Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

majamat
10. dec 2016

tu je este moja aktualna fotka, ale teda mam make up, no vidno, ze mam plet cistu, len skoda, ze namam fotku,a ku som ju mala predtym.

denisocka
12. dec 2016

@majamat super, diky za zdielanie tvojej skusenosti. Kiežby sa aj nám tak polepšilo . Ja som tiež mavala take uzliky , neslo to ani vytlacit a co zahojena vyražka, to flak alebo jazva . Dufam a verim , že po liečbe budem na tom ako ty , a že to pretrvá 🙂

majamat
12. dec 2016

@denisocka drzim palce. je velka sanca, ze budes OK. ako som pisala, aj moja sestra to uzivala tiez to a u nej trvaly efekt. my sme so sestrou v tomto rozdielne, lebo ja som to kedysi mala len obcas take uzliky a zhorsilo sa to par mesiacov pred liecbou a hned som teda dostala dobru a aucinnu liecbu., sestra to mala roky a nemala uzliky, ale drobne zahnsane vyrazky a vela. obom nam to pomohlo. 🙂 inak citala som, ze ak to pretrvava, kura sa da zopakovat.

ivulik20
12. dec 2016

@denisocka aj vidis uz nejaku zmenu? Aspon minimalnu 🙂

denisocka
13. dec 2016

ved som pisala, zmenu vidim velku, akne sa mi nerobi. mam iba suche miesta na tvári kvoli liekom , suche pery a suche kutiky z rána . Za cely cas liečby sa mi urobili tak max. 3 male vyražky,povrchove,nic hlboke,nic hnisave , žiadne uzliky .

ivulik20
6. jan 2017

@denisocka ahoj. Tak dnes je mesiac co beriem. Zatial je to v podstate ok. Pery su suchsie ale da sa to. Len teda nos a brada sa mi supu, lica mam uplne suche. Tazko sa nanasa make up. Cim sa kremujes? Mas nieco osvedcene?

majamat
6. jan 2017

@ivulik20 snaz sa natierat niecim mastnym, aspon na noc. ak by sa ti pokozka vlemi vysusila a popraska, mozes mat infekciu. ja som mala infekciu pier a to bolo hrozne. kutiky som mala, na hornej pere vysyp, dolna pera opuchnuta, popraskana, casto krvacala uz pri slabom napnuti a mala som tam hnisavy povlak. dr. mi potom stale predpisoval zarabane maste s antimykotickym ucinkom a tusim aj Fungicidin v tom bol. to je total vazelina. len uz neviem, ako casto som to mazala.

ja mam teraz problem so suchou pokozkou a mam kozmetiku z lekarne. stoji dost, ale na moju, vtedy citlivu plet, mi to zabralo vyborne. ja mam La roche posay,a le radu na zrelu plet. maju toho viac, pripadne aj ine znacky, ktore maju dobru a vyzivujucu kozmetiku.

na telo mam teraz mlieko dove, mala som tiez la roche posay, ale na neporusenu pokozku sice dobre bolo, ale na tu rozpraskanu uz nie tak. tam som musela dat nieco mastne a tak pouzivam Lipobase. to davam len na tie najhorsie miesta. inak na telo sa mi celkom paci aj Nivea soft. je celkom mastna, krasne vonia a roztiera sa celkom slusne. no samozrejme je to mastne.

mavala som aj nos vysuseny, tam je dobra tiez nejaka vazelin, hojivy zazrak, pripadne aj jeleni loj a mala som problem s popraskanym konecnikom. to ani neviem, ale na to je celkom dobramodra indulona. nestipe to tak.

denisocka
7. jan 2017

na suche miesta si davam Infadolan mast , je to take fest huste a super premasti pery aj okolie suchých miest . Na zapalene Fucidin mast , to mam od kožnej a na tvár si občas dam obycajnu niveu. Na telo nic,nemam ho suche . Na pery este klasicky jeleni loj alebo labelo modre

vieruska3
17. jan 2017

Ahojte baby prosim vas beriem isotretinoin mesiac a pol a vypadavaju mi mihalnice, aj obocie mali ste niektora takyto neziad. Ucinok

majamat
17. jan 2017

@vieruska3 ja veru nie.

ivulik20
18. jan 2017

@vieruska3 ja tiez beriem zhruba mesiac a pol ale takyto neziaduci tiez nemam.

denisocka
19. jan 2017

ani ja toto nemám ... :/

niquska
8. mar 2017

zajtra mam zacat s liecbou Isotretinolu...dievcata ja sa strasne bojim , vsade po diskusiach citam plno neziaducich priznakov...ze sa tvar este viacej zhorsi ...som uplne z toho zufala je mi z toho uz do plcácu, nikdy som akne nemala posledny pol rok bojujem s akne krupica na tvari zapalene uzliky...mesiac som brala deoxymikoin plet sa vyrazne zlepsila, dnes na kontrole kozna odporucila Isotretinol strasne sa bojim ☹

denisocka
8. mar 2017

ja neviem , ale začínať na jar ? ja by som mala toho mesiaca koncit

niquska
8. mar 2017

@denisocka ja neviem ci ist do toho povedala ze to potiahneme 5meiacov...to znamena ze cele let sa mam skryvat pred slnkom alebo ja neviem

majamat
8. mar 2017

@niquska no veru, asi by bolo lepsie na jesen. aj keby do leta skoncis kuru, alj tak, zvysena hladina sa udrziava dlhsie a ani po dobrati sa nemozes slnit. moze to narobit pigmentove skvrny.
a neboj. nezaduce ucinky to ma, ale tie zavazne sa vyskytuju minimalne.

denisocka
9. mar 2017

Ja by som do toho nešla teraz,urcite až na jeseň,niekedy v októbri. A tých nežiaducich sa až tak neboj , okrem par súpajúcich miest na tvári a suchých pier je to ok

niquska
9. mar 2017

@denisocka kvoli tomu slnku by si nedsla do toho? povedala ze pokial sa clovek natiera aspon 15-kou a vyssie tak je to ok aj na slnku ale urcite nie na uplne priamom

denisocka
9. mar 2017

Áno kvôli tomu. Tá koža je jemná , boh vie ešte ako bude reagovať na opaľovací krém a na slnku sa bude podľa mňa ešte viac šúpať. Ale tak na tebe záleží. Je to môj názor

majamat
9. mar 2017

@niquska a este mi napadlo, pocas uzivania si treba chranit aj oci kvalitnymi slnecnymi okuliarmi, ktore dokonca doporucuju aj v zime. oci su citlive a moze sa ti poskodit zrak,a el to asi tiez nie je casty prejav a teda ak si na toto das pozor, tak to bude ok. neviem ci sa to tu preberalo, ale este som nepocula,a by mal niekto taketo komplikacie. mozno by nebolo zle aj pouzivat umele zlzy do oci, aby nezostali citlive. ( ucinna latka Hypromeloza )
ja som mala okuliare z optiky, elmi svetle, trosku dozelena a nosila som ich skoro stale. potom o par rokov som raz mala infekcny zapal oci a vyuzila som ich aj v robote, lebo mi vadilo umele osvetlenie.

majamat
9. mar 2017

ozaj, ako sa teraz doplaca za Roaccutane? ja som ho brala pred 13r a teda na tu dobu som zan doplacala dost + som si musela koli nemu nasadit HAK a mala som suchu kozi a sklon k infekciam, tak som mala este aj maste na tvar na predpis, za doplatok, tak ma to vyslo asi 25e mesacne.

niquska
9. mar 2017

Roucatan a Isotretinol je to iste? ja som platila len za recept plus zarabanu mast a taku vodicku z lekarni ktoru som pouzivala uz aj pri predoslych liekoch tam 2e platim .... neviem co mam urobit ci zacat liecbu ci isst inym smerom ale ako ja neviem takmer rok aktivne sportujem upravila som celkovo stravu , stravujem sa ovela lepsie nez predtym a mam taketo problemy nikdy som sa fyzicky necitila lepsie len to akne nechapem uz z coho ked predtym som naozaj ani v puberte nemala

denisocka
9. mar 2017

@majamat par centov sa doplaca , snad iba za recept , ak teda napíše lekarka liek,ktory je bez doplatku , čiže Isotretinotin

niquska
9. mar 2017

@denisocka
@majamat zienky co by sa mohlo stat ak liecbu ukoncite skor ako je napr.tych 5m. dajme tomu ze po 3m je plet cista a ukoncite liecbu moze sa to ?

majamat
9. mar 2017

@niquska ja som ho mala dokonca 9m. no to uz bolo davno. myslim, ze tie 3m sa len plet cisti. tieto lieky sposobuju toi, ze vycistia mazove zlazy a stiahnu ich a preto sa neupchavajua tolko nemastia. po 3m neviem, ci by bola liecba ucinna a je zbytocne ju opakovat, ked netreba.

majamat
9. mar 2017

@niquska a ano, to je to iste.

l1510
11. apr 2017

@hanca82 ahoj, prosim mohla by si mi dat voac info ohladne tohto lieku?

l1510
11. apr 2017

Ahojte, ja beriem isotretinoin teraz som na zaciatku druheho mesiaca, prvy mesiac som brala 20 mg denne teraz beriem 30 mg denne. Lieky som zacala brat hlavne kvoli chrbatu, ten mam hrozny-podkozne pupaky jlavne ramena lopatky a aj hrud. Mate stymto niekto skusennost? Zatial sa mi nezda ze sa to zlepsuje..max niektore zacali na povrchu schnut ale stale sa tvoria aj nove bolaky..inak som rada lebo mi prestala mastit plet aj vlasy nemusela som si ich umyvat aj 3 dni,co sa mi predtym nikdy nestalo, musela som umyvat kazdy den. No teraz ako som zacala brat 30 mg denne mi vlasy opat zacalo mastniet comu nerozumiem...mate niekto takuto skusennost? Dakujem

denisocka
11. apr 2017

ja som pred týždnom skoncila , lebo mi dosli lieky a nemala som sa ako dostat k dr po dalsí recept . Musim ale za nou ísť , ci som to neukoncila skoro,ale brala som od oktobra a uz som mala strasne jemnu plet , lupalo sa mi okolo pier aj kade tade po tvári , kutiky prasknute nonstop a nie a nie sa zahojiť .
@l1510 mne sa prestali uplne robit na chrbate a ramenách,snad to vydrží

denisocka
11. apr 2017

no a ukazali sa mi riadne skvrny , na čele mam riadnu mapu a po bokoch líc , musím zohnat nejaku mast , neviem či je niečo na predpis na pigmentove skvrny ,alebo pojdem opat do hydrchinonu cez nejaky eshop zo zahranicia