Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
14. mar 2009

ty si taky prirodny typ ako tak pozeram 😝 a mas nato nejaky konkretny dovod ze ten roacc.tak velmi neznasas??teda okrem toho ze je zakazany,ze ma vela vedlajsich ucinkov,ze je na baze vitaminu A a tym skodi peceni atd..myslim taky dovod zo skusenosti,zo zivota...

debi7775
14. mar 2009

a dakujem 😉 dufam ze budem ok a ze si to budem moct povedat aj o par rokov..aj ked ja ten liek zase az tak drasticky nevidim 😠

pelo
14. mar 2009

Ja uz som povedal na tuto temu dost. Nemienim to dalej rozoberat a polemizovat. Mam svoj nazor, mozno pre dakoho hlupy, mozno pre niekoho podnetny. Mozno dakoho rozculim a mozno sa dakto vrati z kratsej cesty naspat a najde ine a hlavne menej skodlive riesenie. Vsetky chcete byt pekne tak nimi budte, ale pamatajte ze aj psenica na poli sa urodi len trpezlivou a tvrdou pracou, preto ja odporucam cestu prirody. Roaccutane je ako jedlo v tabletke namiesto vonaveho chleba. Venujte si cas na prechadzky, jedzte zdravo, nepite kavu a podobne bludy, zabudnite na fajcenie, usmievajte sa, teste sa z kazdeho dna aj ked nesvieti slnko. Je to namahave, chce to trpezlivost, ale je to najprirodzenejsia cesta k zdraviu. Dakujem za vsetky vase reakcie. Tesilo ma damy. Prajem Vam vsetko dobre.

debi7775
14. mar 2009

a este...si spominal ze to svinstvo sa v tele drzi 5rokov..a to mas skade? 😝

debi7775
14. mar 2009

pelo 😀 😀 😀 z teba moze byt aj poetik..vonavy chlieb?psenica na poli?nezartuj.........

pelo
14. mar 2009

To mam od jedneho doktora prirodnych vied ktory sa zaobera chemiou. Ale uz Vazne koncim debatu na tuto temu. Vsetko dobre, budte krasne a ziaduce 🙂.Lucim sa. Pa paaa 🙂

debi7775
14. mar 2009

no dobre..debatu si zacal ale nejak neukoncil..neodpovedal si mi ani na jednu otazku..ale dakujem,a vela stastia teda aj tebe 😉

ankam
14. mar 2009

aaaaa mame navstevu 🙂 vitam ta pelo znova
vies kedysi som to tak robievala-mala som aj dusik u lekarky-nepomahalo........pisala som si dennik co som zjedla-pomaly az co som robila a stale na kontrole mi ho lekarka prezerala a skrtala co nebolo vhodne........potom som sa uz len stravovala podla nej.Nikdy som nefajcila....obcas zo skoly sme zasli do baru kde bolo zafajcene.......alebo na disku....je pravda ze potom som mala plet horsiu-ale teraz som uz na diske a vobec v zafajcenej miestnosti nebola pomaly 5 rokov 😀 a vyrazky sa mi robia stale.........je dalej pravda ze som mala vela stresu-ale odkedy som vydata zase 5 rokov mam ho menej,skoro vobec........a vyrazky su tu stale.Teda od 16 rokoch s nimi bojujem
a to ani nejdem pisat este ake vsetky mozne maste som si davala od koznej a zihlavove caje a kozmeticky a obklady.........uz sa ani nad tym nezamyslam
Teda roacutane je podla mna moja posledny sanca ked uz toto vsetko mam za sebou 😉
sama lekarka mi to pritvrdila a ak je niekto lekar vystudovany a zlozi prisahu--------tak by nemal pacientom predpisovat co skodi-ale by im mal pomahat 😉 to je jeho praca

ankam
14. mar 2009

ozaj pelo-teraz som este zabudla,ked som ta tak citala..........niesi knaz???
lebo ti co su silne veriaci-ako moja znama Tak mi ten Roacutane nechcela predpisat prave preto 😵

sweety22
14. mar 2009

ahoj pelo,existuje xy liekov skodlivejsich ako roaccutane,ked ta tak zastrasil letak s neziaducimi ucinkami,napr.tak od kontraceptiv ich obsahuje este viac a berie ich kazda druha zena.Dialyza? tak take nieco sa vyskytlo mozno pred dvadsiatimi rokmi,ked sa liek testoval a polemizovalo sa o jeho davke.A zober si,ze roa sa uziva pri tazkych formach,ktore casto nie su len estetickym problemom,ale navyse moze byt znacne bolestive a nehovorim,akou moze byt branou vsupu infekcie do tela..a ten zdravy zivotny styl aky si opisal,tak to si velky optimista,ak myslis,ze to zabera..mozno to pomoze z 5% vylepsit.. 😖

ankam
14. mar 2009

sweety,mne ten zdravotny styl akosi nepomohol 😒

sweety22
14. mar 2009

ankam,mne tiez nie 😔 Ale je to smutne,ze si to ludia myslia,a hlavne si myslia,ze to mas zo stravy alebo stresu, "milujem" taketo nazory,cele to je o velkosti mazovych zliaz a o hormonoch,ktore jablcka ani cerstvy vzuch nevyliecia.. 😖

ankam
14. mar 2009

tak presne sweety 😉

sweety22
14. mar 2009

inak neviem co ma roaccutane s vierou,ze ho nechcu veriaci predpisovat ako vravite..co sa tu clovek nedozvie 🙂 😉

ankam
14. mar 2009

no ta moja znama mi povedala takto-ze popri roaccutane sa berie antika.......a teda je proti antike 😒 no a kebyze jej poviem ze antiku neberiem-tak mi neda roaccutane 😀

dreamkas
14. mar 2009

Ahojte!som rada,ze som nasla takuto diskusiu a ludi s podobnym problemom-akne.Ja som akurat tutu stredu zacala liecbu Aknenorminom.A dlho som zvazovala,ci ho budem uzivat,nakolko ma uplne vyplasili tie vedlajsie ucinky.Ale ked som si citala vase osobne skusenosti,pomohlo mi to rozhodnut sa nakoniec som sa na to dala🙂Verim svojej doktorke a viem,ze by mi nikdy nechcela zle.Zatial som nespozorovala ziadne vedlajsie ucinky,ale to je este asi skoro🙂)takze mi pls drzte palce,aby som to zvladla a hlavne,aby sa dostavil vytuzeny ciel= konecne normalna plet.Bolo by to asi po 10 rokoch,co by som mohla v klude vyjst von bez aknekoloru ci make-upu,strasne sa na to tesim.Majte sa a drzim palce🙂)

ankam
14. mar 2009

dreamkas-ahojky vitaj medzi nami
aj ja ti drzim palce,aby si bola len a len spokojna-ja zatial este niesom 😀

sweety22
14. mar 2009

ahoj dreamkas! tak ja som mala podobny problem,tarez to beriem uz mesiac a je to podstatne lepsie,vlastne u mna to zaberalo takpovediac od zaciatku,este to neni uplne stopro ale omnoho omnoho lepsie.Tak drzim palce nech ti to skoro zaberie,asi to zavidi aj od velkosti davky

miriamka
15. mar 2009

Ahojte,
Pelo...diky za Tvoje nazory.Svojim sposob suhlasim s Tvojim nazorom ale tiez beriem aj nazor ked niekto uziva R.
Proste sme vo fore,a kazdy ma pravo vyjadrit nazor,takze sa tu kvoli tomu ani nehadajme,ani neodsudzujme niecie rozhodnutie...proste 100 ludi 100 nazorov.
Moja skusenost...plet sa mi zlepsi vzdy ked pijem minimalne 2 litre tekutin denne,zihlavovy caj,ziadna kava ani alkohol.Tiez ked nejem sladke (to je v pohode lebo mi ani nechuti),a ked nemam nadvahu.
Ale aj tak niekedy su tie vyrazky des,takze by som rada tiez R ktory mi doky ale nechce este predpisat...a tak mi neostava ine nez skusat co ine pomoze.

enjoy
15. mar 2009

ahojte dievcata, vcera som bola mimo dom cely den, tak som nemala pristup k netu ale myslela som na vas. 😉 🙂 a co to nevidim o co som ja prisla, sam pelo osobne sa ukazal!!! 😀 😀 😀 😀

opat musim podotknut ze ma pelo nepresvedcil ziadnymi serioznymi argumentami ani novymi informaciami ktore som od neho cakala. prist a naplasit vsetkych predstavou dialyzy atd, to dokaze kazdy, ja by som od neho ocakavala ked uz takymto sposobom tvrdo bojuje proti roaccutanu aby to aj niecim podlozil. napriklad konkretnymi pripadmi pacientov ktorym poskodil, ake su statistiky a akym mechanizmom ucinku sa to udialo. opat sa objavil, zamutil vodu, pozastavil sa opat nad tym ze nepremyslame, vyjadril tu poeticky par viet na temu symbioza s prirodou a presne ako pise debi7775 neodpovedal jej ani na jednu uplne jasne kladenu otazku...a tak ako pise sweety22 tiez si myslim ze ako zdravotnik by mohol vediet, ze tazke akne je otazkou genetiky, aktivity mazovych zliaz a hormonalnej regulacie a v podstate je choroba ako kazda ina, ktoru treba cielene liecit. zrejme nema predstavu o tom co vlastne tazke akne je. tu sa nebavime o jednej vyrazke raz za mesiac. cele mi to pride take prvoplanove a laicke ten jeho vstup k nam do temy. mohla to byt mozno aj plodna debata, ale on si zrejme potrebuje len vyjadrit svoj nazor, evidentne iny neprijima, tak dufam ze sa u nas aspon vyventiloval a padlo mu na uzitok a na druhej strane pomohol aspon janie kedze uz jej objednal homeopaticky pripravok az z usa. myslim si o tom celom svoje. 😝 😝 😝

enjoy
15. mar 2009

ankam hejhej mame kokerspaniela, som len pouzila skratku. je to najpahltnejsie plemeno na svete. 😀 😀 😀

miriamka
15. mar 2009

Enjoy...vidis,o co si prisla? 😀 Musis chodit castejsie 😉
Ved hovorim...toto je forum,a niekto je rad ked si len nazor povie 😅

enjoy
15. mar 2009

miriamka 😀 😀 😀
veru veru, mohla som si vcera plodne podebatovat. 😝

enjoy
15. mar 2009

sweety22 s tym nabozenskym nesuhlasom voci R to bude tak ako pise ankam. jednak asi aj to, ze R je teratogenny a na druhej strane urcite prave ta antikoncepcia bude problem, to vsetko je proti nabozenskemu presvedceniu ktore sa snazi nabadat zeny k materstvu a plodeniu deti a toto by nebolo v sulade s tym co hlasaju. moja kamaratka chodila ku gynekologovi do nemocnice u milosrdnych bratov a odmietol jej predpisat antikoncepciu, ja som bola fakt prekvapena som netusila, ze to takto chodi. dokonca ju nahovaral na zalozenie rodiny aj ked mala 21 rokov a bola polke studia na vyske, ze ma najvyssi cas a tak. 😉

sweety22
15. mar 2009

Tak napr. ja uzivam R bez antikoncepcie

enjoy
15. mar 2009

sweety22 ja si tiez myslim ze kazda z nas je v tomto smere rozumna a chape dosledky, tym padom by dokazala prisposobit svoj zivot tak, aby nedoslo k nezelanemu otehotneniu. uz nehovoriac o babach co aktualne pri brani R nemaju partnera. preto som niekedy aj zaskocena tym, ze koziari predpisu R len v kombinacii s HAK, dokonca do toho tlacia aj baby co nie su sexualne aktivne. mne je jasne ze sa musia chranit aj kozni lekari, ale nevidim v tom velky vyznam pokial nemam priatela atd...
a pokial sa neda inak, tak sa to da vyriesit aj salamunsky, vsak debi? 😉 🙂

enjoy
15. mar 2009

sweety22 a ako ide patola? 😉

enjoy
15. mar 2009

debi si sa ma pytala na predchadzajucej strane ci som bola flakata a zmizlo to. mozes mi verit debi, ja som bola taka flakata ze to az pekne nebolo, to ze sa mi to strati, tak tomu som sama neverila. som mala hlavne lica plne flakov aj chrbat hore medzi lopatkami a ono to fakt odislo. a dufam ze uz sa nikdy nevrati... 😝
takze postupne uvidis, ono to zacne ustupovat, ked ti odidu vsetky kopce z tvare, tak flaky budu v dalsom poradi. 😝 a nekecam. 😉

sweety22
15. mar 2009

otrasne ucim sa onkopatologiu a vsetko sa mi pletie..

enjoy
15. mar 2009

chapem ta sweety22, plne ta chapem. 😉 onkopatologia je hadam najtazsia cast patologie, ale velmi podstatna, takze ti zelam vela trpezlivosti a odhodlania, hlavne vydrz neskor to ocenis ak budes v tejto problematike dobre zorientovana. pre mna osobne boli spanielska dedina lymfomy - Hodgkinove a non Hodgkinove, az teraz sa mi nejako rozjasnili v hlave. 😉