Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

aspinka
19. aug 2013

Tak dnes je to presne 13dni co neberiem ROA a zacali sa mi na cele skoro tesne pod vlasami robit male drobne vyrazticky ako krupica a dost ma svrbia najskor som mala par a vcera sa mi teda cez cele celo vysypali...verim ze to nie je znak ze by sa mi to malo vratit lebo to uz neznesiem. Roa som brala od juna 2012 do augusta 2013 v polovicnej davky a teda ja som ziadne vazne problemy nemala.... Mala by som si to niecim natierat alebo su to len nejake potnicky?

nicci254
20. aug 2013

@aspinka to bude skor z toho tepla

nicci254
21. aug 2013

Ahojte asi to bude zniet sialene ale mne v poslednych dnoch pomaha na plet mydlo Protex herbal. Aj ked viem, ze mydla by sa nemali na plet pouzivat ale mne to vyhovuje. Je to antibakterialne mydlo ktore vraj nici 99,9% bakterii (niezeby som tomu verila hej 😀 ) a vytvara ochranny film na pokozke..Na to ze je to mydlo, tak mi nevysusuje nejak brutalne pokozku, plet pekne vycisti a ked mam pocit trochu suchej pokozky tak nakremujem. Vacsinou to vsak ani nepotrebujem. Ako som pisala som vyse roka po skonceni liecby a zacala sa mi mastit pokozka aj akne robit ( teraz idem ku koznej a mozno si opytam dalsiu liecbu) Zistila som vsak, ze ked sa vecer umyjem tym mydlom rano ani nemam mastnu plet a celkom rychlo lieci akne. Tak uvidim ako dopadnem u koznej pretoze mam silne tusenie ze akne sa pomaly ale isto vracia aj ked mozno nie v takom mnozstve a sile ako tomu bolo niekedy...

karinne
22. aug 2013

Zdravím ! Ja som dnes začala užívať Aknenormin, vlastne je to niečo ako ROA. Vraj sa nesmú holiť nohy voskom. Neviete mi poradiť , či sa môžu holiť holiacim strojčekom, ktorý trhá chlp od korienka ? Lebo ak sa oholím so žiletkou , tak mám na druhý deň dosť dlhé chlpy na nohách, strašne rýchlo mi rastú, čiže je dosť možné, že počas liečby budú ešte rýchlejšie :( . Prosím, poraďte ...

nicci254
23. aug 2013

@karinne ahoj ja som pouzivala epilator a nic vazne som nespozorovala aj ked pokozka moze reagovat citlivejsie (zacervenanie, zapalene vyrazky a pod.) ale to je asi skor individualne

martinasuttova
23. aug 2013

Ahojte ja som necele dva mesiace po roa. Posledny tyzden sa mi robia cervene vyrazky su sice male ale aj tak mi vadia a su väčšinou bez hnisu. Hneď po dobrati roa sa mi urobil na brade akoby ekzem pomohol mi na to krem na ekzem. Teraz sa mi skoro po celej brade vyhadzali uplne malinke ale tiez cervene vyrazky. Tak neviem ci sa mi ten asi ekzem zase vracia to som si objavila dneskaj. Neviete mi poradit hlavne tie vyrazky po tvari mi vadia.
Ďakujem.

nicci254
26. aug 2013

ahojte chcem sa spytat ci tu nie je niekto, kto ma za sebou liecbu ROA a tiez bral hormonalnu antikoncepciu a potom vysadil antiku, ze ci sa nezhorsila plet.. beriem antiku uz dost dlho ale chcela by som vysadit ale bojim sa ze sa mi zhorsi plet.. v minulosti som brala HAK a ked som vysadila nenormalne sa mi zhorsila plet (to bolo este pred liecbou roa) teraz neviem ci sa mam spolahnut na ucinky roa alebo dalej brat antiku kvoli pleti(nie som si ista ci vobec moja HAK ma ucinky na plet, kedze je nizkodavkova) vdaka za odpovede

michalkkk
29. aug 2013

caute hladam nejaky dobry HYDRATACNY, ANTIAKNOZNY teda aby sa mi po nom nerobilo este viac vyraziek, a hlavne MATNY krem, teda aby som sa po nom neleskol a aby hydratoval aspon tak na 5hodin doteraz okrem asi dvoch kremov CETAPHILLU a jedneho od VICHY v takej pumpicke som zo vsetkych hned ocervenel, rano a vecer si umyjem tvar cistiacim gelom a dam si hydratacny krem ale fakt z vacsiny cervenam hned v momente, doteraz mi tieto dva vyohovali a striedal som ich jeden rano druhy vecer, ale uz aj s tych cervenam tak mi cosi poradte lebo ma uz slahne, pripadne este nejake rady ako sa starat o plet alebo co vam pomaha denne sa mi spravi tak 8 bielych vyraziek aby ste teda vedeli aky mam stav pleti, roa brat uz nebudem asi nikdy pecen povedala svoje tak ak ma niekto nejake napady ako si osetrit plet sem s tym lebo mna uz nic nenapada a mam pocit ze z akne aj zhnijem v truhle diky

eva3131
29. aug 2013

Prášky proti akné - http://track.derminax.cz/product/Derminax/?uid=... Má objednávka přišla přesně v uvedenou dobu a pilulky fungují skvěle.

sypac077
29. aug 2013

@eva3131 čistá reklama 🙂

bambulka0709
31. aug 2013

AHoj 🙂 ja beriem roa nejaký ten mesiac a nie je mi absolútne nič. Nijak inak sa necítim ani nič inak neprežívam ako doteraz. Normálne sa stravujem ., pijem vodu, viac sa krémujem ako bolo predtým. Len mám viac suchú pusu a tvár. ale treba sa podstivo natierať pretože ten pocit to nedovolí sa nenatrieť 🙂 Už len čakám kým prídu výsledky...snáď sa dočkám.

myska80
2. sep 2013

Ahoj, ráda bych se zeptala...užívala jsem roa m9 měsíců, dávka 30mg/den....ale občas se mně dělala jakoby vyrážka okolo úst..takové zarudlé puchýřky, vypadá to jako akné, ale není to akné :(...teď jsem dobrala, musela jsem skončit o 4 dny dřív, co mně to na obličiji dělalo...jinak vadilo mně slunce...stačilo jít 5 minut nenamazaná s vykasaným rukávem a za 2 dny jsem tam měla stroupky. Teď jsem zoufalá z toho obličeje, doktor mně tvrdí, že to po roa nemám...že to vypadá na alergii na parabeny...ty jo, v životě jsem nic takovýho neměla...Prosím, nemáte někdo podobnou zkušenost...jsem zoufalá...celou léčbu jsem se nemohla namazat ničím, cokioli si vůbec na obličej dát,okamžitě mně vyskočila ta alergie...Ale on prostě tvrdí, že to není z toho, ale přitom na slunci okamžitě zrudnu. děkuju za odpověď.

aspinka
2. sep 2013

@michalkkk pozri si dermacol na problematicku a zmiesanu plet mne maximalne ich kozmetika vyhovuje 😉

sypac077
2. sep 2013

@myska80 skúsila si používať prírodne bio oleje? kokosovy, jojobovy atd? 🙂

sypac077
2. sep 2013

@michalkkk kúp si ten sanafela krem, čo redukuje mazotok a aj akné, síce budeš musieť čakať dlhšie, ale určite sa ti to vyplatí myslím http://www.sanafela.com/shinefreemax/max.html

http://www.acne.org/sana-fela-max-oil-control-c... 12 hodnotení, 5 hviezdiček z 5

A zační brať denne aj 100 mg zinku, ten ti ten mazotok zníži pomerne výrazne, oba kombinujuj a teda spomínaný krem a zinok, plus môžeš pridať Vitamin D a A

sypac077
2. sep 2013

@michalkkk plus napadá ma ešte jedna možnosť ako by si mohol s akne vyhrať, no je v tom roaccutane... ide o tzv. ultra nizku dávku, ktorá je pomerne úspešna, mrkni na acne.org accutane ultra low dose 😉

sypac077
2. sep 2013

@michalkkk čakať dlhšie bolo myslené na dopravu z USA, ak nechceš, aby si neplatil DPH na colnici, napíš im, aby ti dali na zásielku cenu (declare as 20 USD) pod 20 USD, s američanmi som doteraz v tomto smere nemal problém, takže myslím, že ti vyhovejú 🙂

michalkkk
3. sep 2013

@sypac077 ahoj diky za rady beriem zinok ale ako je pisany a odporucany teda 28 mg nemoze sa mi stat nieco zase s pecenou ked to budem prehanat? , lebo vdaka roa som mal problemy s pecenou malo by to byt ok ale nechcem zas do seba sypat sračky ak ma chapes, ale ten zinok mi dost pomohol citim ze sa mi tak nemasti plet beriem ho uz asi aj viac ako dva mesiace ale vravim len takuto davku

sypac077
3. sep 2013

@michalkkk zinok by nemal robiť problémy, treba ho brať po jedle a následne 2 hodiny nič nejesť kvoli železe v potrave. Skús teda zvýšiť na 75 mg, to by nemal byť problém.... a inak skús ten krém, ak si pozeral hodnotenie na acne.org, tak si mohol sám vidieť, že sú s nimi ľudia nadmieru spokojný

a možno by nebolo na škodu aj nejaké enzými si nakúpiť, predsa aj tie sú dôležíte 🙂

michalkkk
3. sep 2013

dobre teda skusim brat este viacej toho zinku po jedle hadam to bude ok, no ten krem si premyslim pretoze doma mi vysi vela kremov ktore som len načal a su mi zbytočne daktore uz aj po zaruke asi :D lebo som po nich hned zcervenal a nerobili dobre.. tak sa bojim az zas hento nebude dalsi kremik za ktory vyhodim peniaze a bude na nič..... este som dost cital o tej B5-ke ked uz to budem mat moc zle asi skusim aj to vyskusat, myslim si ze ako lokalna liecba na tvari su asi ucinnejsie tie liecby zvnutra nejakymi vitaminmi alebo tak, a ta b5ka by nemala byt ani nejaka moc skodliva oproti napr. roa co na to hovoris

sypac077
3. sep 2013

@michalkkk B5 nieje tolko škodlivá, aj keď má nejaké nežiadúce účinky, no oproti roacu sú zanedbatelne.... lenže, B5 u každého nefunguje a to je nevýhoda, ten krém je si myslím dobrá investícia, aj keď máš doma x krémov, veď pozri si recenzie, ja len tak niečo niekomu neodporučujem.... naviac ľudia sú s tým krémom nadmieru spokojný, takže myslím, že aj u teba bude fungovať skvele

martinasuttova
3. sep 2013

@myska80 ahoj aj ja som mala hned po dobrati roa take iste vyrazky len na brade. Doktorka mi povedala ze si mam kupit pastu bez fluoridu, vraj to moze byt alergia. Teraz pouzivam len tu a zatial sa mi to nevyhodiolo znova. S tou alergiou som aj ja mala problemy na slnku. Ja som brala roa do konca juna a cez prázdniny som uz nemala problemy s alergiou naslnko. No zial pred tyzdnom sa vyhodila velmi vela malych vyrazok, mozno len zo stresu aspon dufam. Ak sa mi to teraz neprejde a vrati sa mi znova akne tak ma uz asi klepne. Musim ist aj k Dr. tak uvidim co mi ta na to povie. 🙂

michalkkk
4. sep 2013

@sypac077 jj citam tie recenzie ludia su spokojni... fuu tak neviem asi do toho pojdem zacina semester a nechcem chodit jak daky chmulo s jebakmi, stejne 30eur rozbijem hocikde na diskoteke alebo chate tak to skusim... a ak nebude fungovat prisamfakt ze to bolo posledne čo som si kupil :D

sypac077
4. sep 2013

@michalkkk jj+ nejaké tie vitamíny skús zaradiť do stravy (A vitamin a D vitamin) 🙂

ali12377
5. sep 2013

ahojte 😎 som cca tri mesiac po liečbe roaccutanom 🙂 a posledný týždeň teda skôr dva som si všimla, že znovu sa mi začala veľmi mastniť pleť :( ak si prejdem rukou po čele, tak na ruke mi ostane taký lesklý film mazu, asi ma porazí, vyrážky sa mi zatiaľ nezačali robiť 😉 len znovu začínam vyzerať ako leštené vajco 😀 porazí ma porazí ma a porazí ma 😠

nicci254
5. sep 2013

@ali12377 skus brat vitamin A plus D popr. zinok, mne na lesk pomohlo to acko s deckom sice nie na 100% ale o dost lepsie pretoze aj mne sa masti po liecbe plet

kdy
7. sep 2013

jsem 4 měsíce po dobrání roa a dělají se mi takové drobné pupínky.......každý den mi naskočí nové,u některých takové malé bílé vršky......................taky mě z toho klepne..............mám hrůzu co z toho bude dál 😒

nicci254
7. sep 2013

@kdy mne sa tiez robi akne ale uz si z toho nic nerobim 😀 kym to nie su bolave hnisaky tak do toho nejdem

kdy
8. sep 2013

@nicci254 no ale jsi rok po léčbě.......já 4 měsíce........kdoví čeho se dočkám, zatím to taky není hrůza, ale takhle brzy??? 😠

kdy
8. sep 2013

@nicci254 no já když si představím , že bych šel do nové léčby a měl znovu to zhoršení.............tak fakt nevím 😒