskúšať na drobné nerovnosti (jazvy) dermaroller...
to rakytníkové mydlo je veľmi fajn, používam ho ráno a večer, niekedy si umyjem tvár aj s penivým gélom bioderma sébium,, tá bahenná maska kawar ma veľmi láka, nevieš či ju predávajú aj v obchode? tak by som si aj kúpila, nechce sa mi objednávať..
inak ja si pleť nenatieram ničím :( čo viem, že by sa nemalo, ale žiadny krém mi nerobí dobre, upchávajú mi póry, a takto bez krému mám najkrajšiu tvár, snažím sa natrieť aspoň krémom časť okolo očí, aby sa mi nerobili vrásky...

ali12377
15. júl 2013

@kdy ako si na tom /po vysadení roacc./?

nicci254
15. júl 2013

@ali12377 Acko beriem este dost kratko spolu s Dckom (A denne 20000 I.U , Dcko neviem presne teraz) neviem ci to pomaha ale snad po case bude..ja som na tu bahennu masku nadabila uplne nahodou v kaufande u nas v presove tak mozno maju aj v inych mestach tiez 🙂 aj mne vela kremov nevyhovuje ale ta doliva s vitaminmi je celkom fajn a nezda sa mi ze by upchavala pory 🙂

ali12377
15. júl 2013

@nicci254 a ako dlho plánuješ užívať tie vitamíny?
skúsim popozerať to bahno, údajne zvyknú mať aj v bille.. 😉
ja už na žiadne krémy neverím, mne žiadny nesadne... ale čo mi sadla bola maska z DM, balea maska so zinkom, je to v takom sáčku iba... mne ten sáčok, čo je 2 použitia vydržal na 10 použití 🙂

nicci254
16. júl 2013

@ali12377 to bude zavisiet asi od stavu pleti, ze ako dlho 🙂 zatial to nechavam v nedohladne 😀 inak ani mne nezvyknu sadnut kremy, mam po nich vzdy mastnu plet 😖 raz som ju mala tu masku so zinkom a bola celkom fajn musim suhlasit 🙂 len balea ma dost vela chemie vseobecne v produktoch (asi ako skoro vsetka kozmetika 😀 ) tak preto som si kupila tu kawar nie je tam tolko chemie

kdy
16. júl 2013

@ali12377 jo celkem to jde. Jsem 2 měsíce po vysazení. Občas se mi něco udělá, ale většinou takový droboučký.....ty by mi nevadily. Myslím, že i ty jizvičky se zlepšily. Jenom mám strach, že když se mi toto dělá v době kdy by ještě měl zabírat roa , tak co bude pak.

ali12377
18. júl 2013

@nicci254 no veď tie chemikálie ma štvú najviac, je ťažké si vybrať krém bez ropného základu,snád už u väčšiny krémov je hlavná zložka petrolatum, alebo paraffinum liquidum, ktorá je nebezpečná usádza sa v lymfatických uzlinách
a medzi tieto "skvelé" produkty patrí aj zázračný Hojivý zázrak, obľubovala som ten produkt, ale až dovtedy som ho ospvovala dokým som náhodou neprečítala zloženie

@kdy to nie je nič ;) bude to dobré, aj ja v tom verím 🙂

kdy
18. júl 2013

@ali12377 co nám taky jiného zbývá 🙂

aspinka
19. júl 2013

prosim nezostal niekomu nevybraty Roacuttan? potrebovala by som este 20 tabliet a nechce sa mi ist uz koznej 😉

marin999
22. júl 2013

ahojte...mám 20 a asi idem na liečbu roaccutanom...ako asi každého strašia ma tie vedľajšie účinky 😒 rada by som sa spýtala však na jedno - čo roaccutane a šoférovanie? videla som jeden príspevok z úplného začiatku diskusie...a vystrašil ma...má niekto ,,zlé" skúsenosti? dakujem.

kdy
23. júl 2013

@marin999 já sice ještě neřídím, ale myslím, že by to nemělo vadit.................já teda nebyl po roa ani nijak zvlášt unavený,,,, ani jsem neměl potíže s viděním.

lolofan
24. júl 2013

Caute všetci, potrebujem poradiť beriem aknenormin a curracne od 15 februára mam ho brat 6mesiacov no teraz som musel prerušiť na týždeň a pól kvôli antibiotikam a chcem sa spýtať ked teraz začnem pokračovať v uzivani aknenorminu a curracne po tej prestavke týždni a pól ci sa mi nemôže zhoršiť tvar? lebo mne do konca liečby chýbajú uz len 15dni
Ďakujem za odpoved...

sypac077
24. júl 2013

@lolofan nemala by sa, kľudne môžeš opať začať brať

lolofan
24. júl 2013

@sypac077 ďakujem 🙂

nicci254
24. júl 2013

som presne rok po liecbe, davam sem kratke zhrnutie:
plusy- zbavila som sa podkoznych hnisavych vyrazok, plet sa masti menej ako pred liecbou, plet vyzera zdravsie
minusy- plet sa mi opat zacala mastit (pri roa nebola vobec mastna), plet je citlivejsia, nezbavila som sa akne na 100% (to znamena ze sem tam sa nieco vyklube)

ali12377
25. júl 2013

@nicci254 ja som s tým podobne, pleť nemám 100%tnú,,,,, som len dva mesiace po liečbe, zatiaľ sa mi pleť nezačala mastniť, uvidíme ako to bude prebiehať 🙂 (a nevylučujem aj ďalšiu liečbu roaccutanom)
a kúpila som si v bille tú kawar masku bahennú, uvidíme čo to dá 🙂, včera som si ju dala, zaschla skoro, takže už to bolo pozitívne 🙂

nicci254
25. júl 2013

@ali12377 ja uz do dalsej liecby nechcem ist 😒 jedine ze by sa mi zacalo opatovne tvorit akne ale pokial sa mi vyhodi 1-2 pupaky tak to nebudem riesit... roa chcem brat ako poslednu moznost, zatial to skusim udrziavat vitaminmi, obmedzila som sladke a nezdrave jedla, snazim sa lepsie stravovat, pit mineralky a bylinne caje. uvidime ako na tom bude moja plet, mne akurat dosla teraz ta maska 😀 utekam si kupit dalsiu

ali12377
25. júl 2013

@nicci254 ja som taký perfekcionista :D, túžim po bezchybnej pleti, už chýbalo k tomu málo :( ešte dva mesiace by som brala roacc. možno stalo by 1 mesiac naviac,, kompletne by sa mi vyčistila pleť, ale som už nemohla ďalej brať, lebo už aj tak som vybrala dávku 200 mg/kg :(
ja sa stravujem zdravo, moji známy sú toho názoru, že sa stravujem choro :D, stravujem sa tak už 3-4 roky, žiadne sladkosti, jedlá iba s nízkym glykemickým indexom, čiže vôbec nejem bielu múku, a všeobecne pečivo vôbec, a keď tak len domáci chlebík, z obhcodu vôbec, lebo tam prisypávajú rozne zlepšovadlá, konzervanty, čiže chemikálie,,, jem čo najmenej priemyselne spracovaných potravín, čiže žiadna pomazánka mana a cottage syr, tvrdé syry, salamy, šunky,,, kuracie mäso z obchodu vôbec nejem, a ešte by som mohla menovať dalej a dalej,,, väčšinou produktov si kupujem od domácich farmárov, obľubujem stánky s kozími výrobkami, kde je to čerstvé a nie vo veľkých fabrikách spracované... ovocie zeleninu si tiež vyberám,, snažím sa minimalizovať príjem toxických látok, ako sa dá, bohužial na nulu sa nedá, lebo také výrobky sa ani nedajú dostať, ktoré by boli zdravé bez chemikálií

PS: a aj napriek tomu som mala akné, že sa zdravo stravujem, hlavná vec, že X ľudí sa napcháva mc donaldom, pijú koly, zeleninu ani nevidia a majú pleť ako detská prdelka 😀

nicci254
25. júl 2013

@ali12377 tak to ta obdivujem 🙂 aj ja by som chcela mat uplne tip top plet, ale uz vazne to svinstvo nechcem brat. ako som pisala iba v nevyhnutnom pripade 😀 budem drzat palce aby si mala dobru plet 🙂

marin999
27. júl 2013

ja som vážne zvedavá ako mne ten roaccutane zapôsobí....vy ste začali brať roaccutane ked ste mali veľmi zlý vzhľad pleti?

pasteleria
27. júl 2013

@sypac077
ahoj, chcela by som sa opytat na kolostrum a praventin. aky je medzi nimi rozdiel? a aky vplyv maju na organizmus a akne? a na detsky organizmus? odporucil by si to? vopred dik za odpoved.

ali12377
27. júl 2013

@nicci254 to svinstvo je fakt svinstvo :D,,,,, aj ti držím prsty, aby si mala pleť tip-top 🙂

@marin999 v katastrofálnom stave som mala pleť pre užívaním roacc. :D ani make-upom sa to nedalo zakryť, hrčka na hrčke 🙂 stačí odpoveď 🙂

kdy
28. júl 2013

@marin999 já neměl plet hroznou,ale nic mi na ni nezabíralo .......

kdy
28. júl 2013

@marin999 a ty jsi na tom jak ?

marin999
29. júl 2013

@kdy ja mávam veľké výkyvy pleti raz je fakt už uzdravená ako tomu bolo minulý rok takto cez leto ani som nemusela nosiť makeup! 🙂 ale potom na konci septembra som bola veľmi vyhádzaná potom sa to zlepšilo atd...celý kolotoč...a opäť asi pred dvoma - troma mesiacmi sa mi pleť zhoršila bola mastná ako nikdy predtým, vyhrážky atd...u novej kožnej som bola asi pred dvoma týždňami a dala mi zynerit, skinoren, cyteal..a pomohlo mi to veľmi ale aj tak mi povedala, že tie výkyvy asi budu pokračovať takže na konci augusta mi spraví vyšetrenia pretože ani jedna kožná mi nezobrala krv..takže tak a práve ona mi navrhla že by mi pomôcť skoncovať s akne mal roaccutane preto sa o to zaujímam... 🙂 už mam vek nato aby som sa prestala trápiť s akné :D

kdy
30. júl 2013

@marin999 ale počítáč s tím , že během braní roa se ti to může zhoršít? mně se udělaly takové vyrážky o kterých se mi dřív nezdálo, zůstávaly mi po nich vínové fleky a jizvy. Vlastně mám jizvičky jen po vyrážce při roa.
Nevím jestli bych do toho šel kdyyby mě na to dr. upozornila

marin999
31. júl 2013

@kdy tak ano pocitam s tym ze sa to moze zhorsit...ale asi predstava konecnej fazy mi zato stoji...takze ty lutujes ze si bol na roaccutane?

aspinka
31. júl 2013

@nicci254 kolko si prosim vybrala roa na kg davky aj si to nejako navysovala? stale zabudam kolko na kg vahy toho mam brat... ☹
niekto sa pytal na soferovanie jazdim skoro kazdy den a v pohode a to beriem ROA uz vyse roka 😉