Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
19. dec 2013

môžeš cez dovolenku znížiť dávkovanie na 20 mg na den, to je dávka, ktorá až tak neoslabuje kožu, prípadne 20 mg obden

34patka34
19. dec 2013

@sypac077
Dobre skusim to tak tym 20 obden. Neovplyvni to velmi (myslim ten mesiac co budem mat znizenu davku) vysledok???
Aj ked si myslim ze by nemalo, pretoze moja kamaratka to prve dva mesiace brala rano 20mg vecer 20mg a potom jej nasadila 20mg len rano 4 mesiace a teraz berie obden 4mesiace. Uz konci.
Takze ci by som nesla alebo sla na dovolenku tak by mi bola davka znizena.
Chcem sa ta este opytat. Ty si to tiez bral alebo to tak dobre poznas???

sypac077
19. dec 2013

@34patka34 stačí aj 20 mg na den znížiť... áno bral som, ale myslím, že to nieje podstatné 🙂

34patka34
19. dec 2013

@sypac077
Ja len preto ze sa v tom tak vyznas.
Dakujem ti. Po dovolenke sa ozvem.

sypac077
19. dec 2013

@34patka34
ok, prajem príjemnú dovolenku, štastné sviatky a úspešný nový rok 🙂

inak, ak tam budeš mať internet, môžeš sa kedykoľvek spýtať 🙂

34patka34
21. dec 2013

Este sa ta chcem opytat. Vcera sa mi to zhorsilo. Urobili sa mi take tri velke pri uchu a pred tym sa mi take vobec neribili. Preco sa to stalo? Lepsie je do toho nevrtat alebo si to kvalitne vytlacit? :(((

34patka34
21. dec 2013

@sypac077
Dakujem.

34patka34
21. dec 2013

@sypac077
Dakujem. Aj tebe prajem krasne sviatky.

34patka34
22. dec 2013

@sypac077
Ahoj este sa ta chcem opytat ze asi do kedy to bude s mojou pletou tak ze raz ok a raz sa tak ze sa vyhodim?
Ved uz to bolo ok po mesiaci a teraz mam asi 5zapalov. Moze to este tak na zaciatku kolisat??? Ved ani pred tym ako som to nebrala tak sa mi take nerobili. Je to mozne?

sypac077
22. dec 2013

@34patka34 áno, je to možné... ako dlho vlastne roacc berieš? 🙂

34patka34
23. dec 2013

@sypac077
Beriem to mesiac a jeden tyzden. V piatok rano sa mi to vyhodilo.
Citala som tu ze to moze byt aj z jedla kedze som bola v ba na navsteve a tam som si dovolila jest na trhoch langose a podobne veci.
Vies som si myslela ze ked beriem acnenormin tak si to mozem dovolit ale asi nie. Lebo tiez som citala rozne nazory na to s tym jedlom.
Niekto pisal ze treba jest vsetko lebo mastnejsie jedla lepsie vztrebavaju liek do tela. A niekde som citala ze vyhnut sa muke , mlieku, sladostiam... Lebo obsahuje nejake zlozky ktore to zhorsuju.
A je to tak mne sa to zhorsilo.
V sobotu som len pila jedla len to co mam a uz to odpuchavalo a dnes to uz nemam uz len suche na tych miestach.
Mna len zarazilo ze ani ked som nebrala liek tak sa mi take neurobili. Nerozumiem tomu. Nikdy som take nemala.

sypac077
23. dec 2013

@34patka34 vyhýbaj sa jedlám, ktoré ti spôsobujú akné a je jedno, či pri roaccu alebo bez 🙂

34patka34
23. dec 2013

@sypac077
No to budem musiet.

kittynkask
4. jan 2014

Ahojte, užívam Aknenormin dva mesiace. Doktorka mi dala najnižšiu možnú dávku (10 mg raz za deň), keďže nemám ťažké akné, ide len o to, že sa liečim už piaty rok a nič iné nezabralo. Chcem sa spýtať, či tu niekto pociťuje nevoľnosti v dopravných prostriedkoch. Nikdy predtým som s tým problém nemala a teraz stačí 15-minútová cesta autobusom/autom a ešte hodinu potom sa mi točí hlava a je mi zle od žalúdku, občas sa cítim až na odpadnutie. Stalo sa to niekomu? Ako by som to mohla zmierniť?

34patka34
7. jan 2014

@sypac077
Ahoj chcem sa ta opytat. Dnes mi zistili helicobaktera ako to teraz budu riesit pauznem acnenormin alebo sucasne budem brat lieky aj na to aj na to?
Ale uz aspon viem z coho som to mala( tie vrediky male pri uchu)som sa cudovala.
Ja len ci nahodou nevies. Zajtra idem za doktorom. Tak som chcela vediet vo ma asi caka. ;)

nicci254
7. jan 2014

Ahojte, hlasim sa po dlhsom case. Pred 2 rokmi som zacala s liecbou roa a zase musim skonstatovat, ze to bola dobra volba. Konecne som sa zbavila podkozneho akne, ktore bolo velmi neprijemne... bohuzial som z tych, ktori nemaju plet uplne tip top, proste sem tam nieco vylezie , ale ja to zatial zvladam kozmetikou bioderma plus dalacinom T ( na vecer) Len strasne lutujem ze som tuto liecbu nedostala v case, ked som mala plet najhorsiu, kedze mi ostali jazvicky, no co uz treba sa s tym naucit zit alebo setrit na nejake lasere 😀 takze kazdy, kto ma uz horsiu formu akne odporucam nech nevaha ak chce mat plet krasnu a bez jaziev ...

34patka34
7. jan 2014

@nicci254
Ahoj tak to ti gratulujem. Ja som to objavila pred mesiacom nieco.
Aj ked kazdy si mysli ze mam bezchybnu plet. Ma to sice tesi ale nie je to tak. Je pravda ze som detajlistka a vadi mi malycky flacik alebo uhor....
Ale asi pred mesiacom a pol sa mi pri uchu zacali robit take ako vrediky tak som sa dala na acnenormin. Lenze dnes mi zistili helicobaktera a viem ze on sposobuje aj take problemy, tak neviem ci som urobila spravne ze som sa dala na acnenormin.
Ja neviem. No zajtra si idem pre lieky na helico a uvidim co sa bude diat. Ale bojim sa toho lebo idem na dovolenku o 3tyzdne a nechcem vyzerat jak .....bodkovana neviem co...

sypac077
8. jan 2014

@34patka34 pýtala si sa na to doktorky? ťažko povedať je možné, že kombinácia tých dvoch liekov by nemala žiadne kontraproduktívne účinky, ale pre istotu sa opýtaj obvodnej a aj kožnej (jeden názor nestačí 🙂 )

sypac077
8. jan 2014

@nicci254 nemyslím, že laser je najlepšia voľba 😉 , je možné, že na väčšinu jaziev by ti pomohlo aj red light therapy, ktoré stimuluje produkciu kolagenu, ale to je v podstate lotéria, všeobecne nie všetkým zaberie to isté ako druhým

inak s dermarollerom si skončila?

34patka34
8. jan 2014

@sypac077
Dnes som si bola po lieky na helico mam 4-kombinaciu liekov je to dast silne no a aj zatazujuce organizmus. Obvodak mi vravel ze je lepsie prerusit liecbu teda ak by som mala byt presna tak potlacenie acnenorminom.
Aj na gastre mi to vravela. U kozneho som nebola este.
Ale uz viem ze moje kozne problemy su sposobene helico tak prerusim liecbu acnenorminom a pustim sa do helico. Budem to brat 10dni tak potom budem informovat ako som na tom.
Zatim.
Drz palce ;)

sypac077
8. jan 2014

@34patka34 10 dní nieje tak, či tak dlhá doba, takže aj keby prerušíš liečbu na 2 týždne, tak je to OK 🙂

nicci254
8. jan 2014

@sypac077 teraz nerollujem, pretoze akonahle prisli chladnejsie dni, mala som citlivejsiu plet.. ale citala som ze su povolene aj vacsie prestavky, takze sa k tomu chcem este vratit

nicci254
8. jan 2014

@34patka34 ano, citala som o tom, ze akne moze sposobovat aj helicobacter

julianka2107
9. jan 2014

ahojte ja by som sa chcela opýtať akým krémom ste sa mastili, pretože ja som už vyskúšala rôzne a všetky ma štípali na suchých miestach..určite to tu už niekto písal ale celé si to čítať no uf 😉 ďakujem 😉

sypac077
11. jan 2014

@julianka2107 môžeš skúsiť napríklad excipial, jojobový olej, prípadne aj klasickú kalciovú masť (ale iba na tie suchšie miesta)

mylove321
11. jan 2014

roaccutane chcem, lebo na neho citam vsade pozitivne ohlasy a zatial som mala len duacgel, ktory urcite pomohol, aj antikoncepcia mistra pomohla a duphaston, ale uz to mam ukoncene a nechcem do hormonov viac babrat, lebo su drahe...
zatial mi spravili len odber a v pondelok chcem ist ku koznej, po vysledky, povedat jej vahu a spravi mi tehotensky test, co by bol ultimatny s prepacenim vieteco, keby som bola, tak ale pokial viem, nie som :D podla toho vsetkeho mi to nasadi. som rada, ze mam taku dobru koznu, co nie je autoritativna hlupana a berie do uvahy, co chce pacient. no a zatial mam zineryt, co nie som rada, nerada sa staram o plet a toto este aj smrdi :( zatial ho mam kratucko a vysledky by boli zazrakom...ale tak zdrava plet predsa nemoze mat 8 rokov vyrazky pri neustalom cistneni vsetkymi moznymi prirpavkami. tak silno som bojovala, matka je velmi proti liekom ale v 20tke som to vzdala a sla ku koznej, uz ma moja blba mater nezaujima, nenecham si celkom zjazvit tvar len preto, ze moja matka nema pochopenie ani ziadnu empatiu. ta sa ma medzi dverami spytala, ci budeme riesit akne...cize tak...nikdy neotalajte s navstevou lekara, ked mate pocit, ze vam pomoze lepsie ako hocico ine...

pepuliik
12. jan 2014

Ahojte.Ja by som sa chcela spytat ci vam po roaccutane meskala menstruacia, alebo ste mali nejake menstruacne problemy ... Dakujem 🙂

pepeee
12. jan 2014

Notaak ludia.. prosim poradi mi niekto dobru koznu v Blave ktora nema problem predpisat roaccutane ?

nicci254
17. jan 2014

@julianka2107 ja som kremovala cetaphilom a celkom spokojnost hlavne na tie chladnejsie mesiace sedi ako rit na serbel 😀

emelia
17. jan 2014

Ahojte....nakukla som k vam po cca roku. Som z tych, ktora musela liecbu aknenorminom prerusit z dovodu vysokeho cholesterolu. Plet som mala chvilu krasnu aj po preruseni liecby, zrejme kym boli vo mne latky z liecby. Potom sa to pohorsilo, casom som si aj na to zvykla, no od decembra 2013 uzivam Indoval women, koli nepravidelnej menstruacii. Je to len vyzivovy doplnok, ma kopec ucinkov, no sluzi aj ako ocistna kura a verte neverte, menstruacia po mesiaci uzivania dosla na cas, a to som mala cyklus 50 dni. No a co je najuzasnejsie pre mna je to, ze plet mam teraz este krajsiu ako ked som uzivala aknenormin. Cize ja mozem u seba konstatovat, ze som do tej liecby isla zbytocne. U mna je problem hormonalny a som rada, ze som nasla na to riesenie. Tu ocistnu kuru Indonalom odporucaju robit 2x do roka, jedna kura je 3mesacna a tie tabletky ma vysli na 31Eur. Tak ked si vezme, nie je to ani take drahe, lebo uz nepotrebujem kadejake masticky a kremiky. Tak vam prajem, nech sa to aj vam raz podari rozlusknut, kde je vas problem. Drzim palce.